Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: co to za ryby + co dodac?  (Przeczytany 5148 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: co to za ryby + co dodac?
« Odpowiedź #30 : 2005-12-27, 14:34 »
macieusz... sa tacy do twierdza ze 45 litrów jest dobre dla skalarów, bo mieli w takim i było "im dobrze"...
skalary potrzebuja wysokiego akwa a niestety 50 to za mało... to jedyna ryba (przynajmniej ja nie znam innych, ale być moze sa takowe) dla której nie liczy się tak bardzo tafla wody, ale głębia własnie.

a skoro podobają ci się płaskie rybki to może paletki...? nie potrzebują aż tak wysokiego akwa, jednak sa bardzo wymagające i z wieloma gatunkami nie mozna łaczyć (np skalary własnie czy glonojady).

ja mając 400 litrów to bym dała arowany srebrzyste, trzciniaki, nozowce i rzecz jasna że ducha :D ameryka pd i tyle :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PorannaRosa

  • Gość
Odp: co to za ryby + co dodac?
« Odpowiedź #31 : 2005-12-27, 15:15 »
Pao, chylę czoła i obiecuję poprawę  ;)

50cm wysokości dla skalarów to minimum, wielu uważa nawet 60cm za dolną granicę. Poza tym skalary po dobraniu się w pary mają dość mocno rozwinięty terytorializm. Paletki odradzam, to dość wrażliwe ryby, więc polecałabym je osobom z dużym doświadczeniem. Trzciniaki to na pewno ciekawy wybór, byle tylko pozostali mieszkańcy nie byli zbyt mali.

Wiele można podpatrzyć na http://showcase.aquatic-gardeners.org/2005.cgi?&Scale=3&op=ishowcase&category=0&vol=3
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2005.cgi?&Scale=3&op=ishowcase&category=0&vol=2
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: co to za ryby + co dodac?
« Odpowiedź #32 : 2005-12-27, 17:12 »
paletki to przede wszystkim nie tylko wrażliwe ale i drogie ryby... zatem tym bardziej nie polecane poczatkującym...

ja tam do 50 cm wysokosci bym skalarów nie dawała...

ale cóz, nie moje akwarium, nie moje decyzje i tyle :)

a co do trzciniaków to na razie nie dam (mam kardynałki i neonki) ale póxniej... kto wie... :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: co to za ryby + co dodac?
« Odpowiedz #32 : 2005-12-27, 17:12 »

Naomi151

  • Gość
Odp: co to za ryby + co dodac?
« Odpowiedź #33 : 2006-01-26, 18:00 »
I na jakie rybki się zdecydowałaś, w sumie z tymi skalarami to róznie źródła podają, że wysokość min. już od 50 cm, a w innych z nowu więcej. Chociaż w twoim akwa nie narzekały by na brak przestrzeni.
Zapisane

fiszka

  • Gość
Odp: co to za ryby + co dodac?
« Odpowiedź #34 : 2006-02-04, 23:15 »
Hej.
Na razie pseudoobsada bez zmian :(
Szykuje sie do calkowitej renowacji akwaium, kupilam filtr zewnetrzny, zwir, torf, bede obsadzala i robila aranzacje zuplenie od nowa.
Mam tylko problem z tlem, bo tego koralowca nie da sie usunac, a nie znalazlam plaskiego tla ktore moglabym wlozyc do srodka..

Chcialabym zrobic w akwarium tak jakby dwie czesci. W jednej zrobic tylko zwir, skaly i mech, a w drugiej roslinny lasek z jakimis korzeniami. Widzialam takie akwarium gdzies w necie i bardzo mi sie podobalo. Trwa to wszystko bardzo dlugo bo ciagle sie dowiaduje ze czegos nie wolno albo przynajmniej nie powinnam ;) Poczytalam miliony artykulow, porad itd. nt. akwarium i wszystko mi sie miesza wiec dalej niewiele wiem.

Na dzien dzisiejszy planuje miec jednak skalary, glonojady, suma wywrotka (bo juz sa), bocje, molinezje, gurami, .. Na pewno czesc sie okaze nieprawidlowa, dlatego na razie nic nie robie tylko dalej mysle ;) No a poza tym wszystkiego na raz zrobic nie moge, bo kasa.. ;)

Nie wiem tylko co zrobic z welonkami i karasiem :(
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.