Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Małpy otrzymają prawa człowieka.  (Przeczytany 19891 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #60 : 2008-08-08, 01:55 »
Renia ale jest jedna podstawowa sprawa, którą nie moża zataić, mały ZoStaŁy już sprowadzone... i nic tego nie zmieni... no i teraz należy sie łudzić żeby nie trafiły do debili.. - za przeproszeniem.. ale na to i tak nie możemy zaradzić... no bo niby jak...? 
Eh, to jest przecież takie proste - zostały sprowadzone, ale jak zostaną kupione (choćby po to, żeby je ratować, tak, jak to Ty chcesz zrobić), to dla osób je sprowadzających wniosek będzie jeden - sprzedały się, więc trzeba sprowadzać następne. Każda kupiona małpa to jedna kolejna sprowadzona małpa.
Jakby ludzie mniej jedli mięsa to by mniej było zabijanych zwierząt
Na-a. Jakby ludzie nie jedli dziczyzny, to mniej by było zabijanych zwierząt - owszem. Ale gdyby ludzie nie jedli zwierząt hodowlanych, to po pewnym czasie nie byłoby ich prawdopodobnie w ogóle (no bo czy ktoś by hodował świnie dla przyjemności?).

A Ty, Ptica, mnie zadziwiasz każdym kolejnym postem - tak, jem mięso i jem je dla przyjemności. Gdybym chciał, przeżuciłbym się pewnie na warzywka i przetwory mleczne (choć to IMO nienaturalne). Ale nie chcę. Jem, bo mi smakuje. I tak, czuję przyjemność z możliwości zjedzenia sobie pysznego kebabiku. Ale to co innego, niż przyjemność z biegania po lesie i napie****nia do zwierząt, z którymi potem i tak nic nie robisz (chociaż nie, przecież wieszacie sobie nad kominkami poroże, czaszkę, czy skórę, rzeczywiście). Przeraża mnie, że próbujesz każdemu przykleić łatkę myśliwego, bo je mieso. Naprawdę, to, że Tobie sprawia frajdę latanie ze strzelbą i nawalanie do zwierząt, nie ma nic wspólnego z przyjemnością jedzenia mięsa, która płynie ze smaku, nie z samego faktu (no chyba, że u Ciebie jest inaczej, i patrząc na te posty jestem w stanie w to uwierzyć). Bawi mnie też ta wasza cała wielka filozofia. Sprawa jest prosta - łazicie po lesie i zabijacie. Żadne kodeksy i inne pierdoły tego nie zmienią.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #61 : 2008-08-08, 07:38 »
to akurat uogólnienie i to dość ryzykowne, choć przyznaję, często sie sprawdza :) tylko trzeba patrzeć na czyny a nie słowa ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #62 : 2008-08-08, 08:53 »
Cytuj
Ale gdyby ludzie nie jedli zwierząt hodowlanych, to po pewnym czasie nie byłoby ich prawdopodobnie w ogóle (no bo czy ktoś by hodował świnie dla przyjemności?).

I tak,i nie: gdyby ludzie w przyszłości przestali jeść mięso,gatunki czysto mięsne pewnie by wyginęły - bo krowy oprócz mięsa dają jeszcze mleko,kury jaja,a świnie są tylko na mięso - chociaż są też świnki Wietnamskie hodowane jako zwierzęta trzymane w domach do towarzystwa,więc są też hodowane dla przyjemności i w ten sposób świnki jako gatunek może by całkowicie nie zniknęły.

Cytuj
Ale to co innego, niż przyjemność z biegania po lesie i napie****nia do zwierząt, z którymi potem i tak nic nie robisz (chociaż nie, przecież wieszacie sobie nad kominkami poroże, czaszkę, czy skórę, rzeczywiście). Przeraża mnie, że próbujesz każdemu przykleić łatkę myśliwego, bo je mieso.

