Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!  (Przeczytany 4583 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sylwka_garfisia

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« : 2003-02-21, 10:04 »
Chce powiedzieć ze moja kotka ma jush swoja 4 ruje i ze ma ja od wczoraj!W nocy wyła jak dziecko i płakała!Nie prostuje nog tylko je kuli bo ją brzuch boli!Usiadła u mnie na spodniach jush mam plamy wody!Jak ja dotykam to wypina sie a szczegolnie tylną czesc ciala!To jest okropne!Ja nie chce kastrowac kota ale to jest nie do zniesienia ale wiem ze po kastracji nie bedzie taka jak kiedys :cry:  :cry:  :cry: Co mam zrobic nie chce jej kastorwac????Ona jest taka kochana :cry:  :cry:  :cry: Dostaje jedynie lekarstwo na uspokojenie(ale tylko nan noc)po lekarswie ide spac ale za 2 godziny sie budzi i wyje!pomocy ja oszaleje pomimo ze to jej jush 4 ruja!Teraz miauczy i wyje!pomocy!Help mi!Rozumiem wszystkich ktorzy to przechodza. moja kotka(garfisia) i tak jest kochana zeby jej przeszlo bo to trwa przewaznie tydzien!
___________________
Sylwka i Garfisia :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-02-21, 10:14 »
Nie ma innej rady jak kastracja - zastrzyki hormonalne to duże ryzyko raka  :? Co masz na myśli pisząc że nie będzie taka jak dawniej? Bzdura. Przecież nie wycinasz jej mózgu, więc co ma się zmienić? Będzie taka jak dawniej, może nawet milsza, weselsza, bo nie będzie się męczyła niezaspokojonymi ciągotami - zwłaszcza jeśli wyglądają tak, jak to opisujesz.
Zapisane

monik

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-02-21, 12:33 »
Sylwka nie męcz zwierzaka tylko oddaj ja do sterylizacji. Pomyśl jak ona teraz cierpi zdana na instynkt, który każe jej natychmiast posiadać kociaki. Oszczędź jej tego.
Ps. Kot po kastracji się nie zmienia, a jesli juz to nie na gorsze tylko lepsze, bo robi się bardziej przymilny i spokojny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-02-21, 12:33 »

monik

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-02-21, 12:35 »
zapomniałam dodać co czeka nie kastrowaną i nierozmnazoną kotkę. Bardzo często takie koty zapadaja na ropomacicze i muszą przechodzić operację, nie zawsze w porę właściciel to wykryje, takze dobrze przemyśl co dla ciebie jest ważniejsze. Zdrowie kota czy jakies przesądy na temat niekorzystnej zmiany charakteru po kastracji?
Zapisane

myszka

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-02-21, 12:40 »
Cytat: monik
zapomniałam dodać co czeka nie kastrowaną i nierozmnazoną kotkę


Chciałam dodać, Monik, że rozmnożenie kotki NIE CHRONI przed ropomaciczem, rakiem i innymi chorobami. NIE CHRONI, powtarzam! Czy to jedno - czy kilkakrotne.
Zapisane

monik

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-02-21, 12:45 »
Myszko, oczywiscie ze nie chroni... ale faktem jest że regularnie rozmnażana kotka ma znacznie mniejsze szanse na ropomacicze niz wogóle nie rozmnażana. Tak to wyglada, chociaż jestem całkowicie przeciwna niekontrolowanemu rozmnażaniu kotów.
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-02-21, 17:15 »
Moj tata powiedział ze sterylizacja w zadnym wypadku!Mojej ciotki kotka jest sterylizowana i nonstop jest chora i ma powiekszone serce co powdzia weterynarz ze to bardzo nie dobrze!Zastanowi sie nad rozmnozeniem lub nad kastracja!ciekwae co powie! :(  :(  :(  :(


________________________
Sylwka i Garfisia
Zapisane

Emilka

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2003-02-21, 17:33 »
choroby i powiekszone serce to napewno nie przyczyna sterylizacji
sterylizacja to operacja kotki a kastracja to zabieg u kocurkof.
rozmnarzanie!!! jakim rozmanarzaniem! Nie mof ze chcesz rozmnozyc swoja kotke..jesli sadzisz ze to cos pomoze to sie bardzo bardzo bardzo mylisz. Rozmnozenie niczego nie zalatwi.
Zapisane

Czuczi

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-02-21, 17:52 »
sterylizacja to najlepsze rozwązanie wszystkich problemów kota
choroby "po sterylizacji" nie są nią spowodowane, a pewnie są to choroby genetyczne lub nabyte przez sytuacje wydarzające sie po niej. zapewniam cie wiec ze choroba "po sterylizacji" rownie dobrze mogla by spotkac kotke i bez niej
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-02-21, 17:52 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2003-02-21, 19:44 »
Sylwko, jeżeli już zastanawiacie się nad rozmnożeniem kotki, to pewnie bierzecie również pod uwagę, co zrobicie, jeśli urodzi się 8 kociąt. Zamordujecie? Wyrzucicie na dwór? Będzie wszystkie chować w domu? Czy macie już dla nich dobre domy? Przyjrzyj się stronom schronisk - ile kotów poszukuje domu. A to tylko część tego, co jest w rzeczywistości.


