Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Ruchliwy psiak  (Przeczytany 11333 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*Sylcia*

  • Gość
Ruchliwy psiak
« : 2005-07-09, 22:14 »
Planujemy kupić na wiosnę drugiego psa. Tylko, ze teraz bardziej ruchliwego. Myślimy nad husy i nowofunland ( przepraszam jesli źle napisałam;) ). Tylko nie wiem czy to dobry wybór. Mieszkam w domku więc jego wielkość nie ma znaczenia : D
Pies jakiego chcemy mieć, musi być ruchliwy i łagodny. Ciężki wybór, ale sporo czasu na to.
Jak myślicie jaki pies będzie odpowiedni? :|
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #1 : 2005-07-09, 22:15 »
a jaki jest pierwszy psiaczek ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #2 : 2005-07-09, 22:35 »
Nowofundland ruchliwy?
:lol:
Może czasem, jak zobaczy wodę, albo jak jest zima, ale na co dzień woli się wylegiwać, jak większość psów tego typu :P
Za to husky jest trudny, niekoniecznie łagodny (w stosunku do innych psów), ale za to jest rzeczywiście ruchliwy, potrzebuje wielu godzin biegania.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedz #2 : 2005-07-09, 22:35 »

*Sylcia*

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #3 : 2005-07-09, 22:37 »
Mój pierwszy psaik to mieszaniec. Mamusia rottweiler tatuś nie wiem?! :P
Husky? Słyszałam, ze łagodny
Nowofundland? rodzice się uparli, ze chcą tego miska w domu. Więc może jakieś inne propozycje?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #4 : 2005-07-09, 22:39 »
Łagodny, o ile go dobrze wychowasz, co nie jest łatwe.
Coraz częściej widzi się niezbyt przyjazne (w stosunku do innych psów) haszczaki.
Nowofundland jest chyba najłatwiejszym z molosowatych, ale na pewno nie jest ruchliwy :P
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #5 : 2005-07-09, 22:41 »
Może któryś z retieverów ? Golden albo labek ? Golden to nawet taki miśkowaty więc ;)
Albo Border Collie ?
EDIT
Przypomniało mi się o owczarku pirenejskim ;) Ten psiak wygląda miśkowato (a szczeniaki to już w ogóle), potrzebuje bardzo dużo ruchu. Wadą jest rzadkość rasy, a co za tym idzie, cena ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-09, 23:20 autor Alya »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #6 : 2005-07-10, 09:28 »
Kundelek schroniskowy... :P Znam nawet jednego bordera ze schroniska... ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #7 : 2005-07-10, 10:11 »
O, kundelek będzie w porządku, przynajmniej będziesz miała pewność że jest ruchliwy i pełen energii:)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #8 : 2005-07-10, 10:53 »
zajmnij sie lepiej wlasnym kotem a potem decyduj na kolejne zwierzeta. Trzymasz w domu chore zwierze i nie masz zamiaru mu pomoc,to bardzo nieodpowiedzialne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedz #8 : 2005-07-10, 10:53 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #9 : 2005-07-10, 11:34 »
 chcesz husky'ego" bo slyszałaś że jest ruchliwy", chcesz nowofunlanda bo" rodzice chcą w domu taiego miśka" (cviekawe czy chcą mnóstwa kłaków na meblach i dywanach?) :|.  w każdym razie masz nieco lekkomyślne podejście do sprawy. Nie mozna wybierać sobie towarzysza na podstawie informacji przekazywanych z " ust do ust' czy tez tylko i wyłącznie ze względu na wyglad.
Spraw sobie dobrą książke o rasach psów , poogladaj, poczytaj i może wspólnie ustlisz coś z rodzicami. Bo z tego co widze to masz nikłe rozeznanie w tym temacie... :|
Teraz nie myśl lepiej o wyborze psa tylko o swojim chorym kocie...
« Ostatnia zmiana: 2005-07-10, 12:18 autor Aujeszka »
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #10 : 2005-07-10, 11:59 »
A w życiu bordera ! Border to jest pies do pracy, z którym trzeba coś robić, który musi mieć zajęcie ! To nie jest husky, którego uszczęśliwi ciągnięcie sanek w zimie, to jest pies pracujący i naprawdę nie dla każdego. Ponadto psa trzeba dopasować nie tylko do rodziny ale i do pierwszego psa.

