Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: akwa 25 l  (Przeczytany 9498 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
akwa 25 l
« : 2007-11-06, 15:12 »
Cześć jestem początkującym akwarystą. Moi rodzice zgodzili się na akwarium :jupi2: 8)  lecz małe bo mam małe mieszkanie i nie wiem gdzie je postawić. Myślałem o 25l jest nieduże i mógł bym trzymać w nim jakieś małe rybki. Wiem że nie będzie ich dużo ale to zawsze coś. Może byście mi poradzili jakie rybki mógłbym w takim akwarium trzymać i ile to wszystko by kosztowało. Z góry dzięki  :) :) :) :) 
Zapisane

globi

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #1 : 2007-11-06, 15:15 »
Akwarium 25l=jakieś 40zł aco do rybek to myśle że3-4 jakieś małe(gupiki,danio itd.) Ja proponował bym kupić dwa danio są bardzo ładne i możejeszcze parke gupików ale nieweim zależy od ciebie
Zapisane

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #2 : 2007-11-06, 15:20 »
tak danio i gupiki są bardzo ładne widziałem w zoologicznym ,a jakie roślinki mógł bym z takimi rybkami trzymać . Ładne są też neonki ale nie wiem czy bym mógł je trzymać bo to stadne rybki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: akwa 25 l
« Odpowiedz #2 : 2007-11-06, 15:20 »

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #3 : 2007-11-06, 15:23 »
danio nie polecam ponieważ to stadna rybka min7 osobników tego samego gatunku i potrzebują wiele przestrzeni do pływania dla mnie minimum to 50 l, gupiki śliczne rybki i idealne do twojego  akwa chyba że chcesz bojka.
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #4 : 2007-11-06, 15:28 »
A takich gupików to ile bym mógł i co z tymi roślinkami 
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #5 : 2007-11-06, 15:31 »
roślinki to jakieś niskie moze być żabienica (wiele jest fajnych odmian tej roślinki) i vilselia americana czy coś w tym stylu gupiki to kup gromadke 4 sztuki a po 2 - 3 tygodniach będziesz ich miał aż za dużo bo te rybki bardzo szybko się rozmnażają
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #6 : 2007-11-06, 16:04 »
Narybek mógłbym oddać lub sprzedać do zoologicznego, a jak nie to bym kupił same samce są bardzo ładne, a oprócz gupików to jakie inne rybki mógłbym trzymać w tym akwarium to znaczy zamiast gupików. Dzięki za szybkie odpowiedzi :) :) :)
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #7 : 2007-11-06, 16:25 »
zamiast gupików możesz też kupić bojka i 2 samiczki ( musisz mieć dużo roślinek
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

livet

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #8 : 2007-11-06, 17:16 »
Cytuj
vilselia americana

Vallisneria Americana - nurzaniec

Cytuj
zamiast gupików możesz też kupić bojka i 2 samiczki

polecam samego bojka bez samic, bo w tak małym akwarium samiec samice pozagryza najprawdopodobniej. W środowisku naturalnym samce bojownika nie żyją na co dzień w towarzystwie samic, tylko podczas tarła. Lepiej będzie trzymać samego bojownika. Miałam bojownika i dwie samiczki w 45L i była masakra (biedne samiczki), a co dopiero w 25L. Najlepiej kilka gupikow lub np. 7 neonów inessa lub 7 kardynałków chińskich.

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: akwa 25 l
« Odpowiedz #8 : 2007-11-06, 17:16 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #9 : 2007-11-06, 17:45 »
..a może krewetki :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #10 : 2007-11-06, 17:55 »
tylko co do kosztów to chciałby zaznaczyc że przydałby się jeszcze filtr i grzałka.
Zapisane

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #11 : 2007-11-06, 18:16 »
To znowu ja przed chwilą wróciłem z zoologicznego i kupiłem akwarium 30l, filtr i grzałkę   :jupi2: :jupi2: może wiecie co jeszcze potrzebuje  :help: i teraz mam dylemat :sciana: nad wybraniem rybek  :ryba:
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #12 : 2007-11-06, 18:25 »
może wsyp najpierw żwir(jak masz), wsadź rośliny (jak masz), wsadź tam filtr i grzałkę (niech się woda filtruje) i odczekaj min. 2 tygodnie lepiej 3 i dopiero myśl nad rybami :)

a z rybami radzę Ci jednego samca bojka :) i kup dużo roślin by akwa było zagęszczone, wtedy wszystko będzie pięknie wyglądało :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

livet

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #13 : 2007-11-06, 18:26 »
Cytuj
Livet wyslalas 2 razy to samo

przez przypadek ;) coś mi się zacina czasem..

