Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: święta bez mięsa  (Przeczytany 3021 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absencja

  • Gość
święta bez mięsa
« : 2004-04-06, 14:27 »
znacie jakieć fajne potrawy? ja miło wspominam pastę z awokado i obowiązkowo najróżniejsze serki|:)
Zapisane

Tafta

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #1 : 2004-04-06, 17:56 »
pasta z awokado? brzmi ciekawie,
możesz podać przepis? :)
Zapisane

Gerda

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #2 : 2004-04-07, 16:17 »
ja jakoś wolę święta z mięsem, ale podziwiam osoby, które tego przysmaku nie jedzą ;) - i zdrowo i nie zabija się zwierząt :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

święta bez mięsa
« Odpowiedz #2 : 2004-04-07, 16:17 »

truskawa144

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #3 : 2004-04-08, 06:07 »
hmmm...gerda zwierzęta i tak się zabija..nagle musiało by pół świata przestać jeść mięsko żeby zabijanie się w odczuwalny sposób zmniejszyło...ja też podziwiam wegetarian itp. sama jem mało mięsa ale jednak jem...

a co do świąt to naszczęście mnie one nie dotyczą więc choć jeden problem mam z głowy :lol:
Zapisane

kasia

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #4 : 2004-04-08, 08:52 »
Ja sobie nie wyobrażm, żebym mogła wstać w swięta  i na śniadanie zamiast tradycyjnej, świenconkowej kanapeczki z chrznaem i jajeczkiem, zjadła mięso...  :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #5 : 2004-04-08, 09:11 »
Nie zamieniajcie kolejnego tematu w wojnę "jedynie słuszni wege vs. źli zjadacze mięsa", ok?
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
święta bez mięsa
« Odpowiedź #6 : 2004-04-08, 09:14 »
Myszka byla szybsza :) ale generalnie chcialem poprosic o to samo ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

absencja

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #7 : 2004-04-08, 17:07 »
sorx, że tak późno. Pasta z avocado: rozciapane avocado:), cytrynka, sól, pieprz, można cebulkę, melisę, gener co się lubi, aa, trochę oliwy. chyba wszystko:)
to ja już nic nie piszę i nie zmieniam:)) chociaz jedno, malutkie zdanko:truskawa, zmieniłoby się w sposób odczuwalny dla co najmniej jednej swinki. To już coś:))
Zapisane

truskawa144

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #8 : 2004-04-10, 07:09 »
absencjo wydaje mi się że to jednak nie takie proste...
Zapisane

Forum Zwierzaki

święta bez mięsa
« Odpowiedz #8 : 2004-04-10, 07:09 »

kasia

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #9 : 2004-04-10, 08:38 »
Cytat: myszka
Nie zamieniajcie kolejnego tematu w wojnę "jedynie słuszni wege vs. źli zjadacze mięsa", ok?

Spokojnie, nikt sie nie będzie z nikim kłócił :) Padło pytanie, więc odpowiadam ;)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
święta bez mięsa
« Odpowiedź #10 : 2004-04-10, 12:46 »
dla mnie to nie ma znaczenia, bo miesa nie jem tez w normalne dni  :lol: mieso jem tak zazwyczaj 1-2 razy w tygodniu  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
święta bez mięsa
« Odpowiedź #11 : 2004-04-10, 17:34 »
Cytat: truskawa144
hmmm...gerda zwierzęta i tak się zabija..nagle musiało by pół świata przestać jeść mięsko żeby zabijanie się w odczuwalny sposób zmniejszyło...ja też podziwiam wegetarian itp. sama jem mało mięsa ale jednak jem...

a co do świąt to naszczęście mnie one nie dotyczą więc choć jeden problem mam z głowy :lol:


Jeden czlowiek niejedzacy miesa ratuje rocznie kilka krow i swini oraz setki kurczakow.. wiec..

ale to tak btw, myszeczko :hehe:
Zapisane

myszka

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #12 : 2004-04-10, 17:51 »
Proszę, nie zaczynajcie. Ale dopowiem tyle, że te zwierzęta i tak giną. Tyle, że wędliny i mięso z nich idzie na śmietnik, niesprzedane.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
święta bez mięsa
« Odpowiedź #13 : 2004-04-10, 18:02 »
Ja np. bardzo lubię kotlety sojowe. Są lepsze od tych prawdziwych :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #14 : 2004-04-10, 18:19 »
Ja też lubię. Gotuję sobie je, nic dalej nie robię, jem takie strzępki :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

święta bez mięsa
« Odpowiedz #14 : 2004-04-10, 18:19 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
święta bez mięsa
« Odpowiedź #15 : 2004-04-10, 20:33 »
Cytat: myszka
Ale dopowiem tyle, że te zwierzęta i tak giną.


