Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Studia, jaki kierunek i co dalej??  (Przeczytany 15427 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raven

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #30 : 2005-03-30, 17:22 »
Ja planuję iść oczywiście na weterynarię i marzę aby zrobić kiedyś kurs instruktorski z jeździectwa, by móc udzielać lekcji... :wink:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #31 : 2005-03-30, 17:22 »
Eli- to czy masz w małym placu to sie okaze na studiach :P :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #32 : 2005-03-30, 17:35 »
Ja od zawsze chicałam być weterynarzem ale do niedawna miałam troche inne wyobrażenie o weterynaryjnych studiach. Kiedy się dowiedziałąm jak jest naprawde to roche przeraziły mnie te sekcje zwłok na martwych zwierzętach, praktyki w rzeźni... ale tak naprawde w głebi serca marzenie nadal pozostalo, marzenie które chciałabym spelnić. Pociąga mnie taka praca, jest bardzo ciekawa, kazdy dzien przynosi nowe wrażenia, nowe doświadczenia i nie ma czasu na nude, nie wyobrażam sobie siebie jako sekretarki albo urzędniczki w biurowcu... :lol:  Ale jako panią lekarz weterynarji owszem  :)  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #32 : 2005-03-30, 17:35 »

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #33 : 2005-03-30, 17:41 »
Ja planuje zostac weterynarzem,lub projektantem ogrodów,ale do tego wyboru jescze długa droga :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #34 : 2005-03-30, 19:09 »
Ja osobiście wybieram się do LO w naszym mieście na kierunek bio-chem. Później maturę i studia wet. Marzę o tym aby zostać wetem. Nie jest to moje chwilowe "urojenie". O tym marzę praktycznie od dzieciństwa. Jeśli mi się nie uda cóż... mam wiele innych planów :) Kocham wszelkiego rodzaju prokjekty tzn. prokjektowanie mieszkań ;) Na szczęście znajomi mówią że mam gust  :lol: Oprócz projektowania, handling, szkolenia, hodowla, praca w ZK (może sędziowanie? ;)). Od 16 ide własnie do ZK. Być może jeśli zdam egzaminy będe sędziowała. Eh... jest tyle planów :)
Zapisane

MaŁren

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #35 : 2005-03-30, 19:16 »
ja zawsze chciałam być lekarzem, ale krojenie ludzi to zdecydowanie nie jest moja pasja... potem był psycholog, ale na to jestem zdecydowanie za mało cierpliwa...nauczyciel? o tym nie myślałam nawet przez chwilę...jak na informatyka za mało interesuję się komputerami. myślałam też o dziennikarzu-na razie to jest to co chciałabym robić, ale w sumie to ryzykowne-mogę np nie znaleźć pracy...na finansistę jestem, że tak powiem, za głupia(w zakresie nauk ścisłych ;) )...na politologię też nie pójdę, bo polityka ni w ząb mnie nie interesuje :P...ostatnimi czasy zastanawiałam się nad rekonstrukcją szkieletów(chodzi o rekonstruowanie czaszek-twarzy-zwłok..by rodziny mogły pochować w spokoju członka familii) praca państwowa, bo w policji, więc stosunkowo bezpieczna, ale jest jedno "ale" -jestem bardzo niecierpliwa(właściwie to jestem cholerczyką:P) więc ta praca to nie dla mniee :P tak więc jak sami widzicie, trudno jest mi wybrać przyszłe zajęcie i strasznie zazdroszczę wam, że macie już ukierunkowane plany na przyszłość :) życze wam powodzenia w dążeniu do spełnienia ich :)
Zapisane

