Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Europejski Krótkowłosy  (Przeczytany 4285 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiara

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #30 : 2003-04-20, 16:49 »
Cytat: Izoniusz
Ja też mam dachowca, którego wet uznał za europejskiego biało-szarego (  ) i nawet chciałam go kiedyś wystawić, ale chyba jednak tego nie zrobię... Powód? Mieszkamy w dość "nerwowej" dzielnicy Sopotu i Izio jeśli już opuszcza mieszkanie


Ekhm. DACHOWCOW SIE NIE WYSTAWIA. A Izoniusz NIE JEST KOTEM EUROPEJSKIM. I nie jest BIALO SZARY tylko BIALO BURY. To tak na marginesie. A jak chcesz sie upierac, to jest czarny tabby z nieokreslona iloscia bialego ;) - ale zwykly DACH
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #31 : 2003-04-20, 16:50 »
Powiedz to wetowi ;)
Zapisane

Kiara

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #32 : 2003-04-20, 16:50 »
Nie moglabys go wystawiac, w kazdym razie nie na tych zasadach na jakich myslisz, i tutaj nie ma nic do rzeczy ruchliwosc glownej alei Niepodleglosci nt Sopotu :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedz #32 : 2003-04-20, 16:50 »

Izoniusz

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #33 : 2003-04-20, 16:52 »
A jako "kot domowy"? przeciez to mialam na mysli.
Zapisane

Kiara

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #34 : 2003-04-20, 16:52 »
Cytat: Izoniusz
Powiedz to wetowi ;)


Mowie. Weci maja leczyc, a nie sadzic w sprawach ras. Tym zajmuja sie sedziowie na wystawach, hodowcy i czlonkowie SHKR. Twoj wet jest, delikatnie mowiac, [cenzura] @$)@*@#*!@). To by bylo na tyle ;)

Aha, nie probuj wnosic zartow i rozluzniac atmosfery kiedy wiesz ze to nic nie da :) a tu nic nie da - poza tym to jest temat wazny i trzeba pewnym ludziom uswiadomic, jakie bzdury wypisuja.
Zapisane

Kiara

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #35 : 2003-04-20, 16:54 »
Cytat: Izoniusz
A jako "kot domowy"? przeciez to mialam na mysli.


Na niewielu wystawach jest mozliwosc wystawiania kota domowego. Zreszta TO DOPIERO jest bezsensowny stres dla kota. Nie moze zdobyc wystawy ani nagrod, jednak za zapisanie na wystawe wlasciciel placic musi. Poza tym nie wielu opiekunow dachowcow zdaje sobie sprawe z faktu, iz na wystawe trzeba zabrac cos poza kotem.
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #36 : 2003-04-20, 16:57 »
Mogłaś mnie nie prosić o odpowiedź-dobrze wiesz, że "nie mam nic wspólnego ze światkiem hodowlanym", więc co niby miałabym tu napisać?  


Cytat: Kiara
Nie moglabys go wystawiac, w kazdym razie nie na tych zasadach na jakich myslisz(...)


Skąd wiesz, co myślę?:)

Cytat: Kiara
Na niewielu wystawach jest mozliwosc wystawiania kota domowego. Zreszta TO DOPIERO jest bezsensowny stres dla kota. Nie moze zdobyc wystawy ani nagrod, jednak za zapisanie na wystawe wlasciciel placic musi. Poza tym nie wielu opiekunow dachowcow zdaje sobie sprawe z faktu, iz na wystawe trzeba zabrac cos poza kotem.



Byłam na wystawie, na której było kilka lub nawet kilkanaście kotów domowych, z czego większość była ponoć oswojona z wystawami (nie wyglądały na zestresowane). Poza tym ja akurat mam bardzo powierzchoną, ale jednak jakąkolwiek wiedzę na temat wystaw i zdaję sobie mniej-więcej sprawę z tego, co musiałabym załatwić JA i jaki byłby to dla Izoniusza stres. To chyba na tyle, bo z hodowlanym światkiem mam niewiele wspólnego. Albo nawet nic.
Podrawiam.
Zapisane

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #37 : 2003-04-20, 17:26 »
Cytat: Kiara
[..]



Na niewielu wystawach jest mozliwosc wystawiania kota domowego. Zreszta TO DOPIERO jest bezsensowny stres dla kota. Nie moze zdobyc wystawy ani nagrod, jednak za zapisanie na wystawe wlasciciel placic musi. Poza tym nie wielu opiekunow dachowcow zdaje sobie sprawe z faktu, iz na wystawe trzeba zabrac cos poza kotem.


Na każdej wystawie można wystawiać kota bez rodowodu/pochodzenia w klasie kotów domowych trzeba sie zarejestrowac tylko w zwiazku rejstracja/wystawy sa duzo tansze dla kotow domowych,  koty dostaja nagrody/wyróznienia/ tytuły ale w obrębie własnej klasy tzn bez porównania z kotami rasowymi moga otrzymac takie oceny: Ex-doskonała z lokata 1, 2, 3 kotki i kocury sa oceniane osobno, NOM BIS- Nominacja do BEST IN SHOW, BOS- najlepszy przeciwnej plci, BIS - najlepszy kot domowy wystawy dodatkowo kot który dostanie BIS/ BOS na wystawie światowej otrzymuje tytuł: Zwycięźcy Świata.
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

myszka

  • Gość
Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedź #38 : 2003-04-20, 17:30 »
Kiara - prowokujesz do kłótni! NIezupełnie poza tym rozumiem twoje poglądy. Wg. mnie reprezentujesz w tej chwili wręcz obrzydliwe snobistyczne poglądy. Co ci przeszkadza, że ktoś chciałby wystawić swojego DACHOWCA w kategorii kotów domowych?
Cytat: Kiara
Zreszta TO DOPIERO jest bezsensowny stres dla kota. Nie moze zdobyc wystawy ani nagrod, jednak za zapisanie na wystawe wlasciciel placic musi.

 Nie bierzesz pod uwagę, że może komuś nie zależy na medalach, a po prostu jest dumny ze swojego DACHOWCA i chce go pokazać, w formie zabawy, tylko po to żeby inni też go obejrzeli i może powiedzieli jaki jest ładny? Czy koty dachowe nie mają prawa do urody i uznania ze strony innych? I właśnie - ktoś płaci za to choć nie musi, bo nie ma obowiązku wystawiania DACHOWCÓW. Nie sądzę też żeby ktoś kto np wie, że jego kot jest strachliwy i nie toleruje innych kotów, obcych, ciągnął go na wystawę - to przewaga jaką mają DACHOWCE nad rasowymi - nie muszą się pokazywać jeśli nie chcą :P
A co do twojej wypowiedzi nt wetów - nawet nie skomentuję. Owszem, weci nie są ani kynologami ani felinologami i nie muszą znać ras. I to nie powod żeby od razu obrzucać ich obelgami. Równie dobrze mogłabyś zwymyślać każdego kto się nie zna. Akurat książeczka zdrowia kota jest TAK NIESAMOWICIE WAŻNYM dokumentem, że musi tam być wpisany rodowód do 10 pokolenia wstecz... to co tam jest, te dane kota, to tylko ogólnikowe określenie jego wyglądu, natomiast określeniem RASY - jest rodowód. W pełni zgadzam się z Izoniusz, że może nazywać kota "europejskim", natomiast nie europejskim. Znasz znaczenie cudzysłowu???
A w ogole - Izoniusz - rozsądna z ciebie osobka. :)

I uwaga formalna, nie piszcie postu pod postem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Europejski Krótkowłosy
« Odpowiedz #38 : 2003-04-20, 17:30 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 25 zapytaniami.