Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Małpy otrzymają prawa człowieka.  (Przeczytany 19883 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #90 : 2008-08-10, 01:25 »
To jest wasz grzech ..piszecie ogólnie a to tak jakbyś pisała o nikim!
Ci=oni=tamci= 0= NIKT
Pisz co TY robisz przeciwko KOMU KONKRETNIE jesteś itd.
Ludzie w tłumie są anonimowi ale z każdy tłum składa sie z poszczególnych osób a te osoby i ich działania maja wpływ na całość.
Mówienie ogólnie to budowanie braku osobistej odpowiedzialności za czyny i słowa.TO BRAK CHARAKTERU !
Ja piszę DO CIEBIE jako ja .


MOTODUF

O języku łowieckim też już było.Podałem linki doucz się aby zaczynać dyskusje.
Już jeden bystry inaczej po waszej stronie jest!Chcesz mu dotrzymać kroku?

ps .
jak już będziemy w piachu to na 100% częścią łańcucha pokarmowego :D
jesteśmy wszak tylko mięsem.
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #91 : 2008-08-10, 03:11 »
No to jeszcze raz to samo napiszę, może wreszcie wielce konkretny Ptica raczy mi odpowiedzieć:

Cytat:  PTICA
małpiszony z prawami człowieka
To największa bzdura jaką słyszałem!
Nie można tworzyć takich precedensów bo to GŁUPOTA !!!!
Wszystko wskazuje na to, że prawo do życia i prawo do wolności zostaną przyznane małpom naczelnym. Będzie to pierwszy przypadek w historii ludzkości, kiedy fundamentalne prawa człowieka zostaną przyznane również nie-ludziom.
Co jeszcze zmienią nowe przepisy? Nie będzie można wykorzystywać małp człekokształtnych w cyrkach, ani do reklam telewizyjnych. Choć trzymanie ich w ogrodach zoologicznych nie będzie zakazane, to warunki ich życia zostaną znacznie polepszone.


Co w tym jest głupiego? Czy fakt, że małpy też potrafią zabijać, powoduje, że w/w prawa nie powinny im przysługiwać?

   
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #92 : 2008-08-10, 03:52 »
Cytuj
O języku łowieckim też już było.Podałem linki doucz się aby zaczynać dyskusje.
Już jeden bystry inaczej po waszej stronie jest!Chcesz mu dotrzymać kroku?

Chyba nie potrafisz pisać bez złośliwości w moim kierunku?
Co do gwary podajesz nam waszą,ugładzoną wersję jej pochodzenia,ale mnie bardziej przekonuje to co widać na pierwszy rzut oka - że jest to kamuflaż faktycznego znaczenia słów i czynności,które wykonujecie,
P.S: też czekam na odpowiedź na pytanie zadane przez IBDG.

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #92 : 2008-08-10, 03:52 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #93 : 2008-08-10, 10:04 »
No to jeszcze raz to samo napiszę, może wreszcie wielce konkretny Ptica raczy mi odpowiedzieć:
Wszystko wskazuje na to, że prawo do życia i prawo do wolności zostaną przyznane małpom naczelnym. Będzie to pierwszy przypadek w historii ludzkości, kiedy fundamentalne prawa człowieka zostaną przyznane również nie-ludziom.
Co jeszcze zmienią nowe przepisy? Nie będzie można wykorzystywać małp człekokształtnych w cyrkach, ani do reklam telewizyjnych. Choć trzymanie ich w ogrodach zoologicznych nie będzie zakazane, to warunki ich życia zostaną znacznie polepszone.


Co w tym jest głupiego? Czy fakt, że małpy też potrafią zabijać, powoduje, że w/w prawa nie powinny im przysługiwać?

