Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Noblista przeciw corridzie  (Przeczytany 4489 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Noblista przeciw corridzie
« : 2007-04-11, 19:19 »
Coetzee dobrze mówi, ale czy będzie wysłuchany? :/ Były już próby wprowadzenia zakazu corridy...
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8815071&rfbawp=1176311681.756
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #1 : 2007-04-11, 21:40 »
Zakaz,zakazem,ale najważniejsze jest,żeby byl on przestrzegany...Coś o tym wiemy - w U.K od 2 lat jest zakaz polowań par force,a mimo to polowania nadal się odbywają...Sam zakaz,niestety nie wystarczy...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #2 : 2007-04-17, 18:46 »
Bernhard Grzimek napisał kiedyś, że kompletnie nie rozumie torreadorów oraz publiczności oglądającej takie widowiska. Ja również ich nie rozumiem. Dziwię się czemu hiszpański kościół katolicki nie protestuje przeciwko tym bestialskim zwyczajom.Tyle się mówi o miłosierdziu dla ludzi. A co z miłosierdziem dla zwierząt?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedz #2 : 2007-04-17, 18:46 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #3 : 2007-04-17, 18:57 »
A ja się nie dziwię :/ Kościół katolicki w Polsce też nie staje w obronie "braci mniejszych", czemu w Hiszpanii miałoby być inaczej? Czytałam o hiszpańskich "rozrywkach ludowych", czyli tradycyjnych zabawach. Jedna z nich wygląda tak, że osoba z przesłoniętymi oczami wymachuje szablą, usiłując obciąć głowę gęsi :roll:

Zajrzyj, Zoologu do apeli, do wątku o Allegro dla Synka. Pies 6 dni leżał w kałuży krwi, mijany przez śpieszących do kościoła na świąteczne nabożeństwo katolików.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #4 : 2007-04-18, 22:12 »
Zoologu - właśnie czytałem na innym forum,jaki stosunek do zwierząt ma nasz kościół - oto  cytaty: św. Bonawentura: "Wszystko istnieje dla człowieka". Francis Bacon: "Gdyby ród człowieczy nagle zniknął, świat straciłby wszelki sens i zszedł na manowce." I creme de la creme, czyli Pius IX: "Zwierzęta nie mają żadnych praw. Zostały stworzone na użytek człowieka, tak samo jak rośliny i kamienie". "Człowiek ma prawo zadawać zwierzętom śmierć i cierpienie dla celów słusznych i pożytecznych, a nawet tylko dla rozrywki." ("Dykcjonarz katolicki"). A tu jeszcze o corridzie: " A gdzie powstała korrida, jak nie w katolickiej aż do bólu Hiszpanii? Zresztą to widowisko (czy raczej rzeź) wywodziło się ze średniowiecznych igrzysk, w których konni rycerze mieli za zadanie ugodzić lancą szarżującego byka. Owszem, w XVI w. papież wydał edykt zakazujący owych igrzysk, jednak bynajmniej nie ze względu na ginące podczas nich byki i konie, ale z powodu obawy, że traci wówczas zdrowie i życie zbyt wielu szlachetnie urodzonych rycerzy."

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #5 : 2007-04-19, 08:15 »
Pius IX: "Zwierzęta nie mają żadnych praw. Zostały stworzone na użytek człowieka, tak samo jak rośliny i kamienie". "Człowiek ma prawo zadawać zwierzętom śmierć i cierpienie dla celów słusznych i pożytecznych, a nawet tylko dla rozrywki."

