Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 119   Do dołu

Autor Wątek: Okres :///  (Przeczytany 289743 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Okres :///
« Odpowiedź #120 : 2004-07-29, 11:41 »
Cytat: gunia
Oooj, u nas też była ta babka z Alwaysów... :lol: Bez sensu, jak byśmy nie miały kasy na podpaski i byśmy nie wiedziały co do czego :P Ta babka się kompromituje :P A reczej TE babki, bo jak widać, są w całej Polsce. Mafia jakaś :P U nas była w tym roku, czyli w 6 klasie, a u Was? :P

Dlaczego się kompromitują? Te kobiety w ten sposób zarabiają na życie! Zapewniam Cię Guniu, że nie jest dla nich żadną przyjemnością występować przed grupą niedojrzałych dzieciaków które śmieją się z okresu i peszą je podpaski. Kobiety są pewnie zatrudnione w jakiejś agencji promocji i poszły sobie dorobić, ciekawe co Ty byś zrobiła na ich miejscu. Może trochę więcej zrozumienia i wyobraźni?
Zapisane

ina

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #121 : 2004-07-29, 12:11 »
I z drugiej strony, dobrze robi, bo tak jak mówila Pinky i Pola, że nie umieją pogadać z mamą na te tematy...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #122 : 2004-07-29, 22:58 »
Zgadzam się ze Skarbem. Nie uważam żeby te kobiety się kompromitowały Gunia.. :roll:

Gerda, ja też nie miałam wcale zamiaru się kłócić 8)

Tiggy, cieszę się, że jednak okres się pojawił. :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #122 : 2004-07-29, 22:58 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Okres :///
« Odpowiedź #123 : 2004-07-30, 10:19 »
Tak Skarb ma całkowiat racje
Guniu przeciesz nie wszytktie dziewcyzny moga prozamwiac z mama ne te tematy ..
Zapisane
To piekło nie raj :)

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #124 : 2004-07-30, 11:14 »
Zgadzam sie dziewczyny, Skarbek ma całkowitą racje. Tez racja,ze nie wszyscy maja z kim porozmawiac na te tematy, a pozatym Skarb słusznie zauważyła,ze to jest ich praca. Praca jak każda inna. Także Guniu nastepnym razem moglabys sie troszeczke zastanowic zanim z czyms wyskoczysz. ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

pola

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #125 : 2004-07-30, 13:17 »
uuh... Ina napisałaś że nie umiesz gadać z mamą o facetach... ja z moją mamą też o tym nie rozmawiam. Hmm... może czasem coś w stylu:
-Paula paatrz -jaki przystojniak !!
-No...
-Podoba ci się ? W sam raz dla ciebie (jeso jak ja tego nienawidzę :roll: :?)
-Średnio
-Mi tam sie bardzo podoba.
-Tjee... To leć do niego.
-Zostawie go tobie
-Nie gustuję w starszych -w tym momencie daję mamie do zrozumienia że nie chcę dalej prowadzić tej gadki :roll:
nie wiem,może to przeze mnie. może moim zachowaniem sprawiam że nie umiemy ze sobą rozmawiać? ... tzn. u nas nie jest tak że zupełnie się do siebie nie odzywamy ;) ale te tematy "poważniejsze" dla mnie są bardzo stresujące  :oops: wole pogadać o tym z przyjaciółką niż z mamą  :oops: ...

zgadzam sie ze Skarbem ... Guniu -nie każdy potrafi rozmawiać o TYCH sprawach z mamą... ja bym chętnie podziękowała tej pani. naprawdę ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #126 : 2004-07-30, 15:56 »
To nie tak że nie mogę o tym pogadać z mamą. Moja mama by chętnie ze mną pogadąła o okresie, seksie itp. ale ja się jakoś głupio czuję. Aten pokaz był dużo bardziej kompromitujacy dla nas (szóstoklasistek) niż dla tej babki. Ciągle się z nas nabijali :grr:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #127 : 2004-07-30, 17:03 »
te panie przychodzą do takich jak gunia, nierozumiejących nic, niedojrzałych do pewnych spraw dzieciaków i jako tako chociaż je uświadamiają co zrobić z czymś takim jak podpaska i co to wogóle jest okres itd..