Dokładnie - gdy tylko ktoś jest przeciwko myśliwym i ich hobby,to zaraz dostaje pytanie: a mięso jesz?,skoro tak to nie możesz być przeciwko myślistwu,bo to obłuda ...
Ale czy myśliwi polują dla mięsa? - czym innym było upolowanie bizona przez Indian Północno Amerykańskich,którzy wykorzystywali wszystko z zabitego przez siebie zwierza: mięso do jedzenia,skóry i kości do budowy namiotów - a czym innym jest współczesne myślistwo,które nie jest podyktowane potrzebą - potrzebujemy tego jelenia,dzika,zająca,lisa,itp. - tylko suchą gospodarką planami " pozyskania " - mięso jest tu li tylko produktem ubocznym,ważnym ale nie napędzającym myśliwego do działania,jak przed wiekami - ważny jest plan,suche liczby i statystyki: mamy zabić tyle i tyle,nieważne że tylko część się zje a resztę w całości zakopie lub spali - to jest właśnie obłuda.

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #62 : 2008-08-08, 08:53 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #63 : 2008-08-08, 12:26 »
a co do tematu: fantastyczny krok  w rozwoju ludzkości :) wszak o jakości cywilizacji świadczy jak większość traktuje mniejszość i jak człowiek traktuje braci mniejszych :)
tez tak uwazam, chociaz spotkałam sie z wysmianiem tego pomysłu 'na zywo' ale mysle ze to przez mało sprecyzowane te 'prawa człowieka' nie wiedz a co codzi o jakie prawa, ale mam nadzieje ze gdy napisza dokłądnie zostanie to dobre odebrane przez ludzi, tak jak my na to patrzymy, ze wkońcu cos sie dzieje by było lepiej nie tylko dla ludzi ale tez dla zwierzat ;)

cóż ptica, człowiek nie jest drapieżnikiem, nie wierzysz to idź na polowanie bez broni i najlepiej od razu rzuć się na niedźwiedzia ;)
zeby nie było, drapieznik nie poluje na drapieznika niby, skoro ptica uwaza sieza drapieznika niech nie idzie na niedzwiedzia, normalnie tak by nie było (wilk nie walczy z niedziedziem by go zjesc) ale niech upoluje dzika, sarne czy nawet kaczke bez brni, psa czy wabika, nie masz ptica szans a to swiadczy o tym ze gdyby nie technika ludzie juz dawno by wygineli, a pierwsi byliby ci co uwazaja ze sa drapieznikami i próbowaliby polowac...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #64 : 2008-08-08, 12:39 »
No i kolejny temat nam w stronę myslistwa zbacza... ;)
 
Oto, co Ptica nam narobił...  ;p

Jeśli chodzi o prawa małp, spotkałam sie z niezrozumieniem tej kwestii nawet przez miłosników zwierząt... Ludzie są zaskoczeni i w pierwszej chwili dziwne rzeczy im chodzą po głowach :P Cóż, to rzeczywiście precedens, prawa ludzi dla zwierząt... Niektórym zapewne włos się zjeżył na głowie i podniósł berecik ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #65 : 2008-08-08, 13:04 »
Tak, PTICA nam kilka tematów " zapticował " :lol:
Co do tematu,to przyznanie tych praw było takim wybiegiem,żeby zwierzęta nie mogły być wysiedlone ze swojego ośrodka / zoo - fajnie by jednak było,gdyby wszystkie zwierzęta dostały więcej praw,nienaruszalnych przez człowieka.

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #66 : 2008-08-08, 19:42 »
Pao - o czym dokładnie mówisz? :)
Lis - oczywiście masz rację. Ale populacja i krów i kurczaków bardzo by spadła, a świnie (nie licząc tych, o których pisałeś, których pewnie jest niewiele) całkowicie by wyginęły. Poza tym nie oszukujmy się - te gatunki, które jemy, to zwierzęta hodowlane, które nie poradzą sobie same. Albo zrobi się z nich potrawę, albo i tak zginą. Nikt ich przecież nie będzie hodował dla przyjemności :)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #67 : 2008-08-08, 19:52 »
Tak,właśnie dlatego nie widzę związku pomiędzy jedzeniem mięsa ze zwierząt hodowlanych ( które,niestety po to powstały ... ),a pomiędzy polowaniem dla przyjemności ...
Co do populacji krów,to na pewno zmniejszyła by się populacja tych typ[owo mięsnych ras,a tych " mlecznych " było by więcej - kury też by raczej przetrwały ze względu na jajka.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #68 : 2008-08-08, 22:38 »
Po tym jak człowiek traktuje zwierzęta poznaje się,jakim jest on człowiekiem i jak traktuje ludzi.
albo lisy... i szkodniki :D
cóż ptica, człowiek nie jest drapieżnikiem, nie wierzysz to idź na polowanie bez broni i najlepiej od razu rzuć się na niedźwiedzia ;)

