Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: poradnik psiakowy Arli  (Przeczytany 4327 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arla

  • Gość
poradnik psiakowy Arli
« : 2006-05-07, 20:50 »
masz przed sabą mój poradnik. pierwszy tom dotyczy tresury.
1. jeśli chcesz nauczyć czegoś psa mówisz być CIERPLIWY.
2. powinieneś ZACZĄĆ TRESOWAĆ swojego pupila już od dzieciństwa eyy... szczeniakowstwa.
3. kiedy już trenujesz za każdy dobrze zrobiony ruch NAGRADZAJ pieska (psie ciastko lub coś co bardzo lubi)
4. jeśli chcesz nauczyć psa aportować sprubój rzucać czymś co psiak lubi np. kawałek pysznego mięska.
5. pamiętaj, aby pies nie był zbytnio przemęczony, bo to go zniechęci. kiedy zaczyna sapać daj mu wody, karmy i zróbcie przerwę, aż odpocznie.
6. najlepiej, żebyście byli sam na sam - bez innych ludzi, bez kotów, bez ciężarówek lub czegoś, co wkurza psa.
7. mimo wszystko pamiętaj, że pies to pies a nie myszka.
8. pmiętaj, żeby pies uczył się, lecz robił mimo wszystko to, co lubi.

proszę o recenzję :laska:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #1 : 2006-05-07, 21:20 »
Nie zgadzam sie z 4 punktem.
Czesciowo sie nie zgadzam z  5 i 6.
No i "szczenięctwa" a nie szczeniakowstwa ;)
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #2 : 2006-05-07, 21:28 »
Nie znoszę jak ktoś mówi tresura psa.Ja chcę nauczyć psa pewnych zachowań,które ułatwią nam życie.Uczę go chodzić na smyczy,ponieważ to jest potrzebne,karcę za jakieś agresywne zachowania itd...A tu tresura.Co on ma w cyrku występować i na rowerku jeździć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedz #2 : 2006-05-07, 21:28 »

irmina

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #3 : 2006-05-07, 21:38 »
4. o tak, pies, który nie umie aportować napewno przyniesie kawałek szynki, który równie dobrze może zjeść :P
No i 6. Początek tresury raczej zaczynac na samotnosci, ale stopniowo wprowadzać należy inne bodźce, bo co Ci z tego, ze, gdy bedziecie sami pies zrobi wszystko, a gdy zobaczy innego psa lub człowieka poprostu Cię oleje? ;>
Takie moje zdanie jest ;)
Zapisane

Arla

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #4 : 2006-05-08, 16:10 »
chodzi o to, że pies jak czegoś nie lubi to tego za bardzo nie robił, bo znienawidzi CIEBIE!
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #5 : 2006-05-08, 16:12 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 19:33 autor golden(ka) »
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #6 : 2006-05-08, 16:15 »
Psy nie znaja czegos takiego jak nienawisc ;) A poza tym, to większosc psów woli jak sie czegos od nich wymaga - wtedy nie czuja sie zagubione, wiedza co im wolno a co nie, no i np. na spacerach sie nie nudza :P A to, że jakis pies czegos nie lubi robic, to nie znaczy ze trzeba to usunac ze szkolenia, wrecz przeciwnie - nad elementami ktore wychodza gorzej, czy tez podczas ktorych pies sie nie skupia powinno sie pracowac wiecej (najwyzej mozna zaczac stosowac inna metode ;) )
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Arla

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #7 : 2006-05-08, 16:15 »
no właśnie o to mi chodzi, żeby to była bardziej zabawa a nie trening strongmana :oko:
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #8 : 2006-05-08, 20:32 »
7. mimo wszystko pamiętaj, że pies to pies a nie myszka.

Eeeeee chyba nie zlapalam morąłu w tym zdaniu, bo nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka... :P

Reszta jak Goldi i spółka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedz #8 : 2006-05-08, 20:32 »

Arla

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #9 : 2006-05-08, 21:20 »
no wiesz że pies to nie koń i nie mysz nie traktuj go jak słabaika i jak siłacza
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #10 : 2006-05-08, 21:31 »
ja dalej nie łapię :P  Proszę o jaśniejsze wytłumaczenie o co, w tym stwierdzeniu z koniem i myszą  chodzi, bo mnie to intryguje ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Vizsla

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #11 : 2006-05-08, 21:36 »
Ja mysle, ze zalapalam ;)

Moim zdaniem ta lista budzi duzo kontrowersji. Oczywiscie daloby sie ja odpowiednio przeksztalcic w "szkoleniowe przykazania", ale punkty powinny byc nieco bardziej urozmaicone, aby nie bylo w/w przypadków, że czytjący robi wielkie oczy i zastanawia się czy to z nim jest coś nie tak, czy z osobą, która jest przykazań autorem.

