Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ca sądzicie o tych roślinkach ??  (Przeczytany 10659 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« : 2007-09-17, 20:14 »
Ceratopteris pteroides : Różdżyca pływająca 

 POCHODZENIE : Występuje w tropikalnych częściach Azji i Ameryki. W zbiornikach wodnych roślina swobodnie pływająca nie rosnąca pod wodą.


OPIS : Często nazywana Różdżycą kapustnolistną, która w rzeczywistości jest specyficzną pływającą forma ceratopteris cornuta. Gdy ją posadzimy w podłożu, przestaje rosnąć i ginie. Często nazywana jest szerokolistna lub amerykańska. Liście posiada zebrane w różyczki dorastające do 30 cm długości oraz 25 cm szerokości lecz w uprawie akwariowej zazwyczaj mniejsza. Ilość liści w różyczce od 4 do 6 sztuk. Jasnozielone mięsiste blaszki liściowe są w zarysie jajowate lub trójkątne trój lub pierzastoklapowane. Ogonki liściowe są krótkie i stosunkowo grube, z wierzchniej strony gładkie 9przypominają zmniejszone liście kapusty). Na blaszkach liściowych z wierzchniej strony, tworzą się pączki liściowe które pełnią funkcje rozmnażania.
UPRAWA : Roślina łatwo się rozmnaża poprzez oddzielanie starych liści, które pozostają na powierzchni wody. W ciągu 2-3 tygodni na powierzchni tworzą się młode roślinki, które oddzielają się po rozwinięciu się na nich nie mniej niż 3-4 listków i systemu korzeniowego. W akwarium może być wykorzystywana jako naturalne zacienienie. Oprócz tego bardzo dobrze oczyszczają wodę a wiszące w toni wodnej korzenie służą jako schronienie dla narybku. Roślina rośnie zarówno w cieniu jak i w miejscach nasłonecznionych. Optymalna temperatura wody 25°C. Jest dość wrażliwa na spadające krople wody więc szyba nakrywowa powinna być ustawiona ukośnie. Powinno się także pozostawić dostateczną ilość miejsca między szybą i powierzchnią wody co najmniej 10 cm. Szybko rozrastające się rośliny silnie hamują dostęp światła do głębszych partii akwarium.
opis z   http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/ceratopteris%20p.html


Dostałem tą roślinke za darmo miedzy anubiasem sie gdzies przyplątała i rozrasta się jak szalona, według mnie to hicior na światową skale xD miałem pare listków 1-2 cm a teraz mam bardzo duże rośliny 3 po około 20 cm w 2 tygodnie!! az mnie zatkało, nową sadzonke wrzuciłem do akwa bez CO2 i rośnie tylko troszke wolniej ! polecam tą roslinke w 100% do kazdego akwarium w ktorym gdzies potrzebujecie troszke cienia lub kryjówki dla narybku, mozna ją ostro podcinać i w kącie akwarium wygląda cudownie
Zapisane
The Beatles

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #1 : 2007-09-18, 18:46 »
cudna tylko gdzie ją kupic
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #2 : 2007-09-19, 08:42 »
mogę Ci ją posłać w paczuszce bo mi sie rozrasta jak szalona a smutno sie robi jak wyrzucac musze takie gigantyczne zielsko :P
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedz #2 : 2007-09-19, 08:42 »

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #3 : 2007-09-19, 16:27 »
jejciu super tylko jak zaplacic Ci za to bo ja konta nie mam w banku ?
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #4 : 2007-09-19, 20:51 »
zapłacic to było by najlepiej tylko za przesyłke bo ta roślinka zaczyna mnie przerażaćxD rosnie jak nienormalna :P chyba aukcje na allegro tez porobie
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #5 : 2007-09-19, 21:56 »
roślinka rośnie i rośnie. większość akwarystów dodaje ją jako gratis do wszystkiego byle sie jej pozbyć :D

miałam ją w akwa z bojkami :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #6 : 2007-09-19, 22:29 »
hehe Fajnie to czekam na twoją aukcje na allegro na taty konto kupie, Chyba,ze teraz chcesz mi wyslac to koszty wysylki pokryje
 