Jaki jest Twój pie4rwszy pies ? Dominujący czy uległy ? Toleruje szczeniaki czy nie ? Przepada za towarzystwem innych psów ? Czy nie jest przesadnie zazdrosny o Was ?

Nie mozna sobie wziąć rasy z natury dominującej podczas gdy w domu jest pies dominant. Tzn wziąć można ale konsekwencje moga być opłakane.
Zapisane

*Sylcia*

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #11 : 2005-07-10, 12:51 »
a więc tak. Kotkiem się zajme nie przejmuj sie koleżanko i nie panikuj.
Wybór psa nie jest zbyt lekkomyslny bo nie kupujemy go od razu przeciez, więc nie rozumiem.
Poza tym mój drugi pies nie będzie miał nic przeciwko.
Proszę was tylko o pomoc w wyborze odpowiedniego psa, który nie moze być groźny ale musi być ruchliwy. Bez zbędnych komentarzy.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #12 : 2005-07-10, 12:53 »
groźny to może być nawet pinczrek miniaturka :/
to zależy jak go wychowasz
Zapisane

*Sylcia*

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #13 : 2005-07-10, 12:58 »
Ludzie! Zadam pytanie inaczej.
Jakie znacie psy któr potrzebują dużo ruchu??
Nie zaliczając takich jak husky czy owczarek niemiecki??


-_-' ale problem...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #14 : 2005-07-10, 13:04 »
bokser, wesoly,zywiolowy psiak w miare latwy do ulozenia (jak na tak energicznego psa )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedz #14 : 2005-07-10, 13:04 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #15 : 2005-07-10, 15:28 »
Nowofundland ruchliwy?
:lol:
Może czasem, jak zobaczy wodę, albo jak jest zima, ale na co dzień woli się wylegiwać, jak większo¶ć psów tego typu :P
Za to husky jest trudny, niekoniecznie łagodny (w stosunku do innych psów), ale za to jest rzeczywi¶cie ruchliwy, potrzebuje wielu godzin biegania.

dokładnie to nie są psy które kochają biegać, to sa psy któe uwielbiają się wylegiwać.

Tak jak ktoś inny poradził proponuje kupić książkę o rasach i przejrzeć każdą po kolei nie patrząc tylko na wygląd bo rodzice chcą miśka :| a to jak psa wychowasz będzie wpływało na to czy jest będzie agresywny czy nie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

olc!a

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #16 : 2005-07-10, 18:14 »
Swoją drogą - to, że pies potrzebuje dużo ruchu to nie znaczy, że jest energiczny.
Bo cały ten zbiór 'miśków' ruchu potrzebuje i to bardzo, tyle że nie biegania, a powolnego spacerku np po lesie, w ich tempie, czyli ciężkim truchcie :P
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #17 : 2005-07-10, 18:38 »
Co ja mam ci zacząć wymieniac jakie psy potrzebują dużo rochu :?
przeciez jest ich masa. np. retrievery, wyżły, setery, dalmatyńczyki, beagle, posokowce, wszystkie owczarki, malamury, samoyedy, cocker spaniele, rottki i jeszcze kilkadziesiąt innych ras
« Ostatnia zmiana: 2005-07-10, 19:22 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