Zapisane

irmina

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #12 : 2006-05-09, 07:06 »
Viz, co ma piernik do wiatraka?  Odpowiedź to tyle samo liter w wyrazie ;)
A to z tą myszką może i rozumiem, ale dziwne to troche...
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #13 : 2006-05-09, 13:38 »
Irmi to było pytanie retoryczne :D

 
Zapisane

irmina

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #14 : 2006-05-09, 14:39 »
Aż taka tępa nie jestem, nie martw się Marta :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedz #14 : 2006-05-09, 14:39 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #15 : 2006-05-09, 16:05 »
masz przed sabą mój poradnik. pierwszy tom dotyczy tresury.
1. jeśli chcesz nauczyć czegoś psa mówisz być CIERPLIWY.
2. powinieneś ZACZĄĆ TRESOWAĆ swojego pupila już od dzieciństwa eyy... szczeniakowstwa.
3. kiedy już trenujesz za każdy dobrze zrobiony ruch NAGRADZAJ pieska (psie ciastko lub coś co bardzo lubi)
4. jeśli chcesz nauczyć psa aportować sprubój rzucać czymś co psiak lubi np. kawałek pysznego mięska.
5. pamiętaj, aby pies nie był zbytnio przemęczony, bo to go zniechęci. kiedy zaczyna sapać daj mu wody, karmy i zróbcie przerwę, aż odpocznie.
6. najlepiej, żebyście byli sam na sam - bez innych ludzi, bez kotów, bez ciężarówek lub czegoś, co wkurza psa.
7. mimo wszystko pamiętaj, że pies to pies a nie myszka.
8. pmiętaj, żeby pies uczył się, lecz robił mimo wszystko to, co lubi.

proszę o recenzję :laska:
Tresuje sie zwierzęta w cyrku, psy się szkoli.
nie mówisz tylko musisz być cierpliwy gdyż pies nie jest wszech wiedzący i nie wszystkie komendy zrozumiałe przez innego psa moze zrozumieć twój, dlatego np. mojemu psu czasami musze zmieniac postac uczenia niektórych komend.
Miesa napewno ci nei przyniesie, musi to byc ulubiona zabawka. Moje psy uwielbiaja zabawki piszczace.
Pies "dyszy" gdyz sie poci, a chce mu sie pić gdy czubek wystawionego jezyka podnosi do góry. Zawsza przy szkoleniu najlepiej miec obok wodę, by pies sam mógł sobie siegnac. Jak dasz mu karme, to sie naje i nie bedzie chciał smakołyków. Jeżlei jest to duzy pies a będzie musiał biegać przy szkoleniu to moze nieszczęsnym trafem nabawic sie skretu zoładkach.Powinnein odpocząć 2 godziny. Mały szczeniak powinien mieć co 15 minut przerwy po ok 10 minut, bo mu sie znudzi i bedzie zaczepiał by sie bawić, albo sie położy i koniec.

6. Na początek najlepiej ćwiczyc z psem w miejscu gdzie go nic nie bedzie rozpraszało, ale nastepnie pies powinnien w miejscach innych wsród, ludzi i zwierzat sie uczyc gdyz w pies ma się "wszędzie słuchać"

7. źle sformułowane, niezrozumiałe dla wiekszości osób. Wogóle o co w tym chodzi? Nie ma sensu

8. Jezeli pies sie uczy to nei ma znaczenia czy lubi czy nie. I tak wąłściwie skąd wiesz przed szkoleniem co lubi a co nie? powiedział Ci?
 Nie można tak tego precyzować. Pies może mieć uraz do danej komendy albo jej nierozumieć, wtedy nalezy ja inaczej "sforumułować" inaczej uczyć.

Pies nie zna czegos takiego jak "nienawisc"
Kiedy piszesz cos do publicznego uzytku, nawet jezeli jest to do sprawdzenia to nienależałoby pisać "wkurza". Nalezy umieć se wysławiać i "sprawdzać błedy. Do tego uważam iż za takie "poradniki" powinni brać sie szkoleniowcy czy ludzie z doswiadczeniem gdyż sami szkolili nawet swoje psy i ciagle je uczą czy innych.
Moze swoja wypowiedzią po kims sie powtarzam, ale nie czytałam wszystkich ;)
Zapisane

Arla

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #16 : 2006-05-09, 19:15 »

8. Jezeli pies sie uczy to nei ma znaczenia czy lubi czy nie. I tak wąłściwie skąd wiesz przed szkoleniem co lubi a co nie? powiedział Ci?
 
no wiesz jeśli masz psa to chyba go dobrze znasz
Zapisane

whiper

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #17 : 2006-05-09, 21:18 »
"Tresuje sie zwierzęta w cyrku, psy się szkoli."
szkoli to się wojsko, psy się uczy <roftl>
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #18 : 2006-05-10, 16:01 »
Jaki świetne poradnik!