a co do tematu: fantastyczny krok  w rozwoju ludzkości :) wszak o jakości cywilizacji świadczy jak większość traktuje mniejszość i jak człowiek traktuje braci mniejszych :)
Chętnie bym zapolował na niedźwiedzia z łukiem...mielibyśmy wyrównane szanse ...no nie


małpiszony z prawami człowieka
To największa bzdura jaką słyszałem!
Nie można tworzyć takich precedensów bo to GŁUPOTA !!!!
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #68 : 2008-08-08, 22:38 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #69 : 2008-08-08, 23:11 »
Nie można tworzyć takich precedensów bo to GŁUPOTA !!!!
jest wiele głupot w prawie, bardzo wiele, i jakos zyjemy, a to, naszym zdaniem nie głupota :P
albo lisy... i szkodniki :D
czy chciałes zaznaczyc ze lisy to nie zwierzeta? :hmmm:
Chętnie bym zapolował na niedźwiedzia z łukiem...mielibyśmy wyrównane szanse ...no nie
drapieznik raczej nie poluje przy pomocy rzeczy (łuku) a skoro uwazasz sie za drapieznika, porzuc łuk, stań oko w oko z niedzwiedziem.... pogadamy wtedy... o ile przezyjesz
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #70 : 2008-08-08, 23:16 »
małpiszony z prawami człowieka
To największa bzdura jaką słyszałem!
Nie można tworzyć takich precedensów bo to GŁUPOTA !!!!
Wszystko wskazuje na to, że prawo do życia i prawo do wolności zostaną przyznane małpom naczelnym. Będzie to pierwszy przypadek w historii ludzkości, kiedy fundamentalne prawa człowieka zostaną przyznane również nie-ludziom.
Co jeszcze zmienią nowe przepisy? Nie będzie można wykorzystywać małp człekokształtnych w cyrkach, ani do reklam telewizyjnych. Choć trzymanie ich w ogrodach zoologicznych nie będzie zakazane, to warunki ich życia zostaną znacznie polepszone.


Co w tym jest głupiego? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #71 : 2008-08-08, 23:18 »
albo lisy... i szkodnik

Albo PTICE - te skrzydlate  :evil:


DChętnie bym zapolował na niedźwiedzia z łukiem...mielibyśmy wyrównane szanse ...no nie


Może by Cię trochę pokiereszował?  ;)


małpiszony z prawami człowieka
To największa bzdura jaką słyszałem!
Nie można tworzyć takich precedensów bo to GŁUPOTA !!!!

Niektórzy ludzie tego nie zrozumieją ...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #72 : 2008-08-09, 10:17 »
albo lisy... i szkodniki :DChętnie bym zapolował na niedźwiedzia z łukiem...mielibyśmy wyrównane szanse ...no nie


małpiszony z prawami człowieka
To największa bzdura jaką słyszałem!
Nie można tworzyć takich precedensów bo to GŁUPOTA !!!!
Powtarzam po raz kolejny małpy z prawami zwierząt. Nie człowieka, tylko zwierząt!
BTW Indian obecne badania mówią jasno, że wykorzystanie upolowanych przez nich bizonów było bardzo słabe. Zabijali dużo więcej niż mogli zjeść.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #73 : 2008-08-09, 13:09 »

BTW Indian obecne badania mówią jasno, że wykorzystanie upolowanych przez nich bizonów było bardzo słabe. Zabijali dużo więcej niż mogli zjeść.

Tego nie wiedziałem,ale mimo to było to uzasadnione polowanie,nie tak,jak teraz - podejrzewam że więcej bizonów zaczęto zabijać,gdy Indianie dostali w swoje ręce broń palną ... wiele spustoszeń dokonali biali,strzelając z okien pociągów ...

