Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ''Jak kot z psem''  (Przeczytany 1727 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maximao

  • *
  • Wiadomości: 3
''Jak kot z psem''
« : 2010-07-07, 23:40 »
Witam  8)
Jeśli zrobiłem temat w złym dziale to możecie go przenieść XD po prostu nie wiem gdzie go dać.
Sprawa jest następująca: Mam w domu psa rasy retriever nova scotia, 8 lat na karku już w sumie ma. Od niedawna także mam kotka, ma dwa miesiące.
Otóż mam pytanie, co zrobić, żeby zwierzaki się zaprzyjaźniły?
Pozdrawiam.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Maximao

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ''Jak kot z psem''
« Odpowiedź #2 : 2010-07-09, 02:49 »
W sumie tam zbyt nie ma...
Mam takie pytanie, czy jak np. Przywiąże psa na smyczy do kaloryfera a kot wolno by chodził po pokoju to przejdzie? Przyznam, że do tej pory stosowaliśmy dawanie psu nagród za złe zachowanie i wydaje mi się że jest minimalnie lepiej, ale wciąż kot nie może podejść na bliżej niż dwa metry, bo pies zaczyna się rzucać. Dziwne wg mnie jest to, że pies, mając 8 lat wygląda jak by bał się małego kotka, szczeknie, a potem ucieka ^^
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ''Jak kot z psem''
« Odpowiedz #2 : 2010-07-09, 02:49 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: ''Jak kot z psem''
« Odpowiedź #3 : 2010-07-09, 13:42 »
Po pierwsze nie nagradzaj psa za złe zachowanie, tylko za dobre.
Napisz jak kot reaguje na psa.
Nie przywiązuj psa do kaloryfera, lepiej weź go na smycz i sam trzymaj. Wtedy masz większą kontrolę nad psem. Nagradzaj psa za każdym razem jak prawidłowo zareaguje na kota.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Maximao

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ''Jak kot z psem''
« Odpowiedź #4 : 2010-07-09, 21:22 »
Kot raczej chce się zaprzyjaźnic. Podchodzi do psa, ale gdy jest +/- 1-2 metry pies zaczyna się szarpać.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: ''Jak kot z psem''
« Odpowiedź #5 : 2010-07-12, 08:51 »
Najlepiej pozwól psu zapoznać się z kotem, niech się spokojnie powąchają. Tylko nie możesz dopuścić do sytuacji, żeby któryś zwierzak zrobił drugiemu krzywdę. Najlepiej psa trzymaj na smyczy i powoli podejdź z nim do kota. Wiadomo, że jak kot ucieka to jest najfajniejsza zabawa dla psa.
Trudno cokolwiek doradzać, nie wiedząc czy pies szarpie do kota, bo chce go powąchać czy bardziej jest to reakcja agresywna.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 24 zapytaniami.