Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Beagle  (Przeczytany 1353 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lupin

  • Gość
Beagle
« : 2003-11-15, 21:16 »
powiedzcie mi coś o tej rasie bo się nad nią zatanawiam
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #1 : 2003-11-15, 21:29 »
Lupin, zapraszam na moja strone www.beagles.prv.pl :) Choc najwiecej jest na www.beagle.pl , nie trzeba nic wiecej mowic, jak to tylko przeczytasz.

W skrocie- beagle to psy sliczne, kochane, ale dosc trudne w wychowaniu. Sa uparte, samowolne, i ciezko im cos wbic do glowki (choc sa bardzo inteligentne) :) Potrzebuja stanowczego wlasciciela, lubia dzieci, ale nie sadze ze sa to psy dla dzieci (tzn do wychowywania przez dzieci) Pielegnacja nie jest bardzo  uciazliwa, trzeba szczotkowac 1-2 x w tygodniu, tylko ze te psy lnieja caly rok i ich siersc jest doslownie wszedzie :lol: Czasem potrafie znalezc Afry kłaki w lodowce np :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #2 : 2003-11-15, 21:31 »
Widzę, że zastanawiasz się nad samymi najmodniejszymi rasami :? A może najpierw pomyślałbyś czego TY oczekujesz od psa - jakiego charakteru przede wszystkim - i dopiero wtedy dopasowywał sobie rasę. Kupowanie psa pod wpływem mody to nie najlepszy pomysł.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Beagle
« Odpowiedz #2 : 2003-11-15, 21:31 »

Lupin

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #3 : 2003-11-15, 21:38 »
nie przyrzekam ja nie znam się na modzie psów u mnnie na ulicy niktr nie kupuje psów poprostu oprzegłasdam książki o psach i myśle
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Beagle
« Odpowiedź #4 : 2003-11-15, 21:54 »
Lupin, napisz po prostu, ile masz czasu na spacery z psem, na jego pielęgnację, czym chciałbyś go karmić, co wiesz o wychowaniu psów itd. Chyba łatwiej byłoby Ci coś polecić ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Apiska

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #5 : 2003-11-15, 23:06 »
beagle to nie zabawki ani psy kanapowe....
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #6 : 2003-11-16, 08:57 »
No własnie ta moda na beagle stała sie straszna........ to naprawde nie sa pieski dla kazdego... no i potem sa skutki tej mody - schroniska zapelnione.. - beaglami!!!!!!!!!!! I znam taki przypadek (schronisko w mojej okolicy) ze nikt nie chce ich wziasc ( :evil: ) bo ,,co to za wredne psy" , tak mowi kazdy jak sie opowie tylko troszeczke histori tych psow... Ja  chcialabym wziasc jedego, ale no niestety... na 3 beagle nie ma mowy :( Wedlug mnie to jus jest sytuacja krytyczna........
Moze po ich  slodkim wygladzie tego nie widac, ale sa psami dosc wymagajacymi! Gdy nie beda miały pozadnego wybiegania sie max. co 2 dni.... zaczna niszczyc wszystko co maja wokol siebie - czyli caly dom! To wynika z energi ktore maja w sobie te wesole pieski! I to tez jest nieraz przyczyna oddawania tych psow  :grr:  Kupuja szczeniaczka - oh i ah potem wszyscy ida do pracy , szkoly , zapomina sie o psie... a o spacerze nie ma mowy! Bo komu by sie chcialo .......  :( Stwierdzam tylko fakty...
No dobra moze nie bede wymieniała juz minusow... To są naprawde kochane i przywiazane do własciciela pieski! Zawsze chetne do zabawy.... chyba nie ma chwili zeby nie byly wesole :) Naprawde (dobrrze wychowane) są swietnymi przyjaciolmi rodziny! Są świetne dla dzieci , ale tak jak mowila poprzedniczka - nie powinnny byc przez nie wychowywane.... Mam na mysli dzieci tak do... 10-12 lat....... wszysto nalezy od dorzalosci osoby... bo nie watpie w to ze na swiecie jest wiele 10 latkow ktorzy swietnie wychiowali by te psy ;) Oj, ale duzo napisalam... ale jeszcze nie wszystko :) Trzeba tez wspomniec o ich INSTYNKCIE MYSLIWSKIM! Wreszcie sa to psy mysliwskie..... i niestety uciekanie maja w genach! Nie ma szans, zeby beagle zawolany w lesie przez wlasciciela ,gdy pojdzie za tropem zostawil trop i grzecznie przyszedl! Wtedy taki psiak potrafi pojsc za tropem nawet na kilka godzin... ALE ZAWSZE WRACA DO MIEJSCA GDZIE ZOSTAWIL WLASCICIELA... lub co lepsze - do domu (jak to robią moje beagle)....

