Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Suczka nie chce dać się pokryć  (Przeczytany 12395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cali_fcb

  • *
  • Wiadomości: 3
Suczka nie chce dać się pokryć
« : 2011-01-08, 20:52 »
Witam.

Posiadam owczarki niemieckie. Problem jest taki, że moja suczka (2,5 letnia) nie chce dać się pokryć psu. Dodam, że pies także jest mój i przebywa z nią na co dzień. Miała już jakieś 3 cieczki i za każdym razem wyglądało to tak, że trochę go zachęcała, stawała, jednak po krótkim czasie siadała i uciekała. Na poczatku myślałem, że przyczyną jest jeszcze młody wiek, lecz w czerwcu skończy 3 lata więc nie powinno być już problemu.

Macie jakieś sposoby aby doprowadzić do sczepienia się piesków? Z góry dzięki, pozdrawiam.
Zapisane

cockermanka

  • *
  • Wiadomości: 58
    • WWW
Odp: Suczka nie chce dać się pokryć
« Odpowiedź #1 : 2011-01-08, 22:11 »
Rozumiem - skoro piszesz "owczarki niemieckie", że to ma być legalny miot czyli szczenięta z metrykami?
Zapisane
cockermanka

cali_fcb

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Suczka nie chce dać się pokryć
« Odpowiedź #2 : 2011-01-08, 22:41 »
Napisałem owczarki niemieckie ponieważ chciałem zaznaczyć, że pies także jest mój, a nie jeżdżę nigdzie dopuszczać suczki. Nie mam żadnej hodowli, mam po prostu 2 swoje owczarki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Suczka nie chce dać się pokryć
« Odpowiedz #2 : 2011-01-08, 22:41 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Suczka nie chce dać się pokryć
« Odpowiedź #3 : 2011-01-09, 11:24 »
Więc suka jest mądrzejsza od Ciebie... Zanim doprowadzisz do narodzin kolejnych kundelków (tak, kundelków, pies bez rodowodu nie jest psem rasowym, a żeby miał rodowód rodzice muszą mieć uprawnienia hodowlane, które nabywa się na wystawach) proponuję przejść się do najbliższego schroniska. Twoje szczeniaki zabierają miejsce w domach dla tamtych...

I jeszcze jedno pytanie: w ogóle w jakim celu chcesz rozmnażać psy? To, że suka "powinna mieć raz w życiu młode" jest jedną wielką bujdą, jest to dla niej bardzo obciążające, jej organizm po odchowaniu młodych jest mocno wyczerpany (nawet przy najlepszej karmie i opiece weterynaryjnej - które swoją drogą tanie nie są), jest to też zachwianie równowagi hormonalnej, które może prowadzić np do ropomacicza czy guzów sutków. Zarobić na szczeniakach się nie da - kontrole weterynaryjne, karma, szczepienia - to wszystko jest dużo droższe niż później dostaniesz za szczeniaki. O ile w ogóle znajdzie się jakiś frajer, który zapłaci za psa nierasowego - którego może (i powinien!) wziąć ze schroniska.

Ps. a jeżeli pies i suka przebywają pod jednym dachem to proponuję jedno z nich wykastrować (i skłaniałabym się ku kastracji suki) - wyjdzie im to tylko na dobre.
Zapisane

cali_fcb

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Suczka nie chce dać się pokryć
« Odpowiedź #4 : 2011-01-09, 11:37 »
Dobra, widzę że nie otrzymam tu żadnej pomocy. Przyszedłem z pytaniem, a tu jakiś niespełniony policjant wyskakuje mi z przepisami. Nara.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Suczka nie chce dać się pokryć
« Odpowiedź #5 : 2011-01-09, 11:43 »
Tu pomoc otrzymują ludzie, pragnący zrobić coś dobrego, a nie najgłupszego pod słońcem.
Zapisane
IBDG Wrocław

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Suczka nie chce dać się pokryć
« Odpowiedź #6 : 2011-01-09, 11:44 »
nie z przepisami tylko odwołuję się do czystej moralności. Rozmnażanie psów u nas (niestety) nie jest w żaden sposób regulowane. I może się za to zabrać każdy, w tym osoby nie mające pojęcia o psach w niemal żadnym aspekcie - genetyka, weterynaria, wychowanie... a później schroniska są przepełnione "agresywnymi" psami, a w gazetach piszą o kolejnym pogryzieniu...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.141 sekund z 25 zapytaniami.