Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa  (Przeczytany 3427 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asieńka

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« : 2004-03-24, 18:01 »
Prosze was drodzy psinkomani :o żebyście mi
daliście informacje o psach kategori: jedzenie, opieka itp. bo ja bede miała psiaka ale dokładnie jeszcze niewiem jak się z nim obchodzić ale jeszcze mam czas:)
Zapisane

Tafta

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #1 : 2004-03-24, 18:09 »
a jakiej rasy będzie piesek?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #2 : 2004-03-24, 18:09 »
Jaki to będzie psiak? Tj rasa, a jesli wielorasowiec to wielkość, rodzaj włosa... Bo tak ogólnie to trudno powiedzieć ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedz #2 : 2004-03-24, 18:09 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #3 : 2004-03-24, 18:10 »
polecam książkę "Młody pies w domu" C. Ludwig oraz "Dlaczego mój pies...?" J. Fishera. Pierwsza odpowie na pytania które zadałaś, drugą warto byś miała już teraz, pomoże uniknąć wielu problemów (rozwiązania są w niej zawarte, część trzeba stosować profilaktycznie) (głównie dominacja).

napisz jakiego będziesz miała psiaka ;)
Zapisane

asieńka

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #4 : 2004-03-24, 18:11 »
Ten pies bedzie kundelkiem
Zapisane

olc!a

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #5 : 2004-03-24, 18:13 »
To miło, ale czy będzie duży? Puszysty, kudłacz czy gładkowłosy? I jeśli macie konkretne plany to z czym psiak wymieszany?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #6 : 2004-03-24, 18:16 »
to będzie szczeniak czy dorosły pies?
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #7 : 2004-03-24, 18:19 »
Biedactwo tak zasypane pytaniami :) Radze zwolac konferensje prasowa  :wink:
Zapisane

_Karolina_

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #8 : 2004-03-24, 18:56 »
Na tej stronie znajduje się pare ciekawych i pomocnych wskazówek dotyczących wychowania pasa:

http://republika.pl/tynatm/wychowanie_psa.htm
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedz #8 : 2004-03-24, 18:56 »

Wiedźma

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #9 : 2004-03-24, 19:31 »
Mysle, ze jesli to Twoj pierwszy pies i nie masz wiedzy ani doswiadczenia, to przede wszystkim poczytaj dobra literature. A potem, jesli bedziesz miec pytania, to pytaj. Trudno by bylo przeciez opisac Ci na forum wszystko, co dotyczy utrzymania psa.
Zapisane

Alexa

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #10 : 2004-03-25, 20:56 »
Witam Asia  8) Norris, poeciłaś Asieńce książkę, którą ostatnio kupiłam!Powodzenia!A piesek o ile wiem będzie szczeniaczkiem czarnym chyba
Zapisane

asieńka

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #11 : 2004-03-25, 21:00 »
masz racje ola
Zapisane

Alexa

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #12 : 2004-03-25, 21:02 »
Dzięki  :)
Zapisane

asieńka

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #13 : 2004-03-25, 21:03 »
pies bedzie szczeniakiem o gładkiej sierści
Zapisane

Alexa

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #14 : 2004-03-25, 21:07 »
I będzie słodziutki  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedz #14 : 2004-03-25, 21:07 »

asieńka

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #15 : 2004-03-25, 21:08 »
dziękuje wam za odpowiedzi lecz prosze was zebyście mi już wiecej nie przysyłaliście bo ten temat jest już zamknięty
Zapisane

Alexa

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #16 : 2004-03-26, 20:00 »
Cemu?  :(
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #17 : 2004-03-26, 21:13 »
Zamknięty, jakoś nie widzę :o
Zapisane

pola

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #18 : 2004-03-28, 11:55 »
Olka1992 asieńka poprostu nie życzy sobie wysyłania dalszych wypowiedzi :roll: dla niej ten temat jest zamknięty ;) sama nie wiem czemu :roll:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #19 : 2004-03-30, 08:30 »
Jak to dlaczego> Dlatego, że nikt dziewczynie nie dał konkretnej odpowiedzi. Wszyscy (mądrale) polecali książkę, którą ja bym jej odradzała w tej chwili.
Co ma żywienie szczeniaka do rasy? - a widzę, że to dla was było najważniejsze.
Zapisane

pola

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #20 : 2004-03-30, 08:32 »
hmm Monik@ jak taka "mądra" to prosze ty jej coś powiedz :roll: :roll: bo jak widać nie napisałaś nic od siebie tylko skarciłaś wszystkich wokoło :roll: brawo .....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedz #20 : 2004-03-30, 08:32 »