*Sylcia*

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #18 : 2005-07-10, 19:19 »
Co ja mam ci zacz±ć wymieniac jakie psy potrzebuj± dużo rochu :?
przeciez jest ich masa. np. retrievery, wyżły, setery, dalmatyńczyki, beagle, posokowce, wszystkie owczarki, malamury, samoyedy, cocker spaniele, rottki i jeszcze kilkadziesi±t innych psów!!!
widzisz a jednak wymieniłaś:P dzięki:P
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #19 : 2005-07-10, 19:26 »
ale każdy ma inny charakter :/
polecam kupić książke z opisem każdej rasy z osobna
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #20 : 2005-07-11, 10:40 »
i co i potem zobaczysz który piesek ci się najbardziej podoba i sobie go kupisz ?? bo będzie ładny ?? pfff....
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedz #20 : 2005-07-11, 10:40 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #21 : 2005-07-11, 10:48 »
Oj, dajcie spokój, zamiast spokojnie wytłumaczyć, zakładacie, że z góry wszystko wiecie... Znacie tę dziewczynę? Jej sytuację? Jej rodzinę? Może byc wiele okoliczonci kótrych nie znacie. Przecież ona tylko zadała pytanie, poprosiła o pomoc... Tłumaczcie, a nie... Och, ach, bo tobie pewnie zależy tylko na wyglądzie... zamiast takich tekstów lepiej uświadomcie, że psy mają swoje wymagania, charaktery... To na pewno odniesie większy skutek... :?
« Ostatnia zmiana: 2005-07-11, 10:50 autor charon »
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #22 : 2005-07-11, 11:15 »
A tyak poza tym *Sylcia to jaki masz dom? Z ogrdkiem, mieszkanie w bloku czy może na działce..? Prosimy o szczegóły ;)
Zapisane

*Sylcia*

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #23 : 2005-07-11, 12:07 »
Miszkam w domku jednorodzinnym z ogródkiem:)
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #24 : 2005-07-11, 12:10 »
Oo to dobrze, ale jesli chcesz psa ruchliwego to nowofundland sie absolutnie nie nadaje ;)
W wodzie czuje się świetnie, ale poza tym raczej nie należy do najuchliwszych. Husky to dobre rozwiązanie, choć są tez inen rasy.. Np rottweiler, doberman, thai ridgeback, rhodesian ridgeback, bokser, owczarek niemiecki, akita inu, wszelkie wyzły... 
Zapisane

*Sylcia*

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #25 : 2005-07-11, 12:12 »
Wiem, dlatego mamy problem, stawiamy przede wszystkim na ruchliwego. A takich ras nie jest mało. Wiadomo mam jeszcze 8 letnią siostrę więc pies nie może być z natury groźniejszy, wychować to tez nie jest lada problem
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #26 : 2005-07-11, 12:16 »
Hymm to husky raczej też nie będzie najlepszy, bo jest z natury grozniejszy, ale w wiekszosci w stosunku do psów, do ludzi raczej nie, chyab ze obcych. Przemyśl rasy powyzej wypisane przeze mnie ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #27 : 2005-07-11, 12:22 »
No nie wiem czy husky... ile razy takie psy uciekaly z ogrodzonych posesji, bo sie nudzily, nie mialy co robic... Ogrodek nie oznacza, ze pies bedzie po nim biegal w te i sporwotem... trzeba tez z nim wychodzic, biegac... (nie tylko borerz takie sa)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedz #27 : 2005-07-11, 12:22 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #28 : 2005-07-11, 12:57 »
No wiadomo ;) Mam nadzieje, ze *Sylcia* równiez wziela to pod uwage :lol:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ruchliwy psiak
« Odpowiedź #29 : 2005-07-11, 18:02 »
Ja mam kundelka i nie jest z byt ruchliwy, tylko z samego rana biega,a le potem to cały dzien odpoczywa i śwpi :) może dlatego że jest jeszce za maly ma około 3 miesiaki :) Ale proponuje:

Węgierski Vizsla


Border Collie


Rhodesian Ridgeback


UWAGA! Te rasy psów wymagaja dużego ruchu!!

Ps.: wystraszylam sie ostatniej rasy bo ten pies wyglada tak jak moja przygarnieta suczka! :shock: Ona ma dopiero 3 miesiace, az sie boje że to taki pies!! :shock:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 29 zapytaniami.