Można podawać hormony (obojętnie, czy tabletki, czy zastrzyki) ale trzeba się liczyć z zagrożeniem ropomaciczem i rakiem. A i tak nie dają 100% pewności (kotka znajomej urodzi za miesiąc  :?  ) Jeżeli dojdzie do ropomacicza, rzadko udaje się kotę wyprowadzić z tego farmakologicznie. Trzeba ciąć - usuwa się wtedy narządy rodne tak jak przy kastracji.

Choroba serca u kotki ma tyle wspólnego ze sterylizacją, co grypa ze złamaną nogą.

Monik - kotka która rodzi po każdej rui żyje znacznie krócej. Organizm szybciej się "zużywa" a tak samo może zapaść na choroby układu rozrodczego. Do ropomacicza potrzebny jest narząd, a czy jest używany czy nie nie ma żadnego znaczenia. Wahania hormonów też mają ogromny wpływ na zdrowie kota.
Nie należy kota czy psa uczłowieczać - zwierzę nie ma wyboru, kieruje się instynktem. Instynkt nakazuje się rozmnażać. Człowiek może wybrać, dlatego się zabezpiecza, dlatego prowadzi profilaktykę przeciwko chorobom.

A wszystkim polecam strony vetservisu. Tam jest dokładnie opisana sterylizacja. Wszystkie za i przeciw.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Czuczi

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2003-02-21, 20:52 »
Widze Myszko że dużo wiesz o kotach i cieszę się że swoją wiedzę przekazujesz dalej-często się przydaje! Keep it up! :wink:
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2003-02-22, 10:35 »
dziekuje wam wszystkim za swietne porady!Ale moi rodzice nic!plakac mi sie chce! :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: zobacze jeszcze
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2003-02-22, 10:46 »
Polecam do wydrukowania i poczytania

http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_kot.html
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

sylwka_garfisia

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #13 : 2003-02-22, 11:57 »
DAm do poczytanie te stronke rozicom!moze sie zgodza jak przeczytaja!Ja bardzo bym chciała,bo mnie nakłoniliscie a teraz moich rodzicow ja musze!Moj tata kiedys chcial ja wykastrowac bo myslala ze to samiec,poszedl to weta i sie okazalo ze dziewczynka i dal se spokoj!teraz musze go i mamuske nakłonic!Tata bedzie latwy,ale z mamom pojdzie ceizej ale ona bardzo kocha kotka ze chyba sie zgodzi!trzymajcie kciuki

____________________
Sylwka i Garfisia
Zapisane

Czuczi

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #14 : 2003-02-22, 18:12 »
trzymam kciuki! zobaczysz ze sie uda i uwolnisz kotke od męczarni :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2003-02-22, 18:12 »

Trinity

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #15 : 2003-02-22, 20:05 »
Sylwia, przekonaj rodziców!
Moja poprzednia kotka nie została wysterylizowana, bo wtedy jeszcze sterylizacja nie była powszechnie stosowana ( kocię trafiło do nas 20 lat temu! ). I umarła na raka gruczołów mlekowych z przerzutami. I tak cud, że żyła aż 18 lat. :shock:  Gdyby została wysterylizowana nie zachorowałaby, a poza tym była zdrowa i bardzo zadbana.
Nie dopuść do tego, żeby to spotkało Twoją kotkę.
Zapisane

Masza

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #16 : 2003-02-24, 23:41 »
Kotku!  ;) nie przejmuj sie przesądami dotyczącymi zmiany chakteru - ona wcale nie stanie się gruba i leniwa - moja kotka, 9letnia, 'sterylna'lata po ścianach, skacze po szafach, bawi się kuleczkami, rybkami itd, i w ogóle nie straciła NIC ze swojej poprzedniej energii i chęci zabaw, zawsze była wyjątkowo hmm "cięta" i to jej faktycznie trochę przeszło, zwłaszcza wobec domowników, ale to może zmiana około 2% zachowania... i to na lepsze. Szew miał 2cm, nici rozpuszczalne, kot po kilku godzinach był jak nowy. STERYLIZOWAĆ! to jest naprawdę bardzo dobre rozwiązanie![/img]
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #17 : 2003-02-25, 10:09 »
Mój tata idzie w sobote do weta podpytać go troche!Moja mama nie jest przekonana a więc nic tata nie mówi że idzie!Jak wróci od weta to jej wyszstko opowie i raczej się zgodzi na operacyjke!A wiecie co ta moja ciotka co jej kot jest gruby,leniwy to sie okazło ze on jest na hormonach a nie po operacji!I to właśnie przekonało mojego tate do operacyjki!A mama nie chce nawet o tym słyszec bo jej tak żal kota!Oj chyba pokaże mamie te wszystkie wasze wypowiedzi tutaj i się przekona!I nie powie mi ze zmyślacie!Pięć razy już jej o tych wszystkich chorobach mówiłam aż mnie w końcu skrzyczała!Nie moge doczekac się soboty jak moj tata wróci od weta!kciuki zaciskam!pozdrawiam!bedzie dobrze :wink:  :)  :D

