Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!  (Przeczytany 11628 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!
« : 2003-06-25, 12:24 »
Moja znajoma ma 3 letniego Yorka, ma z nim wielki problem gdyż pies znaczy teren w domu. Na początku ciężko było go nauczyć żeby załatwiał się na zewnątrz, siedział na ogrodzie godzinami, a jak mu się zachciało siku to biegiem do domu. Teraz nie robi jednej kałuży tyko chodzi po domu i obsikuje różne rzeczy, tak jak normalnie pies na spacerze. Jak tylko koleżanka założy świerze firany on idzie je osikać, jak kupiła nowy komplet wypoczynkowy - oczywiście też go oznaczył.
Mało tego pies jest najbardziej przyzwyczajony do babci, jak babcia wyjechała na kilka dni to pies chodził się załatwiać na jej łóżko - jeżeli ktoś z was spotkał się z podobnym problemem, to chętnie przyjmę i przekażę koleżance wszelike porady.
Dodam jeszcze, że zakładali mu pampersy, początkowo do nich nie sikał, ale zaczął.
Koleżanka zastanawiała się nad kastracją - ale nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy to coś zmieni.
Zapisane

Apiska

  • Gość
Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!
« Odpowiedź #1 : 2003-06-25, 13:02 »
Asiunka 3 lata to już sporo wiek, ale nie taki, zeby nie dało sie go tego oduczyć. A moze poiwedz koleżance żeby poszła do weta z nim co?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!
« Odpowiedź #2 : 2003-06-25, 14:21 »
Pierwsza sprawa - czy pies nie ma chorego układu moczowego, chociaż na to nie wygląda. Raczej został na dominanta wychowany. Trzeba troszkę hierarchię domową skorygować.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!
« Odpowiedz #2 : 2003-06-25, 14:21 »

onka

  • Gość
Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!
« Odpowiedź #3 : 2003-06-25, 15:08 »
uśpić i już  ;)

matko i ja onka specjalistka takie rzeczy wypisuję  :shock:

oczywiście żarcik nie na miejscu :P
przepraszam :oops:  oczywiście  ;)

pies może mieć cos nie tak z pęcherzem, trzeba to wziąść pod uwagę
nie wiem ,czy akurat fakt,że pani babci nie było w domu nie można łączyć z tym,że sika na jej łóżko i przywiązania psa
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!
« Odpowiedź #4 : 2003-06-26, 12:56 »
Pies jest całkowicie zdrowy, po konsultacji z wetem padła właśnie ta propozycja z kastracją (po której nie ma pewności, że coś się zmieni).

Co do wyjazdu babci - on sikał na łóżko babci tylko wtedy jak jej nie było, teraz już tak nie robi i nie robił tego wcześniej.
Zapisane

juli

  • Gość
Co zrobić - pies znaczy teren w domu !!!
« Odpowiedź #5 : 2003-06-26, 15:01 »
Pewnie Babcia ma wyższa pozycję w stadzie niż on ;) .
(tooczywiście w ramach żartu)

A co do kastracji, mój pies w ogóle przestał znaczyć teren po zabiegu. Niestety to oczywiście nie reguła. Niezłą metodą likwidacji znakowania jest też ( przynamniej ja miałam efekty,a "kupiłam" ją od kogoś u kogo też skutkowało) zmywanie takich niespodzianek roztworem Ace - nie za mocnym, żeby mebli nie odbarwić, ale i tak ma on dla psa tak silny zapach, że nie zaznaczy tego miejsca znowu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 25 zapytaniami.