Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jakie rybki mogą być z mieczykami ????  (Przeczytany 34291 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« : 2005-02-19, 00:06 »
Mam mieczyki. Chciałbym dokupic jakieś rybki do nich, ale nie bardzo wiem jakie. Może ktoś podpowie.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #1 : 2005-02-19, 00:20 »
Do mieczyków? każda - mieczyki s a raczej łagodne, radziłabym zrezygnować tylko z brzanek bo samce mieczyków moga na tym ucierpieć, powiedz dokładniej jakie byś chciała to ci powiem czy sie nadają (mieczyki raczej nic innym nie zrobią - inne mogą)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #2 : 2005-02-19, 00:32 »
No właśnie sama nie wiem jakie bym chciała. Jakieś nie drogie. Kurcze no nie wiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedz #2 : 2005-02-19, 00:32 »

Olka1992

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #3 : 2005-02-19, 09:02 »
Jakie masz akwa? Jaka pojemność, czy masz filtr, grzałkę, napowietrzacz? Od tego należy zacząć
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #4 : 2005-02-19, 09:31 »
proponuję molinezje, jeśli chcesz jakąś rybkę przy dnie to mogą być kiryskiwelona raczej nie bo rosną duże, hmm... gupiki się nadają (o ile mieczyki nie są jeszcze zbyt duże) nie wiem co jeszcz... jest tego cała masa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #5 : 2005-02-19, 11:15 »
Ja nie polecam bojownika ani welonek.... Było wielkie mnóstwo przypadków, że mieczyki poobgryzały welony welonkom. Moje o dziwo się lubią, chyba dlatego, że mieczyk wkroczył na teren welonki a nie welonka na jego ;). A bojownika nie polecam dlatego, że na moich oczach stado mieczyków (w sklepie zoologicznym) zabijało bojownika :cry:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #6 : 2005-02-19, 13:21 »
Tzn sprawa wygląda tak: mam dwa akwaria jedno ma 25 l i tam mam mieczyki (5 szt), a w drugim mam gupiki ma jakieś 12 l chyba.
Jutro dostanę akwarium z rybkami od szwagierki, im się one znudziły więc ja je biorę od nich. Tamto akwarium ma (nie jestem pewna dokładnie) koło 40 l. Jutro będę wiedziała dokładnie. Mają w nim mieczyki i 2 skalary.
A mi przyszło do głowy żeby dokupic jeszcze jakieś inne rybki, które są łatwe w hodowli.
Mam grzałkę i napowietrzacz (on chyba jest z filtrem).
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #7 : 2005-02-19, 14:09 »
25l. to za malo jak na mieczyk!!!!!!!
Lepiej nie dokupuj juz innzch ryb do nich
Aha... SKALARY   w 40l. czy ty kobieto powariowałas ??
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #8 : 2005-02-19, 14:39 »
Nie nie powariowałam. To nie moje skalary (jeszcze). Ja dostane je jutro , nie ja kupowałam te rybki.  osobiście nie kupiłabym skalarów bo nie lubię tych rybek. Ale skoro je dostanę to przecież ich nie wyrzucę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedz #8 : 2005-02-19, 14:39 »

Flaś

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #9 : 2005-02-19, 14:52 »
To może nie dokupuj żadnych na razie tylko odłóż kase na wieksze akwa?
Np 60l? Wydaje mi sie, ze i tak ich tam duzo jest ( w tych co masz )
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #10 : 2005-02-19, 15:19 »
Tzn ja chciałam zrobić to trochę inaczej. Sprzedać kilka z tamtych ryb co dostanę i dokupić kilka nowych. Ja nawet nie wiem ile tam jest tych mieczyków. Moje mieczyki są małe.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #11 : 2005-02-19, 15:21 »
25 l na 5 mieczyków jest bnaprawdę za małe. 40 l na skalary - też nie najlepiej, bo skalary rosną spore. Psiara napisała że nie poleca bojownika - też nie polecam bo na bojowniku (u mnie) tylko kirysy się nie wyżywały.