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #74 : 2008-08-09, 15:13 »
Tego nie wiedziałem,ale mimo to było to uzasadnione polowanie,nie tak,jak teraz - podejrzewam że więcej bizonów zaczęto zabijać,gdy Indianie dostali w swoje ręce broń palną ... wiele spustoszeń dokonali biali,strzelając z okien pociągów ...
haha
lis historia się kłania ....
Kto wybił bizony i dlaczego ?
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #74 : 2008-08-09, 15:13 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #75 : 2008-08-09, 15:42 »
Z tego co pamiętam,bizony wybili biali - strzał do bizona traktowali jako świetną rozrywkę.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #76 : 2008-08-09, 19:12 »
Z tego co pamiętam,bizony wybili biali - strzał do bizona traktowali jako świetną rozrywkę.
A historię tylko w podstawówce miałeś?
Pamięć słaba z tego co widzę bo biali faktycznie bizony wybili ale z innego powodu... W filmach o cowboyach tego też nie pokazali?
W gierkach też nic nie było?
uuuu lisie słabo,oj słabo z Tobą, a takim to obrońcą zwierząt i przyrody jesteś...
Pewnie "myślisz" że bizony zostały wystrzelane przez myśliwych dla rozrywki i skór bo to był świetny interes..haha
http://pl.wikipedia.org/wiki/Buffalo_Bill
I tu też Tego nie piszą???
HAHA
Ten oto człowiek odpowiada za wybicie przez ARMIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH bizonów ..
Spytasz dlaczego.....
Wojna była tego powodem i w ten właśnie sposób ja wygrali!
Zagłodzili Indian odcinając ich od podstawowego źródła mięsa ...
Dla rozrywki to strzel sobie w kolano lis i przestań pieprzyć bzdury bo jak to czytam to nie wiem czy wszystkim ludziom należne są ich prawa :D
Wracając do małpiszonów ...
Są faktycznie nadzwyczaj ludzkie :D
http://www.youtube.com/watch?v=WDFh5JdYh7I

 
Zapisane
Darz Bór!!!

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #77 : 2008-08-09, 19:39 »
Mnie zastanawia jedno - wy nie zabijacie, wy "pozyskujecie". Zranione zwierzę nie krwawi, to przecież "farba". Hitler też "rozwiązywał kwestię Żydów", a nie wymordował cały naród, co nie?
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #78 : 2008-08-09, 19:53 »
A co faszyzm ma wspólnego z łowiectwem?
Tylko wyjątkowo pusta, głupia i debilna osoba może to porównywać!
Jeśli się za taką uważasz to rozwiń swą myśl...bardzo cię proszę!
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #79 : 2008-08-09, 20:53 »
Cytuj
Ten oto człowiek odpowiada za wybicie przez ARMIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH bizonów ..
Spytasz dlaczego.....
Wojna była tego powodem i w ten właśnie sposób ja wygrali!
Zagłodzili Indian odcinając ich od podstawowego źródła mięsa ...

Nie zmienia to faktu,że to biali są odpowiedzialni za wybicie bizonów,ani tego,że strzelali sobie do bizonów dla rozrywki z okien w pociągach - podobnie teraz polują Rosyjscy i Ukraińscy dygnitarze.

Cytuj
Dla rozrywki to strzel sobie w kolano lis i przestań pieprzyć bzdury bo jak to czytam to nie wiem czy wszystkim ludziom należne są ich prawa :D

Też się nad tym zastanawiam ... wielu ludzi nie powinno opuścić jaskiń ...

A co faszyzm ma wspólnego z łowiectwem?
Tylko wyjątkowo pusta, głupia i debilna osoba może to porównywać!
Jeśli się za taką uważasz to rozwiń swą myśl...bardzo cię proszę!

Faszyzm to za mocne określenie,ale na niektórych gatunkach myśliwi chcieli by przeprowadzić ( lub przeprowadzają ) , " zwierzęcy holokaust ".

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #80 : 2008-08-09, 20:58 »

Też się nad tym zastanawiam ... wielu ludzi nie powinno opuścić jaskiń ...