Monik@

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #21 : 2004-03-30, 09:25 »
A proszę bardzo:
Cytuj
daliście informacje o psach kategori: jedzenie

Przede wszystkim jestem za gotowanym: mięso (jakie chcesz - byle nie tłuste) + warzywa + kasza (rozgotowana) lub ryż. W zależności od wieku ew. coś na mleku. Ser biały, raz w tygodniu żółtko, witaminy - polecone przez weta. Jeśli nie gotowane, to karma sucha lub "mokra" dobrej firmy - tu ja nie polecam, więc niech się wypowiada ten, kto karmi suchymi.
Cytuj
opieka itp

Przede wszystkim do weta: on ustali terminy odrobaczeń i kalendarz szczepień. Powie, co trzeba pieskowi i o co ew. uzupełnić dietę.
Co do opieki - kąpieli jak najmniej, czesanie/szczotkowanie nawet codziennie.
Nauka podstawowych komend - jak najwcześniej - ale takie typu do mnie,siad, leżeć no i nauka chodzenia na smyczce (nawet po domu).
KSIĄŻKI odradzam - dopóki nie masz psa i nie wiesz "z czym to się je". Książki typu "Zapomniany język psów" albo "Okiem psa" tylko Ci namieszają w głowie, bo traktują raczej o problemach niż zwyczajnym wychowaniu małego pieseczka. Jeżeli - to tylko część o ustaleniu miejsca w hierarchii nowego domownika.
Już teraz możesz kupić posłanko, zabawki itp.
POLA - moze ja jestem "taka mądra", ale wasze "rady" to można sobie w buty wsadzić. NIKT nic dziewczynie nie napisał. Z Tobą na czele!
Poza tym dalej nie wiem co ma do tego RASA????????????
Zapisane

pola

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #22 : 2004-03-30, 14:08 »
Cytuj

POLA - moze ja jestem "taka mądra", ale wasze "rady" to można sobie w buty wsadzić. NIKT nic dziewczynie nie napisał. Z Tobą na czele!

przepraszam że wtrące ale ja nic nie mówiłam wcześniej w tym temacie i nie miałam zamiaru sie wypowiadać ponieważ wiedziałam że czegoś ciekawego jak ty nie napiszę tylko poprostu nie lubię jak ktoś coś krytykuje a sam nie umie nic napisać albo zrobic :roll: widze ze napisałaś i good :roll: ........
Zapisane

olc!a

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #23 : 2004-03-30, 15:36 »
Jeśli chodzi o opiekę, to pytania chyba na miejscu. No, jeszcze zależy jak kto to zrozumiał, bo ja pomyślałam, że chodzi o np. czesanie, wychodzenie na spacery, zabiegi pielęngacyjne różnego rodzaju itd itd. To wszystko jak najbardziej zależy może nie tyle od rasy (chociaż też), ile od np. rodzaju włosa, wielkości psa... Stąd pytania :)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #24 : 2004-03-31, 08:48 »
No ale ludziska dziwicie się, że dziewczyna zrezygnowała.
Nie chodzi przecież o to, żeby od razu napisać rozprawę naukową. Każdy coś od siebie, każdy ma innego psa i co innego może doradzić.
Ja np. kompletnie nie nadaję się do doradzania suchych karm - bo stosuję je "z musu". Napisałam "kąpać jak najrzadziej", ale przecież są psy, które po prostu TRZEBA kąpać. Uważam, ze temat wcale nie jest wyczerpany.
Przecież możecie Asi napisać jakie nagrody stosujecie, co wasze psy najbardziej lubią, ile razy i czym je czeszecie......ale nie zostawiajcie bez pomocy kogoś, kto pyta bo ma mieć PIERWSZEGO w życiu psa.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #25 : 2004-03-31, 16:54 »
święta racja... zwracam honor ;) ;)

