Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Małpy/ludzie/małpoludzie :P  (Przeczytany 6016 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #30 : 2005-01-17, 10:50 »
Cytat: zoolog
Galago De Codi, przecież ta prazupa została już otrzymana przez amerykańskiego biochemika Mullera. Bodajże było to w 1956 roku. Gwoli ścisłości prazupa nie zawierała DNA.


  Prazupa została otrzymana ok... ale tak jak mówiłem nic wiecej nie otrzymano z tego... podgrzewając, raząc prądem, stymulując - nawet piekąc na margarynie rama :)
  Jesli prazupa tera istnieje tylko w warunkach labolatoryjnych (ps bardzo ciekawi mnie skąd oni znali jej skład - czyby odcisnela sie w skamielinach... pewnie tak to stąd np. naukowcy znają kolory skóry dinozaurów lub ich upodoania dietetyczne, czy w koncu rytuały godowe)
 i w dodatku w tych warunkach i tak nie potrafia wskrzesic z niej zycia - a najwyzej zycie odtworzyc.. to proszę przestanmy farmazonic o jakiejs teorii...

   Gdy mamy do czynienia z psami... to dla naukowca ewolucjonisty dog i pinczerek są tym samym gatunkiem... ale gdy ten sam naukowiec pojedzie na wyspy galapagos - to kolor upiezenia tego samego ptaszka z jednej czesci wyspy do drugiego, a i lekkie skrzywienie dziobka... wystarczy by nazwac to wielkim zabiegiem ewolucyjnym ... LOL...

    Mi jako sredniego kalibru biologowi wystarczy wiedzy zeby teorie ewolucji przynajmniej uwazac za nieudowodnioną, jak nie totalnie zmysloną..
  Juz szybciej bym sie zastanawiał nad teorią ze my jako zycie bylismy przez Boga zawleczeni z innej planety tutaj... swiadczy chocizaby o tym
nasz skałd chemiczny... za duzo w nim pierwiastków, występujacych w ilosciach sladowych na naszej planecie. Z punkyu widzenia tej ewolucji - organizm ktory potzrebuje pierwiastka wystepującego w ilosci 2cyfr po przecinku na naszej planecie - jest bez sensu ... organizm taki nie miałby prawa wykształcic się...  Eolucja zgodnie z jej podstawowymi zasadami - idzie na łatwinę..
przez miliony lat ona uzywałaby substancji, które sa trudno dostępne??

Zeby bylo jasne - ja nie twierdze ze ewolucja jako taka nie istnieje, bo nasz planeta sie rozwija cały czas i to wlasnie jest w niej piekne. Ale uwazam ze powstanie zycia zawdzieczamy na pewno Komuś nie czemuś, a przynajmniej powstanie zycia nie bylo na naszej planecie.
  Bóg powiedział w biblii jasno i wyraznie kazde wdł swojego typu/gatunku ... to Linneusz a potem inni ludzie stworzyli gatunki...stworzyli swoje klasyfikacje gatunkowe...
  Z tego co wiem z Biblii Bog nigdy małostkowy ne był. Moze sie okazac ze te nieszczesne ptaszki z Galapagos dla niego to jest jeden gatunek -  a ludzie dla podtrzymania swoich nauk koniecznie tworzą jakies super odmiany rasi i wogole typy...
   Jakos poza konkretną grupe zwierzat (ptaki-ssaki, gady-ptaki itd..) zadne zwierze nie przeszło i do dzis szukamy ogniw przejsciowych...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #31 : 2005-01-17, 11:28 »
Masz racje tka metaforyczna świnia + małpa = człowiek  :lol:  ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #32 : 2005-01-17, 12:08 »
no Pepe, świń i małp mi tutaj nie obrażaj  ;)  
porządnych ludzi z resztą też ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #32 : 2005-01-17, 12:08 »

KaLa

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #33 : 2005-01-17, 12:26 »
A są jakieś normalne ludzie na świecie ? patrząc z innej perspektywy...
Zapisane

PuchonKa

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #34 : 2005-01-17, 14:02 »
Czuję się jak w "Folwarku Zwierzęcym"  :ojojoj:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #35 : 2005-01-17, 14:51 »
zazwyczaj ci normalni w naszym rozumieniu tego słowa należą do mniejszości a większość ma ich za wariatów. mało kto potrafi zrozumieć coś tak wydawałoby sie oczywistego jak szacunek. przeciez każdy wymaga go dla siebie. szkoda, ze po drdze zapomina okazać go innym...
co do tego co było na początku, to nie widzę konieczności zgłębiania tego tematu. oczywiście można dywagować i snuć wiele teorii. to bardzo budujące i twórcze ale małe szanse byśmy dotarli do prawdy przez takie rozmowy. nauka co jakiś czas ogłasza nowe ostateczne odkrycia (choćby atom) a później okazuje sie, ze to jeszcze nie koniec (bo protony, neutrony elektrony...) myślę, że nauka powoli sie zbliża i gdyby całą wiedzę naukową wrzucić do jednego kotła, dobrze wymieszać z mysleniem pierwotnym, instynktami, mitologią i religia wszystkich kultur świata, i połączyć to tak dokładnie by powstała jednolita masa to może zbliżyli byśmy sie do prawdy, choć pewnie to też byłoby tylko preludium ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #36 : 2005-01-19, 16:22 »
Galago De Codi. Może te artykuły przybliżą Ci stanowisko biologów dotyczące ewolucji  ;) http://www.ewolucja.org/d3.html
Polecam także poniższy link. Wystarczy wklepać słowo "ewolucja" w wyszukiwarce, a ukaże się lista tytułów krótkich filmików powiązanych z tematem. Warto pooglądać - chociażby dla relaksu ;)
http://www.atvn.pl/archiwum.php
Pozdrawiam
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Galago De Codi

