Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: ..::Psiaczek::..  (Przeczytany 7156 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trinity...

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #60 : 2003-11-02, 21:15 »
No kochają się kochają. Jesteśmy teraz bardzie zżyci bo nieszcześcia i kłótnie zbliżają ludzi:D
Zapisane

awangarda

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #61 : 2003-11-02, 21:34 »
eee a moj piso nie ma rodowodu wyglada strasznie ale go kooooocham taki jaki jest:P
Zapisane

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #62 : 2003-11-02, 21:46 »
Pies z metryka nie rowna sie wystawianiu tylko udokumentowanemu pochodzeniu.......Mozna go zglosic do ZK i miec rodowodowego ale niekoniecznie wystawiac....Pies z metryka jesli nie zaliczy conajmniej trzech wystaw nie bedzie hodowlany.....Musi na tych wystawach zdobyc ocene doskonala lub bdb (bdb tylko dla suk)....Poza tym jeszcze niektore rasy musialy/musza przejsc PO 1....
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #62 : 2003-11-02, 21:46 »

Trinity...

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #63 : 2003-11-03, 11:06 »
nareszcie usłyszałam prawdę i tylko prawdę z ust (a właściwie z klawiatury:P) Carragan.

Ludzie poprostu nie znaja się na psach a pletą takie głupoty, że szok.
Idzie sobie facet z kundlem jakmnikopodobnym. Zatrzymuje go starsza pani i pyta czy to jest jamnik a on odpowiada:" a nie widać??"

.............................;/;/;/ szkoda słów
Zapisane

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #64 : 2003-11-03, 12:35 »
dodam jeszcze ze metryka to inaczej udokumentowane pochodzenie psa.Nawet jesli go nie zarejestrujemy mamy rasowego bowiem jest tatuaz,sa wypisani rodzice i metryka jest wydane przez ZK.Dawniej bylo ze po roku juz nie mozna bylo wyrobic rodowodu z metryki.Ulegala ona przedawnieniu ale dalej mielismy rasowego psa....Teraz nie ma limitu czasowego i rodowod mozemy wyrobic nawet kiedy nasz pies ma np.3lata
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #65 : 2003-11-03, 17:59 »
Od dzisiaj działam :) Co oznacza że wychodzę z "niby pieskiem" na spacerki.Pożyczyłam też od koleżanki masę gazet "Mój pies" i "Przyjaciel pies" :)  Teraz trzeba czekać.Nawet wiem jakigo psiaka bym chciała....Golden Retrivera :)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

twipsy7

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #66 : 2003-11-03, 19:55 »
Koniulko,
Goldenki są przepiękne, ale może przemyślisz mniej kłopotliwego pieska np. niedocenianego pudelka. Twoja mama niezgadza się na psa miedzy innymi z powodu sierści i wielkości. Więc swoje marzenia będziesz musiała ograniczyć do pieska mniejszego i takiego który nie gubi sierści.  Takim pieskiem jest m.in. pudelek toy, albo  miniatura. Jest niedoceniany, a bardzo inteligentny, wystepuje w różnych kolorach, biały, srebrny, brązowy i czarny. Są oczywiście i inne pieski. które nie linieją. Koniecznie wypożycz książkę o różnych rasach psów i poczytaj, ale wydaje mi się że włąśnie pudelek umiałby przekonać Twoją mamę  8)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #67 : 2003-11-03, 20:03 »
ee, moim rodzicom się np. pudle bardzo nie podobają i byłyby jedną z tych ras na które zgodziliby się jako ostatnie albo wcale... zanim sama zaczniesz wyberać co Ci się podoba i jaką rasę chciałabyś mieć, musisz wiedzieć jakie psy podobają się Twoim rodzicom, wtedy będzie najłatwiej ich przekonać. Pokazuj im zdjęcia psów raczej małych albo średnich (na golden retrivera raczej Twoi rodzice się nie dadzą namówić, ale mogę się mylić i obym się myliła ;) ) z krótką sierścią i pytaj które im się podobają, no i potem nie zostanie nic innego jak pokochać tę rasę którą oni wybiorą i prosić o nią, będzie o tyle prościej. A jak już pisałam jeśli czeszesz i trymujesz systematycznie psa, z sierścią nie ma praktycznie kłopotów (pod warunkiem że jest to całkowicie krótkowłosy pies).
Zapisane

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #68 : 2003-11-03, 20:54 »
nie ma psa ktory nie gubi siersci.......Chyba ze to bezlowsy pies meksykanski.......Wbrew pozorom krotka siersc jest gorsza niz dluga....Wezmy np.dalmatynczyka....Czarne wlosy wbijaja sie w jasne rzeczy a jasne w ciemne......Latwiej jest usunac siersc np.briarda niz wyzla niemieckiego .....
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #68 : 2003-11-03, 20:54 »

