Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Kąpiel psa  (Przeczytany 25606 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #30 : 2008-08-08, 17:31 »
Nicoole szampon typu bambino?! Chyba z księżyca spadłaś. Są specjalne szampony dla psów które normują ich ph skóry :roll:
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #31 : 2008-08-08, 17:39 »
Dokładnie. Po co później bawić się w jakieś polewanie octem itp O__o.

Przyznaję,ze ja sama miałam momenty,ze wykąpałam psa w delikatnym ludzkim szamponie/odzżywce i było ok,ale to zalezy od psa,lepiej nie ryzyować.
Zapisane

kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #32 : 2008-08-08, 19:41 »
Kiki nie lubi się kąpać ale że jest to york kąpie się co 2 tygodnie (słyszałam tak w krewni i znajomi królika) :)) pozdrawiam a p.s. częste mycie psu nie zaszkodzi ale może się często drapać.(tak mi mówiła weterynarz jak jeszcze miałam jamnika )
Zapisane
:):):)

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #32 : 2008-08-08, 19:41 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #33 : 2008-08-08, 21:45 »
Zbyt częste kąpiele przy użyciu szamponów mogą prowadzić do wystąpienia bakteryjnych, grzybiczych i pasożytniczych chorób skóry.
Zapisane

ninusia116

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #34 : 2008-08-25, 19:24 »
A czy kapanie 8 letniego psa po raz pierwszy nie zaszkodzi mu??
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #35 : 2008-08-25, 19:36 »
Na pewno mu nie zaszkodzi, co najwyżej się nie spodoba... :P
A jak to się stało, że osmiolatek nigdy nie zaznał kąpieli? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Kati

  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #36 : 2008-08-26, 10:07 »
A jak to się stało, że osmiolatek nigdy nie zaznał kąpieli? ;)
Może wzięła go ze schroniska :) A jeżeli przez 8 lat go nie kąpałaś to....
Zapisane
"Możemy człowieka ocenić po tym jak traktuje zwierzęta" Immanuel Kant

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #37 : 2008-08-26, 19:32 »
Gdyby wzięła ze schrona, raczej nie wiedziałaby, czy piesek wcześniej nie był kąpany ;) Może to jakiś psiak, wzięty od kogoś ze wsi. Taki zwierz rzeczywiście mógł nigdy nie być prany... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Kati

  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #38 : 2008-08-27, 16:51 »
Taaa xD Możliwe
Zapisane
"Możemy człowieka ocenić po tym jak traktuje zwierzęta" Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #38 : 2008-08-27, 16:51 »

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #39 : 2008-09-11, 00:07 »
Ja kąpię swojego psiaka co 2 tygodnie i narazie nie mam z tym problemów :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #40 : 2008-09-11, 00:36 »
A czemu tak często? Taki z niego elegancik, czy co? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #41 : 2008-09-11, 00:52 »
Raczej łobuziak ;) Pako strasznie lubi sie tarzać w trawach wszelkiego rodzaju, kopać dziury na polach lub w ogrodzie. Przeważnie po dwóch tygodniach odczuwam, że jego sierść jest strasznie tłusta i ma niemiły zapach ;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #42 : 2008-09-11, 15:23 »
Ja akurat nie przepadam za sierścią mojego czterołapa po kąpieli, bo wtedy przypomina ona puch, wolę jak nieco oklapnie ;)
I tak się zastanawiam czy istnieje jakiś patent aby długowłosy pies-powiem bez ogródek- nie obsrywał sobie portek? :P Giziaty w szatę długaśną obrasta, gdy sobie kucnie aby potrzebę załatwić portki płożą mu się wtedy na ziemi :roll: Obawiam się, że nie ale pytam tak dla pewności ;) Gdyby nie ten problem Gizmo zasiedlałby wannę nie częściej niż parę razy w roku, a tak? Średnio raz w miesiącu.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #43 : 2008-09-11, 23:30 »
Jest prosty sposób... Wychodzić na spacer z dwoma giermkami, z których każdy będzie miał za zadanie podtrzymywać z jednej strony szanowne futro, coby się nie uwalało... ;p Tym sposobem piesek będzie elegancki, a i widok całego towarzystwa bezcenny... Przechodnie docenią :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #44 : 2008-09-13, 08:46 »
Fundusze mi na giermków nie pozwalają :( Więc moze spinacze? Gdy psina będzie się szykować, to pac,pac pozapinać, futerko na boki rozchylić i upiąć wyżej?  :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedz #44 : 2008-09-13, 08:46 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #45 : 2008-09-13, 11:40 »
Możesz nie zdążyć... :P Lepiej rób mu zawczasu wyjściowy fryz, jakieś zaplątasy wymyśl i poupinaj ;)
Sąsiadka swojemu portkowemu psu, mającemu rozwolnienie po wypiciu wody z proszkiem do prania :roll: w akcie desperacji obcięła portki. Podobnie postąpili znajomi, mający na przechowaniu kota sąsiadów, któremu rozstanie z opiekunami rzucilo się na jelita ;p I cięzko się przestraszyli, kiedy sąsiad na wieść o przypadłości pupila wyraził chęć natychmiastowego powrotu :lol: Dobrze, że facet dał się przekonać, że nie ma potrzeby i wrócił, kiedy portki odrosły :D
Ja tez mam podobny problem, parę razy wracałam do domu z obesrańcem :roll: W dodatku Toffiś ma bardzo długie włosy na ogonie i bywa, że podczas akcji sięgają tego, czego bym sobie nie życzyła... M.in dlatego piesek po każdym spacerze ma dokładnie wycierane na mokro futerko :D
Zapisane
IBDG Wrocław