Gopi

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #36 : 2005-03-31, 12:10 »
Jako mała Eliza chciałam zostać wetem, ale później zrozumiałam, że to nie jest praca dla mnie, za duża odpowiedzialność. Jako duża Eliza zaś już od dawna wiem co chcę robić - pisać :wink: Narodziło się to z tego, że po prostu nie wiedziałam co mam robić, miałam zawsze za dużo zainteresowań. Teraz jestem w liceum w językowo-humanistycznej klasie, ale właściwie to ja nie jestem ani umysł humanistyczny, ani ścisły, tylko kompletnie wymieszana. Słyszałam też bardzo wiele na temat kim to ja powinnam być ;) "Masz długie palce, powinnaś zostać pianistką" (mama, gdy miałam chyba 5 lat), "Masz długie palce, gdybyś była odważniejsza mogłabyś zostać siatkarką" (wuefistka, w tym roku :P), "Jakbyś zetknęła się wcześniej z kółkiem aktorskim, to może i by coś z tego wyszło" (moja kuzynka) i jeszcze takie inne, podobne. Ja wiem, że to nie do końca serio, ale bardzo miłe :P No i co ma robić ktoś taki jak ja? Oczywiście pisać. Super praca, wolny zawód, nie trzeba być zawsze dostępnym dla szefów :) Talent podobno nawet mam. Tylko gorzej jak się nie uda, to wtedy leżę ;) Nie wiem co wtedy... Zresztą teraz też niebardzo, bo nie wiem nawet na jake studia powinnam iść :P
Zapisane

Aagata

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #37 : 2005-03-31, 13:10 »
Apiś,ja tak samo kończę LO za 1,5roku. W 1 klasie: hmmm może dziennikarstwo...? albo politologia,a może anglistyka...? W 2 klasie: stosunki międzynarodowe. I teraz biegam co dziennie do dyrektora(jest nauczycielem gegry), dostaje zestawy pytan,informatory etc. odnośnie rozszezronej matury z geografii. Mam trochę nieciekawą sytuację, bo jestem na profilu humanistycznym i niestety geografia jest tylko podstawowa,tak więc muszę jeszcze nadrobić program rozszerzony z 1klasy, a teraz ciągnąc na 2 podręcznikach,ale jeszcze żyję, szczerze mówiąc nie przemęczam się aż nad to :;d:
Stosunki międzynarodowe- Warszawa, wymagania są następujące: trzeba zdać maturę rozszezroną z: historii, wos-u, geografii i angielskiego, a że j.polski jest obowiązkowy,to w sumie 5 przedmiotów :wink: cudownie...
Ten kierunek jest bardzo ciekawy(oczywiście dla tych,którzy się tym interesują;)), wymiany nawet roczne z innymi europejskimi uczelniami,staże w firmach, jeżeli sprawdzę się na stażu,to później mogę mieć już zagwarantowaną pracę. I tak to wygląda :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #38 : 2005-03-31, 16:24 »
Aagata-stosunki międzynarodowe...Super, tylko tyle, że ja kompletnie ni moge pojąc jezyka....Może gdybym  była bardziej jakąs zawzięta w sobie i miała dobrego nauczyciela to kto wie, może by i coś było ze mnie :P

Również chciałam byc kiedyś wetem....Ale sama mysl robienia zastrzyków mnie odrzuca.
Również chciałam zrobić jakiś kurs Kynologiczny.
Co mi z tego, że zdam maturkę z gepy i np. z matmy jak moze losy mogą się całkiem ianczej potoczyć. Marze tylko aby miec prace....o nic więcej nie proszę...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #38 : 2005-03-31, 16:24 »

Agatra

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #39 : 2005-03-31, 18:13 »
Ja myślałam nad marketingiem ale przeraziła mnie matematyka, drugą opcją jest AWF ale broń boże nie zostane nauczycielem, ewentualnie trener np. pływania, poza tym to zrobie instruktora fitnessu :lol: a jeżeli to nie wypali to ide na zawodowego trepa :lol:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #40 : 2005-03-31, 18:22 »
Dzisiaj w szkole kobieta mowila o nowej rekrutacji na studia.... juz wiem, ze na uczelnie panstwowa za nic sie nie dostane, wiec pozostaja mi studia platne, na ktore mnie nie stac :roll: Wobec tego pewnie bade kopac rowy ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #41 : 2005-03-31, 18:23 »
Widzę że rośnie nam pokolenie weterynarzy, fajnie  :wink:

Ja mam maturę już za rok, więc czasu pozostało niewiele. Jestem w liceum profilowanym(niestety) na kierunku ekonomiczno-administracyjnym(niestety), mogłabym iść spokojnie na jakieś prawo, ale nie chcę, nie pociąga mnie taka praca (niestety).
Podobno mam zadatki na psychologa - świetna intuicja, ale nie chcę bo musialabym mieć cały czas kontakt z ludźmi a poza tym to na psychologię potrzeba historii a ja nie cierpię historii.

