Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!  (Przeczytany 16355 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #30 : 2008-05-12, 17:11 »
i jak z pieskiem? napisz wszsytko, ehh szkoda ze tylko kłopotów, biedny piesek
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #31 : 2008-05-12, 17:30 »
Co z suczka i szczeniakami?
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #32 : 2008-05-13, 14:29 »
Czika miala cesarke, od razu wycięto macice. Maluch niestety nie przezyl... po prostu sie udusil :( :( i byl tylko 1. USG musialo sie pomylic. biedny... Ale najwazniejsze, ze Czikuś jest juz w domu i ma sie dobrze. Za dwa tygodnie do kontroli i zdjecia szwow. Dziekuje wszystkim, ktorzy trzymali za nia kciuki
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedz #32 : 2008-05-13, 14:29 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #33 : 2008-05-13, 14:39 »
czyli jednak pierwsza rada okazala sie najbardziej sluszna...

Dobrze ze suka zyje i ze jak na razie wszystko w porzadku - bo biorac pod uwage jej wiek, moglo sie to skonczyc  wiele gorzej.
Przynajmniej macie juz spokoj z cieczkami...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #34 : 2008-05-13, 14:57 »
szkoda młodych ale dobrze ze z suczka wszsytko dobrze, chyba nie odbije jej si eto na psychice?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #35 : 2008-05-13, 15:07 »
niech sunia wraca do siebie. wymiziaj ją.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #36 : 2008-05-13, 15:10 »
moze zmienic tytuł watku bo jesli ktos przyjdzie to moze sie zmylic i jesli nie przeczyta całego watku to moze niepotrzebnie troche pisac, juz nie potrzeba szybkiej odpowiedzi ;p
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #37 : 2008-05-14, 13:04 »
:) dziekuje Wam bardzo. Mam nadzieje, ze z tego powodu nie myslicie, ze jest zaniedbana, albo ze mamy ja gdzies... bo Czika jest z nami juz tyle lat i wszyscy ja bardzo kochamy.. kiedy miala pierwsza operazje wyciecia guza, teraz te cesarke to wszyscy sie denerwowali jakby to byl czlowiek conajmniej... :)
I suńka ma sie juz dobrze, ma apetyt, rana wyglada dobrze:):)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #38 : 2008-05-14, 22:44 »
No, to dobrze, ze wszytko dobrze sie skończyło.
Szkoda tylko szczeniaka, że został stworzony a nawet nie dano mu żyć, oraz suczki, ze tyle musiała przejść.

Wygłaskaj suczkę ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedz #38 : 2008-05-14, 22:44 »

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #39 : 2008-06-25, 17:58 »
Na przyszłość taki kolor śluzu jest naturalny (z tego co widzę przy zdjęciach "jak wypływa" i na chusteczce). Byłam już przy wielu porodach i przy każdym śluz miał zabarwienie zielone / ciemnozielone. Gorzej jeśli same łożysko jest czarne, śmierdzi itd.

I pytanie po za programowo, bo nie chcę zakładać oddzielnego wątku: czy przy b. małej ciąży (1, góra 2 szczenięcia), istnieje możliwość niemożności (:P) wyczucia płodów 5 dni przed porodem?
« Ostatnia zmiana: 2008-06-25, 23:31 autor hes »
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #40 : 2008-06-26, 12:22 »
Powinno sie wyczuć ruchy płodów.

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #41 : 2008-06-26, 23:29 »
To to wiem, ale chodzi mi o same płody.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: PORÓD!!! blagam o szybka odpowoedz!
« Odpowiedź #42 : 2008-06-27, 22:54 »
Odpowiedz brzmi - nie. Nawet nie chodzi o niewielka liczbe - ale o czas. w polowie ciazy da sie mniej wiecej wymacac ile bedzie - wczesniej plody sa zbyt male - pozniej sa "ukryte" przez lozysko, powiekszona macice itp.

A jesli chodzi o konkretnie wyczucie - bez roby kreslania liczby - to sytuacja wyglada tu tak, ze macica jest dosc ruchomym narzadem i w jamie brzusznej samotnie nie siedzi - naciskasz - wiec sie przesuwa, a ze nie ma "oporu" pod postacia szczeniakow (tej wiekszej liczby) - przesuwa sie tyle ile moze - wiec mozna nie wyczuc.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 28 zapytaniami.