Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co mam robić ??  (Przeczytany 15406 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tita

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Kary
Co mam robić ??
« : 2009-10-19, 19:12 »
Jeżdżę w stajni Hubert na różnych koniach, gdyż jeszcze nie mam własnego. Mam mały lęk przed końmi, ponieważ w dzieciństwie (4 lata temu) koń mi się spłoszył. Noga wpadła mi w strzemię a ja poleciałam na ziemie i konik mnie przeciągną w galopie (oczywiście miałam kamizelkę). Teraz nie mam chrząstki w prawym łokciu bo mi się zgniotła.    :|

Gdy wchodzie do boksu by wyczyścić konia on odwraca się do mnie zadem. Wejdę i go przypnę ale jak podejdę ze szczotką to lepiej nie mówić co się dzieje. Co mam robić w takich sytuacjach ??  :help:
Zapisane
W kopytach siła,
W grzywie wiatr,
A w sercu wiara ...

:]

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #1 : 2009-10-20, 21:40 »
zmienic stajnie, skoro w tej sa nerwowe czy agresywne konie
Zapisane

kingusia xd

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 77
  • Przyszła pani weterynarz raczej tak ;)
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #2 : 2009-10-21, 21:59 »
jejku, nawet nie wiedziałam, że mogą być aż takie problemy... Ja jak czyszczę to konie same mi się podsuwają ;) i przytulają xD do czyszczenia kopyt też same pomagają i podają ;p
Zapisane
PIŃCZER MINIATUROWY
Przykład dzielnego drucha stanowi
ratlerek - pinczer miniaturowy.
Pilnuje domu, zyc nie da szczurom,
mimo, ze pieska jest miniatura.


My, konie
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

My, konie, nie chcemy umierać na wojnach
lub jak wczoraj w rozrachunkach ulicznych,
gdy nas zginęło sto!
Niech się ludzie sami mordują nawzajem,
niechaj płynie ich krew niespokojna,
niech ich leży na ulicach stos.
Wierzmy, że przyjdzie zbawca. Koń złoty!
Mściciel koni!
Jak słońce grzywa jego, a ogon jak kometa!
Zarży, aż na twarz padną ludzie w pokornym
pokłonie,
i wszystkich nas wywiezie do raju Mahometa!
Ziemię trącimy kopytem
i okiem zmierzymy wyniosłem i dzikiem!
Pożegnamy się tylko z arabskim Szeikiem
i z owsem.

Forum Zwierzaki

Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedz #2 : 2009-10-21, 21:59 »

tita

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
  • Kary
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #3 : 2009-10-29, 20:41 »
No tylko niektóre konie się tak zachowują. Na szczęście na padoku jest super. Tylko czy jest jakiś sposób żeby przezwyciężyć strach ?? :idea:
Zapisane
W kopytach siła,
W grzywie wiatr,
A w sercu wiara ...

:]

kingusia xd

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 77
  • Przyszła pani weterynarz raczej tak ;)
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #4 : 2009-10-31, 17:48 »
Hmmm, jakoś powolutku się przyzwyczaisz... Ja też na początku się bałam, a teraz się do nich tulę i w ogóle tylko Wena jest taka, że nie lubi jak się ją czyści i cały czas kopytami przebiera xD Na szczęście dane mi jest być z Iwą (jest o 1 miesiąc młodsza ode mnie) Ona jest bardzo energiczna i sprytna ;) Musisz stopniowo jakoś się do niego TY przyzwyczajać, a nie on do Ciebie... To Tobie musi zależeć, a nie jemu! Ty musisz zrobić wszystko, aby on Cię zaakceptował. Spójrz na to inaczej. Ktoś kupuje konia, lecz nie jest pewien tego że koń go zaakceptuje, ale mimo tego się nie poddaje i robi wszystko co w jego siłach, żeby ten koń go pokochał! ;) POWODZENIA! Krzyczy na Ciebie instruktor?! Jeśli tak... To jak najszybciej zmień stadninę!
Zapisane
PIŃCZER MINIATUROWY
Przykład dzielnego drucha stanowi
ratlerek - pinczer miniaturowy.
Pilnuje domu, zyc nie da szczurom,
mimo, ze pieska jest miniatura.


