Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Instynkt obronny  (Przeczytany 3551 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Instynkt obronny
« : 2004-08-07, 17:23 »
Jak się on objawia u Waszych piesków? ;)

DOPISANE:
Widzę, że nieprecyzyjnie się wyraziłam więc sprecyzuje o co mi dokładniej chodziło. :mrgreen:
W jakich sytuacjach Wasze pieski bronią Was, swego 'mienia', terytorium, do czego się wtedy posuwają? ;)

Dalma
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #1 : 2004-08-07, 20:05 »
Arika najpierw podchodzi cicho do drzwi jak slyszy kogos za drzwiami, potem sie naburmusza i zaczyna tym grubym, niskim głosem szczekac. Jak sie drzwi otworzy to wącha przybysza i czasem na niego szczeka. A jak jest w ogrodzie to nie wpusci nikogo obcego, szczeka i skacze.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Instynkt obronny
« Odpowiedź #2 : 2004-08-07, 20:37 »
Charcik i do tego suczka i niski głosik :shock: wow...

Moje coś kompletnie leje na gości...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Instynkt obronny
« Odpowiedz #2 : 2004-08-07, 20:37 »

golden

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #3 : 2004-08-07, 20:47 »
jesli chodzi o dom, to moja Lobo najpierw staje na srodku trawnika (z ktorego dobrze widac droge) i skupia uwage na tym czyms, lub kims, co ja zaniepokoilo :P sciaga brwi, uszy nastawia do przodu, ogon jej nieruchomieje i zaczyna jakby weszyc :P boski widok. Jesli cos ja dalej niepokoi, zaczyna glosno szczekac, jakby chciala to cos odstraszyc swoim glosem. Jesli to nic nie daje, podbiega do furtki, ale przestaje szczekac. i zazwyczaj na tym sie konczy, heh.
A jesli zaczyna bronic np mnie na spacerze, bo nie spodoba jej sie jakis moj znajomy, to przybiera podobna nieruchoma poze jak ta opisana wyzej i wpatruje sie prosto w osobe, ktora jej sie nie podoba, po chwili zaczyna warczec i sie jezyc :P

A Benek olewa zlodziejow, i podbiega do kazdego wesolo merdajac ogonem. Nie no ostatnio namierzyl intruza - kota sasiadow :P No i go pogonil. A ogolnie kocha wszystko i wszystkich, nawet muchy.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #4 : 2004-08-07, 20:50 »
heja
:mrblue:
Polski głos :hyh: Tak Arika ma ciężki, twardy, gruby i niski głos :) Jak jakis mastif :) Myslalas, ze charciki tak piszczą zamiast szczekac? :lol:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Instynkt obronny
« Odpowiedź #5 : 2004-08-07, 20:55 »
szom takie delikatne, ale przede wszystkim jestem przywyczajona że sunie częsko mają cienkie głosy ;)
Zapisane

golden

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #6 : 2004-08-07, 21:00 »
wszystkie duze charty maja niskie glosy ;) a niedlugo dokladniej utwierdze sie chyba w tym przekonaniu :P
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #7 : 2004-08-07, 21:02 »
Tak tak :) Bys slyszala szczeknięcie Ariki :) wiele ludzi mysli, ze to dobermanka :lol:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Instynkt obronny
« Odpowiedź #8 : 2004-08-07, 21:26 »
Cytat: golden
wszystkie duze charty maja niskie glosy ;) a niedlugo dokladniej utwierdze sie chyba w tym przekonaniu :P


Bo?

Ja widziałam chyba z dwa charty na żywo (moze jak byłam na wystawie jak byłam mała, ale nie pamiętam) i akurat nie szczekały ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Instynkt obronny
« Odpowiedz #8 : 2004-08-07, 21:26 »

golden

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #9 : 2004-08-07, 22:03 »
Bo... bedzie jakis maly coursing u mnie w miescie i zejda sie nasze miejscowe charty ;) zaloze sie, ze bedzie duzo szczekaniny ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #10 : 2004-08-07, 22:04 »
Bela szczeka jak ktoś zadzwoni domofonem lub jak ktoś zapuka. Kiedy otwieram i widzi, że wpuszczam tego kogoś do środka, to jest ok i nawet czasami się łasi (zależy do kogo; niektórych 'lubi' od pierwszego spotkania, a innych, którzy stale do nas przychodzą kompletnie olewa i nie daje się nawet pogłaskać).
Jeśli chodzi o 'ekstremalne' sytuacje (jakiś napad, włamanie czy cuś ;) ), to na szczęście nigdy się jeszcze nie przekonałam, do czego jest zdolna, i mam nadzieję, że nigdy nie będę miała okazji się przekonać.
Fakt, raz zdarzyło jej się rzucić do faceta, który nieoczekiwanie wszedł do pokoju (a wcześniej do nie widziała). Leżala pod moimi nogami (jakieś 2,5m do drzwi) i jak wyrwała do gościa... Nikt nawet zareagować nie zdążył. Ale nie ugryzła go, po prostu stanęła w drzwiach i warczała, ale za to jak :shock: Ale zlapałam ją, zabrałam, facet usiadł na krześle, posiedział chwilę i już do niego normalnie podeszła ;)
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #11 : 2004-08-07, 22:24 »
heja
Charty szczekają tylko wtedy kiedy naaaaprawde muszą :) One wolą pokazac co umieją bez głosku swojego, ze az dreszcze przechodzą, hihihi :lol:
Ale jak muszą to obszczekają obcego itp.

