Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: inteligencja naszych zwierzat  (Przeczytany 1046 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hexe1982

  • Gość
inteligencja naszych zwierzat
« : 2005-03-31, 19:43 »
uwazam ze wszystkie zwierzeta sa na swoj sposob inteligentne, jedne moze wiecej inne mniej-to tak samo chyba jak u ludzi.chcialabym zebyscie podzielili sie ze mna co sprawia ze uwarzacie ze wasze zwierzatko jest inteligentne, na pewno jest taka rzecz ktora was zachwyca, wzrusza i rozsmiesza w zachowaniu waszych pupili.
moze jak przeczyta to jakis czlowiek uwazajacy ze zwierzeta sa nierozumne to zrozumie, ze to on byl nierozumny!!!!
a oto klika przykladow zachowania sie mojej juz SP. kochanej suni
1.gdy wychodzilam z nia na dwor i mowilam ze idziemy do karoliny (mojej kumpeli) to sunia zaraz wiedziala ze idziemy prosto, a jak mowilam ze idziemy do marty to wiedziala ze musimy isc na prawo.
2.gdy bylam z nia na boisku i sobie hasala a ja spytalam idziemy do domu to spogladala na mnie swoimi oczami i biegla w strone domu
3. miala taka swoja poduszke ktora zawsze pod stolem chowala, ja ta poduszke zolwik nazywalam. i jak do niej mowilam przynies zolwika, gdzie jest twoj zolwik to zaraz lecial pod stol tym swoim galopem jak konik i przynosila zolwika w pyszczku
w gowie mam jeszcz tysiace innych przykladow ale to bym musiala list napisac....
kiedys cos jeszcze opowiem
a teraz wasza kolej
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #1 : 2005-04-01, 16:08 »
Fretka Albi i Alunia
-chodza bez smyczy za mna po dworze
- ragują na imie
- umia prosić
-umią powidomić o jedzeniu i piciu i o sprzatniu klatki
- nie załatwija sie na podłoge  tylko do kuwety
- wiedza że jak powiem nie wolno to tego nie będą robić
Atos
-r aguje na imie
- umi powidomić o czymś
- rozumie wszysko co sie do niego mowi.  np. id do pokoju Monik , do kuchni
- chodzi przy nodze
- umie komenty prawie wszyskie
- nie załatwai sie w domu
Rybki
- wiedza kiedy chce je nakarmić
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

hexe1982

  • Gość
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #2 : 2005-04-01, 16:25 »
Fajnie ze napisalas, a bledy sa tu niewazne, tym sie chyba nikt nie przejmuje.pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedz #2 : 2005-04-01, 16:25 »

Raven

  • Gość
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #3 : 2005-04-01, 16:53 »
To prawda, każde zwierzę jest na swój sposób inteligentne i powinniśmy to uszanować. Tylko, że w niektórych przypadkach raczej mamy do czynienia ze zwierzęcą intuicją, ich wyostrzonymi zmysłami, przyzwyczajeniami. Czasem zdaje się, że potrafią czytać w naszych myślach.
Po pewnym czasie zwierzęta zapamiętują nasz głos, zapach itp. Zaczynają poznawać nasze zamiary i humor po barwie i tonie głosu, gestach, zapachu... Ma to zapewne związek z ich inteligencją i dobrą pamięcią, ale także z wcześniej wymienionymi czynnikami.
Dlatego wiele osób różnie interpretuje inteligencję u zwierząt. Zapewne uważają, że tak naprawdę są to jedynie instynkty np. instynkt stadny. Ale ja twierdzę, że każde stworzenie ma w sobie dużo mądrości. :)

Uważam, że konie są wyjątkowo inteligentne. Można z nimi nawiązać niesamowity, niepowtarzalny kontakt. :)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #4 : 2005-04-01, 19:40 »
moj śp.szczurek umiał wchodzic po klamce jak otwierałam mu klatkę i tak przywłaszczył sobie 2 półki z mijego regału ;)
Zapisane

Bonsai

  • Gość
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #5 : 2005-04-01, 22:09 »
Kama:
-Jak mówie do niej żeby schowała język, od razu to robi:)
-Gdy móie "idziemy?" ona w pierwszej sekundzie jest juz pod drzwiami.
-to niewiarygodne, ale warczla zawsze na osoby, ktore pozniej wyrzadzily mi krzywde (moja byla przyjaciolka, przez ktora mialam ochote sie zabic,nie mogla sie do Kamy zblizyc, mimo, ze moj psiak jest jakos mily dla innych ludzi)
-liże mnie po twarzy gdy placze
Blanki:
Biega po dworze bez smyczy
daje mi buziaka, gdy jestem smutna (placze przy nim)
rozsmiesza mnie gdy calusy nie pomagaja
Zapisane

Leloo

  • Gość
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #6 : 2005-04-16, 14:07 »
Wiec tak najpierw opowiem o psie... Ma pelno zbawek i kiedy polozy sie zaluzmy 5 obok siebie np.( pilke, kosc, kolko, tak zwany mont ewrest:P) to powiem mu przynies kuleczko to wezmie kulko ja powiem wez pilke przyneisie... A jak zmienilem polozenie zabawek (dalem je w inne miejsca) to dalej potrafil wybrac;-)
A teraz u rybek moze to nie jest jakis super ale one sie juz tak przyzwaczily ze jak podniose klape od akwa to one juz podlywaja do powiezchni i czekaja az im dam jakies jedzinie...;-)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #7 : 2005-04-16, 14:36 »
Według mnie u ziwerząt jest jak u ludzi nie które są mniej mądre a nie które bardziej i nie można mówić że ktoś jest głupi nawet zwierzątko.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

polna_mysza

  • Gość
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #8 : 2005-04-17, 17:39 »
Cytat: Leloo
A teraz u rybek moze to nie jest jakis super ale one sie juz tak przyzwaczily ze jak podniose klape od akwa to one juz podlywaja do powiezchni i czekaja az im dam jakies jedzinie...;-)


to tak jak moje głodomory ;) :) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedz #8 : 2005-04-17, 17:39 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
inteligencja naszych zwierzat
« Odpowiedź #9 : 2005-04-17, 22:05 »
Cytat: Fretka13

Rybki
- wiedza kiedy chce je nakarmić


Rybki podobno sa wiecznie glodne, nie znaja uczucia sytosci, jakbys je karmila 5 razy dziennie, wszystko by zjadly. (przynajmniej tak mowil nam pan na zajeciach z hodowli ryb ;) - ja tam sie nie znam).
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.