W sumie mogę opowiedzieć trochę o Beli, ale ona jest dość.... hmmm... osobliwym przypadkiem (jeśli chodzi o charakter, usposobienie). Suniek to prawdopodobnie mieszaniec kaukaza (prawdopodobnie, bo na pewno nie wiem, ale wiele fachowców mi to potwierdziło). Co do pielęgnacji, to kąpiemy ją zawsze po cieczce (konieczność niestety) i dodatkowo jeśli się w czymś śmierdzącym wytarza (zbyt często jej się to nie zdarza, ale...). W okresie linienia czesać trzeba ją codziennie przez jakieś 20-30 min., 'normalnie' co drugi dzień z 10 min. + raz w tygodniu dokładnie, co zajmuje jakieś 20 min (chociaż bywa różnie). Poza tym dość często trzeba jej myć uszka, bo niestety ma tendencję do zapaleń, o czym mieliśmy okazję się przekonać. Choroba bardzo nieprzyjemna :( Odrobaczanie oczywiście 2 razy w roku. To troszkę droga impreza, bo sunia waży 40-45 kilo. Szczepienia (pełne) u 'mojego weta' kosztują 50-70 zł, a szczepi się psiaka co roku (w okresie szczenięcym trzeba częściej, jak to jest dokładnie to nie pamiętam).
Niuńka jest strasznym leniwcem, ale spacerki lubi (byle tylko nie biegać :lol: ). Wychodzi 3 lub 4 razy dziennie, w tym jeden ok. 2-godzinny spacerek bez smyczy :)
Co do wychowania... No cóż, Niunia jest strasznym uparciuchem i często ma swoje zdanie, w dodatkunie reaguje zbyt szybko na polecenia. Czasami zdarza się, że po przywołaniu jej do siebie, muszę stać dłuższą chwilę i czekać, aż ona się namyśli (warto, nie warto - oto jest pytanie :lol: ). Ogólnie uczy się dość szybko, zwłaszcza jeśli jest nagradzana smakołykami (nawet dla suchej karmy jest gotowa zrobic wszystko ;) ). Nie sądzę, żeby udalo się kiedyś doprowadzić do tego, że sunia będzie bezwzględnie posłuszna, ale ogólnie nie jest źle ;) Oczywiście, suniek robi wszystko swoim własnym (czyt. ślimaczym) tempem, ale nie można jej zarzucić, że polecenia nie wykona ;)
Bela to pies dumny, jeśli tą dumę się urazi, to trudno później się zrehabilitować. Poza tym jej 'charakterek' czasami daje się we znaki - jak postanowi, że nie, to nie i koniec. Zdarza się, że nie chce np. iść tędy, bo źle jej się ta droga kojarzy albo coś innego jej nie pasuje, no więc trzeba się kawałek cofnąć i pójść inną drogą, bo inaczej pies tyłeczka szanownego z miejsca nie ruszy, a jeśli się ją zmusi, to od razu ogon w dół i pies idzie jak na skazanie.
Bela jest psem dość bojaźliwym (uraz prawdopodobnie po poprzednim właścicielu lub po okresie tułaczki :( ). Bywa, że czegoś się przestraszy i za nic nie daje sieprzeknać, że to nic groźnego. W tym wypadku niezawodny okazał się sposób wyczytany przeze mnie z książki 'Po obu końcach smyczy' Zofii Mrzewińskiej. Jeśli pies się czegoś przestraszy, należy zostawić psa, a samemu do tej 'strasznej' rzeczy podejść zdecydowanym krokiem, nie oglądając się za siebie i najlepiej jeszcze 'toto' poklepać. Pies zobaczy, że pan się nie boi, a 'toto' nic mu nie zrobiło, więc podejdzie :) Jeśli nie za pierwszym, to za drugim lub trzecim razem :)

Ale się rozpisałam :) Pewnie to i tak nie wszystko, najwyżej później jeszcze coś dopiszę :)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #26 : 2004-04-01, 08:17 »
Olc!a - to ja powiem, ze strasznie chciałabym mieć psa, któremu "nie chce się" biegać na spacerach. Uffffff............moja Puma to istna rozpędzona lokomotywa. Jest szczęśliwa dopiero wtedy, kiedy pada z łap.
Co pies to charakter.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #27 : 2004-04-01, 17:40 »
No w sumie, to ma to swoje plusy, ale czasami cholery można dostać jak idziesz szybkim krokiem, pies bez smyczy i 30m za Tobą, bo podbiec mu się nie chce :roll: Poza tym bardzo trudno ją zmusić do wysiłku - nie biega za piłką czy kijem, ze mną też nie chce biegac, przy rowerze ani myśli szanownego zadka z ziemi podnieść :roll: No ale i tak ją koffam :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedz #27 : 2004-04-01, 17:40 »

Monik@

  • Gość
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #28 : 2004-04-02, 08:23 »
Jenyyyyyyyyyyy.....moja z kolei jak ją spuszczę ze smyczy to lezie i patrzy mi w oczy, żeby coś z nią porobić. Sama niczym się nie zajmnie, ale i nie usiedzi w miejscu.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Prosze o małą pomoc w wychowywaniu psa
« Odpowiedź #29 : 2004-04-02, 18:34 »
Bosh Monik@, weź jej przywiaż piłkę gumą do palika i każ sobie przynieść  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.