Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)  (Przeczytany 9191 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paolinka

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #60 : 2003-08-02, 11:27 »
Hehe ;)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #61 : 2003-08-02, 11:42 »
A moje psiaki.... hmm.... no tak
Owczarek Niem - Diesel... od silnika, ale nie wiem jak powstało... tak poprostu wpadło do głowy
Beagle- Jukon - rodowodowe... mial być Toffik, ale rodowodowe sie podobało ;D Nie wiem jak u was ale w Tomaszowie jest taki sklep z jeansami Jukon.
Beagle- Snoopy... szczeze mowiac nic nam nie wpadało do głowy, ale mam kubek ze Snoopym i jak pilam sopie herbatke o tak jakos wpadło :D Psiaczek 3 dni nie miał imienia hehe

Jakbym miała suczke to bym ja nazwala Nesca albo.... Tekila
Zapisane

paolinka

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #62 : 2003-08-02, 11:46 »
Hehe ;) Fajne :) Moja miala byc Rapsa- od rodowodu, ale zostalam przy Tidze i chyba mi sie podoba!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedz #62 : 2003-08-02, 11:46 »

pati

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #63 : 2003-08-05, 13:51 »
Mam 3 suczki:
-rottweiler rudi (rudolfina) imie pochodzi od hodowcy
-szpic pomeranian tereska (tosia, tesia) z filmu
-szpic pomeranian evita (evi) od hodowcy
heheh
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #64 : 2003-08-10, 14:54 »
Dostałam kiedyś szczeniaczka, rzekomo ratlerka. Był najgrubszy w miocie. Jadł chyba niewiele mniej niż wilczurek  :o . Wyrósł też nad podziw okazały, no i miał paskudny charakterek: po prostu rzucał się na ludzi. :evil: Zanim zorientowaliśmy się, co to za czort, nazywaliśmy go Amik. Potem, nie przejmując się płcią, nie mówiliśmy na niego inaczej niż Messalina. Chyba wszyscy wiedzą, jaki miała charakterek... Złagodniał dopiero na starość, kiedy stracił zęby. Ale i tak nie powróciliśmy do pierwszego imienia. Potem przybłąkał się do nas mały, młodziutki kundelek. Był jak żywe srebro, szybki, zwinny, skoczny. Właśnie czytałam wtedy książki Jana Dobraczyńskiego, i z jednej z nich, autobiograficznej, której tytułu niestety teraz nie pamiętam, dowiedziałam się, że autor w dzieciństwie miał zabawki zwane ficzkami. Spodobało mi się to słówko, no i pasowało do fikającego chętnie pieska. W ten sposób "narodził" się Ficzek. Pan Dobraczyński lubił psy, więc pewnie nie miałby nic przeciwko... A teraz mam schroniskowego kundelka o tak słodkim pyszczku, że nazwałam go Toffik. To prawdziwy cukiereczek...
Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierzaków!  :)  Iwona
Zapisane
IBDG Wrocław

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #65 : 2003-08-10, 15:19 »
Jeszcze dodam, że Toffik często jest nazywany Tortusiem lub Tortoletką...  :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #66 : 2003-08-10, 16:51 »
Moja sunia nazywa sie Vega. :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Wiedźma

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #67 : 2003-08-12, 19:42 »
Moja sunia nazywala sie Tosca-musialo byc imie na "T", hodowca sie nas pytal, jakie chcemy. Wlasciwie nie wiem, kto to wymyslil, ale wszystkim sie spodobalo :) To tak, jak tytul opery ;) A pozniej porobili serki o takiej nazwie :evil:  Dobrze, ze chociaz inaczej sie pisze, bo przez "k".

Moja zolwica ma na imie Wierciocha-to bylo pierwsze okreslenie, jakie padlo pod jej adresem, bo tak sie wiercila  :lol:

Szczurek mial na imie Saggi-to. Bylam wtedy na etapie zaczytywania sie ksiazkami o tematyce indianskiej i to bylo Indianskie imie, ale juz nie pamietam, co oznaczalo :(
A mojej siostry szczurzyca miala na imie Mysza, a jej corka Billie-Joe, od lidera zespolu Green Day.

Jaszczur mial na imie Kubus, wlasciwie to mama wymyslila.

Kobylka ma na imie Wilga, nadala je wlascicielka jej matki.

A rybki, patyczaki i straszyki nie mialy imion. Wyroznionym wyjatkiem byla tu tylko jedna ryba-moja ukochana pielegnica czerwona dostala imie Amur (jest taka rzeka, ale czemu uwidzialo mi sie tak nazwac rybke nie mam pojecia).
Zapisane

kazuja

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #68 : 2003-08-12, 21:09 »
a moj psiurek, owczar niemiecki sie nazywa NITRO. imie sie wzielo od jednego pieska ktorego poznalam bedac we francji, tamten piesio sie nazywal " ni trop" (czytaj: ni tro) co w dowolnym tlumaczeniu znaczy "nie za duzy" a musze dodac ze byl wielkosci doga niemieckiego ;) he he i tak mi sie sopdobalo ze moj tez sie tak nazywa :P i imie swietnie do niego pasuje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedz #68 : 2003-08-12, 21:09 »