Sorki ze znowu wystrzele, ale nie kumam? Jak gina, dlaczego? Przeciez gdyby sie nie jadlo miesa zwierzat to by nie ginely tak szybko i W TEN sposob..

a tak BTW, to moze sie naraze, ale ja wcale nie twierdze ze "jedynie słuszni wege vs. źli zjadacze mięsa", a juz na pewno nie chce z tego powodu zaczynac wojny, ale dlaczego tak sie bronisz? Pewnie gdybys Ty byla wege, to tak bys wlasnie uwazala! Poza tym jesli bys miala argumenty do obrony, to bys sie tak nie burzyla przeciw temu zeby o tym dyskutowac (to sie naraziłam :P ), chociaz moze sie myle, i wtedy patrz nizej (mozemy porozmawiac na oddzielnym temacie)..
A jesli nie chcesz zamieniac "kolejnego tematu" w ta dyskusje, to mozemy porozmawiac na oddzielnym temacie o tym wlasnie i tylko o tym i bedzie gites..
Zapisane

absencja

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #16 : 2004-04-10, 22:04 »
temat już i tak się zmienił:) więc może jednak tu...różnica zdań podstawą dyskusji.
Więc Myszko: na początku pewnie tak. Tak samo, jak na poczatku powiedzmy futra lezały w magazynach, bo przestały być modne. po jakimś czasie sprzedawcy zajarzyli, że trzeba zamawiać mniej albo wcale, bo nie schodzą. Ni łudzę się, że rzeźnik zauwazy, że do niego nie przychodzę, ale może kiedyś jesli takich ludzi będzie więcej...a na razie ja się do tego nie przyczyniam. I nie będę kupować mięcha, żeby rzeźnik nie musiał wyrzucać i nie stracił  na swoim interesie...Ale zgadzam się, poza niejedzeniem mięcha powinno sie jeszcze uświadamiać innych:))
chociaz faktycznie, temat był o czym innym. ludzie, to co wy jecie? tylko mięso?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
święta bez mięsa
« Odpowiedź #17 : 2004-04-10, 22:08 »
absencja- 8)
Zapisane

myszka

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #18 : 2004-04-10, 22:31 »
Ok, miało nie być w tym temacie, ale napiszę. Jem mięso. I będę jadła. Głównie dlatego, że mam ograniczony wybór kulinarny, ze względu na to, że mączne potrawy mi szkodzą, na samych warzywach jestem głodna, mój organizm domaga się białka zwierzęcego. Ale także nie uważam jedzenia mięsa za grzech śmiertelny, i już. Tak jest urządzona przyroda - wszystko się zjada nawzajem. I człowieka zjada i człowiek zjada ;) Nie popieram zabijania dla przyjemności, masowej produkcji wędlin i mięs jak najwymyślniejszych, chowu przemysłowego. Nie popieram dręczenia zwierząt przed śmiercią, żeby mięso było jak najdelikatniejsze. Rozdzielam po prostu potrzeby - od rozkoszowania się, udziwniania, wykorzystywania.
Zapisane

absencja

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #19 : 2004-04-10, 23:30 »
świat chyba nie był urządzony tak,  jak jest...ale rozumiem i w pewnym sensie szanuję, chociaz nie popieram...
p.s.są jeszcze serki, soja i inne tego typu swiństwa:) na samych warzywach to ja tez bym była głodna:)
Zapisane

myszka

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #20 : 2004-04-10, 23:48 »
Ważniejszy wydaje mi się w tym miejscu np. bojkot firm kosmetycznych używających żywych testerów - to jest przykład bezsensownego zabijania... Bojkot Smithfielda i podobnych gigantów rynku hodowlanego, którzy dręczą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

święta bez mięsa
« Odpowiedz #20 : 2004-04-10, 23:48 »

absencja

  • Gość
święta bez mięsa
« Odpowiedź #21 : 2004-04-11, 12:45 »
jedno nie wyklucza drugiego
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 27 zapytaniami.