Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyć ...  (Przeczytany 3641 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flaś

  • Gość
Jak nauczyć ...
« : 2004-06-24, 16:06 »
... pieska, żeby dla wiekszosci innych psów był miły ??? Nie szczekał, nie jeżył się, nie warczał ??? Proszę, pomóżcie mi, bo wkurza mnie, jak Toff na niektóre psy tak okropnie reaguje :prosze: I nie mówcie, że " ty tez nie lubisz wszystkich ludzi " ... Może i nie lubie, ale nie reaguje w sposób odpowiadający zachowaniu Toffiego... :(
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #1 : 2004-06-24, 16:13 »
Jejku, ja mam ten sam problem (prawie). Tylko ze Reks sam pierwszy nigdy nie zaczyna ale swoim jeżeniem i czajeniem doprowadza inne psy do szału  :(  Chętnie posłucham porad
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #2 : 2004-06-24, 16:13 »
oj, mój pies też tak ma :roll:. Po tym jak zaatakowały go w dzieciństwie dwa psy. Pamiętam jak pisałaś, że Toffiego też jeden zaatakował. Myślę, że to dlatego, tak jak pisałam wtedy... niestety nie mam żadnych pomysłów jak oduczyć takiego zachowania, jeśli ma to podłoże takie jak napisałam to wątpię, by cokolwiek poskutkowało. W młodym piesku najmniejszy szok itp. może zmienić nastawienie do danej osoby/zwierzęcia/rzeczy i trudno to potem 'odkręcić'. Chociaż może jestem w błędzie. No ale jeśli chodzi o mojego psa, to ja się już poddałam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć ...
« Odpowiedz #2 : 2004-06-24, 16:13 »

pola

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #3 : 2004-06-24, 16:18 »
ojej ... u mnie jest to samo (zresztą gadałysmy o tym ;) ) ... Tina ma swoją paczke psów które lubi i tylk z nimi się bawi ... a pozostałe jakby ją albo nie obchodzą albo na nie odwarkuje i kłapie zębami ..
nie wspominając już o wielkich czarnych psach :szok: ... :roll:
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #4 : 2004-06-24, 16:32 »
mój Ś.P Tysonek "I" tez tak robił, a gdy miał zły dzien to do wszystkich z zebami.
niestety nie wiem jak mozna oduczyc twojego psiaka, ale mysle,ze norris ma racje moze to byc z powody jakiejs krzywdy z szczenięcych lat ...
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #5 : 2004-06-24, 16:33 »
Wychodzi na to że to nie "choroba"  :lol:  Chyba wszystkie pieski tak mają  ;)
Zapisane

Agusia i Busiu

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #6 : 2004-06-24, 16:33 »
U nas podobnie i myślę Norris że masz rację, bo bruno też w dzieciństwie nieżle dostał w kość.A teraz boi się dużych psów biegających luzem , bez człowieka, bo jak idą z panem na smyczy to już nie próbuje ich zjeść.
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #7 : 2004-06-24, 16:38 »
To być może jest to odcisk na duszy po zaatakowaniu Toffka przez takie bydle ... :(
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #8 : 2004-06-24, 16:41 »
Arika to sie najeza tylko wtedy jak inny pies staje do walki, a tak to chce powachac, pobawic sie.
Musisz swojego z jakims miłym psem zapoznac, niech sie bawia. Dawaj smakołyk jak sie bedzie dobrze zachowywał. Socjalizacja od poczatku - tak ma byc. Chodz na spacery z innymi psami itd. zapraszaj psy do siebie itd. :)
Jakies pytania? czekam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć ...
« Odpowiedz #8 : 2004-06-24, 16:41 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #9 : 2004-06-24, 17:01 »
Mój Bas zazwyczaj się nie jeży i nic nie robi, ale czasami jednak nie. jak ide z nim na spacer to idę strona ulicy gdzie nie ma psów, bo po drugiej stronie są jego psi "przyjaciele", którzy doprowadzają do tego, że zaczyna biegać w ta i spowrotem wzdłuż płotu i szczekać. Ale jak już napisałam nic do innych psów zazwyczaj nie ma :) Co kilka dni bawi się z psem mojego brata i koleżanki i wsyzstko jest w porządku. Na ulicy też nie zaczepia.
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

olc!a

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #10 : 2004-06-24, 17:05 »
Cytuj
Chodz na spacery z innymi psami itd. zapraszaj psy do siebie itd

No tak, ale to jeśli pies jest szczeniakiem. A gdy pies jest dorosly i reaguje agresją na widok innego psa, to jak wyjść na spacer z innym psem?
A co do zapraszania psów do siebie, to moim zdaniem zły pomysł (jeśli pies jest dorosły). Pies będzie bronił swojego terenu.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #11 : 2004-06-24, 17:09 »
zgadzam się z Olcią. Tymbardziej że wiem to z własnego doświadczenia.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #12 : 2004-06-24, 17:29 »
Najlepsze wyniki daje zajęcie czymkolwiek psa w sytuacji, gdy zaczyna się "szczerzyć".
Czyli - podchodzi inny pies - mówisz swojemu "siad". Siedząc nie jest w stanie pokazać w pełni swojej postawy "bojowej"  :lol: .  Lub zajmujesz zabawką - piłeczką, patykiem itp. Rozbrykany też nie przyjmie postawy "bojowej".
Za każdym razem, gdy spokojnie zareaguje na innego psa - pochwal. Gdy zareaguje agresją - skarć.