Pantera

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #69 : 2003-08-15, 09:15 »
Moją suczkę nazwałam Maja-od pszczółki z dobranocki  :)  :)  :)
Zapisane

jagunia

  • Gość
:)
« Odpowiedź #70 : 2003-08-22, 14:57 »
Mój piesek ma na imie Jaga( nie wiem kto to wymyślił)- ale ja i tak wołam Guga :)
Kotek to Rademenes ( kotek mojej prababci też tak sie nazywał), pózniej sie skapnęłam że to kotka  :P  i teraz jest Radziunia ale ja wołam Buba  :wink:
a mój malutki szczeniaczek ma na imie Brenda(tak jej nadali w hodowli) ale wołamy Brendi
pozdrawiam papaap
Zapisane

MIMI

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #71 : 2003-08-24, 13:25 »
Nastepnego dnai przyszla babcia zobaczyla go i rzekla: jaki czarny!(jakby nie wiedziala ze czarnego pudla bierzemy) i tak zostalo oczywiscie nie Czarny tylko Black czyli po angielsku.



a nasza znajda (do wydania) jest White i chyba nie musze pisać dlaczego :lol:
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #72 : 2003-08-26, 12:45 »
Miałam jamniczkę PSOTKĘ. Imie to sama wymyśliłam jak miałam 6 latek, a psiurek jako szczeniak był psotny  :)  Teraz mam szczurka UMCIĘ. Umcia jest biała w szare centki i od tego jej nazwa (umcia umcia to po łacinie pantera śnieżna). Umcia jest małą kopią panterki  :D
Zapisane

Emilka

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #73 : 2003-08-26, 12:54 »
odkad pisalam w tym topicu imiona moich zwierzakkow przybylo mi ich az 3!! tak wiec
pies-Gucio
kotka-Maja
kotka-Szkaradka
chomik-Spinka
myszka-Fifi
Zapisane

anial70

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #74 : 2003-08-26, 15:23 »
TOYFEL - szczeniak w obecnej chwili skonczyl 4 miesiace (23 sierpnia br). Z niemieckiego oznacza DIABEL albo SZATAN..i chyba cos w tym jest...bo zachowuje sie jak maly terrorysta, bandyta, czlonek Al Kaidy..

Skad taki pomysl na nazwe malego yorksika?? moj byly chlopak, ktory jest Szwajcarem poddal mi pomysl, jak nazwac moja kochana psinke....Ja sie rozstalam z nim, ale imie, ktore wybral tak mi sie spodobalo, ze tak wlasnie zostal nazwany ten moj kochany bandyta  :D  :D  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedz #74 : 2003-08-26, 15:23 »

Skibi

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #75 : 2003-08-29, 09:39 »
Miałam pieska posokowca bawarskiego o imieniu Bajer - tak był fajny i zakręcony   :tazz:

Teraz mam króliczkę - ma na imię Rodzynka, bo jest jedynym króliczkiem w domu. Czasami myślę, że powinna mieć na imię Killer  :evil:  , bo taki "grzeczny" z niej króliczek

W domciu jest jeszcze chomiczek syryjski - Ryjek. Wystarczy na niego zerknąć, żeby wiedzieć skąd to imię. Taką słodką ma mordkę  :hehe: .

Na wiosnę chcemy wziąć suczkę Westa. Nie wiem jeszcze jak ją nazwiemy. Imię wyjdzie w praniu  ;)
Zapisane

lawenda

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #76 : 2003-10-09, 20:39 »
moja sonita to KAja
Zapisane

Ania-Zabrze

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #77 : 2003-10-09, 21:59 »
Pies Mikuś- Został tak nazwany u poprzednich właścicieli a gdy do nas
                 trafił miał 4 lata i było za późno na zmiane imienia!!
Nimfa Gucio- Nie wiem czemu ją tak nazwałam... widziałam że to facet, a
                    imie miało być krótkie wiec postawiłam na Guciu ... ale ta
                    papuga tępa .. 4 lata mówi sie do niej Gucio a ona dale
                   gada Ducio..
Falista Kubuś(św.pamięci)- To była papuzia brata i chciał aby sie tak
                                       nazywał
Świnka Morska Klementynka(Św. pamięci)- Mama wymyśliła na czasie
                    gdy emitowali w TV. "Pszczółke Maje"
Świnka Morska Kasia córka Klementynki-(Św.Pamięci) He he nawet nie wiem czemu ją
                     tak nazwaliśmy
Świnka Morska Gucio (św.Pamięci) tatuś kasi... Gucio.. hm... dlatego ze
              pszczółka maja miała przyjaciela Gucia.. ;-)
Zapisane

Tonks

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #78 : 2003-10-10, 08:50 »
Mój pies ma na imię Naxi
Zapisane

carragan

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #79 : 2003-10-10, 13:26 »
pies z ulicy to Kajtek -czemu ?Hmm bo nie mielismy glowy do wymyslania imion....
sunka z ulicy to Julia/Julka-bo jest romantyczna :)
wilczarz to Carragan w rodowodzie-domowo Cerry i jak cos spaskudzi to Carragan ;).Mial byc Pluto ale Cerry to imie przypadlo mi do gustu :)
Zapisane