My, konie
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

My, konie, nie chcemy umierać na wojnach
lub jak wczoraj w rozrachunkach ulicznych,
gdy nas zginęło sto!
Niech się ludzie sami mordują nawzajem,
niechaj płynie ich krew niespokojna,
niech ich leży na ulicach stos.
Wierzmy, że przyjdzie zbawca. Koń złoty!
Mściciel koni!
Jak słońce grzywa jego, a ogon jak kometa!
Zarży, aż na twarz padną ludzie w pokornym
pokłonie,
i wszystkich nas wywiezie do raju Mahometa!
Ziemię trącimy kopytem
i okiem zmierzymy wyniosłem i dzikiem!
Pożegnamy się tylko z arabskim Szeikiem
i z owsem.

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #5 : 2009-11-01, 09:51 »
Nie wiem jak Ci pomoc bo nigdy nie bałam sie koni. Ale moze sie przelam i po prostu rób swoje ;) ja jezdze na anglikach, czyli charakter bardzo ciezki, ale raczej nie zdarza sie zeby kon odwracal sie zadem i niewiadomo co robil... czyli to raczej kwestia wychowania Waszych koni.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #6 : 2009-11-01, 14:54 »
Łatwo mówić do kogoś "przełam się". Jeżeli nie potrafisz sobie sama poradzić, a konie tylko do Ciebie się tak zachowują (co jest możliwe, bo wyczuwają strach i potrafią to wykorzystać) poproś instruktora/trenera lub osoby bardziej obeznane z końmi o pomoc. Może obecność kogoś doświadczonego doda Ci odwagi, a konia uspokoi (przykładowo w stajni, w której pracowałam wystarczyło, że przy pewnej klaczy stał ktoś, kto się jej nie bał, a nie było problemu z gryzieniem i kopaniem, co zdarzało się, gdy ktoś się jej bał). Lepiej jednak zmienić stajnię na taką, gdzie są łagodne konie (nie koniecznie wszystkie, wystarczy, że instruktor będzie osobą myślącą i osobom, które mają mniej doświadczenia z końmi lub się boją będzie dawał do czyszczenia te łagodniejsze, natomiast te mniej grzeczne osobą doświadczonym)
Zapisane

KaBU

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #7 : 2014-04-26, 00:02 »
Mimo tego co wyżej przeczytałam i po części podzielam niektóre odpowiedzi, uważam iż jeśli zależy ci na tym aby jeździć konno to jazda na wielu koniach ci tego nie ułatwi a wręcz przeciwnie, tym bardziej jeśli się lękasz, koń jest istotą która z czasem nabiera zaówania i przywiązuje się do człowieka wówczas jazda jest o wiele bardziej przyjemniejsza i umożliwia dokładniejszą kontrole nad koniem, nie poczujesz się bezpiecznie jeśli koń nie obdarzy cię zaufaniem a nie zdobędziesz go co chwile jezdząc na innym
Zapisane

KaBU

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #8 : 2014-04-26, 00:05 »
dodatkowo musisz starać się pokonać lęk sama w sobie gdyż koń również go odczuwa i w pewny sposób może to wyrażać to zachowaniem. jazda konna to wielka praca i wspułpraca z koniem a tagrze poświęcony czas nie tylko na jazde
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedz #8 : 2014-04-26, 00:05 »

Konioteka_eu

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Co mam robić ??
« Odpowiedź #9 : 2015-04-13, 14:22 »
Zgadza się,koń również odczuwa lęk ale za to Twój- podwójnie przez co staje się bardzo niepewny,a zmieniając często konia nie ułatwiasz sobie zadania,wręcz przeciwnie. Akurat na co dzień prowadzimy sklep z artykułami,akcesoriami dla początkujacych jak i zaawansowanych jeźdźców:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 27 zapytaniami.