Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Suczka po wypadku  (Przeczytany 3200 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RudaPaskuda

  • *
  • Wiadomości: 1
Suczka po wypadku
« : 2013-04-08, 19:58 »
Witam.

3 tygodnie temu moja psina miała stłuczkę z autem. Kilka zadrapań i obrażenia wewnętrzne. Przeszła operację w czasie której została usunięta jej śledziona, została wtedy również wysterylizowana. Wątroba krwawiła, zostały jej podane silne zastrzyki zakrzepowe (tak tłumaczyli nam weterynarze) i inne (trudno powiedzieć jakie) oraz kroplówki (płyn ringera i chlorek sodu?). Leki były podawane przez kilka dni. Po operacji nie stwierdzono obecności krwi w jamie brzusznej.
Niestety codzienne wizyty w przychodni kosztowały nas bardzo wiele i nie było nas stać na następne. Pilnowaliśmy aby suczka jadła zalecony przez panią hepatil, piła dużo wody i często się załatwiała, a przy tym trzymała dietę [gotowany kurczak+ryż] (ze względu na bardzo podwyższone ATP - enzym wątrobowy?).
Od tego czasu psinie się poprawiło, wrócił apetyt, chęć na zabawy.
W tamtym tygodniu miała utrzymujący się 2 dni wyciek wody z nosa i dreszcze. Zauważyliśmy też, że po przejechaniu ręką po plechach na dłoni zostaje nam biały osad.
Od ok 3 dni pies jest bardzo spokojny (chyba aż za bardzo, co mnie martwi), apetyt w normie, załatwia się ładnie, na zabawe reaguje zachęcona, jednak kiedy zasypia daje się czasem słyszeć z jej strony pojedynczy odgłos, jakby "pęknięcie bańki", "ciche uderzenie językiem od podniebienie", nie wiem jak to zwiualizować. Pojawia się ono jednak nieregularnie więc nie mogłam zlokalizować czy dochodzi z pyska, brzucha czy innego otworu.

Może doradzą mi państwo jak mogłabym w domu trochę zapanować nad jej zdrowiem? Czy może powyższe objawy to zapowiedź jakiejś choroby? Jakie popełniamy błędy? Bardzo zależy nam na jej zdrowiu, niestety jesteśmy w trudnej sytuacji i obecnie nie stać nas na kolejne wizyty u weterynarza.

PS: Szwy po operacji zostały ściągnięte po 2 tygodniach (tak nam polecili w poprzedniej przychodni, jak się okazało u innego weterynarza był to za długi okres i z trudem jej je ściągnął). Zauważyłam, że kilka zostało, więc przy zachowaniu jak największej na jaką sobie mogłam pozwolić sterylności, wyciągnęłam je sama. Jednak 2 w nodze wrosły już dość głęboko i nie mogę sobie z nimi poradzić. Czy z pozostawionymi szwami mogą się wiązać jakieś konsekwencje dla zdrowia psa? Jak pozbyć się takich wrośniętych szwów? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Suczka po wypadku
« Odpowiedź #1 : 2013-04-08, 20:12 »
Usunięcie szwów to zabieg gratisowy, ja bym po prostu poszla z tym do weta, ktory wykonywał zabieg. Przy okazji możesz spytać o resztę... W ostateczności można poprosić o rozłożenie platności na raty, gdyby jeszcze jakieś zabiegi były konieczne.
Zapisane
IBDG Wrocław

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Suczka po wypadku
« Odpowiedź #2 : 2013-04-08, 23:26 »
szwy skórne z reguły wykonane sa meteriałem niewchłnialnym będzie więc on draznić, jak pisał moj przedmowca usunięcie szwów zwykle jest wliczone w cene zabiegu nie powinnaś więc za to nic już płacić. Czy pies oddaje normalnie mocz? troche mnie niepooja te bańki i wypływ z nosa czy przypadkim nie sa to objawy obrzęku płuc.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Suczka po wypadku
« Odpowiedz #2 : 2013-04-08, 23:26 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Suczka po wypadku
« Odpowiedź #3 : 2013-04-09, 15:55 »
Racja, trzebaby sunię przeswietlic koniecznie !. Moim zdaniem- nie powinno się przerywac leczenia, nawet jesli jest kosztowne. Kase zawsze mozna pozyczyc.  Teraz trzeba suni pomoc do calkowitego wyzdrowienia. I trzymalabym się tej pierwszej kliniki, w ktorej sunia maiala zabieg.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Suczka po wypadku
« Odpowiedź #4 : 2013-04-10, 19:46 »
I co z suczką?
Zapisane
IBDG Wrocław

KiwiZoo_pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Suczka po wypadku
« Odpowiedź #5 : 2013-04-26, 08:29 »
ja mam bardzo podobne zdanie w tej kwestii,leczenia nie należy teraz przerywać,tym bardziej jeżeli widzisz,ze coś jest nie tak i cały czas towarzyszy jej ból. Minęło trochę czasu,wiec może napiszesz jaki teraz jest jej stan zdrowia?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.