Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Proszę o pomoc!!!  (Przeczytany 2179 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majchert

  • Gość
Proszę o pomoc!!!
« : 2005-05-15, 16:06 »
Moja koleżaka ma akwarium, ale nie ma grzałki. I pozatym nie ma pieniędzy aby kupić ją w sklepie. Akwrium ma 60l. Bardzo proszę o wsparcie. Jeżeli ktoś ma nie użuwaną grzałkę z którą nie wie co zrobić może podarować mojej koleżance. Podaje nazwę jej poczty: nannn@wp.pl lub nannn@o2.pl. Z góry dziękuje za wsparcie!!! :;d: :;d:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-05-15, 20:33 »
początkowi akwaryści zazwyczaj boja sie grzałek bez termostatu... a co do kolezanki to nie jest ona czasem bywalczynia tego forum...?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Olka1992

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-05-15, 20:41 »
Dzisiaj nie ma kasy na grzałke, jutro na żarcie dla rybek
Jak nie ma kasy to niech sobie da spokuj z akwarystyk±.

Oh, Kesi nie bądźmy tacy okrutni...

Majchert- może powinnaś to napisać w ogłoszeniach? Więcej ludzi by zobaczyło
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-05-15, 20:41 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-05-15, 21:04 »
Skoro nie ma kasy na grzałke to szkoda ryb :-(
A gdzie odpowiednie preparaty akwarystyczne ( drogie zresztą), gdzie odpowiednie oświetlenie, gdzie pokarm który zaspokaj potrzeby ryb (rozwielitki nie wystarczą), .....gdzie kasa na utrzymanie takiego akwa ?

Sama grzałka nie wystarczy, no chyba że chce zafundować chorobe spowodowaną wahaniami temperatury.
Zapisane

nannn

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-05-15, 22:04 »
Kochani! Ze juz zostalam wezwana pod tablice to odpowiem, bo na jakas sadystke zaraz wyjde  :| chociaz watek zalozony w dobrej wierze ale poza mna  :? Najchetniej poodsylalabym Was do stosownych watkow na miau, ale chwilowo padlo  :( wiec nie moge wkleic linkow.
   Wiec pokrotce: akwa bylo zupelnie nie planowane, jestem "samotna mama" bardzo chorego kotka- Lunka ( no moze nie az tak samotna...;) ), walczymy o jego zycie, toczac walke ogromnie ciezka, nierowna, niesprawiedliwa i baaardzo kosztowna- poltora roku juz. Lunek ma niewydolne nerki, chora watroe i serce, oraz prawdopodobnie nowotwor.
Aby utrzymac go przy zyciu w miare dobrej formie ( na fotce widac, ze moj Skarb sie trzyma :wink: ) potrzeba wiele czasu, sil i kasy- na badania, leki sprowadzane nieraz z zagranicy, jedzonko dietetyczne, najlepszych wetow pod sloncem  :petting:

Jest ciezko... staly stres i niepokoj, oscylacja miedzy nadzieja a rozpacza, zreszta- nie miejsce ku temu, juz zaczyna byc dlugawo  :roll: Lunusiek jest slabiutki i apatyczny, brak mu checi do robienia czegos, a i ja... no ogolem zaczelam bardzo chorowac, niepokoj, szarpanina...

Napisalam kiedys na miau ze czujemy sie bardzo zle i ze pomaga mi chodzenie do knajpki, gdzie jest duze akwarium. Ze bardzo chcialabym miec, takie marzonko z dziecinstwa. Akurat kolezanka z forum zakladala akwa i wyrazilam swoja ekhm zazdrosc (?)

Ludzie z forum na miau  :serce: podchwycili te luzna uwage i postanowili- ku nie powiem, mojemu poczatkowo zaniepokojeniu, dosc szybko zachwytowi- "zmaterializowac moje akwarium  :mrgreen:

To jest wiec akwa skladkowe- dostalam od jednej cudownej osoby akwa nieuzywane przez nia, 60l, podarowano mi tez zwirek, filtr, troche "trawek" i kilka pierwszych rybek na dobry poczatek. Dorzucono jedzonko Tetry.

