Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Rośliny doniczkowE  (Przeczytany 26486 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« : 2005-03-05, 12:33 »
Tak sobie pomyślałam, że warto by zrobic temat o kwiatkach :wink:
Skoro to też żywe stworzenia, myślę, że większość z Was je lubi. :;d:
Jakie macie roślinki?
Ile?
Gdzie stoją?

Czekam na odpowiedzi. :wink:

~~~~~~~~~~~~~~~~

U mnie to jest tak:
W pokoju mam pełno kwiatów. Bardzo różńych.
Zaczynając od storczyków kończąc na kaktusach :mrblue: :mrgreen:
Jest ich 12 :krzywy: ( o kurcze... już tyle :shock: )
+ 3 kaktusy
+ jedno drzewko szczęścia
+ 2 storczyki
+ jedna Clivia ( whatever co to jest :P )
+ jedna palma
+ 2 grapeifrut'y - hoduję je od pestki :wink:
+ jedna Ardisia :P
+ i fiołek afrykański :krzywy:

Niedługo będzie przesadzanko :;d:

W całym domu jest kwaitów 47 :szok: .
Wszystkie są mojej mamy i moje :krzywy:
No i nie wyobrażam sobie, żeby kwiatów nie było bo wtedy mój dom nie byłby moim domem :P Kwiaty muszą być. :wink:

PeeS. Na wiosne mama obiecała mi muchołówkę :krzywy:
Kiedyś miałam dużo kwiatków mięsożernych ale padły :(
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #1 : 2005-03-05, 12:37 »
ja u siebie w pokoju nie mam żadnych kwiatów. Nie ma jak uchronić ich przed zwierzętami (i nawzajem).

Za to u siostry cały parapet jest w kwiatkach (a cholera wie jakich :lol: ), w sypialni rodziców (a właściwie mamy - ojcieć śpi na kanapie  :lol: ) stoją dwie palemki (eeeee :roll: ), jeszcze na parterze jest jakiś kwiatuszek ale nie wiem zupełnie jaki.

o i w ogródku jeszcze są kwiatki ;) Ale teraz nie widać - przysypało  :lol:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #2 : 2005-03-05, 12:38 »
Jakbym miała liczyć wszystkie kwiaty w moim domu to bym chyba sie zgubiła szybko :P Za dużo ich :) Dom bez kwiatów to już nie dom.... A w swoim pokoju mam troszke kwiatków..kilka fiołków, juke i jakieś dziwne, ktorych nazw nawet nie znam :P  Kiedyś miałam muchołówkę ale niestety padła :( A taka fajniutka była... Wszystkie kwiatki u mnie w pokoju stoją na najwyższych szafkach bo szczur je bardzo lubi....zjadac i wykopywac ziemie ;) :P
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #2 : 2005-03-05, 12:38 »

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #3 : 2005-03-05, 12:39 »
Zapomniałam powiedzieć gdzie stoją :;d:
No więc 5 na parapecie, jeden na biurku, jeden na komodzie, 3 na regale i 2 na szafie :wink:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #4 : 2005-03-05, 12:40 »
Roslinkami mam dokladnie zastawione wszystkie parapety i wszelkie inne mozliwe miejsca w mieszakniu.
Zapisane

KikerS

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #5 : 2005-03-05, 12:44 »
a ja mam..
bukiet zasuszonych róż.. :lol:
3 kaktusy..
bambusa :lol:
Miałam kiedyś "motylki" ale mam okno od zachodu i wymarniały.. mama wzieła do siebie..  :roll:  A takie śliczne są :D

latem zawsze mam kwietki z pola, albą łąki.. obowiązkowo.. uwielbiem zrywać kwiety.. i zawsze latem u mnie są :)

Chyba zasadze sobie grejpfruta.. tak jak FlaŚ.. a ładna roślinka? Albo sobie jabłko zasadze :lol: jabłoń mi wyrośnie i bedzie :P albo coś... Moja ciocia ma brzoskwinie.. śliczna jest.. a w domciu mam troche kwiatków.. licząc z choinką na balkonie.. ok 30 :P
Zapisane

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #6 : 2005-03-05, 12:45 »
No i zapomniałam jeszcze o Dracenie Lucky Bamboo o której KiX mówi bambus :;d:
Zapisane

KikerS

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #7 : 2005-03-05, 12:56 »
oo... FlaŚ.. a masz prostu, czy zakręcony? Ja --> zakręcony.. :mrgreen:
Zapisane

Beguelle

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #8 : 2005-03-05, 13:00 »
W pokoju nie mam zadnych kwiatow...nie przepadam za doniczkowymi...a nie zaloze hodowli konwalii, tulipanow, stokrotek, storczykow itd. w moich czterech katach  :P

Mama ma jakies kwiaty na dole...ale tez bez przesady...kilka doniczek na parapecie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #8 : 2005-03-05, 13:00 »

Ax

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #9 : 2005-03-05, 13:00 »
ja mam w domu duuużo kwiatków, bo mama jest kwiatkowo zakręcona ;)
a w poju mam tak: na parapecie: 2 male kaktusiki z IKEI, paprotkę, fiołka fioletowego, trawkę dla kota :P i .. takie cos, mam szuka nazyw-reo mexykańskie
jest kwiatow  w domu lacznie 35 +/- 1. jeszcze na korytarzu jest nasza yukka , ta: (niestety malo ja widac, a tak ot, ta szylkretka jest juz śp :( ) [img=http://img70.exs.cx/img70/3544/2kotytuja7hg.th.jpg]
jeszcze byl np w moim pokoju filodendronek, ale umar(z)ł na balkonie.