najlepszym rozwiązaniem byłoby uzbieranie kasy na większe akwarium - bo chyba jest lepiej mieć jedno większe niż 3 malutkie,..
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #12 : 2005-02-19, 15:35 »
Iras ja jestem głupia.... poszłam do sklepu zoo z zamiarem kupienia bocji.... bocji nie było to facet powiedział, że bojowniki i kiryski jeszcze zjadają ślimaki.... Więc wzięłam kiryska i bojownika. Tak więc mam teraz:
- welonkę
- mieczyka
- kiryska
- bojownika
- glonojada

PS: Kupiłam tylko dlatego, że koleżanka powiedziała, że jeśli mieczyk będzie się "bil" z bojownikiem to go ode mnie odkupi (tzn. bojownika), bo ona miała już bojownika. Zobaczymy co to będzie.... trzymajcie kciuki... (Mam czerwonego samca)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #13 : 2005-02-19, 15:44 »
Cytat: Iras
25 l na 5 mieczyków jest bnaprawdę za małe. 40 l na skalary - też nie najlepiej, bo skalary rosną spore. Psiara napisała że nie poleca bojownika - też nie polecam bo na bojowniku (u mnie) tylko kirysy się nie wyżywały.

najlepszym rozwiązaniem byłoby uzbieranie kasy na większe akwarium - bo chyba jest lepiej mieć jedno większe niż 3 malutkie,..



Ja będę mieć 40 l i w nim kilka mieczyków no i te skalary (chociaż ich nie lubię ale ich nie wyrzucę)  czy to za dużo ?? A w drugim będę mieć tylko gupiki.

ja nawet nie wiem czy to akwarium które jutro dostanę będzie mieć 40 l może większe będzie. Wiem tylko że wymiary dna to 50 cmx30cm.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #14 : 2005-02-19, 15:45 »
no to żeś namieszała.... biedne rybki...
kirysek jest stadny więc sie będzie męczył samotnie
welonka rosnie spora wiec pewnie ma za mało miejsca poza tym pewnie z bojownikiem będzie miała spięcia...
mieczyk tez mały nie jest a i z bojownikiem średnio sie dogaduje
a i bojownik biedny bo tylu rywali będzie musiał przepędzać ze swego terrenu...
mam nadzieję, że masz chociaż spory litrarz i sporo kryjówek by chociaz glonek miał coś na kształt udawanego komfortu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedz #14 : 2005-02-19, 15:45 »

thrilly

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #15 : 2005-02-19, 15:49 »
ja miałam mieczyki z m.in. welonami, neonami,skalarami i nie było żadnnych problemów (jeden mój mieczyk wyskoczył w nocy z akwarium :| i znalazłam go rano ... ale on już było po 2. stronie  :D )
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #16 : 2005-02-19, 15:51 »
wczoraj wywaliłam żwirek bo był zaślimaczony i w poniedziałek idę kupić nowy. Kiryska też mogę drugiego dokupić (pytałam się gościa czy kirysek jest stadny on powiedział, że tak, ale jak sam będzie to nic mu nie będzie- tak to jest sluchać sprzedawcy... :|). Eeee welonka ma dobrze! Ona i mieczyk czują się królami świata (tzn akwarium) i ma duuuuuuzo miejsca.... narazie jest jeszcze mała ok. 10 cm z welonami, ale rośnie jak na drożdżach :). Mam 40 l.... Bojownik narazie się chowa bo się boi.... Trochę namieszałam, ale trzymajcie kciuki że będą żyć w zgodzie.... jeśli nie bojownik idzie do koleżanki :)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #17 : 2005-02-19, 15:55 »
Wiecie co ja nawet nie wiedziałam wielu rzeczy które wy tu piszecie. Np to że kirys lubi zyć stadnie. Ja miałam kiedyś jednego i kiedy go kupowałam sprzedawczyni powiedziała że moze być 1.  :roll:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #18 : 2005-02-19, 16:11 »
Cytuj

sprzedawczyni powiedziała
podstawowy blad - nie sluchac sprzedawcow :!:
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #19 : 2005-02-19, 16:14 »
hehe.... wciskają kity.... w poniedziałek pójdę po drugiego kiryska i nowy żwirek (tamten był zaślimaczony i wczoraj przy sprzątaniu akwaria go wywaliłam....

