Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gryzienie Kabli  (Przeczytany 6453 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZoltanChivay

  • Gość
Gryzienie Kabli
« : 2003-12-15, 21:29 »
Czy da się jakoś zabezpieczyć kable przed zębami myszoskoczka? Moje gerbile za bardzo ich nie gryzą, ale jakby któremóś z nich coś strzeliło do głowy, to aż strach pomyśleć, co by się mogło stać.
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #1 : 2003-12-15, 21:41 »
Myszoskoczka w prawdzie nie mam ale mam krolika. One tez maja zamilowanie do kabli ;) U mnie w pokoju wszystkie kable sa pochowane w listwy plastikowe, ktore ida przy scianie. Mozna tez podobno kupic plastikowe rurki do schowania kabli. Na pewno warto je zabezpieczyc bo wystarczy moment i nieszczescie gotowe :roll:
Zapisane

kasiata

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #2 : 2003-12-15, 22:01 »
Ja też mam kabelki pochowane w listwy .
Ale moja świnia jak ją wypuszczam to tak nie za bardzo ją ciągnie do kabli ...
Ale może myszoskoczki są inne i je właśnie ciągnie do kabli ?? No nie wiem ale w każdym razie lepiej je zabezpieczyć ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gryzienie Kabli
« Odpowiedz #2 : 2003-12-15, 22:01 »

Carlunia

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #3 : 2003-12-15, 22:12 »
Tabbinka mi pare kabli zdarzyla zniszczyc m in kabel od ladowarki do komorki :roll: Probowala urzadzic zamach na moje zycie bo nadgryzla kable od suszarki do wlosow. To byly jedynie niepozabezpieczane kable i sa podlaczane na krotko. telefon laduje w innym miejscu a do suszarki juz sie nie zbliza bo odkryla, ze cieple powietrze nie jest takie przyjemne jak jej sie wydawalo :wink: Po prostu kabelki sa juz poza jej zasiegiem ;)
Zapisane

Talagia

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #4 : 2003-12-16, 00:16 »
Moja świnka przegryzła kabel od lampki od wieży, słuchawek i głośników, starałam się go tego oduczyć i się udało :)
Zawiesiłam na kaloryferze koło jego legowiska gruby sznurek i obserwowałam świnke on odrazu chciał go poskubać ale po pewnym czasie doszedł sam do wniosku że to jest nudne i lepiej nie jeść i dostać marchewke niż niszczyć wszystko, teraz leży koło kabli od komputera i ma powieszony sznureczek koło siebie dalej, no i oczywiście ma cały czas kolby :) Ale nie polecam tej metody na gryzoniu, szczególnie na chomiku czy myszoskoczku ;) , mój Rozyn nie jest normalnym wieprzkiem dlatego ryzykowałam :)

Musicie bardzo uważać z tymi kablami bo jeżeli gryzoń przegryzie kabel pod prądem to zostanie z niego pieczeń :?
Zapisane

psotka

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #5 : 2003-12-16, 09:04 »
moj wieprzek tez obgryza, jedyna rada to dobrze pozabezpieczac kable, schowac je w listwy, korytka i czort jeden wie w co jeszcze, trzeba wziac pod uwage pomyslowosc zwierzaczka czyli to ze moze stanac na 2 lapkach albo gdzies wskonczyc itp., jest jeszcze ponoc jakis plyn przeciwko obgryzaniu przez gryzonie ale gdzie to kupic i jak sie nazywa to ja bladego pojecia nie mam:/

pozdrawiam,
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #6 : 2003-12-16, 10:10 »
moje skoczki wprost uwielbiaja mi to robic... przegryza kazdy kabel znajdujacy sie w ich zasiegu. Zwlaszcza ten z ladowarki do telefony, juz mam kurde trzecia ladowarke a i ta juz ma nadgryziony kabelek... Staram sie wszelkie kable chowac przed nimi ale zawsze sobie cos skubance znajda...
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

emir

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #7 : 2003-12-16, 18:00 »
no a przy poprzedniach ladowarkach nie dało się kabelka wymienić? albo skrócić - czy takie pancerne, nierozbieralne? :)

ja muszę się zabrać za wymianę kabelka do głośnika i zaizolować efekty pracy na kabelku ładowarki :P

pozdrawiam,
emir
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #8 : 2003-12-16, 20:14 »
Nie mam juz królika ale to był morderca kabli i powłoczek od pościeli. A moje chomiki? Zjadły mi puchową kołdrę!!! dranie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gryzienie Kabli
« Odpowiedz #8 : 2003-12-16, 20:14 »

