Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Potrzebna pomoc w krępującej sprawie  (Przeczytany 3492 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #30 : 2004-12-04, 22:06 »
eee wsiada sie tak jak na sluzewcu na wyscigach- jedna osoba robi "podporke" na ugieta noge w kolanie rekoma i "wrzuca" druga na grzbiet, co wcale nie jest takie trudne ;) chyba ze ma sie taki talent zeby wskoczyc normalnie :P
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #31 : 2004-12-04, 22:46 »
ja sama na kuca potrafie wskoczyc, tak do 150 w kłebie wskocze, wyżej niewiem... nie próbowałam ale wątpie w swoje siły :P
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #32 : 2004-12-04, 23:03 »
wybaczcie ale czy to jest forum o koniach czy o błędach ortograficznych....................a test na koniec gimnazjum będę mieć inny niż pozostali bo po to mam to oświadczenie.............. :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedz #32 : 2004-12-04, 23:03 »

Raven

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #33 : 2004-12-04, 23:20 »
Dobra MrOcZnA, wyluzuj... Ale trochę ciężko czytać, zwłaszcza jak nie stawia się znaków interpunkcyjnych...

A jakie macie jeszcze sposoby na wsiadanie na oklep?? Bo ja muszę pomagać sobie stojąc na beczce gdy wdrapuję się na rosłego konia... :oops:
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #34 : 2004-12-04, 23:23 »
a może poprostu ktoś tu ma problemy z czytaniem < coś w rodzaju pisze do ciebie powoli bo niewiem jak u ciebie z czytaniem> i w cale sie nie denerwuje tak bardzo jak Ci sie to wydaje...............a co do wsiadania na konia przy jeździe na oklep ja ćwiczyłam codziennie nogi by mieć większe wybicie....troche biegania i przysiadów a masz efekt murowany.........
chyba że konik będzie miał dobre 180 cm wzrostu wtedy bez pomocy ani rusz :D :) pozatym zawsze sie możesz chwycić konia za grzywe.......bo i tak go to nie boli
Zapisane

Raven

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #35 : 2004-12-04, 23:32 »
Ok... najważniejsze to zachować spokój... A problemów z czytaniem na pewno nie mam  :D . Na egzaminie do liceum było dużo czytania ze zrozumieniem...:P Stare dobre czasy...

Ale MrOcZnA, ładujesz sie na konia kładąc się (na grzbiecie) na brzuchu (swoim) i przerzucając nogę, czy jak ułani zamachując się nogą i wskakując?
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #36 : 2004-12-04, 23:40 »
raczej na brzuch .....moim zdaniem tak jest łatwiej.........czyli coś typu.......mocne wybicie chwytam sie końca grzywy na kłębie hop na grzbiet i jak czuje że to nie wystarcza to podciągam sie za grzywe
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #37 : 2004-12-05, 09:09 »
essey umiałabyś, a jazda na oklep też nie od razu, jak będziesz miała równowagę wyrobioną to najpierw stępem potem trzymając się grzywy nieśmiałe próby zakłusowania...a potem i kłusem i galopem ;) mi osobiście najłatwiej się na oklep zawsze stępowało i galopowało ;) to samo bez strzemion :P

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #38 : 2004-12-05, 09:19 »
karzdemu najłatwiej na oklep jest w stępie i galopie ..........................ja w czasie kłusowania zawsze sie najbardziej obcieram........ajj a tereny kture prowadzi mój znajomy mają ok 60-70% kłusa aaaaajjjjjjjj :roll:.........a tak przy okazjii FAJNĄ  MASZ STRONKE JEST NAPRAWDE OKI :wink:  a czy mogła byś załatwić mi jakiś fotos czy rysunek układy mięśni u koni?? :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedz #38 : 2004-12-05, 09:19 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #39 : 2004-12-05, 09:44 »
do mnie te pytanie?

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #40 : 2004-12-05, 09:48 »
tak a widzisz tu jeszcze jakieś inne linki na stroki o konikach?? ............a możesz mi powiedzieć jak wstawić naprzykład gifa do podpisu pod postem??
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #41 : 2004-12-05, 09:54 »
w profilu jest taka ramka gdzie możesz wstawić ew. podpis pod postami, i tam poprostu podajesz i tyle ;)

równie dobrze mogło być do kogokolwiek innego kto ma włąsną stronę  jak vioaoiv np  w pasku wpisaną
owszem najprawdopodobniej jestem w stanie załatwić taki rysunek, tyle że nie dziś, nie mam w tej chwili płytki z materiałami w domu

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #42 : 2004-12-05, 10:41 »
acha dzięki jak coś to przyślij mi go czyli coś takiego mniejwięcej
Zapisane

Essey

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #43 : 2004-12-05, 13:36 »
Ja się muszę podszkolić z teorii a później kto wie, moze sobie załatrwię jakiś kurs jazdy konnej ;)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #44 : 2004-12-05, 13:43 »
mroczna, czemu nieswoje zdjęcia dajesz do albumu? do tego nieswoich koni?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedz #44 : 2004-12-05, 13:43 »