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #37 : 2005-01-20, 10:19 »
Chyba kiedys juz to widzialem...
no niestety mnie w szkole nie uczyla kobita od bioligii
o podejsciu racjonalnym - ze jakis tam wycinek teorii ewolucji
pokrywa sie z biblia. (procz pomyslów z prazupą itd..)
Mnie uczyla ze biblia klamie :?
 A na temat pomyslów ksiezy i powstania swiata...
no coz.. nie bede sie wypowiadal....
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #38 : 2005-01-20, 12:10 »
Faktycznie, trudno dziś spotkać się z racjonalnym podejściem do problemu stworzenia świata. Często popada się w skrajności - z jednej strony księża, z drugiej pseudo-racjonaliści. Grunt to zdrowy rozsądek i wyrobienie sobie własnego zdania ;)
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #38 : 2005-01-20, 12:10 »

Ellen

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #39 : 2005-01-20, 14:50 »
Cytat: zoolog
Cytat: Cieciorka
Małpy się różnią DNA od nas tylko 1%  :wink:

Oczywiście nie wszystkie małpy, a jedynie szympansy.


Wg najnowszych badan sa to roznice rzedu 20% :roll:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #40 : 2005-01-20, 15:37 »
Elen orangutany np. mają 95 % dna takiego samego jak ludzie, goryle - 98%, a jeśli chodzi o szympansy to 96%. Jkaie 20% :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #41 : 2005-01-20, 19:37 »
Cytat: Ellen
Cytat: zoolog
Cytat: Cieciorka
Małpy się różnią DNA od nas tylko 1%  :wink:

Oczywiście nie wszystkie małpy, a jedynie szympansy.


Wg najnowszych badan sa to roznice rzedu 20% :roll:

DNA człowieka jest w 99% takie samo jak DNA szympansa. Ciekaw jestem skąd masz takie sensacyjne wiadomości.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #42 : 2005-01-20, 19:45 »
kiedy jeszcze chodziłam do liceum zarówno nauczycielka od biologii jak i od fizyki mówiły, ze wszystko czego dziś sie nauczyliście jest juz nieaktualne, bo pewnie odkryto juz coś nowego... myśle, ze podobnie może być z %
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ellen

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #43 : 2005-01-20, 22:19 »
Niedawno w Newsweeku byl artykul, ze te 98% jest juz nieaktualne, bo jest to ok. 80% i im doglebniejsze badania, tym wiecej roznic znajduja. Jak chcecie to poszukam i zacytuje.

Ok, znalazlam :) Jest o artykul "(Nie)podobni do szympansa", Newsweek nr 27/2004. Sa to badania wykonane przez zespol badaczy z Japonii, Niemiec, Korei Poludniowej i Chin, a wyniki zostaly ogloszone w maju 2004 w "Nature". To wrzuce jeszcze taki cytat jednego naukowca: "Do tej pory bylismy przekonani, ze na poziomie DNA jestesmy bardzo podobni do szympansow, nasze wyniki ujawnily jednak znacznie wieksze roznice, niz sie spodziewalismy". To tyle, odsylam do gazetki :)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #44 : 2005-01-22, 10:20 »
a moze by zrobic klasyfikacje swiata ozywionego na podstawie genotypu... fajnie by bylo.. miec w rodzinei swinie itd :) chyba nawet mysz ma bliski do nas genotyp jak poamietam, ale moze juz nie ;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedz #44 : 2005-01-22, 10:20 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #45 : 2005-01-22, 10:26 »
świnie to piękne zwierzęta, ale niestety niedoceniane... wolałabym świnię czteronożną niz taką ludzką... ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #46 : 2005-01-22, 10:27 »
Ja tam do swin nic niemam, zwłaszcza ze "wszyscy faceci to swinie" :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #47 : 2005-01-22, 10:30 »
cóż za radykalne poglądy...
mój tam to szczur klasyczny :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #48 : 2005-01-22, 11:21 »
za zawsze chcialem byc leniwcem pospolitym,
ale moj Komitet Centralny (czyt. narzeczona)
uwaza ze bardziej sie nadaje na osla pociagowego,
wspierającego populacje Jaguarów (w garazu)
i Sztucznych Norek (w szafie) ...
 
:) ... milosc to piekna rzecz...
a jaka silna... codzienie sie zastanawiam ..
gdzie ona miala oczy  :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Małpy/ludzie/małpoludzie :P
« Odpowiedź #49 : 2005-01-22, 12:39 »
tyle dobrego że sztucznych ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.