No wszystkiego dowiesz sie z tych stron podanych juz wyzej.... wpadnij do postu ,,beagle" ....
A to moja strona www.beagle.abc.pl ;)
Zapisane

Fobi

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #7 : 2003-11-16, 09:32 »
Może carin  Terier ? tez pies myśliwski  ........ albo Yorkshire terier ?
zalezy czy lubisz psy pełne życia ........ takie jak carin lub spokojne do towarzystwa jak Yorksire
Zapisane

Gosia & kropki

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #8 : 2003-11-16, 10:32 »
Nie sądzę, aby york był idealnie spokojnym pieskiem do towarzystwa!!
Niektórzy zrobili z niego kanapową zabawkę, a przecież to także terier. Pełen energii i życia!!! Jeśli ma być to piesek typowo do towarzystwa, to nawet FCI stworzyło taką grupę- IX Psy ozdobne i do towarzystwa. Tam jest kilka naprawdę wspaniałych ras!!!! ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Beagle
« Odpowiedz #8 : 2003-11-16, 10:32 »

pola

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #9 : 2003-11-16, 12:01 »
hej mi tez sie wydaje ze beagle to nie psy kanapowe ale sama mieszkam w bloku i wiem jak to jest ........
wiec zastanow sie czu podolasz jego wychowaniu po pierwsze.
po drugie czy jestes w stanie zapewnic mu codzienne wylatanie się ;)
i po trzecie czy chcesz z rodowodem czy bez ???
jak bez to moze zlitujesz sie nad ktoryms z psiakow ze schroniska ??
bo wiesz one sa czasem bardziej lojalne niz jakikolwiek inny pies
pomysl nad tym
a jesli chcesz miec z rodowodem to pomysl czy ci to potrzebne i czy bedzies wogole jezdzil z nim na wystawy ?????
przemysl dobrze to schronisko
to hej a jak juz bedziesz mial beagla albo sie napewno zdecydujesz to wskakuj na forum Beagle ;)  mam nadzieje ze bedziemy mieli z toba wspolne tematy to pa
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #10 : 2003-11-16, 13:41 »
Eh... jak juz kupujesz psa, to radzilabym z rodowodem, bez wzgledu na to czy bedziesz go wystawial, czy nie. No chyba ze wezmiesz psa ze schroniska! O beaglach juz sporo napisalismy jako praktykujace osoby, zgadzam sie z tym co Taraa, Apiska i Pola napisaly.
 Nie widzialam jeszcze zadnego beagla w schronisku, ale jesli takowe sie tam znajduja, to :cry: nie no, przeciez nie moge miec wiecej psow w bloku...
Lupin- napisz takie cos: ile razy w tygodniu po ile godzin mozesz wychodzic z psem na spacery? Ile razy w tygodniu jestes w stanie go czesac? Ahh.. z reszta to juz Myszka napisala wczesniej , nie bede sie powtarzac ;)
Zapisane

pola

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #11 : 2003-11-16, 14:23 »
a tak apropo to czemu  lepiej z rodowodem ?????????
ja nie mam beagla z rodowodem .tylko z takiej hodowli domowej ale bardzo znanej wiec zadnych wiesz rozczarowan
bo wiesz wiedzielismy z rodzicami ze nie bedziemy wystawiac naszego psa
wiec po co nam jakis tam papierek
?????????
gdybysmy chcieli wystawiac to owszem
ale moi rodzice oczywiscie nie maja na to czasu ;-)
mysle jednak ze dobrym wyjsciem jest schronisko
jak ja kupowalam Tinę 4 lata temu to nie bylo w Polsce jeszcze takiej mody na beagle ale teraz ......................
wiecie ludzie kupuja beagla dla dzieciaka bo taki słodki i śliczny potem widzą że tak łatwo nie da sie go wychować i do widzenia.
Lupin pomysl dwa razy (albo więcej) zanim sie zdecydujesz na beagla .
ja ci nie odradzam ale radze zastanowic
choc ja od razu wybrałam ta rasę i tak się uparłam ze rodzinka uległa teraz nie żałuje ale w pewnych momentach tresury Tiny brakło mi sił (i chrupków psich :) ) żeby dalej ją uczyć .ale zmobilizowałam się bo rodzinka by to zauważyła i teraz Tina jet naprawde nieżle wychowanym psiakiem ale to tylko dzieki samozaparciu i silnej woli
POMYŚL !!!!!!!!!!!!!!!! NAD TYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PROSZE .............
Zapisane

