Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ochrona goryli  (Przeczytany 4301 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Ochrona goryli
« : 2005-01-22, 20:31 »
Fani Dian Fossey łączcie się!!!   To super kobitka św. pamięci była !!!
To wzór dla innych obrońców dzikiej przyrody :wink:
A co wy o niej myślicie??
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ochrona goryli
« Odpowiedź #1 : 2005-01-22, 20:41 »
już temat o Dian już był ale się nie przyjął, szkoda... może ten się utrzyma, bo kobieta warta pamięci :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Ochrona goryli
« Odpowiedź #2 : 2005-01-22, 20:45 »
Nie widzaiłem tego tematu!!!
Ale mam nadzieje że ten się przyjmie
 :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Ochrona goryli
« Odpowiedz #2 : 2005-01-22, 20:45 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Ochrona goryli
« Odpowiedź #3 : 2005-01-22, 21:19 »
To była babka z pasją! Najgorsze, że w końcu została zamordowana przez tych, z którymi całe życie walczyła.
Zapisane
IBDG Wrocław

Raven

  • Gość
Ochrona goryli
« Odpowiedź #4 : 2005-01-23, 12:43 »
Tak trochę o fundacji:
Dian Fossey Gorilla Fund International (DFGFI)
Dian Fossey Gorilla Fund International zajmuje się ochroną goryli i ich środowiska w Afryce. Fundacja zaangażowana jest w promocję badań nad zagrożonym ekosystemem tych zwierząt oraz w szerzenie wiedzy na temat ich znaczenia dla świata. We współpracy z agendami rządowymi i innymi międzynarodowymi partnerami oferuje również pomoc społecznościom lokalnym, organizując szkolenia i podejmując inicjatywy rozwoju gospodarczego. DFGFI jest organizacją non profit, założoną przez dr Dian Fossey w 1978 r., aby zachować i ochraniać 650 ostatnich goryli górskich. Pierwotnie Fundacja nosiła nazwę Digit Fund, na pamiątkę ulubionego goryla dr Fossey. W 1992 r. nazwa ta została zmieniona, aby podkreślić chęć kontynuacji rozpoczętych przez dr Fossey programów ochrony i badań nad gorylami.

Wielopłaszczyznowe podejście do ratowania goryli:
Dian Fossey Gorilla Fund International zajmuje się ochroną goryli, badaniami naukowymi i edukacją, a także rozwojem gospodarczym lokalnej społeczności. Działa na wielu poziomach i w różnych miejscach, współpracując z ludnością Rwandy i innych regionów Afryki, promuje ideę ochronę goryli górskich na całym świecie

- monitorowanie i ochrona goryli górskich zamieszkujących rwandyjski National Park des Volcans w ramach programów Karisoke Research Center, które zakładają m.in. tworzenie patroli tropiących i antykłusowniczych;
- dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w celu promowania jednolitych sposobów monitorowania goryli;
- zbieranie danych demograficznych, danych dotyczących zachowania zwierząt oraz ich środowiska, często we współpracy z dużymi afrykańskimi uniwersytetami;
finansowanie małych inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, mieszkających w sąsiedztwie goryli;
- szkolenie strażników leśnych i tropicieli;
- dostarczanie technologii GIS (Geografical Information System) i technologii teledetekcji (badanie powierzchni Ziemi na podstawie zdjęć lotniczych i satelitarnych) afrykańskim uniwersytetom, które współpracują z Fundacją; szkolenie studentów i tropicieli w stosowaniu tych technologii;
- rozwijanie świadomości społecznej w zakresie ochrony goryli, m.in. poprzez media;
partnerstwo w ważnych projektach służących ochronie goryli na innych terenach, takich jak projekt Tayna Gorilla Reserve w Demokratycznej Republice Konga.