O

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #80 : 2003-10-10, 15:31 »
No to teraz ja.
Mój obecny psiak - Hasso. Nie wiem czemu takie. Znalazłam je na [....]anii i spodobało mi się.
Mój poprzedni psiak - Czina. To imię wybrał mój tata, do dziś nie wiadomo dlaczego.
Mój żółw - Tadzio. To na cześć p. Tadeusza Mazowieckiego z "Polskiego Zoo" (dla niezorientowanych był kiedyś taki program w TV, Mazowiecki był tam żółwiem)
Rybek miałam kiedyś mnóstwo, ale nazwałam tylko glonojada. Żył b. długo jak na rybę, przeżył nawet wsypany przez mojego ojca w nadmiarze nadmanganian potasu. Przeżył tylko on i samica mieczyka, choć rybak było naprawdę dużo. Nazywał się Gonzo - na cześć postaci z bajki dla dzieci.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedz #80 : 2003-10-10, 15:31 »

Tiggy

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #81 : 2003-10-10, 16:14 »
Mam beaglusie Afre :)

W rodowodzie ma Inka, co prawda hodowca powiedzial, ze jak chcemy mozemy sami wybrac imie, ale ze na I nic nie moglismy wymyslec, to sam wymyslil. Wolamy na nia Afra, znalazlam przegladajac katalog wystawowy :) Tak sie nazywal jakis dog, byl tez jeden york AFRA... hih ale to nie wazne. I zostala Afra... (podobno skrot od Afrodyta, nasza boginka kochana) Afrunia, Aferka... :)

A, jeszcze mowimy na nia Afera. Bo to bylo tak...
Pojechalismy do hodowli panstwa Markow do Brąszewic ( w bylym sieradzkim) i wybralismy jedna sunie. Byla za mala, zeby ja wziac do domu, wiec rodzice mieli ja odebrac 2 tyg pozniej, wracajac z gor. No i odebrali... ale nie tego psa co mieli :D Jak weszli do domu, to sie LEKKO zdziwilam... ;) Ale przeciez nie jechalam ponad 300 km po to, zeby wymienic psa. Papiery byly dobre, tylko mala pomylka sie wkradla... trudno :) wiec taka byla AFERA z nasza AFERA :) I mowimy Aferka...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #82 : 2003-10-10, 16:44 »
tyle już ten temat jest a ja jeszcze nie napisałam :P...

pies Ara - już jako 3 miesięczny szczeniak (czyli kiedy ją kupiliśmy) reagowała na to imię i nie chcieliśmy jej robić mętlika w głowie... zostało Ara choć nam się niezbyt podoba ;). No a jak mam 'wenę' :mrgreen: to mówię i piszę Arianell ;)...

królik Niunio - hehe, właściwie nie wiem czemu się tak nazywa :). Wiem tylko, że na samym początku nazywał się Aniołek bo... był (i dalej oczywiście jest) czarny i strasznie niegrzeczny (dalej jest) :mrgreen: :hehe:. A Niunio jakoś tak ktoś wymyślił i zostało... :)
Zapisane

carragan

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #83 : 2003-10-10, 18:18 »
ja jeszcze dodam imiona psow ktore wiele wniosly w moje zycie ale z pewnych wzgledow ich juz nie ma u mnie
byl mieszaniec,cos mial z charta,dla mnie kojarzyl sie z wilczarze,dzieki niemu zaczela sie ta fascynacja wilczarzami....Nazywal sie Timur...Tak go nazwali w schronisku.....
byl takze Eryk.......pies przypominajacy pikardyjskiego owczarka......wiele mnie nauczyl i za to mu dziekuje....
byly takze inne ktore wiele wniosly w moje zycie ale czesc z nich byla i pozostala bezimienna...
Zapisane

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #84 : 2003-10-10, 18:26 »
Mój piesek ma na imię Maksia. Na początku, miałą być Maxem, ale w schronisku okazało się, że mój wymarzony piesek to dzewczyna :D
Zapisane

absencja

  • Gość
Imiona naszych piesków (i nie tylko) :-)
« Odpowiedź #85 : 2003-10-10, 21:25 »
imionka:)
piesek:Dzikusek, bo nic innego nie pasuje
kot 1: miała byc Progresja, ale z przyczyn oczywistych została Progresem
kot2:miała być Absencja, potem nie wiedziałyśmy jak to przerobić(jak toto jest małe, to sie bezczelnie podszywa, a potem rośnie coś takiego...) miał być absynt, więc wyszedł Abstynent(Abstyś)
koteczka - jedyna porządna w tym towarzystwie:Odrobinka, czyli Bisia, bo jak przyszła ze schroniska, to była strasznie malutka i zabiedzona. Kiedys była jeszcze Pusia, Pysia i Perełka, ale to już nie ja wymyślałam imiona...
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 28 zapytaniami.