Człowiekowi, głoszącemu takie teksty, zadałabym śmierć (bez cierpienia), dla "celu słusznego i pożytecznego" (nie dla rozrywki). Przestałby ogłupiać innych ludzi.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #6 : 2007-04-19, 11:15 »
I jak tu się dziwić ludziom,którzy znęcają się nad zwierzętami,skoro przykład idzie z samej Góry?.  :( Takie teksty to również kamyczek do ogródka myśliwych... :(

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #7 : 2007-04-19, 16:31 »
Zoologu - właśnie czytałem na innym forum,jaki stosunek do zwierząt ma nasz kościół - oto  cytaty: św. Bonawentura: "Wszystko istnieje dla człowieka". Francis Bacon: "Gdyby ród człowieczy nagle zniknął, świat straciłby wszelki sens i zszedł na manowce." I creme de la creme, czyli Pius IX: "Zwierzęta nie mają żadnych praw. Zostały stworzone na użytek człowieka, tak samo jak rośliny i kamienie". "Człowiek ma prawo zadawać zwierzętom śmierć i cierpienie dla celów słusznych i pożytecznych, a nawet tylko dla rozrywki." ("Dykcjonarz katolicki"). A tu jeszcze o corridzie: " A gdzie powstała korrida, jak nie w katolickiej aż do bólu Hiszpanii? Zresztą to widowisko (czy raczej rzeź) wywodziło się ze średniowiecznych igrzysk, w których konni rycerze mieli za zadanie ugodzić lancą szarżującego byka. Owszem, w XVI w. papież wydał edykt zakazujący owych igrzysk, jednak bynajmniej nie ze względu na ginące podczas nich byki i konie, ale z powodu obawy, że traci wówczas zdrowie i życie zbyt wielu szlachetnie urodzonych rycerzy."

Doskonale o tym wiem. Moje zdziwienie wynika z faktu,że Kościół powinien świecić dobrym przykładem. Wiem również, że nie świeci i dziwię się dlaczego?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #8 : 2007-04-19, 16:49 »
Nie jestem pewna, czy należy od Kościoła oczekiwać świecenia dobrym przykładem, zwłaszcza w kwestii zwierząt :/ Przecież one duszy nie mają, na tacę też nie dają... Krótko mówiąc, są stworzeniami gorszego gatunku :roll: Sam Bóg tak postanowił podobno :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedz #8 : 2007-04-19, 16:49 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #9 : 2007-04-19, 22:41 »
Zoologu - ja też się dziwię,dlaczego - chociaż nie mam złudzeń,że coś się ze strony koścoła w tej kwestji zmiei... :/  :(

Enola

  • Gość
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #10 : 2007-04-26, 16:14 »
Ja to w ogóle nie rozumiem jak ktos sie moze rajcowac tego typu rozrywkami jak corrida itp. To ma byc Unia Europejska? Toz to banda niecywilizowanych barbarzyńców!
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #11 : 2007-04-26, 16:29 »
W naszym ' cywilizowanym świecie " nie tylko corrida jest dozwolona i uważana za tradycję kultularną.We Francji i w Luxemburgu nadal legalne są polowania Par Force z psami na lisy - w U.K są one zabronione,ale i tak odbywają się nielegalnie...

Enola

  • Gość
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #12 : 2007-04-27, 16:42 »
z tego co wiem to sam ksiaze William praktykuje te polowania, na zupełnym legalu (jemu wolno).... szkoda gadać...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #13 : 2007-04-27, 17:02 »
Ponieważ są to polowania zarezerwowane dla arystokracji i uważane za ich przywilej i właśnie za tradycję - sami polujący twierdzą,że nikt im tego prawa i przywileju nie odbierze...Policja tłumaczy się,że nie może nic zrobic,bo trudno udowodnic,do jakich celów będą wykorzystywane psy...A Brytyjska rodzina królewska nigdy nie dawała w tej sprawie dobrego przykładu - oprócz Diany,która była przeciwko tej krwawej tradycji...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #14 : 2007-04-27, 17:27 »
A propos Diany, czytałam, że gdy starszy z chłopaków na któreś urodziny dostał od ojca broń mysliwską, Diana zaprotestowała i tłumaczyła, dlaczego nie powinno się polować. Tym większa szkoda, że zginęła... :( Kto teraz zaprotestuje?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedz #14 : 2007-04-27, 17:27 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #15 : 2007-04-27, 17:32 »
To była jedyna rozsądna osoba w tym gronie...  A co do polowań,to w maju w Angli zmieniają się władze - odchodzi Tony Bliar i polowania mogą zostac przywrócone,gdyż w Brytyjskim parlamencie większośc mają tzw. zwolennicy tradycji...  :(