Ty raczej swojej nie opuszczasz :D
Wiedziałeś że naczelne polują lis :D ?
haha co za podłe stworzenia te szympansy hehe. jak one tak mogą  a ja im chciałem dać prawa człowieka....
Będą mogły kupić broń do polowania? hmm i polować na lisy i inne szkodniki ...zaraz padnę...
A tak na poważnie
http://www.mos.gov.pl/cites-ma/rezolucje/Konf.13.4_Ochrona_i_Handel_Wielkimi_Malpami_.pdf

Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #80 : 2008-08-09, 20:58 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #81 : 2008-08-09, 21:40 »
Ty raczej swojej nie opuszczasz :D

A Tobie się zacięła płyta  :lol:


Wiedziałeś że naczelne polują lis :D ?

Dla przyjemności? :mysli:


haha co za podłe stworzenia te szympansy hehe. jak one tak mogą  a ja im chciałem dać prawa człowieka....
Będą mogły kupić broń do polowania? hmm i polować na lisy i inne szkodniki ...zaraz padnę...


........  :lol: chyba naoglądałeś się " Planety małp "  :lol: - a na poważnie: wydaje mi się,że Ty specjalnie rżniesz głupa,żeby pokazać nam jaki to jesteś błyskotliwy i jak spójne są twoje przekonania - wymawianie mi po raz enty krzaków za sklepem,obrażanie zwierząt,nazywanie ich szkodnikami - próbujesz budować swój wizerunek na zasadzie skrajności,przesady i prowokacji - z tej mieszanki,wychodzi śmieszność.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #82 : 2008-08-09, 22:52 »
Pewnie że tak...przecież Ty się nie zmieniłeś haha...
Szympansy panie kolego zabijają nawet przedstawicieli swojego gatunku i to tylko po to aby zabić...Też tego nie wiedziałeś...?
Stary....załamujesz mnie....
Ten proceder dotyczy głównie młodych samców które przeszukują busz w poszukiwaniu innych...takie małpie chuligaństwo..
zapuszczają się na obce terytorium i zabujają innego młodego samca , ot tak sobie,bez jakiegoś celu...
Zoolog powinien o tym napisać ale jakoś przykre fakty z życia zwierząt celowo pomija...bardzo nie ładnie panie zoolog :D
MAŁPA to zwierze i nie ważne że 98% genów mamy wspólne...te 2 % czyni z nas ludzi i niech tak zostanie!
Jeśli tak pragniecie się cofnąć w rozwoju to lepiej zamieszkajcie w buszu...gwarantuje że po 2 tygodniach zachwyt zniknie pod warunkiem że tam tak długo przeżyjecie.
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #83 : 2008-08-09, 23:03 »
Pewnie że tak...przecież Ty się nie zmieniłeś haha...
Szympansy panie kolego zabijają nawet przedstawicieli swojego gatunku i to tylko po to aby zabić...Też tego nie wiedziałeś...?
Stary....załamujesz mnie....
Ten proceder dotyczy głównie młodych samców które przeszukują busz w poszukiwaniu innych...takie małpie chuligaństwo..
zapuszczają się na obce terytorium i zabujają innego młodego samca , ot tak sobie,bez jakiegoś celu...
Zoolog powinien o tym napisać ale jakoś przykre fakty z życia zwierząt celowo pomija...bardzo nie ładnie panie zoolog :D
MAŁPA to zwierze i nie ważne że 98% genów mamy wspólne...te 2 % czyni z nas ludzi i niech tak zostanie!
Jeśli tak pragniecie się cofnąć w rozwoju to lepiej zamieszkajcie w buszu...gwarantuje że po 2 tygodniach zachwyt zniknie pod warunkiem że tam tak długo przeżyjecie.