A moim marzeniem jest zoologia, która też niestety odpada, z przyczyn osobisto-gospodarczych(?). Pozostaje ochrona środowiska, tyle że mam teraz podstawową biologię, więc nie wiem czy uda się mi nadrobić zaległości. (No i jeszcze ta chemia... brrr).
Fajny jest zawód w którym pracuje się z psem tropiącym czy coś, ale nie chcę pracować w policji.

Najbardziej prawdopodobnym, przyszłorocznym(to już niedługo!) wyborem będzie ochrona środowiska na uniwersytecie białostockim  :wink:

edit: Ellen, nie strasz, co mówiła ta babka?
Zapisane

Ellen

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #42 : 2005-03-31, 18:43 »
Nic, np. ze na studia prawnicze (a bylabym nimi zainteresowana np. ze wzgledu na kryminalistyke) trzeba zdac na maturze (najlepiej rozszerzony) historie, wos, matematyke plus jakis przedmiot dodatkowy :roll: i sa dodatkowo przy rekrutacji... analizy tekstu prawniczego czy cos w tym stylu, czyli ze w sumie powinnismy umiec to, czego nas maja dopiero na tych studiach nauczyc :roll: Z psychologia to samo, jakas analiza tekstu naukowego :roll: Nie wspomne o tym, ze jak sie nie zdaje matury np. z matmy, a jest wymagana przy rekrutacji, to na wstepie dziekuja i odjazd....
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #43 : 2005-03-31, 19:16 »
Ciekawe czy sami sprostaliby takim zadaniom  :roll:

Cytuj
trzeba zdac na maturze (najlepiej rozszerzony) historie, wos, matematyke plus jakis przedmiot dodatkowy


Przecież na maturze można zdawać polski, jeden przedmiot obowiązkowy, ileś tam dodatkowych i jeden obcy  :roll:
Potrafią zniechęcić człowieka..
Zapisane

Ellen

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #44 : 2005-03-31, 19:22 »
No wlasnie, czyli posli, jezyk i powiedzmy historie obowiazkowo plus dodatkowo matme i wos... A przedmioty dodatkowe trzeba zdawac rozszerzone wiec... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #44 : 2005-03-31, 19:22 »

Arwen

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #45 : 2005-03-31, 19:31 »
Heh...Ja bym najchętniej poszła na ASP...-buhaha...marzenia...
A jak nie to pewnie coś z historią, archeologią...lub nie wiem...
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #46 : 2005-03-31, 20:12 »
Cytuj

Nie wspomne o tym, ze jak sie nie zdaje matury np. z matmy, a jest wymagana przy rekrutacji, to na wstepie dziekuja i odjazd

I to jest najgosze...bo co z tego że ja się nakuje tej biologi, chemi zdam mature jak puxniej moge się nie dostać na weterynarie :?  i co dalej? Próbowac za rok? A jak za rok będzie to samo? Niestety majac mature z biologi i z chemi dobór studiów jest bardzo ograniczony ..a ja sobie nie wyobrażam siebie w roli lekarza ludzi... :cry:
Zapisane

Apiska

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #47 : 2005-03-31, 20:21 »
No własnie i tu się zaczynają schody, ludzie zdają sobie maturki pod kontem studiów, a tu dopa, nie zostajesz przyjęta bo coś tam. I musisz kombinowac, może rodzice coś załatwią, może znajomi a może nikt? I radź sobie sam człowieku.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #48 : 2005-03-31, 20:37 »
A słyszałyście te informacjie na temat nowych matur? Zadania z przedmiotów ścisłych rozwiązywali profesorowie z politechnik i ledwo to zrobili - i trudne i za mało czasu  :roll:  Nowa matura wykracza poza program nauczania  :roll:  sssuper . Powinni jeszcze to wszystko dopracować, a nie od razu dawać dla uczniów, a rocznik '86 to już całkowite króliki doświadczalne.
Zapisane

Raven

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #49 : 2005-03-31, 20:37 »
Cytuj

bo co z tego że ja się nakuje tej biologi, chemi zdam mature jak puxniej moge się nie dostać na weterynarie

Ja najbardziej się obawiam, że nawet chemii nie zaliczę na maturze... :(
Cytuj

a ja sobie nie wyobrażam siebie w roli lekarza ludzi...