   
wybacz...myślałem że odpowiedź jest oczywista.
Prawo do życia i do wolności.
To pojęcie jest tak ogólne że w stosunku do ludzi też są niedoskonałe.Widzisz to na przykładzie Chin , USA , Rosji, a czasami i naszego kraju.
Są miejsca na ziemi w których życie ludzkie warte jest parę butów ...
Czy w takiej sytuacji moralne jest dawanie takich praw małpą ?
Powinien być zakaz wywozu naczelnych z ich miejsc bytowania , a te które już tu są to niech są ale w żadnym przypadku nie można ich zrównywać z ludźmi.To tylko zwierzęta.
Wolność małp w naszych Europejskich warunkach?
Co to da?Po co to komu?To są zwierzęta ...tracimy wartości ,uwsteczniamy się czy aż tak trudno to zobaczyć.
Małpy są i będą poddawane badaniom i eksperymentom ponieważ to zwierzęta , a nie ludzie.
Co do cyrków i reklam wystarczą inne zakazy , nie trzeba od razu się  zezwierzęcać
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #94 : 2008-08-10, 11:17 »
Prawo do życia i do wolności.
To pojęcie jest tak ogólne że w stosunku do ludzi też są niedoskonałe.Widzisz to na przykładzie Chin , USA , Rosji, a czasami i naszego kraju.
Są miejsca na ziemi w których życie ludzkie warte jest parę butów ...
Czy w takiej sytuacji moralne jest dawanie takich praw małpą ?
Moim zdaniem jest moralne, tak, jak moralne jest pomaganie zwierzętom, mimo, że ludzie głodują... To bardzo częsty zarzut ludzi, którzy najczęściej nie pomagają nikomu. Należy zwalczać wszelką niesprawiedliwość i pomagać wszystkim potrzebującym istotom. Jeśli będziemy uzależniać poprawę losu zwierząt od wcześniejszego zapewnienia poszanowania wszelkich praw wszystkim ludziom na ziemi, zwierzęta nigdy nie doczekają sie pomocy... Zawsze gdzieś będą łamane prawa ludzi, będzie głód i wojny... Homo homini lupus est... Choć to niesprawiedliwe dla wilków... Naszemu okrucieństwu żadna istota nie dorówna. I nie sądzę, żeby to się kiedykolwiek zmieniło.
Powinien być zakaz wywozu naczelnych z ich miejsc bytowania , a te które już tu są to niech są ale w żadnym przypadku nie można ich zrównywać z ludźmi.To tylko zwierzęta.
Nikt ich nie chce zrównywać, to Twoja nadinterpretacja.
Co to da?Po co to komu?To są zwierzęta ...tracimy wartości ,uwsteczniamy się czy aż tak trudno to zobaczyć.
Jak szacunek dla innych istot można uznać za tracenie wartości i uwstecznienie? Nie pojmuję Twojego toku rozumowania... Jest wręcz odwrotnie, takie inicjatywy są dowodem na postęp cywilizacyjny. Coraz więcej wiemy, coraz więcej rozumiemy i coraz bardziej szanujemy cały świat wokół nas.
Małpy są i będą poddawane badaniom i eksperymentom ponieważ to zwierzęta , a nie ludzie.
Mam nadzieję, że jednak nie będą. Dość makabrycznych doświadczeń na nich wykonywano, nie przejmując sie tym, że jako zwierzęta o wysokim stopniu inteligencji cierpiały nie tylko fizycznie. Mam nadzieję, że doświadczenia na jakichkolwiek zwierzętach będą stopniowo redukowane i zastępowane metodami alternatywnymi.
Co do cyrków i reklam wystarczą inne zakazy , nie trzeba od razu się  zezwierzęcać
Tak, jestem strasznie zezwierzęcona... Nie wypieram się :)
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #95 : 2008-08-10, 12:21 »
Czy postęp cywilizacyjny nie jest największym Waszym i moim z resztą też wrogiem?
:D
Przewrotne ?
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #96 : 2008-08-10, 12:27 »
Czy postęp cywilizacyjny nie jest największym Waszym i moim z resztą też wrogiem?
:D
Przewrotne ?


Tylko że nie chodzi tu o postęp przemysłowy,a intelektualny,moralny,chodzi o inny sposób myślenia i postrzegania.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #97 : 2008-08-10, 12:46 »
To się ze sobą wiąże .......jeden
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #98 : 2008-08-10, 13:08 »
Tylko o ile postęp przemysłowy, prowadzony bez szacunku dla przyrody może doprowadzić do katastrofy, o tyle poszerzanie horyzontów myślowych dzięki coraz większej wiedzy na temat naszego świata, moze ten świat uratować przed katastrofą... Przewrotne? ;)

Ptica, możesz zrezygnować z kropkowania?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #98 : 2008-08-10, 13:08 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #99 : 2008-08-10, 13:09 »
moze tylko na kropki go stac

wieksza swiadomosc, oworzenie oczu na cierpienie zwierzat o krok do przodu, to swiadczy ze człowiek roziwja sie tez umysłowo, nie widzi tylko dobra dla swojego gatunku ale dla całej ziemi
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #100 : 2008-08-10, 18:15 »
Widzę, Ptica że uważasz zwierzęta za gorsze istoty od ludzi. Moim zdaniem to zła droga. Pamiętaj o tym, że szympansy to Twoi najbliżsi współcześnie żyjący krewni. Należny jest im wobec tego szacunek, niezależnie od tego czy zabijają dla przyjemności czy też nie.
BTW mojej skromnej osoby i Twojego zarzutu, że pomijam niewygodne fakty z życia zwierząt chcę zaznaczyć, że piszę o zwierzętach tylko obiektywnie. Ci co mnie znają doskonale o tym wiedzą. Na dowód umieszczam nowy post o szympansach w dziale "Dzikie zwierzęta".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #101 : 2008-08-10, 19:40 »
załóżmy coś takiego...
W zoo szympans zabija innego szympansa , mają już prawa człowieka ; jakie skutki prawne czynu poniesie szympans zabójca.
....
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #102 : 2008-08-10, 19:50 »
Żadnych, bo w myśl prawa nie będzie obywatelem szympansem :roll: tylko nadal zwierzęciem, nie podlegającym ludzkiemu prawu.
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #103 : 2008-08-10, 20:08 »
ale odebrał życie małpie która ma prawo do życia takie jak człowiek.
psa który zagryzł człowieka się usypia!
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #104 : 2008-08-10, 21:06 »
Skutek prawny jest następstwem określonych przepisami prawa okoliczności, w wyniku których powstaje, ulega zmianie lub wygasa stosunek prawny.
Podmiotem stosunku prawnego może być osoba fizyczna lub prawna, a zwierzę, nawet mające fundamentalne prawa ludzkie, nie jest ani jednym, ani drugim.

