Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Małpy/ludzie/małpoludzie :P  (Przeczytany 6017 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« : 2004-10-23, 19:19 »
MAłpy i ludzie. Dwie istoty baardzo do siebie podobne...co sądzicie o teori że człowiek powstał od małpy :) ?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Re: Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #1 : 2004-10-23, 19:42 »
Cytat: Essey
MAłpy i ludzie. Dwie istoty baardzo do siebie podobne...co sądzicie o teori że człowiek powstał od małpy :) ?

Pewnie piszesz o teorii Darwina. Otóż w żadnym ze swoich dzieł Charles Darwin nie napisał, że człowiek pochodzi od małpy. Napisał tylko,że pochodzimy od słynnego brakującego ogniwa pośredniego między nami a małpami. Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Essey

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #2 : 2004-10-23, 20:45 »
Jasno, jasno. Ja wierze w Boga i w teorię biblijną. Po prostu ciekawa jestem jak wy myślicie :) Czy możliwe jest żeby człowiek powstał od małpy...teoretycznie tak...ale w praktyce...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #2 : 2004-10-23, 20:45 »

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #3 : 2004-10-25, 16:03 »
No cóż... na tym polega ewolucja...  ;)  nawet jeśli dla niektórych brzmi to brutalnie i nieprawdopodobnie...  ;)
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Arwen

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #4 : 2004-10-27, 21:38 »
Cóż...Jest to bardzo prawdopodobne...Jednak trochę niezgodne z religią... :roll:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #5 : 2004-10-29, 23:35 »
Wierze w prawa natury i podpisuje sie, ze mamy wspolnego przodka.
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #6 : 2005-01-07, 08:32 »
Małpy się różnią DNA od nas tylko 1%  :wink:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #7 : 2005-01-07, 15:15 »
ja uważam że człowiek powstał w drodze ewolucji tak jak wszystkie zwierzęta i pewnie od małpy a kto wie czy tak naprawde nie jesteśmy po prostu najlepiej rozwinięty gatunkiem małpy :P . w boga wierzę ale swojego oryginalnego i niesądze żebym powstała z gliny czy tam żebra adama jakoś to do mnie nie przemawia.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #8 : 2005-01-07, 15:41 »
Zgadzam się z Aluniek!!
To my i małpy mamy wspólnego przodak , a nie pochodzimy od małp
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #8 : 2005-01-07, 15:41 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #9 : 2005-01-07, 16:36 »
Ja mysle tak.
Tak jak to powiedział Bóg powinniśmy żyć w harmoni ze zwierzętami i powinniśmy je traktować na równi ze sobą.
Także Bóg stworzył zwierzęta i zarazem człowieka.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #10 : 2005-01-07, 16:48 »
Cytuj

Tak jak to powiedział Bóg powinniśmy żyć w harmoni ze zwierzętami i powinniśmy je traktować na równi ze sobą.

Hmmm... Ja się spotkałam z innym stwierdzeniem... że ludzie są ponad zwierzętami i powinni nimi rządzić...
To już zależy od religii...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #11 : 2005-01-07, 17:13 »
noo michał ale nie w religii katolickiej. napisane jest przecież że to człowiek ma rządzić światem zwierząt.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #12 : 2005-01-07, 18:56 »
odnośnie ludzkiego rządzenia to myślę, że to nadinterpretacja. co do Darwina, to nie od małpy pochodzimy ale mamy wspólnego przodka, a co do religii to też nie ma sprzeczności ale tu musiałabym wytoczyć bardzo długi wywód. po krótce, stworzenie świata też przebiegało etapowo i ewolucyjnie, spójrzmy tylko na to w ten sposób, iż boski dzień moze równać sie milionom naszych lat. myslę, że predstawienie stworzenia w tydzień ma na celu nie pokazanie rzeczywistego czasu ale unaocznić nam jak potężny jast bóg i jak łatwe to dla niego było. tamtych czasów nie pamietam więc ciężko mi się wysławiać ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #13 : 2005-01-07, 19:12 »
ja tam się nie wypowiadam więcaj na temat religii bo tak naprawde nikt z nas nie wie jak to naprawdę było...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #14 : 2005-01-08, 10:23 »
myślę, że nie jest to istotne ale skoro poszliście w tę drogę to przedstawiłam moje zdanie.
jak dla mnie, prywatnie, to najważniejsze jest teraz więc zwykla nie zajmuję się procesem stworzenia ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #14 : 2005-01-08, 10:23 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #15 : 2005-01-08, 19:47 »
Cytat: Cieciorka
Małpy się różnią DNA od nas tylko 1%  :wink:

