Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: ..::Psiaczek::..  (Przeczytany 7154 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« : 2003-11-01, 18:43 »
Wiem że to głupi temat, ale chciałabym sie was spytać jak przekonac rodziców na kupno pieska?Jest taki problem, że ja mieszkam na 3 piętrze w bloku i to jest jeden z powodów, dla których rodzice się nie chcą zgodzić.Drugim jest to, że mielismy kiedyś psa i on nam zginął, a moja mam cały czas to wspomina...Jak myślicie co mozna zrobić?
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #1 : 2003-11-01, 18:50 »
chcesz psa z rodowodem czy "wystarczy" kundelek? Jeśli kundelek, to zabierz rodziców do schroniska, albo po prostu proś ich mówiąc że możecie uratować pieskowi życie biorąc go ze schroniska - no i najlepiej żeby był mały, powiedz o tym na samym początku, żeby nie było niejasności typu "mamy za małe mieszkanie" - no chyba że naprawde jest małe... myślę że jak zabierzesz ich do schroniska to dadzą się namówić, tam jest tyle biednych piesków... jeśli chcesz psa z rodowodem to zacznij od szukania rasy którą chciałabyś mieć, ale przy takiej sytuacji jaka jest u Ciebie niech będzie on mały, łatwy w ułożeniu i utrzymaniu (krótka sierść). Rzecz druga, to zbieraj wszystko co dotyczy tej rasy i wszystko co dotyczy wychowania, żywienia itd. psów (ja tak robiłam ;) ) - i niech to rodzice widzą! I po trzecie, zbieraj pieniądze, żeby potem wspaniałomyślnie zapłacić za pieska chociaż połowę kwoty :). No i interesuj się wystawami, najlepiej spróbuj nawiązać kontakt z właścicielami i hodowcami tej rasy, wszystko to tak, żeby rodzice widzieli. Życzę powodzenia :)
Zapisane

Trinity...

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #2 : 2003-11-01, 18:54 »
Cześć!!
Podobnie jak ty mieszkam na trzecim piętrze w bloku i nie jest to żadny problem jeśli chodzi o wyprowadzanie itd.
Namawiałąm rodziców do kupna (tylko) od czasu kiedy nauczyłam się mówić. Napisałaś, że mieliście psa ale wam uciekł. Pewnie Twoja mama przeżyła duży cios po stracie psa i boi się, że tym razem będzie tak samo.
U mnie zastosowałam taką metodę. Mamy znajomą która ma psa. Niewielkiego kundelka. Przez 2 lata chodziłąm cały czas na spacery z tą suczką i karmiłam ją i wogóle wszystko z nia robiłąm. Czasem nawet zabierałam ją do domu. I tak po 2 latach rodzice zrozumeili że jestem w stanie posiadać psa i należycie się nim opiekować i wzięliśmy pieska ze schroniska.

Życzę Ci abyś przekonała rodziców i kupiła pieska. Tylko uważaj na niego żeby znowu od CIebie nie uciekł :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #2 : 2003-11-01, 18:54 »

Trinity...

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #3 : 2003-11-01, 18:55 »
Zgadzam się również z Norris bo bardzo łądnie to napisała
Brawo Norris
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #4 : 2003-11-01, 18:59 »
dziękuję Trinity :mrgreen:.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #5 : 2003-11-01, 19:19 »
To koniulce UCIEKŁ piesek?
Zapisane

rosa

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #6 : 2003-11-01, 19:31 »
Moze to troche dziwne, ale niektorym ludziom psy uciekaja i basta. Mam kolezanke, ktorej uciekł ON jakis czas pozniej przybłakał sie do nich psiaczek pudlopodobny i tez im zwiał (do siostry jej mamy). Teraz maja sunie ON, ktora jeszcze nigdzie sie nie wybiera, ale moze kiedys... (tfu tfu oby nie)
Kurka ale mnie na refleksje wzielo :?  :roll:
Zapisane

zielonooka

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #7 : 2003-11-01, 19:38 »
Tak bywa psy uciekaja i już :?  a dlaczego, to niech już sobie każdy sam wyjaśni ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #8 : 2003-11-01, 19:42 »
ale wszak koniulka napisala 'zginal' nie 'uciekl'.Wiec jak jest w koncu?Koniulka?
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #8 : 2003-11-01, 19:42 »

Apiska

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #9 : 2003-11-01, 19:52 »
hm.......namawiasz na kolejnego psa a w jaki sposłb uciekł Ci tamten?
Ja również mieszkam na 3 pietrze i to nie jest żaden problem pod warunkiem, ze bedziesz wyprowadzać psiaka na regularne spaceru krótkie i dłuższe . Wiwsz łąka i te fazki :) powodzenia
Zapisane

awangarda

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #10 : 2003-11-01, 20:01 »
hmmm mi tam w zyciu pies nieuciekl... tzn raz polecial za zajacem ale przybiegl po 5 min...
Zapisane

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #11 : 2003-11-01, 22:32 »
hmm pomysl czy jestes na tyle odpowidzialna aby miec psa.......To nie tylko spacery o blasku ksiezyca ale takze nieprzespane noce,koszotwne wizyty u weta (oby tylko na szczepienia) i nieraz czlowiek ma ochote wyrzucic psa za okno i je zatrzasnac.....Oczywiscie nigdy sie na to nie decyduje ale........

