Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: problem z wodą  (Przeczytany 2755 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PeScE

  • Gość
problem z wodą
« : 2007-03-14, 09:37 »
Ja w swoim akwarium 25l  mam trochę mentną wode. Wymieniam  ją 1 raz w tyg. 25% i dolewam odstana uzdatnioną Eskalarin firmy Tropical. Faltr aquaEl Fan mini plus cały czas włączony. Co mogę robić nie tak, moze spowowowane to jest przez rosliny?  :/
Zapisane

troll

  • Gość
Odp: problem z wodą
« Odpowiedź #1 : 2007-03-14, 12:17 »
w takim przypadku powinnaś wyczyścić filtr wyczyścić rośliny pod zimną bieżącą wodą i może jeżeli podłoże jest brudne wyczyścić je lub wymienić. a co do wody właśnie od tego może się robić mętna ale na wszelki wypadek wodę przed wlaniem do akwarium powinnaś wląć do jakichś butelek żeby odstały przez noc  potem dopiero wlać do akwarium z cały czas pracującym filtrem :D
Zapisane

PeScE

  • Gość
Odp: problem z wodą
« Odpowiedź #2 : 2007-03-14, 13:10 »
Woda jest odstana i uzdatniona filtr nowy roslinki i zwir płukane nie ma na nich żadnego nalotu tylko woda lekko jakby lekk żółta sie wydaje jak po dodaniu torfu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: problem z wodą
« Odpowiedz #2 : 2007-03-14, 13:10 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: problem z wodą
« Odpowiedź #3 : 2007-03-14, 13:17 »
nie słuchaj trolla chochlik jeden nie ma pojęcia co pisze

jak weźmiesz rośliny pod zimną i chlorowaną wodę to szlak je trafi
jak wymienisz podłoże to szlak trafi też bakterie nitryfikacyjne

po prostu przy podmianie każdorazowo wypłucz gąbkę z filtra w wodzie spuszczonej z akwarium, dobrze by było aby to była gąbka o drobnych oczkach, ewentualnie możesz ją zamienić na włókninę lub watę perlonową

w żadnym wypadku zmętnienia nie powodują rośliny
powodują je błędy akwarysty; przerybienie, nieumiejętne czyszczenie filtra, namnażanie pierwotniaków, zbyt wczesne wpuszczenie ryb do niedojrzałego akwarium.......

jak woda jest bursztynowa to może korzeń albo kokos ci barwi ?
Zapisane

troll

  • Gość
Odp: problem z wodą
« Odpowiedź #4 : 2007-03-14, 13:40 »
znowu nie zaraz taki chochlik a poza tym rośliny trzeba płukać no może masz racje co do tej chlorowanej wody ale niemów że nie należy płukać roślin bo to by była katastrofa wodna przy dobrze prosperującym akwa :ogien:
Zapisane

PeScE

  • Gość
Odp: problem z wodą
« Odpowiedź #5 : 2007-03-14, 13:42 »
fakt mam kokos ale nie barwił mi wczesniej wody a co do ryb to wpusciłam wczesniej bo nie wiedziałam ze trzeda poczekac i co teraz?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: problem z wodą
« Odpowiedź #6 : 2007-03-16, 12:33 »
roślin się nie płuka pod kranem tylko w misce z odstaną wodą (z odkażalnikiem) o odpowiedniej temperaturze i robi się to tylko w wypadku nowo zakupionych roślin

jak nie poczekałaś jak akwarium dojrzeje to już po ptokach, jedyne co możesz teraz zrobić to zaszczepić w wodzie bakterie nitryfikacyjne np. nitrivec, cycle...(do kupienia w zoologicznym)

wygotowałaś kokosa ?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 25 zapytaniami.