Carlunia

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #9 : 2003-12-16, 22:51 »
Dosha: o gryzieniu poscieli cos wiem bo Tabby miala takie zapedy przez pewien czas i zaznaczyla zabeczkami pare poszewek i poszew. Przescieradla tez mam juz "firmowe- Tabbinkowe" :lol: ALe odkad nie zamykam jej na noc i spi ze mna to nie gryzie poscieli ;) Zupelnie jej przeszlo :wink: A oprocz tych zabezpieczonych kabli nie ma zadnego do skubania wiec ten problem tez mam z glowy ;)
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #10 : 2003-12-17, 10:15 »
Cytat: emir
no a przy poprzedniach ladowarkach nie dało się kabelka wymienić? albo skrócić - czy takie pancerne, nierozbieralne? :)


nokia ma strasznie dziwne te ladowarki ;) a dodajac do tego moje zdolnosci manualne to juz totalna kaplica... polazlem do sklepu i kupilem nowa... i tak dwa razy... :)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

niuta

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #11 : 2003-12-17, 12:00 »
Tak... gryzonie są straszne jeśli chodzi o kabelki... chociaż moja poprzednia królica - niestety starość ją wezwała :( - w ogóle nie zbliżała się do kabli! przez osiem lat swojego życia, nie zjadła mi ani jednego kabla! niestety coś za coś :/ bardzo lubiła się "uczyć" z moich zeszytów :) do książek na szczęście miała za wysoko. za to obecny królik to istny rozbój! mama wymieniała już klawiaturę, ja dwie ładowarki i ze trzy lampki musiałam naprawiać, nie mówiąc o tym, że pociachała mamie jedną z lepszych spódnic ;) teraz jak ją wypuszczam to przedzielam pokój barykadą z segregatorów, żeby nie miała dostępu do kabli :)
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #12 : 2003-12-17, 16:40 »
Tabby upatrzyla sobie z ubran bluzke mojego chlopaka, ktora u mnie zostawil. Wygryzla mu pokazna dziure z przodu :lol:  :lol: Ale i tak nazekac na nia nie moge. Jak cos nabroi to ma taka anielska minke, ze nie moge sie na nia zloscic :roll: I zamiast sie zloscic to sie z niej smieje :lol:
Zapisane

ZoltanChivay

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #13 : 2003-12-17, 22:56 »
Czyli te wasz zwierzaki gryzą te kable, gryzą i nic im się nie dzieje?
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #14 : 2003-12-18, 08:32 »
to nie tak do konca Zoltan :) jezeli te nasze male paskudztwa przegryza kabel pod napieciem 220V to moze sie to niestety bardzo zle skonczyc... trzeba na nie bardzo uwazac!
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Forum Zwierzaki

Gryzienie Kabli
« Odpowiedz #14 : 2003-12-18, 08:32 »

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #15 : 2003-12-18, 22:30 »
Oblej kable czymś tłustym ( np.olej) tylko uważaj, żeby nie porazić się prądem. Twoim skoczką ząbki będą się zeslizgiwać.
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #16 : 2003-12-19, 08:36 »
tak na dluzsza mete to naprawde nic nie daje niestety... :(
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

niuta

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #17 : 2003-12-19, 11:59 »
Znajomy miał kiedyś chomika, który bardzo lubił delikatne kopnięcia prądem... pod biurkiem miał jakiś kabelek m mniejszym napięciu, czy natężeniu prądu (ja się na tym nie znam) i jak wypuszczał chomika na pokój to pierwsze co chomik robił, to szedł pod biurko i gryzł kabel!! trochę "nastroszała" mu się sierść, a chomik był bardzo zadowolony :) :) :) :)
Zapisane

psotka

  • Gość
Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #18 : 2003-12-19, 13:35 »
taaaa... zastanawiam sie czy to chomik byl glupi czy wlasciciel...

jak mozna niezabezpieczyc kabla wiedzac, ze chomik ten wlasnie kabel ma upodobanie gryzc???

brak mi slow...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #19 : 2009-02-09, 14:06 »
Sorry, za odkopanie starego tematu. Ale po co zakładać nowy. Może ktoś z nowych użytkowników ma?
http://animalia.pl/produkt,9302,ZURT_Osłonka_plastikowa_na_kable.html
http://animalia.pl/produkt,9303,ZURT_Osłonka_plastikowa_na_kable.html

Zastanawiam się nad kupnem.
Tzn. kupuję na 100%, tylko one chyba są na animalii, no nie?
Ma ktoś je?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #20 : 2009-02-09, 14:27 »
eno, ppx, patrzaj, ja mam takie cuś

i zapłaciłam koło 10zł za 11m (wszystkie kable w pokoju, jak jeszcze szczury były...) i kupiłam w zwykłym 'osramie' :P tylko, ze musiałam sama je rozciąć... średnica 2,5cm
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Gryzienie Kabli
« Odpowiedz #20 : 2009-02-09, 14:27 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #21 : 2009-02-09, 14:42 »
U mnie chyba tylko jest RCMB (czy jakoś tak) i jysk... ale przy obwodnicy i pasowałoby autem jechać, a pewności nie mam czy tam są takie. oO"
Zapisane
Podpis bez przekazu.

alison1628

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 23
Odp: Gryzienie Kabli
« Odpowiedź #22 : 2009-04-18, 06:40 »
Moja Balbinka ma ulubione dwa kable jeden za komputerem,drugi za telewizorem-jeszcze nie kupilam oslonek ale wkrotce to zrobie juz niebawem.Balbinka sama nigdy w domu nie zostaje ale i tak nie da sie jej upilnowac.W klatce zamykam ja tylko na noc i jak wychodzimy z domu.
Zapisane
Alicja
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 27 zapytaniami.