Awangardo to masz farta.......Mnie nieraz pies i to nie na 5min..... (pies przyszedl z ulicy z takim jestestwem.....).
Zapisane

Gosia & kropki

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #12 : 2003-11-01, 22:37 »
Ja mam 2 psy na 7 piętrze i nie jest to żadnym problemem!!! Poza tym, że chyba pół życia spędzam na wyprowadzaniu ich  :P  Ale na serio to mieszkanie w bloku nie jest przeszkodą, a jeśli Twoja mama nie zgadza się, bo wspomina tamtego psiaka to może poprostu potrzebuje jeszcze troszeczkę czasu????
Zapisane

zielonooka

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #13 : 2003-11-02, 11:21 »
Po 1: tak jak wczesniej juz ktos pisał, musisz sie zastanowić czy ma to byc piesek ze schroniska czy rasowy z rodowodem(co prawda teraz to możesz mieć i rasowego bez rodowodu)
Po 2: pomyśl czy będziesz miała czas na regularne, długie spacery.
Ja równiez mieszkam w bloku na 3 pietrze i mam prawie półtora roczną dalmatynkę i niestety doświadczyłam 'wredności' psa "niewybieganego"- zrujnowała mi pokój :] to była dla mnie dobra nauczka, pies musi się pożadnie wybiegać aż do zmęczenia, przynajmniej te wększe psiaki, zresztą według mnie to nie ma różnicy każdy pies chce sobie poszaleć na świerzym powietrzu :wink:
Ale przedewszystkim musisz pamiętać, że pies to ogromna odpowiedzialność, to nie jest zabawka, którą rzucisz w kąt gdy ci się znudzi.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #14 : 2003-11-02, 13:30 »
Cytat: zielonooka
Po 1: tak jak wczesniej juz ktos pisał, musisz sie zastanowić czy ma to byc piesek ze schroniska czy rasowy z rodowodem(co prawda teraz to możesz mieć i rasowego bez rodowodu)


Pies bez rodowodu NIE JEST RASOWY. Chyba ze chodzi Ci o psa po rodowodowych rodzicach ktory nie dostal papierka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #14 : 2003-11-02, 13:30 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #15 : 2003-11-02, 13:30 »
Postaram się wam trochę wyjaśnić...
Kiedy mielismy tamtego psa byłam jeszcze dość (było to w okresie kiedy miałam 2-6 latek) i nawet go dobrze nie pamiętam.Moja mama przygarnęła go w czerwcu kiedy pogryzł go pies.Zginął nam w zimie.Byliśmy na kuligu u mnie na wsi(w lesie).Bardzo dobrze znał ten teren,ale był wtedy po chorobie.Myślę że właśnie dlatego nie chce mieć psa.Chyba sie do Dinga przywiązała.Kiedy zginął szukaliśmy go dwa tygodnie codziennie a potem sporadycznie do wiosny...Teraz myślę że mógł wpaść w sidła... :cry:      
Dla mnie nie byłoby problemem wychodzenie z psem na spacery.Teraz wychodzę na spacery z psem takiej pani, która mieszka na moim osiedlu i bardzo się do niego przywiazałam.Potrafie z nim chodzić 2 godziny nawet jak pada.
Chciałabym żeby był rasowy ale nie koniecznie z rodowodem,byle był...
A co odpowiedzialności to wiem że nie jest to zabawka,jestem osobą której akurat nie musicie tego mówić...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #16 : 2003-11-02, 13:34 »
Cytat: Wiktoria
Pies bez rodowodu NIE JEST RASOWY. Chyba ze chodzi Ci o psa po rodowodowych rodzicach ktory nie dostal papierka.

Pies po rodowodowych, hodowlanych rodzicach ZAWSZE dostaje papierek ;) Jest nim metryczka :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #17 : 2003-11-02, 13:52 »
Serio? Ua to ja aż taka tępa jestem? Słyszałam że nie zawsze :? Błeeh to ja się już nie odzywam :P :P :P
Zapisane

Gosia & kropki

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #18 : 2003-11-02, 13:53 »
Ja osobiście polecam psa z rodowodem. Wiesz po jakich jest rodzicach i możesz przez to zapobiec wielu wadom genetycznym, na które inni hodowcy nie zrzeszeni w zk nie zwrócą uwagi lub poprostu wcisną Ci kity. Oczywiście, że jak trafi Ci się "pechowy egzemplarz" to nawet rodowód nie pomoże... jednak nie kupujesz kota w worku.

Pies nie zawsze dostawał papierek 10 lat temu, teraz na szczęście się to zmieniło!!


Mod: nie pisz postu pod postem - do edycji służy przycisk "zmień"...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #19 : 2003-11-02, 13:57 »
Cytat: Gosia & kropki
Pies nie zawsze dostawał papierek 10 lat temu, teraz na szczęście się to zmieniło!!