Pytanie brzmi,czy małpy chodzą sobie po buszu i zabijają inne zwierzęta w celu odczucia przyjemności i w celu " pozyskania " trofeum "?.
To o czym piszesz,to instynkt,może zwalczanie konkurencji - tak,małpy to zwierzęta ale to nie zmienia faktu,że są najbardziej zbliżone do nas - np.słoń potrafi tworzyć abstrakcyjne obrazy,a nawet namalować słonia,a z drugiej strony też potrafi zabić,człowieka też - czy jedno wyklucza drugie? - czy instynkt i agresja wykluczają inteligencję?.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #84 : 2008-08-09, 23:16 »
lis
niektóre zwierzęta zabijają dla przyjemności,jeśli tego nie wiesz to świadczy o twoim poziomie ......
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #85 : 2008-08-09, 23:23 »
lis
niektóre zwierzęta zabijają dla przyjemności,jeśli tego nie wiesz to świadczy o twoim poziomie ......

Nie przeczę temu - my jednak ponoć mamy coś,czym się tak szczycimy; mózg,inteligencję,potrafimy odróżniać dobro od zła,ponoć ...
Skoro jesteśmy tacy " wyjątkowi " jak sami o sobie mówimy,powinniśmy też w wyjątkowy sposób postępować - my,natomiast wybieramy prawo pięści.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #86 : 2008-08-09, 23:37 »
ptica przeczytaj co mam w podpisie, pod postem
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
ja sie z tym zgadzam, a jelsi czepiasz sie tego ze małpy poluja, to moze to kolejny ktok by byc bardziej ludzkimi?
co do samego zabijania przez małpy, watpie czy robia to bezcelowo, a jesli? im to wypominasz a sam slinisz si ena widok łuku czy broni.
ktos na twoim forum, na lasach napisał ( z tego co pamietam) ze człowiek od tego zaczynał, ze zaczał jest miesa, przez co miał wiecej energi bla bla bla przez co mózg sie rozwijal bla bla bla i z małp stalismy si eludzmi dlatego ze zaczelismy jesc mieso, moze to dla szympansów krok na przód w ewolucji?
szympansy poluja ale moga stac sie jednoczesnie ofiara, wnosza i wynosza cos ze srodowiska, a człowiek tylko wynosi, wiec nie powinien miec prawa zabijac skoro nic nie robi by inne gatunki przerwały, skoro nie jest w łańcuchu pokarmowm, to niech juz sie do niego nie wtraca
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #87 : 2008-08-10, 00:08 »
Wątpić to ty możesz ,podobnie jak lis.
Tu trzeba wiedzieć,tu nie może sie komuż wydawać ,nie można gdybać i przypuszczać
Człowiek jest częścią łańcucha pokarmowego i też bywa zjadany.
TY tylko WYNOSISZ ze środowiska.Pisz za siebie.
lis
TY jesteś wyjątkowy pod każdym względem.
Z racji tego powinieneś być mieszkańcem  zoo jako niezwykle rzadki przypadek nieznanego ogniwa ewolucji.
prawie człowiek ale już nie.
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #87 : 2008-08-10, 00:08 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #88 : 2008-08-10, 00:12 »
Nie twierdzę, że jesteście faszystami. Jasno napisałem, o co mi chodzi - tak samo, jak oni, nazywacie pewne oczywiste rzeczy "złagodzonymi" zamiennikami. Nie wiem, po co. Może żeby uspokoić sumienie? I tylko o to podobieństwo mi chodzi.
Ty "wytropiłeś zwierzynę po farbie i ją pozyskałeś". A tak naprawdę - "odszukałeś konające zwierzę i z premedytacją je zabiłeś". Widzisz teraz o czym mówię?

PS - może i byłbyś elementem łańcucha pokarmowego/ekosystemu/whatever, gdybyś polował gołymi rękami. 
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #89 : 2008-08-10, 00:45 »
PS - może i byłbyś elementem łańcucha pokarmowego/ekosystemu/whatever, gdybyś polował gołymi rękami. 
to na pewno, a nie miałbys szans ze zwierzyna
Człowiek jest częścią łańcucha pokarmowego i też bywa zjadany.
TY tylko WYNOSISZ ze środowiska.Pisz za siebie.
pisze ogólnie o ludziach, ile jest tych co cos ofiarowało naturze a ile jest tych co tylko wzieło? i pisząc o tych pierwszych nie mam na mysli mysliwych którzy wypuscili zajaca i dali sól do lizawki a tych którzy naprawde przyczynili sie do tego by polepszyc los zwierzat.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 28 zapytaniami.