Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie akwa dla bojownika?  (Przeczytany 2866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Jakie akwa dla bojownika?
« : 2007-04-13, 15:36 »
Cześć. Od jakiegoś czasu myśle nad zakupem bojownika (chciałam welona,ale jednak zdecydowałam się na boja). Facet w zool`u jest jakiś koślawy i jakoś mu nie ufam co do akwariów itd.,dlatego prosiłabym abyście mi napisali odpowiedzi na nurtujące mnie pyt.:
1. Ile min. litrowe powinno być akwa ?
2. Czy razem z bojkiem można trzymać ślimaki ?
3. Czy to prawda, że przed zakupieniem bojka (czy każdego inengo rybkowatego) akwarium powinno postać ok. 2 tyg bez ryb (roślinki będą)?
4. Lepie jsamego Pana Rybe czy np. Jednego Pana Rybę i Dwie Panie rybowe ?
5. Jeżeli do akwa wsadze zameczek czy jakis inny taki beYer to chyba sięnic nie stanie i moze być przy bojach/u ?

Proszę o odp. i thx z gÓry ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #1 : 2007-04-13, 16:47 »
Nie wiem wszystkiego wiec napisze to co wiem
1. Dla jednego bojownika? 15l
3. Tak
4. To drugie
5. Raczej tak, ale nie mam pewnosci
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #2 : 2007-04-13, 16:53 »
1. Ile min. litrowe powinno być akwa ?

Jeśli bojek ma być sam -> najlepiej min. 15 l, jeśli z samiczkami -> minimum to 40 l.

2. Czy razem z bojkiem można trzymać ślimaki ?

Zależy - zdarzają się bojki ślimakożercy, ale przy np. ampularii/neritinie nic się nie powinno stać.

3. Czy to prawda, że przed zakupieniem bojka (czy każdego inengo rybkowatego) akwarium powinno postać ok. 2 tyg bez ryb (roślinki będą)?

Tak.

4. Lepie jsamego Pana Rybe czy np. Jednego Pana Rybę i Dwie Panie rybowe ?

Zależy - patrz pyt. 1, dodatkowo przy haremiku w akwarium musi być dużo roślin i kryjówek.

5. Jeżeli do akwa wsadze zameczek czy jakis inny taki beYer to chyba sięnic nie stanie i moze być przy bojach/u ?

Nie radzę.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedz #2 : 2007-04-13, 16:53 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #3 : 2007-04-13, 18:14 »
To lepiej samego faceta czy z babami.. bo teraz już nie wiem.. ;( ale chyba zdecyduję się na samego Pana Rybę Przychlasta :/ (jego przyszle imie^^)
I jakie roślinki najlepiej soe nadają dla boja ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

kareena

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #4 : 2007-04-13, 21:21 »
Ja bym wziela od razu większe akwarium, nie tylko dlatego ze stwarza to więcej możliwosci (moze zechcesz miec kiedys wiecej ryb ;) ) ale tez dlatego ze nie trzeba wtedy tak czesto zmieniac wody.. Poza tym takie np. ampularki wbrew pozorom też maja pewne wymagania - zawsze łatwiej bedzie przy wiekszym akwarium..

poza tym - 15 L jest mikroskopijne, trudno w nim operowac odmulaczem jesli nasadzisz tam roslin - a bojki lubią zarośnięte akwaria.. A jesli chcialabys trzymac kiedys neonki (bardzo ladne rybki) to juz ich tam nie wsadzisz, konieczne bedzie te 40 L :)

co do zameczka to niby sie mówi ze wyglada to kiczowato i ogólnie nie pasuje do ryb, ale jesli sie komus to podoba to czemu mialby nie miec - w koncu to jego akwarium :) Ale trzeba uwazac, istnieje ryzyko ze farba z tej ozdóbki zacznie sie w wodzie rozpuszczac i moze podtruć rybki.
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #5 : 2007-04-14, 15:30 »
Już skontaktowałam się z kolegą, ktr wręcz kocha rybki i tego typu sprawki i mi pomoze przy bojku i przy akwa, ale dzięki za odp ;)

Temat możan uznać za off ;p
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Zgredzio

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #6 : 2007-05-01, 10:37 »
1. Ile min. litrowe powinno być akwa ?

ja mam 50l i mam 16 rybek w tym boja

2. Czy razem z bojkiem można trzymać ślimaki ?

ja mam 2 ślimaki

3. Czy to prawda, że przed zakupieniem bojka (czy każdego inengo rybkowatego) akwarium powinno postać ok. 2 tyg bez ryb (roślinki będą)?

ja rybki pozakupie odrazu wrzucam do akwa

4. Lepie jsamego Pana Rybe czy np. Jednego Pana Rybę i Dwie Panie rybowe ?

jeśli chcesz mieć młode to radze ci kupić 1 pana i 2 panie bo na 1 pana przypadają 2 panie

5. Jeżeli do akwa wsadze zameczek czy jakis inny taki beYer to chyba sięnic nie stanie i moze być przy bojach/u ?

ja miałem zamek i powiem ci że mi sie tam zalęgły robole i teraz trzymam wyłącznie roślinki

Zapisane

livet

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #7 : 2007-05-02, 21:04 »
ja mam bojownika i dwie samiczki w 45l i uważam, że i tak nie za duże jest.
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #8 : 2007-05-02, 21:36 »
A jesli chcialabys trzymac kiedys neonki (bardzo ladne rybki) to juz ich tam nie wsadzisz, konieczne bedzie te 40 L :)

Kurcze a co zrobić jak Neonki skubią Pana Bojka. HELP!!!!  Jestem trochę wk.....ny, bo nie chcę żeby coś mu się stało. Poprzesadzałem trochę roślinki - może to coś pomoże. Akwarium 60l. 14 Neonek, 2 Kirysy i Bojek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedz #8 : 2007-05-02, 21:36 »

frytka45

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #9 : 2007-05-04, 11:01 »
Na temat hodowli bojownika i rozmnażania są wiadomości w miesięczniku Magazyn Akwarium NR4/2007(60) kwiecień 2007.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #10 : 2007-05-04, 11:05 »
Kurcze a co zrobić jak Neonki skubią Pana Bojka. HELP!!!!  Jestem trochę wk.....ny, bo nie chcę żeby coś mu się stało. Poprzesadzałem trochę roślinki - może to coś pomoże. Akwarium 60l. 14 Neonek, 2 Kirysy i Bojek.

Nic nie pomoże - kąsaczowate mają to do siebie, że nie wolno ich umieszczać wraz z rybami o długich płetwach. Btw, kirysy są stadne.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Darkman

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #11 : 2007-05-04, 16:01 »
Jak na razie jest spokój. Zmieniłem trochę aranżację akwarium i teraz Bojek daje sobie radę.

P.S. Wiem, że Kirysy są stadne, ale obecnie raczej nie mam na to warunków, żeby dokupić jeszcze trzy do tego akwarium.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #12 : 2007-05-04, 19:29 »
Jak na razie jest spokój. Zmieniłem trochę aranżację akwarium i teraz Bojek daje sobie radę.

Chodziło o to, że nie pomoże w sensie zachowania neonów. Bojek za to może się przed nimi ukryć.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Darkman

  • Gość
Odp: Jakie akwa dla bojownika?
« Odpowiedź #13 : 2007-05-04, 21:37 »
Tak, wiem. :D



EDIT: Już wszystko ok. Teraz Bojek wszystkich gania. Nareszcie ... :jupi2:
« Ostatnia zmiana: 2007-05-07, 22:22 autor Darkman »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.