Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karma 14% mięsa  (Przeczytany 4093 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

170Niunia

  • *
  • Wiadomości: 2
Karma 14% mięsa
« : 2010-09-14, 15:05 »
Hej, czy karma zawierająca 14% mięsa zalicza się już do tych, które nie zaszkodzą? Po przeczytaniu kilku wątków na temat KK i W wybrałam się do pewnego sklepu przekonać się, czy naprawdę mają tylko 4% mięsa. Przyznam się, że wcześniej uważałam je za dobre karmy ( nie wiem czemu, bo kota nie miałam, pewnie to wpływ telewizji) i byłam zdziwiona jak się dowiedziałam, że to badziewie. No i tak oglądając skład KK i innych karm natknęłąm się na taką jedną karmę ( niestety nie pamiętam nazwy) co miała 14% mięsa, poza tym była też karma dla kociąt mająca 27% mięsa.
Ostatnio planuję zakup kota, więc mnie to interesuje, czy takie karmy są już ok?
Zapisane

miasto.mania

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Karma 14% mięsa
« Odpowiedź #1 : 2011-03-09, 09:13 »
nie są ok. nie chciałabyś wiedzieć w jaki sposób i z czego produkowane są tego typu karmy.
po pierwsze: 14% czy nawet 27% to nie jest czyste mięso, np. kurczak (swoją drogą - najmniej wartościowe dla kota mięso) tylko, jak zresztą jest napisane w składzie "mięso i produkty uboczne", czyli serca, wątróbka są ok, ale flaki, oczy, pazury już nie bardzo. poza tym spece od marketingu tak ułożą skład rozdzielając poszczególny składnik na części pierwsze, że w rzeczywistości te 27% mięsa znajdujące się na pierwszym miejscu powinno znaleźć się nieco dalej w składzie, bo karma zawiera np. 45% ryżu, który jest głównym składnikiem...
po drugie: mięso jest podstawą diety kota, ale niezbędne są mu także suplementy takie jak np. tauryna (nawet najlepsze karmy zawierają jej za mało, a karmy marketowe w ogóle), witaminy etc
dobra karma zawiera maksymalnie 5% warzyw.
nie zdziwiło was kiedyś, że kot, który waży 4kg powinien zjeść wielką 400g puszkę? ostatnio, gdy skończyła mi się dobra karma poszłam do zoologicznego i wybrałam przyzwoitą karmę (Schmusy). mój kot nie wiedział co zrobić z taką ilością jedzenia.
kot powinien jeść ok. 25g mięsa na 1kg masy ciała. karmą, którą karmiłam mojego kota zanim zaczęłam BARFować były saszetki Herrmann's Bio (dostępne w sklepach internetowych). 96% mięsa, 4% warzyw etc. saszetka 85g to jest posiłek na cały dzień dla 4kg kota!
głodzenie? myślicie, że kot będzie miauczał i błagał o więcej? nie. bo to całkowicie zaspokaja jego potrzeby żywieniowe.
teraz policzmy koszt dzienny karmy marketowej, lepszej (typu Schmusy, Animonda Carny) oraz wyżej wymienionej. Herrmann's Bio kosztuje ok. 3,80zł za saszetkę. za 400g Schmusy płaciłam 6zł, z tego co się orientuję saszetka Whiskasa kosztuje ok. 2zł - "podaj kotu 3-4saszetki dziennie": 2x3=6zł, 2x4=8zł!!
a teraz ciekawostka. byłam ostatnio z moim kotem na kastracji, na którą miał przyjść na czczo (zabieg miał o 15, ostatni posiłek dostał o 21). zbiegło się to akurat z końcówką zapasu karmy, nowa jeszcze nie dojechała - koleżanka miała suchego Whiskasa, więc ostatecznie nakarmiłam nim kota. jesteśmy u weterynarza, kot dostał zastrzyk, po którym miał zwymiotować śliną... zwrócił całego Whiskasa. weterynarz: przecież miał być na czczo! ja: jest, to wczorajsze! wet: niemożliwe, ktoś musiał go nakarmić (nikogo nie było w domu) albo sam musiał znaleźć jedzenie (nie było jedzenia w domu), to wygląda jakby jadł maksymalnie 2h temu!
więc suchy whiskas nie strawił się przez hmm... 18h.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Karma 14% mięsa
« Odpowiedź #2 : 2011-03-15, 23:30 »
wątek nawet świeży, to nie będę innego ożywiać

otóż, mam taki problem z kotem: ma uczulenie. na co? prawdopodobnie na karmę

kot jest kastratem, mam też kotkę- po sterylizacji. jaka karma byłaby odpowiednia dla obydwu zwierzaków? czy karmę "dla kastratów" można podawać kotce po sterylizacji?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Karma 14% mięsa
« Odpowiedz #2 : 2011-03-15, 23:30 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Karma 14% mięsa
« Odpowiedź #3 : 2011-04-07, 20:29 »
Tak, kotka po sterylizacji to de facto - kotka kastrowana, czyli usunieto jej macicę z przydatkami.
 Co do zywienia to najlepsze dla kota jest mięso/ moje dostaja surowe /, oraz wlasnie - odpowiednia karma. Tauryna jest zawarta wlasnie w miesie , a jej niedobor - uszkadza serce.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 25 zapytaniami.