kuchniapupila.pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kąpiel psa
« Odpowiedź #46 : 2015-12-15, 12:45 »
Nie wiem czy było, szukałam, nic nie znalazło.

Chciałam się dowiedzieć jakk często można psa kąpać?
Mój Tai ma obsesję na punkcie wody, i np jeśli ide z nim na spacer, np w tą pogodę, i zobaczy kałuże, to będzie sie w niej turlał, skakał aż nic z niej nie zostanie.. Zawwsze po takiej zabawie jest cały ubłocony i muszę go wykąpać...


Więc czy częsta kąpiel psu nie zaszkodzi?
zapraszam do zapoznania się z artykułami na naszej stronie.
Jak kąpać psa?

Kąpanie psa możemy rozpocząć po ukończeniu 6 miesiąca życia i warto dobrze przygotować sie do tej pierwszej, poważnej kąpieli, aby uniknąć sytuacji stresujących ,a w przyszłości nieprzyjemnych wspomnień związanych z tym zabiegiem. To czy pies będzie chętnie mył sie w przyszłości, zależy od sprawnie i przyjemnie przeprowadzonej pierwszej kapieli.
Co do częstotliwości kapieli- to należy zabiegi te przeprowadzać wtedy, kiedy wymaga tego stan sierści naszego czworonoga. Oczywiście są psy, które biorą udział w wystawach i wtedy kąpiemy je częściej. Zdarzają się również sytuacje losowe, kiedy nasz pupil wytarza się podczas spaceru w nieczystościach. Kąpiel należy też przeprowadzić wieczorem, po ostatnim spacerze, kiedy zwierzę będzie już zrelaksowane i spokojne.
Częste kapiele powodują, że warstwa tłuszczu znajdująca sie na skórze i chroniąca ją przed wysuszeniem i pasożytami, jest zmywana, a skóra traci naturalne właściwości ochronne.
Warto również pochylić się nad wyborem odpowiednich kosmetyków do kąpieli, gdyż używanie ludzkich szamponów i odżywek może powodować alergie. Mają one odpowiednio dostosowane PH oraz zawartość składników, które korzystnie wpływają na skórę i sierść naszego czworonoga.
Wybór szamponów jest naprawdę spory, zależy od rasy, od indywidualnych problemów psa. Są szampony przeciw lnieniu, do wrażliwej skóry, przeciwłojotokowe, siarkowe, przeciwpchelne, suche, podkreślające kolor czarny lub biały. Podobny, bogaty wybór mamy jeśli chodzi o odżywki, są preparaty ułatwiające rozczesywanie, intensyfikujące kolor, odżywki błotne, regenerujące, olejki do stosowania na ciepło, do długiej sierści, do sierści zniszczonej i dla szczeniąt. Potrzebny nam będzie jeszcze ręcznik do wysuszenia i mata antyposlizgowa.
Teraz juz tylko pozostaje nam psa zmoczyć, idealna tem. wody to 38 stopni.
Użyć szamponu i odżywki zgodnie z zaleceniami producenta, wytrzeć i osuszyć. Możemy zrobić to za pomocą suszarki, do odgłosu której warto psa przyzwyczajać juz od małego, aby w przyszłości, jeśli zdecydujemy sie oddac naszego pupila do psiego salonu piękności, nię będzie on nerwowo reagował na jej dzwięk.
Pamiętajmy podczas płukania psa, aby unikać okolic głowy i uszu.
Po wykonanej kapieli nagradzamy psa ulubionym smakołykiem i wielkim buziakiem.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.147 sekund z 26 zapytaniami.