Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu

Autor Wątek: konie górali:(  (Przeczytany 11712 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anieszka

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #180 : 2004-06-20, 16:17 »
my zawsze mówimy, koniuszy - instruktor tego nie widzi jest na innym maneżu z początkującymi,
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #181 : 2004-06-20, 17:08 »
u ans zawzse są jazdy z inskutkorem lub  osobą ydające się za instruktora. czasami to dobrze a czasam nie.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #182 : 2004-06-20, 20:36 »
Wg mnie jazdy zawsze powinny odbywac sie pod opieka instruktora. Jesli jest inaczej, to znaczy, ze wlascicielowi nie zalezy na bezpieczenstwie i zdrowiu koni i ludzi!
Zapisane

Forum Zwierzaki

konie górali:(
« Odpowiedz #182 : 2004-06-20, 20:36 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
konie górali:(
« Odpowiedź #183 : 2004-06-20, 20:44 »
nom... mi tez sie tak wydaje prawde mowiac...
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #184 : 2004-06-20, 20:59 »
mi tez ale czasami chciałabym troche luzu. Popróbować na rewinie łopatki itp bo tak to nie moge bo będzie wrzask, że to nie jest koń sportowy i czego ja od niej wymagam :roll:
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #185 : 2004-06-20, 21:32 »
hmm.. u nas lepsi czsem jezdzą indywidualnie , a ci gorsi.........pod OKIEM instruktora :roll:  :roll:  :P
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #186 : 2004-06-20, 22:56 »
no ale jazda indywidualnie nie ma tu znaczenia.bo u mnie w stajni kazdy jezdzi indywidualnie,nie ma czegos takiego jak zastep i nie bylo...kazdy uczy sie pracy z koniem sam na sam a nie w zastepie.nikt poczatkujacy nie musi ograniczac sie ze wzgledu na poczatkujacego...jedzie sobie chodem jakim chce,predkoscia jaka chce,robi wolty,osemki itd...jest niezalezny od innych.ale mimo to instruktor ma nas na oku,poprawia bledy,pomaga,doradza...a my mamy za zadanie same sobie proobowac prowadzic trening a instruktorka mowi tylko czy dobrze,jesli zle to kaze nam zmienic i mowi jak,a pozniej pilnuje nas przy skokach...no i oczywiscie jakos osoby lepiej jezdzace musimy uwazac na poczatkujacych i ich omijac :) nienawidze jazdy w zastepie...to chyba mi w wilczynie najbardziej przeszkadzalo  :?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #187 : 2004-06-21, 10:30 »
Otoz to, jazda pod opieka instruktora wcale nie wymaga jazdy w zastepie i robienia na komende tego, co inni. Mozna to lepiej zorganizowac :)
Zimoludka, bez przesady, lopatki to nie sa jakies super zaawansowane elementy przeznaczone tylko dla koni sportowych  :roll:  Inna sprawa, ze jesli kon nie jest ich nauczony, a Ty tez nie umiesz, to niewiele Wam moze z tego wyjsc, zwlaszcza jesli bedziesz chciala probowac samodzielnie bez pomocy instruktora...
Zapisane

Ritka

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #188 : 2004-06-21, 11:15 »
ale ustępowania od łydki można na każdym koniu zrobić...
Zapisane

Forum Zwierzaki

konie górali:(
« Odpowiedz #188 : 2004-06-21, 11:15 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
konie górali:(
« Odpowiedź #189 : 2004-06-21, 11:54 »
na każdym który rozumie przesówające działanie łydki ;)

Zimoludka

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #190 : 2004-06-21, 11:55 »
ustępowanie to był przykład.a wiem, że ten koń jest nauczony bo w poprzedniej stajni miała takie elementy. a słyszalam tak jak Ritka mowi ze na kazdym zrobic bo to jakies super trudne nie jest
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
konie górali:(
« Odpowiedź #191 : 2004-06-21, 12:13 »
zima ze względu technicznego owszem nie jest bo właściwie tak najogólniej mówiąc działasz na konia przesówająco łydką i zad powinien ustąpić :P wielka filozofia to nie jest tylko że niektóre konie skopane przez kursantów co jadą i łydki raz na zadzie raz na łopatce w końcu nie będą rozróżniały zwykłego przyłożenia łydki jako impulsu do przodu od przesówającego działania łydki....taka subtelna różnica jest, a jeżeli ty sama dokładnie nie wiesz jak to się robi a koń dawno tego nie robił a w między czasie dużo kursantów jeździło to może już poprostu nawet nie pamiętać tego i/lub się znieczulić na takie działanie łydką

Zimoludka

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #192 : 2004-06-21, 18:05 »
ja to wszystko wiem k cian ale spróbować można :P ustępowanie od łydki to był przykład z głowy
Zapisane

Kamelia

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #193 : 2004-06-21, 18:11 »
do nas kiedyś przyjechał taki facet i powiedział że on chce sobie pożyczyć konia w teren i on może nawet zostawic dokumenty w zastaw. jak to moja instruktorka usłyszała to z góry mu podziekowała
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #194 : 2004-06-21, 18:57 »
no u nas tez ostatnio przyjechal koles i zaczal najpierw do malej kasi:ale ty dobrze jezdzic,pokaz mi GALOPA!!a mala kasia mowi,ze nie moze,bo instruktorka nie pozwoli,a ten do duzej kasi(instr.):moze mi pokazac glopa?? no to kasia:nie moze,bo kon dopiero zaczal chodzic i nie mam pozniej zamiru wydawac na leczenie,bo ma sciegna pozrywane itd.a ten dalej uparcie:no ale tylko kawalek itd.w koncu dal sobie spokoj z tym i zmienil temat:a ja bym chcial konia sobie pozyczyc.ale to ma byc taki jakis "szalony" bo ja nie lubie spokojnych terenow!! :shock: a my taka depa i smieeech,normalny smiech z faceta.i uslyszal odpowiedz:no niestety nie mamy tu szalonych koni,wszystkie sa spokojne w terenie wiec chyba zle pan trafil.no ale jak pan chce to mozemy panu dac 4latka,ktory pod siodlem jeszcze nie chodzi...no ale wtedy to raczej nie zdazy pan nawet wsiasc....wiec terenik tez nie wypali.dziekuje,dowidzenia!! :P i poszla sobie kasia do domciu po zapiekanke :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

konie górali:(
« Odpowiedz #194 : 2004-06-21, 18:57 »

Kamelia

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #195 : 2004-06-22, 15:10 »
tacy ludzie to chodząca paranoja :P
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
konie górali:(
« Odpowiedź #196 : 2004-06-23, 22:01 »
to nikt nie wie z jakiego powodu do stajniw której jeżdżę notorycznie przychodzą ludzie z pytaniem, którego koniastąd można kupić  :?
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
konie górali:(
« Odpowiedź #197 : 2004-06-24, 19:17 »
Cytuj

to nikt nie wie z jakiego powodu do stajniw której jeżdżę notorycznie przychodzą ludzie z pytaniem, którego koniastąd można kupić


moze macie ATRAKCYJNE konisie?? :P  :P  :P  :P
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
konie górali:(
« Odpowiedź #198 : 2004-06-25, 19:16 »
no wiesz co...   :roll:  :wink:
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
konie górali:(
« Odpowiedź #199 : 2004-06-25, 21:38 »
heeh... ten facet to musial byc jakis dziwny...  :roll:
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.