Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zółtaczka u psa  (Przeczytany 13768 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sylwek5413

  • *
  • Wiadomości: 2
Zółtaczka u psa
« : 2013-05-05, 08:10 »
Witam. obiawy choroby u mojego psa zobaczyłem w wtorek dziś jest niedziele, pies ma zółte oczy, język to z pewnością żółtaczka nawet tak mi powiedział weterynarz. Podaje mu zastrzyki co mi lekarz dał i stosuje diete. Pies od dwóch dni wymiotuje zółcią taką i nie wiem czy to dobrze czy źle? Moze mi ktoś udzielić takich informacji czy to dobrze? Z góry dziękiuje za odpowiedź
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #1 : 2013-05-05, 08:20 »
badania, badania i jeszcze raz badania - zoltaczka to nie choroba - to OBJAW choroby dotyczacej watroby - jakiej choroby? po to wlasnie badania - bo mozliwosci jest BARDZO wiele. czesc da sie wyleczyc, czesc nie,a w kazdym z przypadkow brak odpowiedniego leczenia konczy sie w jeden sposob.

niezaleznie od tego co konkretnie sie dzieje - zastrzyki + dieta, przy tym stopniu zaawansowania jakiejkolwiek choroby, by wystapila zoltaczka - to za malo.

A pies wymiotuje, bo jego organizm jest zatruty co najmniej toksynami z watroby.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sylwek5413

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #2 : 2013-05-05, 10:35 »
prawdopodobnie zjadł mysz lub szczura bo moj pies lubi tak kopać za szczurami. szczur też mógł być zatruty jakiś. weterynarz u którego byłem powiedział zeby dawać mu zsiadłe mleko bo to jest pokarm i odtrutka. zrobił bym mu badania ale mieszkam na małej wsi i tu w okolicy mamy dwóch weterynarzy i niemożna bardzo zrobić żadnych badań psu:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedz #2 : 2013-05-05, 10:35 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #3 : 2013-05-05, 13:20 »
zsiadle mleko tak? Masz dwa wyjscia - dalej odwiedzac konowala, ktory na niewydolnosc watroby poleca zsiadle mleko, albo pofatygowac sie do jakiegos wiekszego miasta i naprawde sprobowac pomoc psu. Przy pierwszej opcji - bardziej humanitarne bedzie uspienie psa . Przy drugiej - w zaleznosci od przyczyny MOZE jakas szansa jeszcze jest - w zaleznosci od przyczyny. BTW - trutki na szczury w znacznej wiekszosci sa na bazie warfaryny - zatrucie wiaze sie z zupelnie innymi objawami.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #4 : 2013-05-05, 14:19 »
Pies z takimi objawami wymaga szybkiej pomocy DOBREGO weta inaczej psa stracisz.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #5 : 2013-05-06, 09:41 »
I co z psem?
Zapisane
IBDG Wrocław

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #6 : 2013-05-26, 10:49 »
a po pierwsze, czy pies nie a po prostu BABESJOZY? to należy szybko i bezwzględnie wyjaśnić jeśli pies ma żyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #7 : 2013-05-27, 09:52 »
No coz... jesli autor watku nie ruszyl zadu do innego lekarza, ktory naprawde zajal sie leczeniem  to raczej nie ma co sie ludzic, ze ten pies jeszcze zyje...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedź #8 : 2013-10-25, 17:11 »
Nie takie rzeczy się widziało,ale faktycznie jedna zasada: właściciel wobec takich objawów jakie opisane są powyżej- nie może pozostać bierny i czym prędzej zareagować,udac się do dobrego lekarza.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Forum Zwierzaki

Odp: Zółtaczka u psa
« Odpowiedz #8 : 2013-10-25, 17:11 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 26 zapytaniami.