Zapisane

pola

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #10 : 2005-03-05, 13:22 »
moja babcia ma 'ogródek' na korytarzu przed wejściem do mieszkania :lol: jest taka wyssssoka palma (mieszkamy na ostatnim piętrze i nikomu to nie przeszkadza), mnóstwo innych kwiatków... po prostu ogrom :P są wszędzie... :lol: bo babci juz nie starcza działka, na którą nie ma wstępu moja sunia (bo zniszczy jej kwiatki o.O) :P
przed przeprowadzka do innego pokoju, mialam mnostwo kaktusów... teraz 4 zostały u mamy (w tym duża doniczka z 3 kaktusami), a 4 są u mnie na parapecie ;) mam jeszcze bambusa :wink: na regale jest tam parę.. ale to kwiatki babci (:lol:), moje są tylko kaktusy :P :wink:
heh, zapomniałabym o balkonie :;d: babcia ma tam 'ogród' nr.3 :lol:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #11 : 2005-03-05, 13:40 »
NIE CIERPIE roslin doniczkowych
uwazam ze sa poprostu brzydkie i na dodatek w wiekszosic trujace dla zwierzat zwlaszcza kotow. Lubie kwiaty ale dzikie,rosnace tak jak je Pan Bog stworzyl, potrafie zachwycac sie np. polnymi makami ale takim np. fiolkiem alpejskim? bleee

Ja w pokoju nie mam ani jednej rosliny,wole drewniane ozdoby w tym rowniez kwiaty, zywe ciete kwiaty tez mnie specjalnie nie fascynuja bo przeciez sa martwe....
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #12 : 2005-03-05, 14:05 »
Ja uwiellbiam kaktusy(mam pare) :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #13 : 2005-03-05, 14:09 »
zielono mi :)
dokładnie tak:)
roślinki zielone, z dużymi liśćmi i gdzie się da :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #14 : 2005-03-05, 14:40 »
Fajny temat
------------------------------------------
Ja w pokoju mam:
2 kaktusy
1 paprotke
(...)
Reszta nie wiem jak się nazywa a tak wogóle to dużo kwatków w pokojiku :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #14 : 2005-03-05, 14:40 »

Gopi

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #15 : 2005-03-05, 15:04 »
Ja w ogóle kwiatów nie lubię i nie potrafię o nie dbać. U mnie kiedyś nawet kaktus wysechł :roll: Przez większość czasu nie mam roślin w pokoju, ale czaem, np. teraz mama, która uwielbia kwiatki kupi jakieś tulipany, postawi w wazonie i stoją. Kupiła też "grudzień" w doniczce i mam. Za to ja kocham drzewa, uwielbiam :D Ale drzewa to przecież w pokoju mieć nie będę ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #16 : 2005-03-05, 15:06 »
Moja mama nie lubi kwiatkow wiec malo mamy w domu, ja mam w pokoju bodajze z 6 ale chce wiecej, z tym ze mam utrudnione zadanie-musza byc ok dla kota, nie trujace ;)
Zapisane

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #17 : 2005-03-05, 15:19 »
Gdzieś miałam liste trujących/ albo tych co można :krzywy:
Jak chcesz, to Ci napiszę słońce :cmok: :chytry:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #18 : 2005-03-05, 15:28 »
ooo, naaaapisz :;d:
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #19 : 2005-03-05, 15:30 »
U mnie w pokoju sa fiolki :D i mam zamiar kupic ananasa:





:):)
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #20 : 2005-03-05, 15:36 »
JA miałam kawę,, musiałam ją przenieśc bo jakoś niekorzystnie działało na nią przebywanie w moim towarzystwie... :lol:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #20 : 2005-03-05, 15:36 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #21 : 2005-03-05, 15:39 »
Rośliny w moim domu :
zielistka ( dwie )
grubosz ( jeden )
mój tłustosz tina ( owadożerny :mrgreen: )
trzy tuje jakieśtam
pelargonie ( cos koło czterech )
sukulent
wiecej nie pamietam  :P  tzn. może i pamietam , ale nie wiem , jak się nazywają  :P
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #22 : 2005-03-05, 16:08 »
A ja mam duzo
Niewiem jak msiem nazywaka

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #23 : 2005-03-05, 16:17 »
Ja mam na razie w pokoiku spiralnego bambuska z ikei i takiego kwiatuska ktory ma liscie do maryśki podobne (i dlatego go tak nazywam ;-)). A w kuchni w do doniczki z szablów wypluwałam kiedyś pestki z mandarynek :D. Wyrosło juz ponad 10. Jak przyjdzie wiosna to przesadzę :). Ja mam troche głupio, bo mam jedno okno i gdybym chciala je otworzyc to musialabym swiagac kwiatki, wiec na parapecie duzo postawic nie moge. To dopiero poczatek moich kwiatuskow, bo narazie dopiero urzadzaem pokoj :). Hmm.. kawa? Nigdzie nie wiedzilam :) Mozna gdzies kupic, albo cuś?
