Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Obcinanie pazurów  (Przeczytany 20526 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Obcinanie pazurów
« : 2004-08-23, 12:32 »
Czy jeśli obetnie się kotom pazury, żeby nie drapały, to mogą być jakieś skutki uboczne? Nie wiem, Olimp bedzie nieszczęsliwy albo coś?
Zapisane

Tika

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #1 : 2004-08-23, 12:57 »
Moje koty miały zawsze obcinane pazurki i nie były z tego powodu nieszczęśliwe.
Gorzej z kotami wychodzącymi - taki kotek nie może wtedy w momencie zagrożenia wspiąć się szybko na drzewo.
Trzeba też uważać, żeby nie przyciąć pazurka zbyt mocno!
Zapisane

Eli

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #2 : 2004-08-23, 13:29 »
Olimp nie jest wychodzącym kotkiem, a i pazury obetnie mu weterynarz.
Obcinałam śwince kiedyś, wiec wiem gdzie ma nerw którego nie wolno uszkodzić.
Jeśli obetne mu pazury to przestanie tak drapać? bo mam strasznie ręce podrapane, i nogi, i wogole :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obcinanie pazurów
« Odpowiedz #2 : 2004-08-23, 13:29 »

weronika

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #3 : 2004-08-23, 13:31 »
Moj maluszek tez ma przycinane pazureczki. Ale to kot kanapowy.... w przypadku kotow wychodzacych naprawde nie wiem ,czy dobrym rozwiazaniem jest obciecie pazurkow?
Zapisane

Eli

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #4 : 2004-08-23, 13:38 »
Ale Olimp NIE jest wychodzącym kotem
Zapisane

Sal

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #5 : 2004-08-23, 13:58 »
Możesz przycinać same końcóweczki.
Ja dostałam Ptyśka z lecznicy (jak wiecie) i chociaz był takim maciupeństwem pazureczki miał przycięte.
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #6 : 2004-08-23, 18:43 »
ja kupiłam specjalne nozyczki dla kota i sama mu obcinam pazurki :)))
Zapisane

Eli

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #7 : 2004-08-23, 18:44 »
Przyciełam mu te ostre koncówki cąrzkami do paznokci i nic mu nie jest :)
Zapisane

Blanka

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #8 : 2004-08-23, 19:09 »
myślę, że wygodniej Ci będzie cąrzkami do kocich pazurków - można kupić w zoologiku - z własnego doświadzcenia wiem, że im mniejszy otwór gilotynki tym lepiej ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obcinanie pazurów
« Odpowiedz #8 : 2004-08-23, 19:09 »

malpkaw

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #9 : 2004-08-23, 21:01 »
ja za moje dałam 11 zł i sa super hehe wiec duzo kasy nie wydarz :)) a kotek nie bedzie drapał kanapy
Zapisane

Blanka

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #10 : 2004-08-23, 21:39 »
aha no i pazury najlepiej obcinać podczas snu lub  przed zaśnieciem kocinek  :)
Zapisane

weronika

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #11 : 2004-08-23, 21:57 »
ops, przepraszam , Eli , zle przeczytalam, jesli to niewychodzacy kotek to faktycznie dobrze jest przyciac koncoweczki pazurkow.Mojemu tez wlasciwie zaraz polece podciac bo dawno mial nie obcinane,pewnie niezle mu urosly ;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #12 : 2004-08-23, 23:54 »
Weronika, nie ma sprawy ;)
W sumie od razu mniej drapie, bo nie ma tych takich strasznie ostrych koncóweczek. A jak kasa wpadnie do ręki (tj. 15 wrzesnia  :? ) to pofatyguje sie po carzki dla kota :))))
Zapisane

Sal

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #13 : 2004-08-24, 08:43 »
Nie tylko nie będzie kanapy drapac, ale i wspinac się po nogach, żeby się dostac na ręce, jak to robi mój Krawatek  :roll: . Skutkiem takiej wspinaczki są poszarpane spodnie (na szczęście "domowe"  ;) ) i nieraz "rany" na ciele.  ;)
Ale cóż ja mam począc, jak mnie kot tak kocha?  ;)
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #14 : 2004-08-24, 09:11 »
no moja kicia nie wspina sie chyba za gruby i leniwy jest jak juz to opsze przednie łapki na nogach i sie wyciagą  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Obcinanie pazurów
« Odpowiedz #14 : 2004-08-24, 09:11 »

Eli

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #15 : 2004-08-24, 11:31 »
Hehe Olimp się wspina kiedy jest bardzo głodny a ja muw łasnie coś dobrego do michy wkładam :) to wtedy moge być pewna że moja noga posłuuzy mu jako drabina ;D
Zapisane

weronika

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #16 : 2004-08-24, 12:18 »
Salamandro , a mnie tak brakuje takich kocich wspinaczek po spodniach! Kilka lat temu mialam takiego kochanego pieszczocha , ktory tak sie wspinal , gdy chcial przytulanek na rekach. Ten , ktorego mam teraz nie umie tak fajnie sie wspinac , gdy chce , zeby ponosic go na rekach biegnie za mna i klap, kladzie sie pod nogami.Poczatkowo nie rozumialam co takie podkladanie sie pod nogami oznacza, myslalam , ze moze kotek jest zmeczony , ale gdy go tylko poglaskalam i ominelam , ten za mna tup , tup i znowu buch pod nogi .Teraz juz wiem , ze chce aby wziac go po prostu na rece, przytula sie wtedy pyszczkiem do mojej buzi , potem szczesliwy wyciaga sie i zasypia albo tylko rozglada wokol gdy go nosze po mieszkaniu.Szkoda tylko , ze mam male mieszkanko , wiec kotek je zna na pamiec i szybko sie nudzi rozgladaniem. Bylismy teraz podczas urlopu u znajomych , ktorzy maja naprawde bardzo duzy dom, moje " zoo " oczywiscie zabralam ze soba, kitek byl przeszczesliwy odkrywajac wciaz nowe miejsca w domu. Nie spal prawie wcale , nie mial na to czasu! Zazwyczaj przesypia spora czesc dnia , tam moze godzinke dziennie i hejda na poszukiwania czegos nowego.
Zapisane

Sal

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #17 : 2004-08-24, 12:19 »
Malpkow, a czy ty myslisz, że Krawatek to małe lecutkie kocię?  ;)  Niewiele jest lżejszy od Dyzia. I teraz sobie wyobraź wygląd domowych spodni i moich nóg.  :P
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #18 : 2004-08-24, 13:43 »
no wyobrazam sobie :)))
Zapisane

dyktek

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Obcinanie pazurów
« Odpowiedź #19 : 2008-10-23, 22:27 »
kurcze :D mój kot ma adhd, wdrapuje się na mnie po ubraniach nie daje mi spokoju ;) i planuje jutro zrobić akcje obcinania pazurów :D mam nadzieje że mnie nie zje przy tej operacji :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.