Mam to samo... :cry: A na medycynę to chyba trzeba zdawać fizykę... :(
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #50 : 2005-03-31, 21:03 »
Po przejrzeniu informatorów na studia doszłam do wniosku ze nie ma dla mnie zawdou :D Kurcze zupełnie nie wiem na co mam isc... choc na studia mam jeszcze czas, to musze juz wybrac liceum i kierunek w nim, a ja zuuuuuupelnie nie wiem co mam robic aby:
praca byla dobrze platna
lubila ja
taki zawdo, abym mogla dostac prace za granica
zeby nie bylo w nim matmy, fizyki ani chemii
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #50 : 2005-03-31, 21:03 »

Essey

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #51 : 2005-03-31, 21:06 »
Ja zupełnie tak jak Bonsai.
Myślałam o Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie, ale nie wiem czy znalazłabym w sobie tyle odwagi, zeby być policjantką... przedemną jeszcze długa droga, mam czas ;)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #52 : 2005-03-31, 21:16 »
Bonsai, ja bym ci proponowała LO o profilu europejskim, tam jest głównie nacisk na języki a mówi sie że języki to przyszlość...ciekawe :roll: ...no ale znając język zawsze możesz wyjechac do innego kraju, będziesz umiała się porozumiec i pewnie znajdziesz prace chociaz niekoniecznie w zawodzie który sobie wymarzyłaś, slyszałam że wiekszośc studiów skączonych w Polsce wogule nie liczy się poza granicami, jak to jest?
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #53 : 2005-03-31, 21:27 »
A właśnie, propo wyjazdów do innych krajów - zawsze można jechać do Anglii i zostać dog groomer czyli au pair od psów  :wink:  Miłe, przyjemne i na dodatek nieźle płatne  :P  Potrzebne są tylko języki.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #54 : 2005-03-31, 21:38 »
A ja narazie (wiem wiem, to sie moze zmienic :P ) zastanawiam sie powaaaaznie nad ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU na SGGW. W sumie na maturze trzeba miec zdana tylko biole+jeden wybrany przedmiot sposrod: geografia, chemia, matematyka (czy jakos tak :P ) no i egzamin z kreślenia... ale chyba nie jest tak zle :wink: Biologie lubie bardzo ;)

Bo to, co chcialabym wlasiciwie robic w zyciu- to w Polsce nie przyniesie mi zadnej kasy...  :roll:
Zapisane

Nataila

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #55 : 2005-03-31, 21:44 »
Cytat: Essey
Myślałam o Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie


Ja też o tym myślałam. Kiedyś. Przynajmniej miałabym blisko :lol: .
Zapisane

KikerS

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #56 : 2005-03-31, 21:59 »
a ja bede studiować historię sztuki, po czym nie znajde pracy wiec bede siedziała w domu i zbijała bąki :) koniec :P
Zapisane

kasia

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #57 : 2005-04-01, 06:29 »
Cytat: Rachela
Widzę że rośnie nam pokolenie weterynarzy, fajnie  :wink:

No dokładnie  :lol:

Co do profilu - dlatego bardzo podoba mi się moja szkoła, w której nie ma profilu raz na zawsze, a za to sa specjalizacji i można sobie wykombinowac praktycznie każdy zestaw, a do tego zmienić go w czasie szkoły, na jakies przedmioty wpadać w ramach wolnego słuchacza (bez ocen)  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #57 : 2005-04-01, 06:29 »

Gopi

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #58 : 2005-04-01, 10:15 »
Cytuj
a mówi sie że języki to przyszlość...ciekawe :roll:

No właśnie, teraz jak idziesz na profil językowy to masz wielki problem jaki przedmiot zdawać na maturze :roll: Historię przyjmowaną za humanistyczny przedmiot? Nienawidze historii, dla mnie to ona jest przedmiotem super ścisłym, tylko daty i daty, a mi juz łatwiej do głowy wchodzą daty na PO :roll:
Zapisane

KikerS

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #59 : 2005-04-01, 10:18 »
kim moge zostać po studiach "historia sztuki"??  Kocham historię :kocham: w szczególności sztuki :)  tylko kim będe w przyszłości??
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 28 zapytaniami.