Mam obecnie 5 gupikow i kardynalka, obiecano mi neonki Inesa, kiryski 2 oraz glonka, ale czekamy na grzalke, ktorej akurat nikt nie ma nadprogramowej  :( 

Przyznaje otwarcie ze dla mnie priorytetem jest Lunek, jego leki, przedkladam to wszak i nad wlasne potrzeby, ale u mnie zaden zwierzak skrzywdzony nie bedzie  :;p: Na stanie mam jeszcze jaszczuurcie tarczowa, tez chorujaca i nieco starenka, "specjalnej troski" w kazdym razie  :|

Nio- to byloby na tyle, poki co nie czuje sie obrazona Waszymi podejrzeniami ale mam nadzieje ze sie nie powtorza  :kocham:
Nie wiem czy wypada mi powtorzyc prosbe Myszki ale jakby ktos mial cos niepotrzebnego- my chetnie przygarniemy.

Luneczek oglada sobie rybcie, na samopoczucie niezle mu to robi  :) a rybi bracia mniejsi poki co aklimatyzuja sie calkiem niezle.

Pozostaje jednak faktem, ze bez pomocy i obietnicy dalszego wsparcia nigdy nie zdecydowalabym sie na akwarium- z odpowiedzialnosci wlasnie....

Aha, wklejam watek Lunka z tego forum bo mi sie troszke ( na razie troszke) smutno zrobilo http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,16221.0.html
« Ostatnia zmiana: 2005-05-15, 22:12 autor nannn »
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-05-15, 22:48 »
przepraszam ;)
nie wiedizałam o wszystkich okolicznościach
Lunkowi życzę zdrowia ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-05-15, 23:03 »
czyli dobrze skojarzyłam Cię Nannn... wygłasz Luniaczka :) i niech i jemu rybki ciesza oczy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #7 : 2005-05-16, 13:20 »
To może napisz jeszcze skąd jesteś.
Pierwszy raz ktoś kupuje rybki dla kota. Oby tylko jak wyzdrowieje ich nie zjadł ;-)
Życze dużo zdrówka dla kocia.
Zapisane

nannn

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #8 : 2005-05-16, 13:54 »
Lunek nie wyzdrowieje... :( ale rybki nie do jedzenia ale do patrzenia, juz mu to wlozylam do jego biednej glowki ;) Chociaz o szybe tez sie zatroszcze. Jestem z Warszawy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedz #8 : 2005-05-16, 13:54 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #9 : 2005-05-16, 20:23 »
"Nie rozumiem ??"
Chodziło mi o to dlaczego nie używana musi być... :)

Mam u siebie grzłkę którą dostałam, ona jest bez termostatu, taka za 5 zł - jak widnieje na opakowaniu - 5W... Chyba nowa, nie wygląda na używaną, ale nie wiem... Moge oddać jak ktoś chce... (Z Wawy...)
Zapisane

nannn

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #10 : 2005-05-16, 20:30 »
Hej charon, ja chetnie bym wziela, przynajmniej na razie... czulabym sie bezpieczniej po prostu, w razie gdyby temperatura mi spadla. Na razie jest 5 gupikow i 2 kardynalki, w sumie zimnolubne rybki, a i tak temperatura wody jest 22 stopnie w nocy i 24 w dzien. Wiec niby dramatu nie ma ale... pod koniec tygodnia maja przybyc neonki i sie martwie, co jesli sie ogolem chlodno zrobi... Daj znac jak moglibysmy sie zgrac, ja jestem z Mokotowa.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #11 : 2005-05-16, 21:19 »
Tylko bję się czy jesto odpowiednia, bo na grzałkach za Chiny się nie znam, ale jeśli Ci się przyda, jestem z Ursynowa. :)
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc!!!
« Odpowiedź #12 : 2005-05-17, 10:12 »
Cześć!!! Dziękuje że tyle osób odezwało się w sprawie tej grzałki. Badzo z tego powodu się cieszę  :jupi2:.
Ani sytuacja jest naprawdę trudna, ma chorego kota na mocznicę a poza tym jaszczurkę która też często choruje. leki dla tych zwierzaków i specjalna karma bardzo drogo kosztują. A poza tym ostatnio Ania też nie czuje się najlepiej!!! Sami rozumiecie ,że w takiej sytuacji każdy potrzebuje wsparcia!!!. Ja miałam bokserkę, która przez ostanie 3 lata była chora na serce. I niestety rok temu odeszła z tego świata. Wtedy właśnie najbardziej spierała mnie Ania. Za co jej jestem bardzo wdzięczna!!!
 Dziękuje Aniu!!!
To akwarium i rybki mogą mojej przyjaciółce pomóc wrócić do zdrowia.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.