Jakoś uparcie nie chcesz przyjąć do wiadomości, na czym polegają fundamentalne prawa ludzi, które mają otrzymać małpy. Czyżbyś naprawdę wyobrażał sobie, że małpy będą odpowiadać przed sądem tak, jak ludzie? ;) Że będą żyły w naturalnym środowisku, ale nad porządkiem w ich społeczności czuwać będzie policja? Że jak jedna małpa drugiej przyłoży kokosem, Wysoki Sąd nałoży na nią grzywnę i nakaże w ramach zadośćuczynienia sprzątać dżunglę? A jak krnąbrny podsądny da drapaka, na drzewach zawisną jego portrety z napisem Monkey Bad Wanted? :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #104 : 2008-08-10, 21:06 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #105 : 2008-08-10, 21:22 »
Nie dążycie do tego??
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #106 : 2008-08-10, 21:33 »
Rozmowa z Tobą staje się nudna i uciążliwa,bo Ty albo udajesz,albo nie rozumiesz tego,PO CO tym konkretnym zwierzętom przyznano takie a nie inne prawa - po prostu jest to z Twojej strony nadinterpretacja faktów.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #107 : 2008-08-10, 21:34 »
Cytat: Ptica
Nie dążycie do tego??
Ależ oczywiście, że do tego dążymy... Podczas rytualnego pieczenia mysliwych w ognisku obmyślamy, jak do tego doprowadzić... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #108 : 2008-08-10, 21:54 »
Na żartach się nie znacie i tyle obywatelu LIS
IBGD
Znacie się na żartach i dostajecie dowód uznania .
Darz Bór
Merytorycznie
Nawet w słusznych sprawach nie można przesadzać .
W tym wypadku trzeba szukać innego rozwiązania ponieważ w przeciwnym razie zaostrzy to apetyty na podobne naginanie i nadinterpretacje prawa.
Małpa to małpa i tym kończę ten wątek.
Pozdrawiam
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #109 : 2008-08-10, 22:57 »
dzieki, po obejzeniu śmiesznej fotki (z wyjazdu) poprawiłam sobie dodatkowo humor tym co przeczytałam xD "Monkey Bad Wanted" :lol:
ptica, dlatego trzeba te prawa tak przyznac, tak dokładnie zapisac, ktos mądry musi nad tym czuwac by było jasno powiedziane jakie to sa prawa i na czym polegaja, wtedy nie bedzie niedopowiedzen (mam nadzieje)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #110 : 2008-08-12, 17:51 »
ale odebrał życie małpie która ma prawo do życia takie jak człowiek.
psa który zagryzł człowieka się usypia!

Niesłusznie ponieważ zamiast usypiać psa powinno się ukarać jego opiekuna. Winni tych tragedii są zawsze ludzie, nigdy psy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedz #110 : 2008-08-12, 17:51 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #111 : 2008-08-12, 18:40 »
Ludzie,trzymający np.psy w kojcach.:roll:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #112 : 2008-08-12, 19:55 »
Niesłusznie ponieważ zamiast usypiać psa powinno się ukarać jego opiekuna. Winni tych tragedii są zawsze ludzie, nigdy psy.
pies nie ma praw człowieka
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #113 : 2008-08-12, 20:03 »
Ale opiekun już ma ... :evil:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #114 : 2008-08-12, 22:44 »
pies nie ma praw człowieka

wiec dlaczego ma być tak karany? przez to ze nie ma praw człowieka nie ma zadnych praw? dla nas ejgo zycie jest również ważne, a własciciel(taki który sie psem nie interesuje) bardziej zabolałaby grzywna niz uspanie psa, za to dla własciciela który kocha psa, a pies ugryzł z winy poszkodowanego to za wysoka kara, czyli- nie zabijac psa a karac własciciela
Niesłusznie ponieważ zamiast usypiać psa powinno się ukarać jego opiekuna. Winni tych tragedii są zawsze ludzie, nigdy psy.
całkowicie sie z tym zgadzam, ludzie którzy wychowali psa, albo ludzie którzy psa sprowokowali
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #115 : 2008-08-14, 17:54 »
pies nie ma praw człowieka

Jednakże każdy pies ma prawo być psem. To najwięksi przyjaciele człowieka, a część z nas traktuje psy gorzej niż przedmioty codziennego użytku.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Małpy otrzymają prawa człowieka.
« Odpowiedź #116 : 2008-08-14, 20:26 »
Jednakże każdy pies ma prawo być psem. To najwięksi przyjaciele człowieka, a część z nas traktuje psy gorzej niż przedmioty codziennego użytku.
święta prawda
Zapisane
Darz Bór!!!
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 27 zapytaniami.