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #7 : 2007-09-22, 13:37 »
pao , wczoraj zaczolem zabawe z butlami wysokocisnieniowymi i koniec zabawy z bimbrownia xD powiem tyle CUD        NAD WISŁĄ jest to 1000 razy wydajniejsze :P tylko boje sie ze mi to pierdyknie i sie nie obudze :P
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #8 : 2007-09-22, 23:31 »
odpowiednie butle, reduktor i parę innych i nie pierdyknie ;)
u mnie mąż pozabezpieczał jak sie dało (a że nurek z niego to z butlami umie się obchodzić ;) )

no i instalacja jest dużo bardziej opłacalna. jednorazowo spory koszt, ale potem... czysty zysk ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedz #8 : 2007-09-22, 23:31 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #9 : 2007-09-23, 19:43 »
zabawa przy montowaniu tego była przednia xD teraz tylko modlić sie tylko ^^ kto wie jak dobrze to zmontowałem :P ja połowe kupiłem na allegro a troche sam szukałem po lokalnych sklepach i moj zestaw wygląda tak : Butla co2, Reduktor CO2, elektrozawór, zawór zwrotny, zaworek regulacyjny , , Kabel z wtyczką do elektrozaworu i węzyk  ^^ byłbym wdzięczny za informacje jak tego typu urządzenie mozna zabezpieczyć ^^
Zapisane
The Beatles

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #10 : 2007-09-23, 20:14 »
nie wiem czy warto ale chcialbym kupic na allegro male butle co2 cos w stylu dezydorantu tylko ze z węzykiem + dyfuzor pomomozcie warto kupowac??
wygląda to tak http://allegro.pl/item247543257_zestaw_3_butli_1000ml_co2_nowe_butle_na_9_miesiec.html
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #11 : 2007-09-23, 20:53 »
jeśli nie masz żadnej instalacji co2 to warto

jeśli jednak masz większą gotówkę to lepiej kupić butlę, dyfuzor i reduktor, bo takie puszeczki jak myślisz kupić to szybko schodzą i są nieefektowne. no i w dłuższym stosowaniu wychodzi majątek ...

zatem polecam normalną instalację :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #12 : 2007-09-24, 15:36 »
NO WLASNIE W TYM PROBLEM ZE NIE MAM ZADNEJ INSTALACJI a nie stac mnie na taka butle a rosliny marnie rosną
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #13 : 2007-09-24, 16:00 »
lepszy rydz niz nic xD to i tak napewno lepsze od mojej cudownej bimbrowni xD
Zapisane
The Beatles

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #14 : 2007-09-24, 16:32 »
ale z góry uprzedzam: taka oszczędność to dużo większy wydatek. co2 szybko sie zużywa a kupowanie ciągle to nowych daje spore koszta. butla dużo taniej wychodzi.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedz #14 : 2007-09-24, 16:32 »

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #15 : 2007-09-24, 17:44 »
dzieki co2 rosliny szybciej i ładniej rosną, tak? Czyli jeżeli bym zrobił sobie bimbrownie, ale używał jej tylko na początku, dopuki nie rozrosły by mi się, a później przestal, to miało by sens?
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #16 : 2007-09-24, 20:10 »
wiem o tym ale na początek dobre i to a po za tym starczy mi na ok 3 miesiace te 3 butle (nie wieze ze na 9 ) a co 3 miechy to nie jest duzy wydatek mimo ze butla profesjonalna taniej wychodzi to musze najpierw zaoszczędzic te 6 stowek XD

_____________________________________________________________________ _______________

Chociaz nie na allegro niedawno widzialem caly superzestawik 2,5 stowki buteleczka miala 1,5 kg