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #16 : 2007-04-27, 17:39 »
No to kicha... Zaczynam mieć alergię na wszelkiej maści "zwolenników tradycji" :roll: Często, jak ktoś chce głupotę przeforsować, podpiera się "tradycją"...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #17 : 2007-04-27, 17:51 »
Tak właściwie,to i tak nie widac róznicy,bo zakaz jest tylko na papierze,a z jego przestrzeganiem i karaniem łamiących prawo,różnie bywa...Nawet nie wiem,czy w ciągu tych dwóch lat,od kiedy obowiązuje zakaz,komukolwiek udowodniono jego złamanie - po prostu policja jest obojętna,a polujący mają kasę i zawsze się wywiną...  :(

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #18 : 2007-05-02, 13:44 »
Wracając jeszcze do polowań z nagonką,to znalazłem coś takiego...             http://www.aniwet.pl/artnagonka.htm

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #19 : 2007-05-02, 15:41 »
No po prostu koszmar... Jak można dobrowolnie brać w czymś takim udział? :( Jak lis musi być przerażony, gdy rozkopują jego norę... Nie pojmuję atrakcyjności czegoś takiego...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #20 : 2007-05-02, 16:32 »
IBDG - nie tylko ty.  :roll: :/ Ja w ogóle nie pojmuję,jak zabijanie zwierząt może kogoś bawic i dostarczac emocji...  :roll: W tym artykule,niby są przeciwko,ale piszą,że,np. polowanie z norowcami już jest " cacy "... :(

Forum Zwierzaki

Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedz #20 : 2007-05-02, 16:32 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #21 : 2007-05-02, 17:03 »
Niby jest bardziej "sportowe", bo szanse równiejsze... Dla mnie i to jest chore... Jak mój poprzedni pies w parku wyciągnął za ogon kreta z nory, doskoczyłam z krzykiem, bojąc się, że uszkodzi zwierzątko... Nie wyobrażam sobie szkolenia psa po to, by go szczuć na inne zwierzę :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #22 : 2007-05-02, 17:26 »
No właśnie - te psy są szkolone,a ja ,niestety,widziałem jak  :roll: ...koszmar   :roll: ...Te psy nie atakują lisa instynktownie - jest im to wpajane od urodzenia... :( W ogóle polowanie jest chore i tyle...

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Noblista przeciw corridzie
« Odpowiedź #23 : 2007-05-03, 07:36 »
A ja się nie dziwię :/ Kościół katolicki w Polsce też nie staje w obronie "braci mniejszych", czemu w Hiszpanii miałoby być inaczej? Czytałam o hiszpańskich "rozrywkach ludowych", czyli tradycyjnych zabawach. Jedna z nich wygląda tak, że osoba z przesłoniętymi oczami wymachuje szablą, usiłując obciąć głowę gęsi :roll:

Zajrzyj, Zoologu do apeli, do wątku o Allegro dla Synka. Pies 6 dni leżał w kałuży krwi, mijany przez śpieszących do kościoła na świąteczne nabożeństwo katolików.

Kosciol katolicki w Polsce jest tak zacofany, ze odechciewa mi sie doslownie wszystkiego :/ na lekcjach religii (na całe szczescie koniec tych udrek) ne moglam wysiedziec spokojnie 45 minut. Ksiądz, a dokładnie Proboszcz, nie miał zadnego szacunku dla zwierzat ... :| zaczynało mnie to już wkurzać, bo swoimi słowami proboje wtargnac w czyjes zycie... mowił że teraz to ludzie wola kupowac psy i koty, niz rodzic dzieci :o a przepraszam... to moje zycie i moja wola, jesli bede chciala miec kilka psow i jedno dziecko to nikt nie ma prawa mnie obrazac.. ale coz, u nas jest takie a nie inne myslenie :|

a co do całego zakazu o ktorym jest tu mowa, bardzo bym chciała aby został wprowadzony i egzekwowany... ale szczerze w to watpie, to tradycja, ale jakze okrutna :/ :(
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.