Cytuj
i teraz mam dylemat  nad wybraniem rybek

Na razie nie miej dylematu tylko zalej akwa (włącz filtr) i odstaw na 3 tygodnie niech dojrzewa. Co do obsady to proponuję np.:

a. 7x neon innesa, 4x otosek
b. 7x rasbora klinowa
c. 5x gupik
d. parka muszlowców (biotop Tanganika)
e. krewetkarium
f. ostatecznie harem bojownika (1+2)
Zapisane

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #14 : 2007-11-06, 18:52 »
Wszystkie dodatki i rośliny kupuje jutro. Więc mam najpierw odczekać 3 tygodnie a potem wpuszczać rybki i chyba wybiorę zestaw a
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: akwa 25 l
« Odpowiedz #14 : 2007-11-06, 18:52 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #15 : 2007-11-06, 19:34 »
zatem tak:

gupiki rozmnażają się jak głupie a w sklepach ich nie chcą (chyba ze jako karmę dla innych ryb...)

neonki danio itp to ławicówki (minimum 7 ale lepiej koło 15) i wymagają długiego akwa (minimum 40 cm) stąd zalecenia o litrażu powyżej 50 l

bojki: dla jednego samca warunki doskonałe, ale samiczek bym już nie dodawała. lepiej dać 5 otosków

moje propozycje:
bojek + 5 otosków
para muszlowców (wspomniana tanganika, ale to odpada jak widzę ;))
para proporczykowców z kap lopez + otoski

neonków trochę szkoda ale nie będzie to tragedia aż taka...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #16 : 2007-11-06, 19:58 »
tak jak już wcześniej wspomniałem z gupików można wziąć same samce.

Cytuj
neonków trochę szkoda ale nie będzie to tragedia aż taka...

Ja jeszcze nie kupiłem żadnych rybek  :!!!: :!!!:
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #17 : 2007-11-06, 20:13 »
bojek + 5 otosków

nie podoba mi sie pomysł z otoskami to są rybki stadne i według mnie to 50 litrów to dla nich minimum co do proporców się zgadzam super rybcie tylko krótko żyją

Vallisneria Americana - nurzaniec

dzięki za poprawienie ;)
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

livet

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #18 : 2007-11-06, 21:24 »
4-5 otoskiów może być moim zdaniem, no ale... najwyżej zamiast otosków ja wiem jakieś ślimaki, albo krewetki..
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #19 : 2007-11-06, 21:38 »
Cytuj
nie podoba mi sie pomysł z otoskami to są rybki stadne i według mnie to 50 litrów

oczywiście, dla rybki lepiej więcej niż mnie, jednak do 5 otosków można dać. jest to niezbędne minimum a w tak małym litrażu nie będzie im źle.  (gorzej jest z 7 neonkami...)

a ślimaki utwardzają wodę, zatem niekoniecznie...

Cytuj
Ja jeszcze nie kupiłem żadnych rybek  Uwaga !!! Uwaga !!!
a ja nie pisałam, że kupiłeś...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #20 : 2007-11-06, 21:50 »
o nie nie neony to inna bajka i z przykrością musze stwierdzić ze te rybki do takiego akwa się nienadają
« Ostatnia zmiana: 2007-11-06, 23:37 autor storm »
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Forum Zwierzaki

Odp: akwa 25 l
« Odpowiedz #20 : 2007-11-06, 21:50 »

adameqq

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #21 : 2007-11-06, 22:52 »
sorki pao źle cię zrozumiałem mój błąd
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #22 : 2007-11-07, 08:41 »
niom neonki tu nie pasują
Zapisane
The Beatles

livet

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #23 : 2007-11-07, 11:28 »
a niby dlaczego? Ja nie wymyslałam tych propozycji jakby co tylko je skopiowałam z forum ze specjalnego wątku..
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #24 : 2007-11-07, 15:30 »
livet: ryby o wrzecionowatym kształcie potrzebują długiego "wybiegu" zatem choć neonki dorastają ledwo do 3-4 cm to minimalna długość zbiornika dla nich to 40 cm.

do tego fakt że są ławicowe tez wymaga większego litrażu, zatem choć dadzą rade przetrzymać w 25 litrach to jednak nie są to dla nich dobre warunki...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #25 : 2007-11-07, 15:53 »
a) ok.6x drobniczki
b) jeśli nie koniecznie chcesz ryb to możesz mieć : ok.2-4 karlików szponiastych  :roll:

(mi akwa 25 służy w tej chwili jako kotnik  ;p )
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

livet

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #26 : 2007-11-07, 18:25 »
Cytuj
livet: ryby o wrzecionowatym kształcie potrzebują długiego "wybiegu" zatem choć neonki dorastają ledwo do 3-4 cm to minimalna długość zbiornika dla nich to 40 cm.

do tego fakt że są ławicowe tez wymaga większego litrażu, zatem choć dadzą rade przetrzymać w 25 litrach to jednak nie są to dla nich dobre warunki...

ok ;) co racja to racja :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #27 : 2007-11-07, 18:27 »
ja mam 25 jako kwarantannę...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: akwa 25 l
« Odpowiedz #27 : 2007-11-07, 18:27 »

livet

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #28 : 2007-11-07, 21:39 »
a ja szczerze nigdy nie robilam kwarantanny i zawsze wszystko było ok..
Zapisane

chomiczy37695

  • Gość
Odp: akwa 25 l
« Odpowiedź #29 : 2007-11-08, 17:05 »
danio nie polecam ponieważ to stadna rybka min7 osobników tego samego gatunku i potrzebują wiele przestrzeni do pływania dla mnie minimum to 50 l, gupiki śliczne rybki i idealne do twojego  akwa chyba że chcesz bojka.

Nie chce mi sie przegladac calego tematu id okladnie go analizowac bo jest za duzo odpowiedzi, ale chcialbym skomentowac ta wypowiedz, bo jest malo dokladna i troche bledna ;)
A wiec tak:
Gupiki: Jak sie rozmnoza to bedzie plaga, jak juz kupowac te gupiki to same samce ;)
Bojownik: Ogolnie jestem przeciwny trzymaniu bojownika w tak malych akwariach ;) Pozatym chyba glupio mu bedzie samemu, nie w haremie...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 29 zapytaniami.