_____________________________________________________________________ _______________

Raczej nie mialo by sensu  poniewaz nawozenie co2 jest potrzebne stale i chyba nie chcesz zeby roślinki Ci zmarnialy
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #17 : 2007-09-24, 23:18 »
żeby zmarniały nie, ale żeby przestały rosnąć jak sie za bardzo rozpanoszą to tak. :P
i  żeby w miarę szybko doszly do pożądanych rozmiarow. :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #18 : 2007-09-25, 10:24 »
storm, przypomnij mi jaki masz litraż? bo u nas te 3 szły na miesiąc :D

tukal, ja w 60 jak miałam azje to rośliny rosły mi ja dzikie i co2 nie potrzebowałam. nawozić zaczęliśmy jak zrobiliśmy am południowa w 250 litrach :)  wiele zależy od tego jakie rośliny mieć będziesz :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #19 : 2007-09-25, 19:38 »
120 literkow mam

Tukal, mozna cos takiego zrobic jezeli zakonczysz nawozenie co2 to tylko trzeba bedzie dawac nawozik jakis ze sklepu polecam JBL ferrotabs dzięki temu roslinki beda zielone i będą rosly minimalnie
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Darkman

  • Gość
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #20 : 2007-09-25, 19:48 »
U mnie w 60l wyłączyłem napowietrzanie - działa sam filtr - i rośliny rosną jak szalone. Mam naturalne CO2 - ruch wody nie wypłukuje go i do tego nie ma napowietrzenia. Nie mają co prawda specjalnych wymagań, ale różnica jest niesamowita. Co 2 tyg obowiązkowo wywalanie zielska pływającego i rozsadzanie innych roślinek. Właśnie jestem po porządkach i zrobiłem zdjęcia mojego bałaganu (jest coraz gęściej, bo to akwa dla bojka). Zdjęcia dam w albumie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedz #20 : 2007-09-25, 19:48 »

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #21 : 2007-09-25, 19:51 »
zwykle jest tak ze co2 sie kiedys konczy przez pierwszy rok ladnie mi rosly roslinki ale pozniej okazalo sie ze co2 jest mi potrzebne bo zaczelu marniec
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Darkman

  • Gość
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #22 : 2007-09-25, 21:40 »
O ile się nie mylę to CO2 jest wydalane przez mieszkańców akwarium. U mnie od prawie 2 lat, akwarium działało z napowietrzaniem, a teraz od ok 4 m-cy napowietrzanie jest wyłączone i roślinki rosną niesamowicie. Jest tylko jeden warunek - trzeba mieć ich tyle w akwarium, żeby mieszkańcy mogli przeżyć noc i początek dnia na tlenie wyprodukowanym przez roślinki. U mnie przynajmniej na razie się to sprawdza i jestem zadowolony. :)
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #23 : 2007-10-12, 17:58 »
jeszcze mam pytanko co do co2 i właśnie po ilu dniach stosowania powinno się zmienić ph wody i jeszcze po ilu dniach będzie widać efekty stosowania , bo narazie nie widać
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #24 : 2007-10-30, 15:14 »
CZY KTOŚ MOGŁBY MI POWIEDZIEĆ O CO CHODZI, BO STOSUJĘ CO2 POPRAWNIE Z INSTUKCJĄ A EFEKTÓW NIE WIDAĆ I PH TEZ SIĘ NIE ZMIENIA CZY PODAĆ FOTKĘ JAK TO ZAINSTALOWAŁEM
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #25 : 2007-11-04, 10:07 »
jestem ZA bo widać cos nie ten tego masz z tym ^^ podaj dokladne tez nazwy butli itd
Zapisane
The Beatles

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #26 : 2007-11-04, 11:56 »
ni wszystko już wporzo po prostu ja miałem te puszeczki i za mało miałem dyfuzorów tera już gra gitara.
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #27 : 2007-11-04, 21:03 »
ja jak miałem z tych puszek to na 2 kielichy jechałem 2 razy dziennie je naładowywując na maxa ^^ i roślinki rosły az miło ^^ teraz na wysokocisnieniowce efekt taki sam ale wygodniejsze wydajniejsze itp itd a gałęzatka i mech rośną jak szalone
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedz #27 : 2007-11-04, 21:03 »

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #28 : 2007-11-04, 22:34 »
ja też tera na 2 kielichy stosuję i gra gitara
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ca sądzicie o tych roślinkach ??
« Odpowiedź #29 : 2007-11-05, 22:52 »
duo kielichy rlz !! xD
Zapisane
The Beatles
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.181 sekund z 32 zapytaniami.