golden
Sunny i Luna juz szczekały???? :)) Chyba nie, no chyba, ze je wkurzyles :mrblue:
Na coursingach charty prawie wogole nie szczekają! Wtedy są skupione na tym niesamowitym zajcu, mniam!!! :;d:
Zapisane

golden

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #12 : 2004-08-08, 15:53 »
Cytat: *~Dominisia~*
golden
Sunny i Luna juz szczekały???? :)) Chyba nie, no chyba, ze je wkurzyles :mrblue:
Na coursingach charty prawie wogole nie szczekają! Wtedy są skupione na tym niesamowitym zajcu, mniam!!! :;d:

nie, S&L jeszcze mi tu nie szczekaly :P i dobrze, bo 4 szczekajace psiny bylyby nie do zniesienia :P
A na coursingu nie bylem :P przekonam sie w srode
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #13 : 2004-08-08, 17:18 »
Dzięki :)
A czy ktoś kiedyś znalazł się w sytuacji, w której pies musiał naprawdę obronić? ;)
Zapisane

golden

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #14 : 2004-08-08, 17:47 »
ja raz :eh: dorwala mnie dwojka starszych o rok kolesi i chyba chcieli miniezle dolozyc za to, ze zyje i jestem soba ;) Gdyby nie Lobo, pewnie zrobiliby, co by chcieli - nie zdolalbym sie chyba obronic przed takimi dwoma :P
Najpierw stala kolo mnie i warczala, gdy jeden koles lekko mnie puknal piescia w ramie zaczela szczekac, a potem rzucac sie na ich oboje. Byla na smyczy, wiec jej za bardzo nie uspokajalem (sam mialem pietra, tu sie przyznaje! :lol: ). Gdy przestala szczekac i pokazywac zeby, jeden koles podszedl do mnie blizej, a Lobo na niego :P kłapnela go tylko w dlon, ale juz to ich wystraszylo :P Chwała Lobie za jej odstraszajacy wyglad...
Kiedy to bylo?... Gdzies pod koniec roku szkolnego, czyli mniej wiecej w czerwcu :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Instynkt obronny
« Odpowiedz #14 : 2004-08-08, 17:47 »

Dalmafreciak

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #15 : 2004-08-08, 17:54 »
Golden, masz prawdziwego obrońce w domu!! 8)
Świetnie się zachowała :)
Zapisane

golden

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #16 : 2004-08-08, 18:02 »
A jakos na psa obronnego szkolona nie byla ;) Potwierdzila sie chyba przyslowiowa wiernosc psa wobec wlasciciela :P
A ten moj obronca wlasnie lezy obok mnie i wkurza sie za to, ze nie chce jej drapac po brzuchu, no maszzz :P
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #17 : 2004-08-08, 19:45 »
golden
:) Jeszcze nie szczekały? UUU, zaraz będą jak się dowiedzą, ze Arika tu dzis znowu nad jeziorem szalała, a one nie! :mrblue:

heja
:)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #18 : 2004-08-09, 10:53 »
Hmm mój Gajos...jak ktoś podejrzany się zbliża, obwąchuje go tzw. "górnym wiatrem". Jeżeli ten ktoś nic nie robi szczególnego, Gaja przestaje się nim interesować, ale jak widzi, że ktoś nie jest godny zaufania, a jeszcze wyczuje, że ja danej osoby nie lubię lub jestem zdenerwowana, od razu go oszczekuje, a jak ktoś wyciaga rękę wtedy jest atak. Chodzi tu oczywiście o sytuacje typu, że jakiś pijak nas zaczepia czy np. dresiarz, który nigdy nie widział takiego psa. :?
W domu szczeka, jak ktoś zadzwoni do drzwi. Na działce, jak ktoś obcy wchodzi na jej(nasz ;)) teren, również szczeka itd.
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Instynkt obronny
« Odpowiedź #19 : 2004-08-09, 11:57 »
Zuzek nie cierpi listonoszy ... :(
Zapisane