To nie poradnik a punkty dotyczące nie tresury a "przygotowania" do tresury..
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #19 : 2006-05-14, 20:39 »
Najważniejsze zdanie w tym poradniku Arli :pies to pies,a nie myszka.Ja dzisiaj tłumaczyłam swoim kolakom te różnice w pojęciach pies i mysz.O,matko jak one merdały ogonami(na stole widziały kanapeczki)i chyba pojęły różnicę.Nie będą uciekać przed kotami.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #20 : 2006-05-14, 20:48 »
"Tresuje sie zwierzęta w cyrku, psy się szkoli."
szkoli to się wojsko, psy się uczy <roftl>
Dzieci w szkole się uczy... :P

Co wynika z tego, że pies to nie mysz? Są rzeczy podobne i różne w tych zwierzakach, może uściślisz, bo z tego mało wynika... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedz #20 : 2006-05-14, 20:48 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #21 : 2006-05-15, 15:30 »
najlepiej, żebyście byli sam na sam - bez innych ludzi, bez kotów, bez ciężarówek lub czegoś, co wkurza psa.
Robiłam tak cały czas, odkąd dostałam psa- nic, oc mogłoby mu przeszkadzać, ani psy, ani samochody, ani ludzie. Żałuję, i to bardo, bo Kama przez to nie jest w ogóle przyzwyczajona do obcych ludzi i psów- w miejsach, gdzie jest wiele ludzi lub obcy pies czuje się niespokojnie, a gdy jest dużo psów, po prostu panikuje. Do ulicy i samochodów też jest dość średnio przyzwyczajona  :/
Więc nie zgadzam się całkowiecie z tym punktem  :/
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #22 : 2006-05-16, 20:29 »

4. jeśli chcesz nauczyć psa aportować sprubój rzucać czymś co psiak lubi np. kawałek pysznego mięska.
proszę o recenzję :laska:

 :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #23 : 2006-05-24, 19:34 »
W związku z tym,że pies to nie mysz znajdzie kawałek pysznego mięska i zje.Z pewnością będzie czekał na następną porcję.Ten punkt przypomina przyjemny psi sen.Jest z właścicielem na spacerku i ten rzuca kawałeczkami mięsa,które śpiący zbiera.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #24 : 2006-05-24, 20:15 »
Eeee....
Yyyyy....
Czy tylko ja nie rozumiem? Myślałam, że w tym porównaniu chodzi raczej o poziom inteligencji. Znajdzie i zje? Każde zwierze jak znajdzie jedzenie to zje... (Chyba, że pies będzie nauczony, że mu nie wolno.)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #25 : 2006-05-27, 10:24 »
Ja też nie rozumiem.
Chyba tepe jestesmy :P

Ja dalej trzymam sie tgeo, że "poradniki" powinni pisac, choć dokładnie nei widze celu wystawrczy pierwsza lepsza ksiazke o szkoleniu kupić czy spytać sie szkoleniowca, ooby  z doswiadczeniem. A nie osoba która sama ma problemy z włąsnym psem ( z tego co zauważyłam)
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: poradnik psiakowy Arli
« Odpowiedź #26 : 2006-05-28, 21:02 »
1. Zgadzam się. Zdenerwowany właściciel niczego psa nie nauczy. Pies będzie się tylko go bał.
2. Nawet dorosłego psa można czegoś nauczyć. Nie musi być koniecznie szczeniakiem. Aczkolwiek łatwiej chyba nauczyć szczeniaka.
3. Nagradzanie jest dobre ale psiak powinien po jakimś czasie umieć wykonać dane polecenie bez nagród.
4. Należy rzucić patyk lub piłkę, bo tego przecież nie zje.
5. Jeżeli to jest długi trening to myslę że na jeden dzień wystarczy, po co go forsować?
6. To na początek, ale potem musimy ćwiczyć w różnych miejscach aby psiak umiał zwrócić na nas uwagę.
7. Tak jak inni nie rozumie tego punktu. A może tu chodzi że nie można psa nakręcić i zaprogramować tak jak np zabawke, sama nie wiem.
8. Pies ma robić to co ja chcę a nie to co on.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.