Oczywiście nie wszystkie małpy, a jedynie szympansy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Zorba

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #16 : 2005-01-11, 22:09 »
ale ostatnio wysnuli wniosek potwierdzony badaniemi że świńskie DNA jest jeszcze bardziej zbliżone do DNA człowieka niż małpy. czyli wiecej mamy wspolnego ze świniami:P (chodzi o DNA).
A ja wierze w to co mówi moja religia-Bóg stworzył człowieka i nakazał mu rządzić ale i OPIEKOWAĆ się zwierzętami.
Pozdrówka
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #17 : 2005-01-11, 22:12 »
Zorba mogłabyś podać jakiś link do tej informacji?
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #18 : 2005-01-13, 19:14 »
Cytat: Zorba
ale ostatnio wysnuli wniosek potwierdzony badaniemi że świńskie DNA jest jeszcze bardziej zbliżone do DNA człowieka niż małpy. czyli wiecej mamy wspolnego ze świniami:P (chodzi o DNA).
A ja wierze w to co mówi moja religia-Bóg stworzył człowieka i nakazał mu rządzić ale i OPIEKOWAĆ się zwierzętami.
Pozdrówka

O niczym takim nie słyszałem. Jest to moim zdaniem zupełnie nielogiczna wiadomość z punktu widzenia nie tylko badań genetycznych. A co do władzy nad światem zwierząt to pytam się kto dał nam prawo moralne panowania nad nimi?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #19 : 2005-01-13, 19:26 »
z tego co czytałam na temat DNA nie tyle jest istotne podobieństwo, co fakt którą część DNA wykorzystujemy, gdyz wykorzystujemy ledwie nikły procent. często jest tak, ze bliskospokrewnione gatunki zwierząt mają niesamowicie różne od siebie DNA zaś kompletnie niespokrewnione wykazują bardzo duze podobieństwo (o świniach i ludziach też gdzieś słyszałam ale nie pamiętam szczegółów więc na tym o swiniach zakończę). okazuje sie że dużo istotniejsze od DNA są czynniki determinujące owy wybór który procent zostanie aktywowany (stąd tez zdaża sie, że osoba w pieszym stopniu zagrozenia nowotworem pozostaje zdrowa mimo, ze blisko sto procent członków rodziny choruje. zniekształcony gen jest, ale "śpi"). niestety naukowcy nie maja pojęcia co to za czynniki...
ja tam wierzę, że to my je uaktywniamy naszym sposobem myślenia, poj mowania świata itp. ale to bardzo nienaukowe podejście.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #20 : 2005-01-13, 21:04 »
Hmm... Pozwolę sobie nie zgodzić się ze zdaniem, że wykorzystujemy nikły procent DNA. Może chodziło o to, że nikły procent DNA to sekwencje kodujące (geny)?

Trudno mi też zgodzić się ze stwierdzeniem, że "blisko spokrewnione gatunki zwierząt mają niesamowicie różne od siebie DNA". To właśnie porównanie DNA, a dokładnie sekwencji powtarzalnych DNA, pozwala określic stopień pokrewieństwa. Im więcej sekwencji wspólnych, tym bliższe ewolucyjnie organizmy.
Przychylę się raczej do opinii, że podobne do siebie (morfologicznie) gatunki mogą być ewolucyjnie od siebie oddalone.