Rozumiem. Myślałam że tak jest nadal ponieważ 10letnia sunia mojej koleżanki jest po rodowodowych rodzicach ale nie dostała papierka bo tylko cztery pierwsze psiaki dostały, czy jakos tak :P Chyba że kręciła ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #20 : 2003-11-02, 14:03 »
Właśnie, po hodowlanych rodzicach zawsze szczenięta dostają papierek - nie wiem jak jest z sukami, ale właściciele reproduktorów mają obowiązek krycia nim tylko rodowodowe suki z uprawnieniami hodowlanymi. Natomiast psy rodowodowe bez uprawnień mogą "robić co chcą" i nawet jak i pies, i suka mają papiery, szczenięta ich nie dostaną. No chyba tak no nie? Skoro rodzice są bez uprawnień... to głupota dawać wtedy metryki szczeniętom, to by doprowadzało tylko do "psucia się" ras...
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #20 : 2003-11-02, 14:03 »

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #21 : 2003-11-02, 14:07 »
zbaczamy  z topicu......
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #22 : 2003-11-02, 14:09 »
Carragan, ale na temat już chyba wszystko zostało napisane ;), dopóki autorka tematu nie odezwie się z wiadmościami jak dalej reagują rodzice - wtedy ew. jeszcze pomyślimy co można zrobić...
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #23 : 2003-11-02, 14:12 »
Rodzice cały czas się nie zgadzają :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #24 : 2003-11-02, 14:17 »
Cytat: Wiktoria
[..]
Rozumiem. Myślałam że tak jest nadal ponieważ 10letnia sunia mojej koleżanki jest po rodowodowych rodzicach ale nie dostała papierka bo tylko cztery pierwsze psiaki dostały, czy jakos tak :P Chyba że kręciła ;)


Takie przepisy obowiązywały jakieś 10 lat tem,u, więc mogło być. Na chwilę obecną WSZYTKIE szczenięta dostają metryki ;)

Niestety, wielu pseudohodowców wykorzystuje wciąż ten stareńki przepis i nabija ludzi w butelkę :(
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #25 : 2003-11-02, 14:19 »
nic? nic? Próbowałaś wziąć na litość ("w schronisku są biedne pieski które czekają na nowy kochający dom")? Czy jedyne powody to to, że Twoja mama wspomina poprzedniego psa i to, że rodzice mówią że macie za małe mieszkanie? Na to drugie mam radę - oczywiście nie wiem co na to powiedzą Twoi rodzice, w każdym razie zaglądnij: http://www.dami-rz.pl/~doberman/kupic.html , schodź na dół i patrz ciągle na ten granatowy pasek: zatrzymaj się przy "dobek w M2?" i przeczytaj tekst z boku. Chodzi o dobermana, a to są duze psy! A na mamę może podziałac chyba tylko czas i litość - właśnie ten sposób na schronisko... chociaż nie wiem, bo nie miałam nigdy takiego problemu i nie znam charakteru Twojej mamy...
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #26 : 2003-11-02, 14:39 »
Moja mama kocha zwierzaczki...Ona mówi że dla psa mieszkanie w bloku to męczarnia i że w blokach psy nie są szczęśliwe(co moim zdaniem nie jest prawdą....A mieszkanie mam duże-m5.
Dzięki za rady norris i za wsparcie :)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

twipsy7

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #27 : 2003-11-02, 15:59 »
Koniulka, musisz trochę popracować nad tym, aby przekonać rodziców do psa. A to wymaga czasu.  Skoro wychodzisz na spacer z psem sąsiadki, wykorzystaj to jako argument, a dodatkowo np. rano (wstań 15 min wczesniej) weź kosz ze śmieciami i z pluszowym pieskiem pod pachą (że niby to też z pieskiem prawdziwym) leć wyrzucić je   ;)
Wieczorem, po odrobieniu zadań domowych, weź do ręki książkę o psach (wcześniej wypozycz z biblioteki jakieś książki  o  psach, wychowywaniu itp) i zachwycaj się przy mamie jakie te pieski śliczne, jaki mądre itd.
Przy byle okazji - na spacerze, na zakupach - jak tylko zobaczysz jakiegoś psa to zwróć mamie uwagę: np pytając jaka to rasa?? , albo: mamo ! podoba Ci się ten psiak ??  itd ...
Będziesz miała sporo takich okazji do wykrzystania, abu uświadomić swoim rodzicom, że bardzo pragniesz mieć takiego przyjaciela, którym mogłabyś sie opiekować.   Acha.... zacznij odkładać swoje kieszkonowe na weterynarza   8)   i oczywiście nie omieszkaj delikatnie uświdomić swoich rodziców że tak właśnie czynisz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #27 : 2003-11-02, 15:59 »

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #28 : 2003-11-02, 16:26 »
dokladnie zastosuj sie do Twipsy.......A te pieniadze na weta to powiedz "Moi kochani szanowi rodzice jak wiecie sama bede musiala placic za weta bo wy jestescie skapi wiec dajcie mi te pieniadze aby zachowac pozory ze ja za to place";)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #29 : 2003-11-02, 16:29 »
hehehe :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 28 zapytaniami.