Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?  (Przeczytany 848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewa89

  • Gość
Mam kota około  8 miesięcy. Na poczatku miał malutkie pazurki, wiec nie było zadnego problemu, ale jak podrosły, zaczał je scierac, drapiac o meble, lub futryne od drzwi. No wiec pojechałam do sklepu i kupiłam mu drpak. Juz chyba z pół roku wisie w przedpokoju na scianie, a jego nie moge nauczyc, zeby tam drapał! Są moze jakies sposoby? Jak probuje go wziasc i przycisnac jego łapki do drapaka to mi sie odrazu wyrywa, pomorzcie mi jak znacie jakis sposob! Moze nie jestem wytrwała?  :?:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?
« Odpowiedź #1 : 2004-07-12, 22:11 »
Hmm niestety nie potrafię Ci pomóc bo moje koty wychodziły i ścierały sobie pazurki wspinając się na drzewa, więc drapak był im niepotrzebny, ale może na tym forum ktoś już ma z tym doświadczenie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?
« Odpowiedź #2 : 2004-07-12, 23:04 »
Spróbuj skropic drapak kroplą waleriany lub kocimiętką. I cierpliwie przystawiać drapichruska do drapaka, jak tylko zaczyna się zabierać za meble
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?
« Odpowiedz #2 : 2004-07-12, 23:04 »

Ellen

  • Gość
Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?
« Odpowiedź #3 : 2004-07-13, 00:37 »
Moze mu obetnij pazurki, to przynajmniej ocalisz czesc mebli :P Nie uczylam nigdy kotow drapania na drapaku, same sie skaply do czego sluzy, ale mozesz wlasnie skropic czyms, tak jak Myszka napisala, albo moze wez jakas jego zabawke i machaj nia po drapaku.
Zapisane

Cathleen

  • Gość
Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?
« Odpowiedź #4 : 2004-07-15, 19:09 »
Niestety drapaki wieszane na ścianie często nie zdają rezultatu i kot dalej drapie meble, a czasami nawet zaczyna drapać - a wcześniej tego nie robił. Najlepszym wyjściem jest zakup drzewka-drapaka (im wyższe tym lepiej), oraz karcenie za każdym razem, gdy drapie w niedozwolonym miejscu (do tego musi stosować się cała rodzinka)  :)
Zapisane

Blanka

  • Gość
Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?
« Odpowiedź #5 : 2004-07-16, 08:09 »
Mój kot drapał wiklinowy kosz więc do kosza przytwierdziłam drapak - poskutkowało. Może jak kot drapie np nogę od stołu lub szafkę to tam na początek przyczepić drapak. Jak załapie przenieśc drapak na swoje miejsce  :)
Zapisane

Faza

  • Gość
Drapak dla kota - jak go nauczyc, by ścierał paurki?
« Odpowiedź #6 : 2004-07-16, 08:45 »
ja takze słyszałam o koci miętce, zeby kupic taka w sprayu i popsikać nią drapak,ale moj kiciak zacząl sie o niego ocierac mrucząc a nie drapać zeby tepić pazurki  :roll:  :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 24 zapytaniami.