Amerykańska Agency for International Development (USAID) przyznała Dian Fossey Gorilla Fund International 574 000 dolarów, jako część Congressional Gorilla Directive. Fundusze te umożliwiają fundacji rozwój i poprawę programów w obszarze Albertine Rift w Afryce. Są to m.in. projekty z użyciem nowoczesnej technologii, które pozwolą stworzyć mapę miejsc zamieszkiwanych przez goryle górskie, programy pomagające społecznościom żyjącym w sąsiedztwie goryli zwalczać problemy zdrowotne, a także projekty edukacyjne, w tym budowy nowych szkół.
http://www.mojaafryka.org.pl/2925.dhtml  
http://www.gorillafund.org/  :wink:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Ochrona goryli
« Odpowiedź #5 : 2005-01-23, 13:16 »
dzięki za wyczerpujące wiadomości  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raven

  • Gość
Ochrona goryli
« Odpowiedź #6 : 2005-01-23, 13:42 »
Cytuj

dzięki za wyczerpujące wiadomości

Hehe, nie ma sprawy  ;)

 
:(  :(  :( Dian Fossey pochowano na miejscu wśród grobów goryli pomordowanych przez kłusowników...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Ochrona goryli
« Odpowiedź #7 : 2005-01-24, 15:31 »
  • <<< ku pamięci moich największych autorytetów :
Dine Fossey
Gerald Durrel
Karol Łukaszewicz
Peter Scot
Jan Żabiński



Niech spoczywają w pokoju... :cry:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raven

  • Gość
Ochrona goryli
« Odpowiedź #8 : 2005-01-24, 16:16 »
A ja jeszcze: James Herriot jeśli można...
  •  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ochrona goryli
« Odpowiedz #8 : 2005-01-24, 16:16 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Ochrona goryli
« Odpowiedź #9 : 2005-01-24, 16:21 »
a prosze...    :cry:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ochrona goryli
« Odpowiedź #10 : 2005-01-24, 16:23 »
no to z ochrony goryli zrobił sie kącik wspominkowy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Ochrona goryli
« Odpowiedź #11 : 2005-01-27, 18:14 »
to fajnie, co nie??  ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ochrona goryli
« Odpowiedź #12 : 2005-01-27, 21:05 »
Cytuj

 ja jeszcze: James Herriot jeśli można...



oooo wlasnie..
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ochrona goryli
« Odpowiedź #13 : 2005-01-27, 21:34 »
Pepe zmień nazwe tematu :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Ochrona goryli
« Odpowiedź #14 : 2005-01-28, 10:35 »
Cytuj

Pepe zmień nazwe tematu

Może lepiej wróćmy do pierwotnego tematu  :) Bo jeszcze taki ciekawy temat na offa przeniosą.
Na http://www.gorillafund.org/  jest dział o adopcji goryli. Może ktoś się skusi??  ;)

http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=15536 - no, tu jest temat z Offa o Dian, który się nie przyjął...  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ochrona goryli
« Odpowiedz #14 : 2005-01-28, 10:35 »

Naomi151

  • Gość
Odp: Ochrona goryli
« Odpowiedź #15 : 2005-10-28, 16:54 »
No właśnie szukałam na forum tematu o gorylach i znalazłam :)  :jupi2: Czy są tu miłośnicy tych ziwerząt?? We wtorek o 15.50 chyba na dwójce leci film pt: "Goryle we mgle" oglądałam go już kiedyś i bardzo mi się podobał. A jeśli chodzi o panią Dian Fossey to naprawdę bardzo ją podziwiam za jej poświęcenie i oddanie zwierzętom które tak pokochała, uparcie dążyła do postanowionego sobie celu, jest naprawdę wielkim autorytetem.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-31, 15:35 autor Naomi151 »
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Ochrona goryli
« Odpowiedź #16 : 2005-10-29, 22:04 »
To myśle:
Była to kobieta, która powinna być wzorem dla wszystkich ludzi :idea:


Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Ochrona goryli
« Odpowiedź #17 : 2005-10-31, 15:34 »
hmm temat goryli chyba nie jest tu zbyt popularny ale obejrzyjcie sobie ten film we wtorek.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ochrona goryli
« Odpowiedź #18 : 2005-11-02, 08:57 »
Mam do Was pytanie.Może wiecie w jakim antykwariacie internetowym można kupić książkę Farleya Mowata"Wirunga.Pasja życia Dian Fossey".Niestety nakład jej jest już wyczerpany.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ochrona goryli
« Odpowiedź #19 : 2005-11-02, 16:31 »
Tu próbowałeś, Zoolog?
http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/katalog.html?litera=w&id=435
Sorki, zdaje się, że nic z tego... Pomyłka :oops:
« Ostatnia zmiana: 2005-11-02, 16:38 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.146 sekund z 26 zapytaniami.