Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Czy da się to naprawić ???  (Przeczytany 6331 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kat

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #30 : 2004-03-19, 08:28 »
A my z moja sunia mamy podobny problem...o czym juz pisalam ale znikło..
Robię w zasadzie to co wy ale nie ze stawaniem w momencie gdy ciagnie tylko z lekkim szarpnieciem za obrożę i powtórzeniem jakiegos wyrazu...czyli popularnego rownaj. My tez chodzimy na automatycznej smyczy i pies na niej się szybko rozbestwia, bo nie jest " w zasięgu lap człowieka". Dopóki Seja biega grzecznie nie ciągnąc, pozwalam jej na co chce, ale jak tylko zacznie udawać lokomotywe na końcu 5 metrowej linki mówię "stój" i zwijam ją na krotko. I tak sobie idziemy, a jak wysunie sie zbyt do przodu - lekkie szarpniecie( ale lekkie, nie trzeba psa dusic!) i znowu "rownaj". A jak idzie grzecznie to ją chwale pod niebiosa i daje co jakiś czas smakołyczek. I skutkuje, ale cwiczymy to od jakiegos czasu dopiero, więc jeszcze musimy popracować. W każdym razie zalapała o co chodzi ( w 5 minut żaden pies się nie nauczy) - ważna systematyczność. Na początku pozwalalam sei się wyszaleć, a jak była juz zmeczona, przystepowalyśmy do nauki. Bo wtedy mniej była skora do ciągnięcia.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #31 : 2004-03-19, 14:09 »
Poluś hehehe 8) 8) 8)

Kat - no cóż, metodę trzeba dopasować do psa :wink: Nie na każdego wszystko działa ;) :wink: Dobrze, że Ci się już udało :wink:

PeeS a ja nie mam kłopotów z flexi bo moja suńka na niej nie chodzi :P (zresztą jakoś sobie tego nie wyobrażam :lol: )
Zapisane

Kat

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #32 : 2004-03-19, 14:23 »
Tak jak mowisz....kazdy pies to inna metoda. Mozna doradzać ale na jedne to dziala , na inne nie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedz #32 : 2004-03-19, 14:23 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 23 zapytaniami.