myszka

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #12 : 2003-11-16, 14:31 »
Przeczytaj sobie stronkę: http://rodowody.republika.pl Wyłącznie rodowodowy = naprawdę rasowy, a "papierek" nie służy do wystaw - zresztą nie chce mi się już powtarzać po raz setny tego samego... Poczytaj na forum u nas także.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #13 : 2003-11-16, 14:33 »
Hmm,... na temat rodowodu nie bede sie rozpisywac, bo ten temat byl wielokrotnie poruszany ;)
Pola, zgadzam sie z Toba, tak samo bylo z wychowaniem Afry (dodam, ze ma prawie 4 lata, jak ten czas szybko zlecial :))
Zapisane

pola

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #14 : 2003-11-16, 14:47 »
ok nie bede sie sprzeczala zajrzalam na tą stronke i teraz juz wiem.
ale ja naprawde mam pewnosc ze mam rasowego beagla poniewaz mam jej cała ksiazeczke zdrowia
przed wzieciem Tiny sprawdzilismy w jakicb warunkach sie urodzila i wychowala .widzielismy jej rodzicow itp.
mam nadzieje ze to uszanujecie jak powiem ze psy bez rodowodu sa niczym gorsze od rodowodowych ???????????????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Beagle
« Odpowiedz #14 : 2003-11-16, 14:47 »

myszka

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #15 : 2003-11-16, 14:52 »
Nie są gorsze - to tylko ludzie, którzy prowadzą tego typu działalność zarobkową, mijają się z uczciwością...
Zapisane

pola

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #16 : 2003-11-16, 15:14 »
aaaaaaaaaa chyba ze tak ale ci ludzie od Tiny to sprawiali wrażenie bardzo takich porządnych
wiec nie mam obaw co do Tinuchy
skonczmy ten temat co ????
nie ma juz o czym gadac
pogadajmy o tym co Lupin wreszcie wybrał
chyba sie rozmyslił co do beaglów
bo już nie wiem
hej czy ta ewelka77 czy jakos tam to jest ta od paolinki ????????
Zapisane

siba

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #17 : 2003-11-16, 15:18 »
pola-ksiazeczka zdrowia jest tylko dokumentacja szczepien , odrobaczan i wiekszych zabiegow a nie dokumentacja hodowlana.
Zapisane

pola

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #18 : 2003-11-16, 15:24 »
wiem ale poprostu wiem ze byla szczepiona i wogole i wiem ze nie dostalam psa z niewiadomo skąd
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #19 : 2003-11-16, 17:03 »
Pola... nawet kundelki ze schorniska sa szczepione wiec tym bardziej kazde psy, ktore sie rodza w domach..... Rodowod to pewnosc i potwierdzenie wszystkiego.. ale nie sprzeczajmy sie :)
Zapisane

pola

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #20 : 2003-11-18, 16:10 »
spox
a Taraa ty masz też psiaki rodowodowe ??????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Beagle
« Odpowiedz #20 : 2003-11-18, 16:10 »

AgaŚ

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #21 : 2003-11-18, 18:44 »
Owszem  :P
Zapisane

ewelka77

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #22 : 2003-11-19, 17:51 »
Witam serdecznie!Moj Karacik był u weterynarza- ma zapalenie oskrzeli- dostał 3 zastrzyki":-(((biedactwo!Jutro również czeka go "zabieg".Pozdrawiam:-)
Zapisane

siba

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #23 : 2003-11-19, 18:16 »
No to biedak, zapalenie oskrzeli to nie przelewki. Ale teraz juz pewnie szybciutko zacznie zdrowiec. Moze warto zawiadomic hodowce skoro kupilas go juz z tym kaszlem.
Zapisane

pola

  • Gość
Beagle
« Odpowiedź #24 : 2003-11-20, 17:18 »
Karat kuruj siem kuruj
zgadzam sie moze powinnas sie skontaktowac z hodowca moze wie cos na ten temat..............
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 28 zapytaniami.