Tilia

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #20 : 2004-08-09, 17:49 »
moje mają w nosi obronę mienia czy terenu ;) najwyżej się witają jak ktos przyjdzie  8)  szczekają tylko w zabawie, Druga kilka razy zaszczekała jak ją coś zaniepokoiło na spacerze, a Zuza, żeby ją wpuścić do domu ;)
Za to miałam okazję sie przekonać, że Mała jakby co to sie nie przestraszy. Na spacerze dwóch panów coś ode mnie chciało, nie mam pojęcia co, krążyli dłuższą chwilę w okolicy. W pewnej chwili chcieli podejść, jeden coś krzyknął, a Mała popatrzyła na mnie, zrobiła dwa kroki do przodu, stanęła na dwóch łapach i spokojnie, aczkolwiek stanowczo powiedziała "łałałał". Po czym równie spokojnie do mnie wróciła. A panowie chyba zrozumieli bo odwrócili się i poszli. No cóż, Mała była ich wzrostu albo wyższa ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Instynkt obronny
« Odpowiedz #20 : 2004-08-09, 17:49 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Instynkt obronny
« Odpowiedź #21 : 2004-08-09, 18:00 »
Nie wiem czy to u Reksia można nazwać instynktem obronnym- mieszkamy w bloku na 4 piętrze. Gdy ktoś zadzwoni domofonem i sie mu otworzy (to ważne !) Reksio zaczyna ujadać i robi to dopóki gość nie wejdzie do mieszkania. Potem odbywa się cała ceremonia powitania- lizanie, skakanie (dominant  :lol: ), etc.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #22 : 2004-08-09, 19:21 »
Tilia
ŁAŁ, ŁAŁ, ŁAŁ jak to sie mowi :) No ladnie , ladnie Mała :mrblue:

BTW, Druga bierz przyklad z Malej! :krzywy:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #23 : 2004-08-09, 19:24 »
Tilia, Mała to jeden z dwóch Twych chartów? ;)
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #24 : 2004-08-09, 19:26 »
Dalma
Mała to starsza siostra Drugiej :) To deerhoundy = charty szkockie = szare , cuda :kocham:  Na dgm, na chartach jest przy jej poscie kazdym jej strona i foty, zobacz :)
Mala i Druga

:krzywy:
Zapisane

Tilia

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #25 : 2004-08-09, 20:35 »
Dominika, powiedziałam Szarym co o nich napisałaś i bardzo im miło  :oops:   8)  (a Mała łałałał mówiła jednym ciągiem, bez przecinków ;) )
Zapisane

koszmarek

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #26 : 2004-08-09, 22:49 »
pies mojej siostry, pomimo ze nie jest maly to szczeka na wszystkich i na wszystko
ale jak by przyszlo co do czego to by pewnie uciekl
natomiasi moj pies tyle nie szczeka ale za to jak sie cos nieciekawego dzieje potrafi pokazac pazurki
no i o to chodzi  8)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Instynkt obronny
« Odpowiedź #27 : 2004-08-09, 22:53 »
Dzisiaj spotkałam szczeniaka,który miał 7 tygodni i już szczekał na obcych :shock: a jak Oskar chciał się z nim pobawić to on się na niego rzucił :shock: Właścicielka mówiła,że został on pogryziony jak był malutki przez swoją babcię. Biedny psiak.
Oskar broni domu i ogródka :wink: . Częściej szczeka rano i wieczorem. Po południu prawie wcale :(
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Instynkt obronny
« Odpowiedz #27 : 2004-08-09, 22:53 »

*~Dominisia~*

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #28 : 2004-08-10, 10:15 »
Cytat: Tilia
Dominika, powiedziałam Szarym co o nich napisałaś i bardzo im miło  :oops:   8)  (a Mała łałałał mówiła jednym ciągiem, bez przecinków ;) )


Nie ma za co :krzywy: Bardzo mi sie podobają i bardzo je lubie!

BTW, dzis Arika zobaczyla za oknem swojego kolegę - huskyego, jak zaczela swym grubym i niskim glosem na niego ryć, ze to ja ryłam ze śmiechu na tapczanie, bo ona lapy na parapet, postawa obronna i szczeka i szczeka i pulsuje jej gardło :lol: Udawała jakąś starą wariatkę - czy co? :lol: :lol:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Instynkt obronny
« Odpowiedź #29 : 2004-08-10, 12:50 »
Dominika, wiem jakie Tilia ma charty ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 29 zapytaniami.