PS: Podobno kiryski i bojowniki też tępią ślimaki... to prawda?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #20 : 2005-02-19, 16:21 »
Cytuj

jeśli nie bojownik idzie do koleżanki
lepiej jakby zostal, a zamiast niego wybyla welonka  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedz #20 : 2005-02-19, 16:21 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #21 : 2005-02-19, 16:25 »
w życiu! welonka to moje najukochańsze kochanie i welonki to moje ulubione rybki! kocham je niezmiernie :D...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #22 : 2005-02-19, 16:32 »
ale meczy sie w tak wysokiej temp, jaka wymaga np. bojownik - 26 C, skrocisz jej zycie............
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #23 : 2005-02-19, 16:36 »
eeeee co? bojownik musi mieć 26 stopni? Facet nic mi nie powiedział.... ale słyszałam, że bojowniki żyjące w kulach wcale nie mają grzałki.... poż :twisted: yjemy zobaczymy :D
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Kamaq

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #24 : 2005-02-19, 16:54 »
Cytuj

słyszałam, że bojowniki żyjące w kulach wcale nie mają grzałki
no niestety, sadysci sie zdarzaja na tym swiecie............
Cytuj

Facet nic mi nie powiedział
-
Cytuj

podstawowy blad - nie sluchac sprzedawcow
reszta ryb rowniez wymaga temp. ok 24 C, a welonka to 20 max...................................................... oddaj albo ja albo reszye ryb, naprawde, tak bedzie dla niej lepiej
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #25 : 2005-02-19, 17:48 »
hmmmm..... mieczyk i welonka od dawna mieszkaą razem w jednym akwarium i ani jeden ani drugi nie zamierza zdechnąć :D... glonojad był jeszcze hoho przed tymi rybami. Kirysek czuje się świtnie tylko ten bojownik taki niemrawy.... może faktycznie mu za zimno.... zobaczę jeszcze do jutra.... jak się przyzwyczai to go zostawię jak nie oddam koleżance...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #26 : 2005-02-19, 18:31 »
Cytuj

w poniedziałek pójdę po drugiego kiryska i nowy żwirek (

lepiej po 3 kiryski...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #27 : 2005-02-19, 18:34 »
No właśnie w poniedziałek idę po dwa worki żwirku i 2 kiryski :) będą razem 3 :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedz #27 : 2005-02-19, 18:34 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #28 : 2005-02-19, 20:10 »
welony nie muszą mieć grzałki bo są "zimnowodne", za TO WSZYSTKIE INNE KTÓRE MASZ MUSZA MIEĆ - MINIMALNA TEMPERATURA DLA CAŁEJ RESZTY TO 24 STOPNIE.

i tak jak inni mówią - weź wiecej kirysów bo jednak stado nie składa sie z dwóch osobników... kirysy zjadaja ślimaki , chociaż lepiej sie do tego nadają bocje (nie kupuj bocji bo sza małe akwarium...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

czarnula25

  • Gość
Jakie rybki mogą być z mieczykami ????
« Odpowiedź #29 : 2005-02-22, 01:10 »
Mam akwarium 60 l ile mieczyków i gupików moge w nim mieć ?? Acha mam jeszcze 2 slakary mogą byc ??
Pewnie mam więcej mieczyków niż może w nim byc ale te nad "limit" sprzedam lub oddam.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 29 zapytaniami.