To, czy DNA jest podobne to jedna sprawa, a to - które geny zostaną aktywowane, to zupełnie inna sprawa ;) Oprócz czynników genetycznych wywołujących choroby (np. podane tu nowotwory) istnieją także czynniki środowiskowe. Osoba posiadająca "gen odpowiedzialny za nowotwór" wcale nie musi zachorować, ale też i osoba bez takiego genu może zachorować.
Obecnie przyjmuje się, że czynniki genetyczne to jakieś 50%, reszta - środowisko.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #20 : 2005-01-13, 21:04 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #21 : 2005-01-13, 21:52 »
co do "nikłego procentu" to zdanie uczonego, którego jekiś czas temu miałam przyjemność czytać (nazwiska niestety nie pamiętam). uważa on, że z DNA jest podobnie jak z mózgiem, wykorzystujemy aktywnie około 1%!!!! myślę, że nie chodziło tu o to, ze reszta nic nie robi, ale bardziej, ze funkcjonuje w uśpieniu i nie aktywuje sie w naszym życiu (przynajmniej przez jakiś czas).
co do gatunków, to podany był przykład bardzo blisko spokrewnionych myszy (nazw również nie pamietam), które mają mniej współnego ze soba niz człowiek z małpami.
co do podobieństw morfologicznych to juz jakiś czas temu było to podane jako fakt. poza tym nie jestem naukowcem a jedynie podaję pewne informacje z którymi zetknełam się w kwestii DNA i może się zdażyć iż coś niedokładnie przekazałam. słowa maja to do siebie, ze czasem użycie innego jako zamiennika kompletnie zmiania sens.

a co do procentów związanych z chorobami to dane są juz trochę inne 70% to niedobory (trucizny, brak odpowiedniego odżywienia itd) 20% wypadki 10% to genetyka...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #22 : 2005-01-13, 22:11 »
no cóż... ja też tylko podaję pewne informacje, z którymi się zetknęłam ;)

Nieporozumienie może wynikać stąd, że nie bardzo wiem, o co chodziło uczonemu, który mówi, że "wykorzystujemy aktywnie ok. 1% naszego DNA". Jeśli miałabyś możliwość, to bardzo proszę o podanie źródła informacji. Nie dlatego, że chcę polemiki prowadzić, tylko naprawdę się tym interesuję ;)

A propos przykładu "blisko spokrewnionych myszy". W świetle osiągnięć współczesnej genetyki pojęcie pokrewieństwa ulega przedefiniowaniu w stosunku do tego, co jeszcze do niedawna było prawdą. Kiedyś - tak jak wspomniałam i co Ty także powiedziałaś - za wyznacznik uznawano wygląd zewnętrzny, fizjologię itp. Dzisiaj analizuje się DNA gatunków. Odkrywa się nowe zależności i powiązania... Całkiem możliwe, że dwa gatunki myszy różnią się DNA bardziej niż np. człowiek i szympans. Jako ciekawostkę mogę dodać, że np. ludzie rasy białej mogą się znacznie bardziej różnić między sobą pod względem genetycznym, niż np. człowiek rasy białej i czarnej.

Co do tych procentów... Przytaczam to, czego nas uczono... Średnia to jednak 50%. Ale to tylko wypadkowa. Nie dość, że istnieją znaczne różnice osobnicze, to jeszcze w zależności od schorzenia proporcje te są bardzo zmienne. Mówię tu o średniej w stosunku o danego osobnika.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #23 : 2005-01-14, 08:24 »
poszukam i jak tylko uda mi sie odnaleść to napiszę. nie gwarantuję jednak sukcesu bo żadko pamiętam nazwy jeśli nie wymieniłam z osoba paru zdań ;)  a sposobności do rozmowy osobistej niestety nie miałam.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #24 : 2005-01-14, 13:58 »
Cytuj

Jasno, jasno. Ja wierze w Boga i w teorię biblijną


ja rowniez, ale uwazam ze jedno nie wyklucza drugiego ;) owszem zgadzam sie z pepem, ze mamy wspolnego PRZODKA, a nie ze czlowiek jest od malpy..
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #25 : 2005-01-14, 18:55 »
Ewolucja to sukcesia ekologiczna w wiekszym tego slowa znaczeniu.. czemu wiec na calym swiecie nie znajdujemy kopalnych dowodów na istnienie ogniwa posredniego???
Do dzis czekam za jakim ogniwem, z ryby na gada, płaza, z płaza na gada, z ptaka na ssaka, z gada na ptaka... ciekawi mnie to jak naukowcy wymyslają nawe gatunki tam gdzie ich nie ma byleby tylko swoje teorie podtrzymac...