Gosia & kropki

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #69 : 2003-11-03, 21:07 »
Carragan zgadzam się z Tobą w 100% dalmatyńczyki to wspaniałe psy ale jak sobie pomyślę o moich czarnych bluzkach, których mam aż 2  to naprawdę trzeba się trochę do tego przyzwyczaić. Ale jest kilka ras, których sierść jest zbudowana inaczej. Takie rasy to np. yorki, maltańczyki (moje marzenie  :D ) wymienione wyżej pudle no i rasy nagie oczywiście  :P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #70 : 2003-11-03, 21:13 »
znowu się powtórzę, ale: systematycznie czesana i trymowana sierść krótka nie sprawia żadnego problemu i nie ma jej na ubraniach (przynajmniej u mnie...)!! Nawet na białych (mam czarnego psa). No chyba że mój pies ma jakąś inną sierść :roll:.
Zapisane

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #71 : 2003-11-03, 23:09 »
Norris a jak idzie trymowac krotka siersc ?:o  Trymuje sie siersc szorstka nie krotka..........
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #72 : 2003-11-04, 07:26 »
Ale ja chce goldena :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

olc!a

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #73 : 2003-11-04, 10:42 »
Ale Twoi rodzice nie chcą psa, bo nie macie miejsca... Więc mało prawdopodobne, żeby zgodzili się na goldena, który no... spory jest. Łatwiej będzie Ci przekonać ich do małego psa. Zrób tak, jak napisała Norris... A może w Twojej okolicy włóczy się jakaś bezpańska sierotka?

Moi rodzice też nie chcieli dużego psa, ale u mnie sytuacja była trochę inna... Wiedzieli, że sobie z nim poradzę, będę z nim wychodziła na spacery i będę potrafiła go wychować (nasz poprzedni pies Bolus trafił do nas jak miałam rok, a rodzicom wystarczało, że reaguje na wołanie... Ale ja zaczęłam go szkolić i naprawdę udało mi się, chociaż on miał wtedy już 11 lat), poza tym miałam doświadczenie z dużymi psami-wychowałam psa dziadka, 'niańczyłam' ON-ka koleżanki ;) No i bardzo łatwo dali się namówić.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #74 : 2003-11-04, 15:07 »
Carragan trudno jest wytrymować krótką sierść, ale nie znaczy to że jest to niemożliwe i nie daje efektów...
Zapisane

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #74 : 2003-11-04, 15:07 »

carragan

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #75 : 2003-11-04, 15:11 »
jakos nigdy sie nie spotkalam z trymowaniem krotkowlosych........Z czesaniem szczotkami przeroznymi tak ale trymowaniem nie :roll:
Zapisane

zielonooka

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #76 : 2003-11-04, 18:12 »
Gosia ja również wolę nie myśleć o swoich czarnych bluskach i o swoim granatowym dywanie..ehh :wink: i co 2 dzień odkurzanie :)
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #77 : 2003-11-04, 20:04 »
Na razie idzie dobrze :) Tata powiedział że nie jest przeciwny i zaprponowałam rodzicom wyjazd do hodowli golden retriverów :) Jest nadzieja....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #78 : 2003-11-04, 20:06 »
Sorki że w dwóch postach.Olc!a wielkość mieszkania nie jest tutaj problemem, a z dużymi psami sobie radze, bo takiego wyprowadzam na spacery :)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

olc!a

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #79 : 2003-11-04, 20:06 »
No to superrrrrrrr :wink: Trzymamy kciuki (ja i Bela ;) ) :!!!:
Jak jeden rodzic się zgadza (albo prawie zgadza) to prawdopodobnie się uda :)

Chodziło mi o to, że Twoi rodzice używają takiego argumentu (tak napisałaś). Ja nie jestem przeciwna trzymaniu dużego psa w bloku (sama mam psiaka wielkości ON).
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #80 : 2003-11-04, 20:18 »
Dzięki :) Będe się starać: :wink:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

..::Psiaczek::..
« Odpowiedz #80 : 2003-11-04, 20:18 »

Zwierzaczek

  • Gość
Re: ..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #81 : 2003-11-04, 21:25 »
Cytat: koniulka
Wiem że to głupi temat, ale chciałabym sie was spytać jak przekonac rodziców na kupno pieska?Jest taki problem, że ja mieszkam na 3 piętrze w bloku i to jest jeden z powodów, dla których rodzice się nie chcą zgodzić.Drugim jest to, że mielismy kiedyś psa i on nam zginął, a moja mam cały czas to wspomina...Jak myślicie co mozna zrobić?



Ja mam identyczny problem - jak przekonać rodziców a zwłaszcza mamę  :(
Zapisane

pola

  • Gość
..::Psiaczek::..
« Odpowiedź #82 : 2003-11-18, 16:20 »
mamę jest bardzo prosto
błagalne oczka ;)
nnie no coś ty
pokaż ze jestes odpowiedzialny (a)
i zacznij na spacery wyprowadzac psa sąsiadki
chodzic regularnie do schroniska
i pomagac psiakom
bo rodzice boją sie ze synkowi czy córeczce w pewnym momencie psiak sie znudzi
i na kogo przejda wszystkie obowiązki ????????????????
na nich
pomysl nad tym
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 26 zapytaniami.