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #24 : 2005-03-05, 16:44 »
Kwiaty to hobby mojej mamy więc siłą rzeczy mam ich duzo w domu. Na rodzjach to ja sie nie znam :P  ale policzyłam wszystkie doniczki jakie mam w pokoju w którym teraz siedze. Jest ich >17<. Przy czym sa to kwiaty różne: wiszace, stojące, duże małe, najwieksza jest palma która siega od podłogi az do sufitu. kiedys udało mi sie wychodowac cytryne z pestki, calkiem spora ;)  urosła(jakies 30 cm nad ziemią :;p: ) ale puźniej jakoś zaczeła chorowac i zżółkła  :(  
Często z mamą lubimy sobie ponarzekać. Ona się czepia o psa że Bafi lubi sie w przejściu kłaść, że duzo brudu wnosi do domu, że sierśc gubi a ja za to narzekam na kwiaty że paprocie zasłanaiją moje plakaty, że mi sie nastęna paproć we włosy wrzepia jak usiade na kanapie że jak niektóre kwiaty kwitna to wydaja tak ostry zapach ze mi sie nieobrze robi :?  itp. Ale tak naprawde Mama kocha Bafiego a ja też nie wyobrazam sobie naszego mieszkania bez kwiatów. Domy bez żadnych roślin wydają mi sie takie puste, chlodne, nieprzyjazne....
Zapisane

Raven

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #25 : 2005-03-05, 16:56 »
Mam mały pokój, więc nie mogę sobie pozwolić na ogród... Na parapecie i na szafce stoją:
- 2 Fiołki afrykańskie
- Hoja (Oliwnica)
Moja mama jest prawdziwą wielbicielką roślin... Ogólnie w domu mamy ich mnóstwo, najróżniejsze gatunki...
Myszka kiedyś obgryzała mojego biednego fiołeczka, ale na szczęście już tego nie robi...  :roll:
Cytuj

Domy bez żadnych roślin wydają mi sie takie puste, chlodne, nieprzyjazne....

Dokładnie... Takie bez duszy...
Zapisane

Nataila

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #26 : 2005-03-05, 17:18 »
Bardzo lubię kawiaty doniczkowe. Tylko jestem okropnym leniem, więc gdyby nie moja mama, to kwiatki by u mnie w pokoju długo nie postały :;d: . Obleciałam przed chwilą cały dom i policzyłam, że mamy 55 kawiatów w doniczkach plus jeden bukiet róż i jedna zasuszona róża :lol: . Z czego w moim pokoju stoją na parapecie trzy kwiatki: dwa o nieokreślonej nazwie i jeden, o którym moja mama mówi "anginka", bo podobno jak się jest chorym, to dobrze wąchać ten kwiatek. Pachnie całkiem nieźle. Mamy dużo paproci, fiołków, juki i dużo kwiatów, których nazw nie znam. Ooo, i jeszcze hoję - pięknie kwitnie :) .
Zapisane

Monika Z

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #27 : 2005-03-05, 17:50 »
ja mam pare kaktusow. uwielbiam kaktusy  :wink: ale za to moja sasiadka ma duzo kwiatkow mieszka z kotem czasami podlewam  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #27 : 2005-03-05, 17:50 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #28 : 2005-03-05, 17:54 »
Cytat: Nataila
"anginka" .

Chodzi o geranium ;)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #29 : 2005-03-05, 17:55 »
A tak apropo kaktusów. Chlopaki z klasy  powiedzili ze kupią nam kaktusy na Dzień.. kanalji  :?  (czyt. dzień kobiet) Miłe... :|
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 31 zapytaniami.