Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&  (Przeczytany 1111 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewelka77

  • Gość
Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił

             Jestem bezpańskim psem. Moim właściciele wyrzucili mnie, Dziś jest mi zimno, chyba zacznie padać śnieg. A ja samotnie będę snuł się po ulicach. Jestem głodny, przemarznięty do szpiku kości. Biedne, zesztywniałe łapy ledwie poruszają się, psie serce przepełnione jest żalem i samotnością.
          A przecież moje życie było tak beztroskie! Zawsze pełna miska, ciepłe i wygodne posłanie, spacery i zabawy. Ale nie trwało to długo. Kiedy do naszej rodziny przybył malutki Krzyś, wszystko się skończyło.          
            Moja pani stwierdziła, że pies to siedlisko zarazków, a mała, goła i wrzaskliwa istota ważniejsza jest jakiś tam kundel. I dlatego zostałem wyrzucony z mojego cieplutkiego kącika. Znalazłem się na pustej ulicy, bez nadziei na powrót. Głód i zimno są coraz silniejsze. Zapada zmierzch. Wiem, żnie nie mogę się poddawać. Ale dokąd iść??
   Zaraz przycupnę pod tą usypaną ze śniegu zaspą. Może tu przetrwam tę mroźną, pełną strachu noc........

   Dzień przywitał mnie słońcem. Jak ciepło. Wstałem i przeciągnąłem się. Jaki miły zapach. Jest miska pełna smakołyków. Rzucam się na jedzenie. I nagle ból........ Już wiem, że to był tylko sen. Za mną stoi człowiek o spojrzeniu pełnym nienawiści. Uciekam, ile sił w łapach-obolałych i spuchniętych. Prosto przed siebie. Nagle pisk opon, zgrzyt hamulców. Mężczyzna, który wysiadł z samochodu, nie krzyczał na mnie, nie bił. Popatrzył tylko uważnie i wyciągnął rękę. Skuliłem się i na wszelki wypadek wyszczerzyłem kły. Ale ręka nie cofnęła się. Zbliżała się powoli, była coraz bliżej i bliżej. Zamknąłem oczy ze strachu.
   I nagle poczułem pieszczotę ludzkiej dłoni. Coś się we mnie załamało. Leciutko zamerdałem ogonkiem. Człowiek pogłaskał mnie po karku i rzekł: "Moja ty biedoto psia". Na jego wezwanie siadłem do auta. Czy już nie jestem bezpańskim psem? Znów zaufałem ludzkiej istocie, bo przecież tak pragnę miłości.
Marta Marlon ze SP nr 175 w Warszawie
Wydawnictwo MAC

Ps to jest tekst który wykorzystałam podczas lekcji otwartej dla zaproszonych gości.

Ps Komentarz zostawiam Wam samym
Pozdrawiam
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #1 : 2004-02-07, 11:08 »
Bardzo smutna historia, ale niestety prawdziwa, gdyż teraz psy coraz częściej są wyrzucane z domów :(
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #2 : 2004-02-07, 11:44 »
Ewelka bardzo ladne opowiadanko... pokazuje jacy sa ludzie... i ze sa tacy dla ktorych pies to smiec, ale sa ktorzy maja jeszcze serce...  Ta historyjka jest taka jakas inna niz wiekszosc... tam jest tylko o bezmyslnosci i tym jakim potworem potrafi byc czlowiek.... A tutaj pokazane jest ze nie wszyscy ludzie jednak poskradali wszystkie zmysly i ze jednak na swiecie jest jakas garstka ludzi normalnych...
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedz #2 : 2004-02-07, 11:44 »

Nirvana

  • Gość
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #3 : 2004-02-07, 11:59 »
Miałam ten text w podstawówce w podręczniku...
Bardzo mi szkoda takich bidulków które sie wałęsają po ulicach.
U mnie jest taki jeden, nazywamy go pies widmo, bo pojawia sie
na chwile i znika...Próbuje go dokarmiać,ale nie chce jeść niczego
ode mnie :(  Gdy go widze zawsze węszy z nosem przy ziemi, jakby szukał swego pana...(robi to odkąd zaczęłam do szkoły chodzić)
Zapisane

olc!a

  • Gość
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #4 : 2004-02-07, 12:06 »
Dobrze, że są jeszcze ludzie tacy, jak ten mężczyzna... Ten który wyciągnął rękę...
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #5 : 2004-02-07, 19:33 »
Smutna historia, szkoda że nie każdy pies ma takie szczęścia jak bohater opowiadania :(
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Lalaith

  • Gość
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #6 : 2004-02-07, 20:17 »
Piękna historia :)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #7 : 2004-02-07, 20:56 »
świetna historia, smutna ale prawdziwa , biedny piesek ale na szczescie uśmiechnąło się do niego szczęście
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedź #8 : 2004-02-07, 21:23 »
No tak fajna historia, smutna :(  Najpierw byl pies bo nie bylo dziecka a kiedy dziecko sie pojawilo pies poszedl w odstawke :( i zostal wyrzucony!
Ale dobrze,ze trafil sie tez czlowiek, ktory wyciagnal reke ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

"Człowiek powinien być odpowiedzialny za to, co oswoił&
« Odpowiedz #8 : 2004-02-07, 21:23 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 24 zapytaniami.