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #45 : 2004-12-05, 14:23 »
to tak na prube bo pierwszy raz
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #46 : 2004-12-05, 23:54 »
Ja jezdziłam na oklep na fiordingu :) calkiem spoko, kobyłka miała szeroki grzbiet, ale kłab strasznie wystąjący (w przeciwieństwie do kregosłupa) i jak jechałyśmy we dwie z  Zorbą a ja z na przedzie to ujjj.. Troche bolało :) Ale jak sie samemu siedzi, a konik ma taki wygodny galoooop :) Nie ma nic przymjemniejszego :) Polecam :)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #47 : 2004-12-06, 16:10 »
Ja jak wsiadałam?Facet mnie podsadził :P  :lol: Sesesesesss sama nie umiałam ;) Nie mam jeszcze wyrobionego "wskakiwania" :lol:
Zapisane

Ritka

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #48 : 2004-12-06, 16:29 »
ja próbowałam na Ritka wziąść na oklep, ale za każdym razem odpadałam :P

ale najlepszy jest sposób alii ;) du du du DUUUU :P do teraz jak wsiadsam to tak robie  :wink:
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #49 : 2004-12-06, 17:59 »
mroczna- innych testów nie będziesz mieć tylko będziesz pisać o godzine dłużej + 2 albo 3 blędy ort Ci nie zaliczą
Ja jeździlam na oklep ale zawsze miałam pecha, że to było na koniu z wyyyystającym kłębem. Wytrzymać się nie dało :wink: A do tego jak jeździłam na Rewnie to się wycwaniła i jak jeździłam na oklep to mi wariowała. a ja bałam się z nią jakoś mocniej walczyć, że mi walnie barana a ja zglebne :P
Zapisane

Alii

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #50 : 2004-12-06, 18:44 »
Cytuj

ale najlepszy jest sposób alii  du du du DUUUU  do teraz jak wsiadsam to tak robie

Ritka co za sposób bo ja nie kojarzę?? :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedz #50 : 2004-12-06, 18:44 »

Jaśka

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #51 : 2004-12-06, 19:01 »
To tez duzo zalezy od konia i czy ma miekki chod. ale rzeczywiscie najgorzej w klusie...Czaprak rzczywiści może pomóc...Ja wsiadam tak ze ktos mnie wrzuca ale na kuca spoksik wskocze sama( raz o malo co nie przelecialam :P )
Zapisane

Ritka

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #52 : 2004-12-06, 19:24 »
no Ala.. ten teges :P
wchodzenie na galopke- DU DU DU DUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Zapisane

Alii

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #53 : 2004-12-06, 19:27 »
A juz wiem :D Pamiętam jak to wsiadałam a ty konia nie mogłaś zatrzymac  :lol: cośmy sie wtedy uśmiały z tego :lol:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #54 : 2004-12-06, 19:39 »
ja tam sobie z płotu wsiadam tylko kiedyś płót się połamał przy wsiadaniu i miałam problem :P  :P ale jak się już wsiądzie to fruuu cwałem pod jakąś górę bo z góry to cwałem na dupie bądż na głowie jak kto woli :P  :P
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #55 : 2004-12-06, 19:48 »
ja tam wskakuje z ziemi albo murka kiedyś nawet z krzesła ale jakos to nie wyszło
 :roll:
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #56 : 2004-12-06, 19:51 »
a rzeczywiście araby muszą byc super do jazdy na oklep bo ja na oklep jeździłam ciutke na felińskim co od strony matki czysta krew arabska i wogóle on odziedziczył dużo cech z arabów to naprawde ma taki świetny miękki kłusik i wogóle jakoś tak grzbiet zbudowany że sie jedzie jak na takiej małej kanapie :P
Zapisane

Ritka

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #57 : 2004-12-06, 19:59 »
no, ale tam gdzie ala robiła DU DU to nie było płota, był tylko beton, ale ten koń nie chciał stać. I ja już wsiadłam i siedziałam i ona miała sie dosiąść z tyłu i nie dało sie ;P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedz #57 : 2004-12-06, 19:59 »

Alii

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #58 : 2004-12-06, 20:14 »
Tam nie było betonu, tam były ścięte drzewa  :wink:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Potrzebna pomoc w krępującej sprawie
« Odpowiedź #59 : 2004-12-07, 14:13 »
A ja wsiadalam na oklep na huvulo-wielkopolaka 150 w kłębie ,pamietam jak z Zołnierka na ujeżdżalni wsiadalismy konia tylko na oglowiu a my siup :P Oczyswiscie nik o tym nie widzial i ma sie rozumiec zdawalysmy sobie sprawe z niebezpieczeństwa ale to sie dziala chwilą:P No to ja na konia najpierw step i kłus a ptoem na zakrecie w galop :P No ale wiadomo ja w sukience ktora pdo wplywem wiatru mi podwiewala hehe:P Żolnierka miala wyzszego konia i trzeba bylo raz ze konie trzymać a dwa ze jeszcze na czyms stanąć:P to byly jaja.Moja matoda? za grzywe dobry wybicie i w miare jak najleksze opadniecie koniu na kregoslup ..
ech Żołnierka to byly czasy.....
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 28 zapytaniami.