W większości psy warczące na innych osobników swojego gatunku są tzw. dominantami. Jako alfa starają się bronić "stado" przed wydumanym niebezpieczeństwem.  Taki dominant stara się podporządkować sobie inne psy.  Niestety - jeśli psiak niewielki, może sobie napytać tym biedy, jak się jaki psi olbrzym zdrowo wkurzy.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pola

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #13 : 2004-06-24, 17:37 »
Cytuj

. Taki dominant stara się podporządkować sobie inne psy. Niestety - jeśli psiak niewielki, może sobie napytać tym biedy, jak się jaki psi olbrzym zdrowo wkurzy.
dokładnie :lol: jak moją sunię zaatakuje taki duży czarny to chowa sie dominantka za moimi nogami :P
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #14 : 2004-06-24, 18:27 »
Mi chodzi o to :
Jesli juz kilka razy ( minimum 10 razy) spotkasz się ze swoim i jakimś innym miłym psem gdzieś i się przynajmniej zaakceptują to dawaj mu komendy w obecności tego drugiego. Niech się tobą zajmie, potem niech się razem pobawią spokojnie, potem lepiej. Po długiej socjalizacji po szczeniakowej mozesz ich zaprosic, ale powoli i osroznie. Nauka czegos takiego w okresie dorosłosci jest trudna, ale napewno sie uda.
Trzymam kciuki  :spoko:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć ...
« Odpowiedz #14 : 2004-06-24, 18:27 »

olc!a

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #15 : 2004-06-24, 18:30 »
Belę podczas cieczki (rok temu) zaatakował pies. Od tamtej pory kiedy jakiś pies podchodzi do niej zbyt śmiało, boi się (a co za tym idzie - warczy). Piszecie - nagradzać za dobre zachowanie. Tylko że nie mam za co ją nagradzać. Za każdym razem reaguje tak samo.
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #16 : 2004-06-24, 18:40 »
olc!a dokładnie :( Za każdym razem robi to samo ... Jeży się, warczy :(
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #17 : 2004-06-24, 18:45 »
mój tylko b. rzadko się jeży :P  :lol:
Zapisane

Faza

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #18 : 2004-06-24, 19:02 »
A od jakiego wieku zaczęło się to u waszych psiaków?
Na razie moja psinka, wręcz przeciwnie do Waszych, śmiało podchodzi do każdego psa nie ważne czy duży czy mały, aż się czasem o nia boję.... :?
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #19 : 2004-06-24, 19:20 »
Moja z kazdym chce sie bawic :) A jak tamten zle, to ona tez :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #20 : 2004-06-24, 20:10 »
Bela jest ze schroniska, wzięłam ją jak miała ok. 2 lata. Wtedy było wszystko ok, każdy pies spotkany na spacerze był nowym przyjacielem. Tylko właśnie podczas tej jednej cieczki zaatakował ją wielki pies. Nic jej nie zrobił (był w kagańcu), ale mocno przestraszył. Własnie od tamtej pory się boi. Tzn jeśli to ona pierwsza podejdzie, a pies się do niej nie wyrywa i nie jest zbyt śmiały, to ok. Gorzej, kiedy pies do niej podbiega. Nawet jeśli ma 'czyste' zamiary, to ona i tak się boi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć ...
« Odpowiedz #20 : 2004-06-24, 20:10 »

Flaś

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #21 : 2004-06-24, 20:21 »
Toffiś jak był mały to go taka wielka suka przygniotła do ziemi. Było to w pierwszym tygodniu wychodzenia na dworek .. Mały się baaaaaaaaaardzo przestraszył :(
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #22 : 2004-06-24, 20:41 »
mój to się jeży do psów innych ale wydaje mi się to normalne jak spotka nowego psa
potem jak go polubi to jeża już nie ma
mój nigdy pierwszy nie atakuje ale jak go kiedyś taki pies zaatakował to teraz go tak nienawidze że aż strach
Zapisane

Roxette

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #23 : 2004-06-24, 20:41 »
FAZA-suczki beagle'a właśnie takie są :D  :D  :D A mój RIGER też taki zawadiaka :P  :P  :P
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #24 : 2004-06-24, 21:00 »
Jestem tak wściekła, że aż płaczę !!! Właśnie poszłam z psem na spacer. Idzie sobie baba z ON'em. Beagle jak go tylko zobaczył, to jak nie zaczął sięrzucać, szczekać tak straszliwie ... Niee, on nie szczekał, on ujadał!!!  :grr:  :evill: Wszyscy sie na mnie jak na debilke gapili !!! Ale nie to było najgorsze ... Toff wyglądał jak wścieklak !!!  :twisted:
Zapisane

Roxette

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #25 : 2004-06-24, 21:28 »
Niech zgadnę:a ty byłaś czerwona po uszy na twarzy :roll:  :roll:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #26 : 2004-06-24, 21:53 »
Byłam zielona ze złości :grr:

A teraz siedze i rycze ... Głupia baba, która puściła tamtą Amstaffkę... :(
Zapisane

Roxette

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #27 : 2004-06-24, 21:57 »
A nie fioletowa,sina :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nauczyć ...
« Odpowiedz #27 : 2004-06-24, 21:57 »

NaNcY

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #28 : 2004-06-24, 23:04 »
nie warto płakać...
Zapisane

Flaś

  • Gość
Jak nauczyć ...
« Odpowiedź #29 : 2004-06-25, 08:16 »
NaN łatwo powiedzieć... Twój pies tego nie robi :(
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 29 zapytaniami.