_____________________
Sylwka & GArfisia :wink:
Zapisane

monik

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #18 : 2003-02-25, 12:22 »
Sylwka, trzymam kciuki !
Zapisane

Emilka

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #19 : 2003-02-25, 14:27 »
Taaak...moja kotka przed sterylizacja byla wlasnie bardzo sopala i leniwa...dopiero po operacji wyszlo szydlo z worka. Iteraz mam takiego diabla... :P
Zapisane

Visenna

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #20 : 2003-02-25, 14:44 »
Moja kotka jest po sterylizacji i wcale się nie zmieniła...Nadal jest tak samo kochana...I wcale się nie zmieiła charakter jest całkiem taki sam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedz #20 : 2003-02-25, 14:44 »

Bengala

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #21 : 2003-02-28, 00:41 »
Ludzie odpowiedzialni używają środków antykoncepcyjnych dla siebie oraz kastrują swoje koty i sterylizują kotki (jeśli nie jest to hodowla). Tak to wygląda w cywilizowanym świecie.  :tak:
Zapisane

Juha

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #22 : 2003-03-01, 01:07 »
Z kotami jest gorzej, niż z psami,-
bo płaczą po nocach jak dzieci!!
Kuzynka ma to wiem ... jak np. w wakacje tam sypiam  :cry:

 Kastracja chyba, to jedyne najlepsze rozwiązanie  :?


Współczuje wszystkim właścicielom kotek w tym okresie  :roll:
3mcie się i P@
Zapisane

Dianka

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #23 : 2003-03-01, 15:17 »
Moja kotka także przechodzi ruję od wczoraj i także ciągle wyje.Ale w tym roku już na to nic nie poradzę,w następnym trzeba będzie ją zaszczepić. :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #24 : 2003-03-01, 15:27 »
Cytat: Dianka
Moja kotka także przechodzi ruję od wczoraj i także ciągle wyje.Ale w tym roku już na to nic nie poradzę,w następnym trzeba będzie ją zaszczepić. :(


 :?:  Przeciw czemu szczepić, i co ma szczepionka do ruji? I dlaczego w przyszłym roku? Kotka może mieć ruję nawet co trzy miechy ...
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Bengala

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #25 : 2003-03-02, 02:02 »
Dianka napisał:
Cytuj
Ale w tym roku już na to nic nie poradzę

A powinnaś. Poczytaj tutaj:  http://arka.strefa.pl/akcja.html
i zastanów się, czy nie warto.
Zapisane

Juha

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #26 : 2003-03-02, 17:19 »
Diance, chodziło chyba o szczepionke przeciwko ruji!  :oops:   :cry:
Zapisane

myszka

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #27 : 2003-03-02, 17:50 »
NIe ma czegoś takiego jak szczepionka przeciwko rui, ruja to nie choroba :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedz #27 : 2003-03-02, 17:50 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #28 : 2003-03-02, 19:10 »
Cytat: !_Emilka_!
choroby i powiekszone serce to napewno nie przyczyna sterylizacji
sterylizacja to operacja kotki a kastracja to zabieg u kocurkof.
rozmnarzanie!!! jakim rozmanarzaniem! Nie mof ze chcesz rozmnozyc swoja kotke..jesli sadzisz ze to cos pomoze to sie bardzo bardzo bardzo mylisz. Rozmnozenie niczego nie zalatwi.


EMILKO, co Ty mowisz... Sterylizacja to zabieg u kotki, ale niezbyt dobry, bo jak sama nazwa wskazuje, kotka jest STERYLIZOWANA, a nie kastrowana- nie wycina sie wszystkiego i kotka cierpi. Kotke trzeba wykastrowac, tak jak kocura!!!!
Zapisane

Bengala

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #29 : 2003-03-02, 20:37 »
Cytat: Wiktoria
Sterylizacja to zabieg u kotki, ale niezbyt dobry, bo jak sama nazwa wskazuje, kotka jest STERYLIZOWANA, a nie kastrowana- nie wycina sie wszystkiego i kotka cierpi. Kotke trzeba wykastrowac, tak jak kocura!!!!
Sa różne metody.  Jedna z metod sterylizacji polega na wycinaniu WSZYSTKIEGO, więc nie do końca masz rację.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 27 zapytaniami.