  Ciekawe dlaczego ewolucja - jako wolny i bezsensowny proces z komórek i jakis tam pramieczaków z erze prekamgryjskiej nagle jak strzelił z bicza w erze kambryjskiej wydaliła z siebie trylobity i inne wyzsze mięczaki... totalnie bez sensu..

Dlaczego 3 najwieksze etapy rozwoju kultury człowieka datuje sie na erę zlodowaceń?? bezsens - zgodnie z prawami ewolucji - człowiek powinien byc w zaniku wtedy .. a tak nie było....
 Dlaczego pierwsze ludzkie cywilizacje datowane na 4000tys lat przed chrystusem - miały 2 izbowy parlament i astronomię na poziomie chinskiej z 11 wieku naszej ery??

Dlaczego do dzis szukamy prazupy i dlaczego człowiek ktory wysyła probniki na saturna i jego ksiezyce, ktory rozgryzł kod DNA i jego własciwoasci, ktory modyfikuje to dna - nie potrafi ozywic sam z paru aminokwasów własnego jakiegos tam DNA???
a co dopiero z nieorganicznych składników - bo przeciez zgodnie z nauką ewolucji tak było..

   Mając przyspieszacze cąstek, technologie kosmiczną, atomową rentgenowską, komory prozniowe i cisnieniowe, piece , promienniki i mikrofalówki - człowiek nie potrafi dac zycia paru składnikom organicznym???

   Przeciez zgodznie z teoria - prazupa (niewiadomo dlaczego teraz jej nie ma - moze ją mamuty zezarły lub wypiły) wysyntezowała pierwsze białka w wyniku jakiegos prostego wyładowania elektrycznego czy jakiejs innej energetycznej metody...
Przypomnę ze pirun daje około 4000stopni temp - a białko denturuje sie w temp 42stopni.. i bardzo nie lubi alkoholi i kwasów ... ciekawa ta prazupa.. bardzo ciekawa...
juz chyba łatwiej mi uwiezyc w Boga muminków i gumisi niz w ta prazupe :)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #26 : 2005-01-15, 19:58 »
Galago De Codi, przecież ta prazupa została już otrzymana przez amerykańskiego biochemika Mullera. Bodajże było to w 1956 roku. Gwoli ścisłości prazupa nie zawierała DNA.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

PuchonKa

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #27 : 2005-01-16, 16:22 »
Co do teorii ewolucji i Biblii, to jedno drugiego nie wyklucza. Przecierz Biblia ma charakter metaforyczny i nie można jej interpretować dosłownie. Mądra nauka nie wyklucza mądrej religii - i na odwrót. ;)
A co do tej sprawy ze świńskim DNA, to słyszałam, że narządy wewnętrzne tych zwierząt są bardzo podobne do naszych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #27 : 2005-01-16, 16:22 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #28 : 2005-01-16, 21:15 »
też to słyszałam. ponoć myślano nawet nad wykorzystaniem świńskich organów do przeszczepów, ale nie mam pojęcia czy ktoś nad tym żeczywiście pracuje, czy też poszło jako plotka.
myślę, że niektórym ludziom przydałoby sie świńskie serce, może nabrali by trochę ludzkich uczuć ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Essey

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #29 : 2005-01-17, 10:40 »
Ogladałam też kiedyś program o podobieństwie świni do człowieka. Bardzo ciekawy był, i mocne dowody...... pewnie troche wspólnego mamy z małpami, trochę ze świniami...nikt tak naprawdę nie wiem skąd się wziął człowiek, i raczej nikt się dokładnie nie dowie. Można snuć przypuszczenia itd. ale aby poznać większą część prawdy potrzeba będzie jeszcze bardzo wielu badań ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.