Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czego można go jeszcze nuczyć??  (Przeczytany 1912 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Czego można go jeszcze nuczyć??
« : 2005-04-18, 18:00 »
Chciałambym nauczyć mojego pieska jeszcze czegos oprucz:podaj łapę,siad,leżeć ,poproś,ukłoń sie,przewróć się,skakanie przez stacjonatę i slalomu??Nie mam już na nic pomysłu...
Zapisane

zakla

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #1 : 2005-04-18, 18:08 »
www.kliker.pieski.eu.org - tu masz ok. 150 pomyslow na rozxne roznosci 8)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #2 : 2005-04-18, 18:08 »
aankaa93 kup sobie ksiazke Angeli Wegmaan "Podaj Łapę" - tam jest multum propozycji, skończysz za dwa lata :hehe:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedz #2 : 2005-04-18, 18:08 »

Nicka

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #3 : 2005-04-18, 18:09 »
No to widzę, że ja już nic nie muszę pisać :)
Poprostu pożycze powodzenia :)
A Twoj pies juz jest genialny :wink: ;)
Zapisane

Raven

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #4 : 2005-04-18, 18:11 »
A czy on to wszystko już umie? Może najpierw naucz go podstawowych komend, a potem wprowadź do nauki trudniejsze elementy. Nauka z psem to długa praca i nie zrobi się wszystkiego w jeden dzień.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #5 : 2005-04-18, 18:11 »
genialny jak genialny, wiekszosc psow za ktore sie wlasciciele wzieli umieja podobne rzeczy.. ;)
Zapisane

Nicka

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #6 : 2005-04-18, 18:14 »
Wiem, ale może ja po porównaniu go z psami z mojego bliższego otoczenia mam wrażenie, ze jest the best :wink: :roll:
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #7 : 2005-04-18, 18:15 »
Mam tą ksiazkę podaj łapę  :wink:
Polecam!
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #8 : 2005-04-18, 18:16 »
Ania najpierw naucz psa podstaw. Nie wymieniłaś tam np. aportu. A jak psa nauczysz łapania dysku?  :lol: Jeszcze długa praca czeka przed Tobą. Wiadomo że pies nie pojmie wszystkich komend ale jesli się za to weźmiesz będziesz miała świetnego psiaka który dosć duzo umie ;)
Powodzenia! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedz #8 : 2005-04-18, 18:16 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #9 : 2005-04-18, 18:17 »
aha :P

wiesz.. wezyr to wiochmen 8 letni a umie siad, lezec, łapa, druga łapa, zostań, do mnie (taak..bardzo skomplikowane  :lol: ), skok przez fotel, hop, nie ruszaj tego :P :lol:
Zapisane

Nicka

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #10 : 2005-04-18, 18:19 »
No to też super :wink: Gratuluję psiaków :P
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #11 : 2005-04-18, 18:26 »
Dzięki Nicka i wogóle wszystkim wam dziękuje.No zapomniałam wymienić zostań w różnych pozycjach,podaj drugą łapę i "tunelu" narazie pod krzesełkam  nakrytymi kocem :lol:  :lol: Chciałabym chodzic z nim na agility,ale u mnie nie ma chyb żadnego klubu.....A apropo to mam Cavalierka :o
Zapisane

Nanami

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #12 : 2005-04-18, 18:31 »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #13 : 2005-04-18, 19:00 »
Cytat: golden(ka)
Ania najpierw naucz psa podstaw. Nie wymieniłaś tam np. aportu. A jak psa nauczysz łapania dysku?  :lol:


No wiesz, niektórych psów nie da się nauczyć takich rzeczy, np. skarajnie skrzywdzonych lub takich nieprzystosowanych budową (chyba)... Jakoś nie uznaje tego za podstawowe. Jak już to wymieniłabym jeszcze "nogę"...
Zapisane

Florencja

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #14 : 2005-04-18, 20:58 »
Można wykorzystać np ćwiczenia jakie sa na egzaminach z posłuszeństwa. Masz już wypracowaną prawie 100% odwoływalność ? Pracę na odległość przy różnego rodzaju rozpraszaczach ? Komendy "noga" ( z siadem obok przewodnika ) Piękne chodzenie przy nodze ? Najpierw powinno się uczyć psa tych najpraktyczniejszych i nam najbardziej potrzebnych rzeczy, jeśli psiak wszystko już umie można sięgnąć po różnego rodzaju sztuczki. A jeśli już masz psa, który umie to wszystko naucz go chociażby przynosić telefon, będzie szczęśliwy że ma jakąś pracę do wykonania. Albo np sprzątać swoje zabawki (tj układać w jedno miejsce ). Jest multum opcji dla psiaków chętnych do pracy. Psu który uwielbia pracować nieprędko zabraknie różnego rodzaju ćwicxzeń do wykonania. Dla chcącego nic trudnego  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedz #14 : 2005-04-18, 20:58 »

olc!a

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #15 : 2005-04-19, 13:24 »
Cytuj

No wiesz, niektórych psów nie da się nauczyć takich rzeczy, np. skarajnie skrzywdzonych lub takich nieprzystosowanych budową (chyba)... Jakoś nie uznaje tego za podstawowe. Jak już to wymieniłabym jeszcze "nogę"...

Są psy, które po prostu nie interesują się aportem i nie ma sensu ich do tego zmuszać, niekoniecznie skrzywdzone, ale po prostu nie wszystkie psy to ONy czy labki ;)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #16 : 2005-04-19, 15:12 »
dokładnie Olc!a ma rację- mojego psa np. nie interesuje aport, jak już to ciągnięcie patyka, ale latać za nim mu się nie chce...tzn. on kocha biegać, ale jakoś nie interesuje go bieganie za patykiem i przynoszenie mi go... nudzi mu się to... Ja mojego uczę chodzenia na dwóch łapkach. Tzn. on sam się uczy- jak zobaczy kota, albo psa gdzies daleko to albo ciągnie albo stoi na dwóch łapkach :P a czasami zaczyna iść :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #17 : 2005-04-19, 15:12 »
Mój umie siadania, proszenia, leżenia, przewracania na grzbiecie, stawania na 2 łapach, dawania łapy, zostawania w miejscu
 :D
Zapisane

zakla

  • Gość
Czego można go jeszcze nuczyć??
« Odpowiedź #18 : 2005-04-19, 15:24 »
Moj Żwir umie stanowczo za duzo, ale ciagle go nowych rzeczy ucze...:P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.