Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mam problem z Aską :(  (Przeczytany 1036 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agysz

  • Gość
Mam problem z Aską :(
« : 2005-05-23, 18:50 »
Hmm..Jest taka sprawa..Nie wiem jak mam oduczyć mojego psa łakomstwa :(..Jest strasznie zachłanna :? .. Gdy chce ją pochwalić i dać jej smakołyka Aska gryzie  mnie po palcach i mam prawie pół ręki w jej pysku :P Rzuca się na tego smakołyka jakby nigdy nie jadła..Wyciąga zębt i gryzie.. :(
Jak mam ją tego oduczyć..Pomózcie..bo to staje się męczące..
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Mam problem z Aską :(
« Odpowiedź #1 : 2005-05-23, 20:37 »
Bedzie to bolesne ale skuteczne. Trzymaj tak długo smakołyk i nie daj sobie wyrwac, az nie zacznie delikatniej brac, wtedy pochwal. W domu w ramach nauki miesko miedzy palce i musi delikatnie wydłubac by sie do niego dostac - pochwała słowna. Troszke czasu i powinna załapac ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Mam problem z Aską :(
« Odpowiedź #2 : 2005-05-23, 20:38 »
Ja takiego problemu nigdy nie miałam...
Ale chyba próbowałabym zamknąć smakołyk w ręku (ale nie taki w nagrodę za coś, tylko bez okazji), ale tak, żeby sucza widziała, jak zacznie się dobierać do niego, to nie reaguj (chyba że mocno gryzie, wtedy wiadomo - 'fe'). W końcu się zmęczy/znudzi jej się/dojdzie do niej, że to nie przynosi efektu i siądzie przed Tobą, a wtedy Ty odczekaj chwilę i daj jej smakołyk z pochwałą.
Od razu na pewno nie zadziała, ale po jakimś czasie powinna zrozumieć ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam problem z Aską :(
« Odpowiedz #2 : 2005-05-23, 20:38 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Mam problem z Aską :(
« Odpowiedź #3 : 2005-05-23, 20:42 »
Mój pies tak robił, ale to przez małą głupią mnie - jak dawałam mu smakołyk, to w ostatniej chwili zabierałam i tak sie z Nim droczyłam. W końcu nauczył się brać łapczywie i szybko, żeby mu nagle nie zniknęło sprzed nosa ;) Może chodzi o to samo ?

PS Zainteresowanym tłumaczę, że miałam wtedy ok 4-5 lat więc proszę się nie rzucac :P
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Mam problem z Aską :(
« Odpowiedź #4 : 2005-05-23, 21:23 »
Bafi wychowywal sie z malymi dziecmi i delikatnośc jakos sama mu przyszła. Moja siotrzenica  przyszła do nas pare dni temu i karmiła Bafiego pestkami dlubanego slonecznika :lol: a on cierpliwie je wydobywal językiem z jej małej rączki...efek: zaślinone ręce :lol: . Ostanio nawet na spotkaniu [....]aniakow Paulina(LAZY) gdy czestowała psy smakołykami nie mogła sie nadziwić ze Bafi tak delikatnie bierze.
A Na Twoja Aske polecam metode Nanami, najprawdopodobniej Twoja sucz nauczyła sie ze gdy gryzie i pokazuje ząbki to zawsze dostaje to czego chce :evil: ..a tak nie powinno być  :nono:
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Mam problem z Aską :(
« Odpowiedź #5 : 2005-05-23, 21:24 »
Agysz ja Ci pomoge :)
Na spacerach bedziemy uczyly Asie ladnie nie lapczywie brac smakolyczki :)
Tylko sluchaj tutaj madrych forumowiczow :D
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Mam problem z Aską :(
« Odpowiedź #6 : 2005-05-23, 22:03 »
dzieki wszystkim :cmok: Pora ją tego oduczyć ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 25 zapytaniami.