ina

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #128 : 2004-07-30, 17:20 »
Cytat: pola
uuh... Ina napisałaś że nie umiesz gadać z mamą o facetach... ja z moją mamą też o tym nie rozmawiam. Hmm... może czasem coś w stylu:
-Paula paatrz -jaki przystojniak !!
-No...
-Podoba ci się ? W sam raz dla ciebie (jeso jak ja tego nienawidzę :roll: :?)
-Średnio
-Mi tam sie bardzo podoba.
-Tjee... To leć do niego.
-Zostawie go tobie
-Nie gustuję w starszych -w tym momencie daję mamie do zrozumienia że nie chcę dalej prowadzić tej gadki :roll:
nie wiem,może to przeze mnie. może moim zachowaniem sprawiam że nie umiemy ze sobą rozmawiać? ... tzn. u nas nie jest tak że zupełnie się do siebie nie odzywamy ;) ale te tematy "poważniejsze" dla mnie są bardzo stresujące  :oops: wole pogadać o tym z przyjaciółką niż z mamą  :oops: ...

zgadzam sie ze Skarbem ... Guniu -nie każdy potrafi rozmawiać o TYCH sprawach z mamą... ja bym chętnie podziękowała tej pani. naprawdę ;)


u mnie sprawa ostatnio tak wyglądała... miga mi wiadomośc od maćka...
- to ty się już z nim widziałaś? [moja mama myśli, ze jesteśmy razem...]
- nie, bo już jutro jedzie... [u mnie wielki uśmiech.. tak mi sie smiac chciało]
-aha
- no, a wiesz, mi to juz właściwie przeszło [i sie śmieje]
- a to dalej ze sobą utrzymujecie kontakt?
- no tak, a czemu nie?
- no nie wiem...
- to ja nie moge mieć kolegów?
- kolegów nie, ale koleżanki tak...
i ja wylew maksymalny...
albo jak widzi jakiegos kolesia np. w tv
- popatrz, jaki ładny chłopak
- może być
- co nie podoba c się?
- mowie, że moze byc
- aha...

natomiast moja kumpela z tatą, mamą i bratem moze o wszystkim pogadać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #128 : 2004-07-30, 17:20 »

Dalmafreciak

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #129 : 2004-07-30, 20:27 »
Swoją drogą Gunia to wydajesz mi się dość dziecinna jak na swój wiek.. przykro mi to mówić..

Ina, może koleżanka po prostu ma więcej odwagi rozmawiać z rodzicami, bratem o bardziej intymnych sprawach, a może jej rodzice są mniej wstydliwi?

Dalma ;)
Zapisane

ina

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #130 : 2004-07-30, 20:39 »
ona ma bardzo wyluzowanych rodziców. ale mówiła, że długo musiała nad tym popracować [czyli długie rozmowy na rózne tematy]. ja np. obieciałam sobie, że pogadam z moimi na tematy rózne [typu nie poniżanie mnie przy innych, nie docenianie niczego, co zrobie, zwracanie mi uwagi o wszystko, a przede wszystkim, mało swodoby...] i tego nie zrobiłam. zabrakło mi odwagi. ale ja wiem z drugiej strony, że są wyrozumiali i gdybym im coś takiego powiedziała, staraliby się zmenić...
Zapisane

kasja

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #131 : 2004-07-30, 20:42 »
To zależy od wychowania rodziców, jeśli z nimi nikt nie rozmawiał, to oni też nie będą rozmawiać ze swoimi dziećmi. Moja mama poruszyła temat okresu jak dostałam pierwszy i na tym sie skończyło, a dowiedzieć się wszystkiego musiałam z gazet...
Zapisane

Essey

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #132 : 2004-07-30, 20:45 »
A u mnie rozmowa wygląda tak:

Mama: To co z tym twoim okresem, dostałaś już?
Ja: Yhy, a wiesz co, w tym programie...ble, ble, ble :roll:
Zapisane

ina

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #133 : 2004-07-30, 20:47 »
nie no jeżeli chodzi o okres, to tak jak mowiłam, u mnie spoko...
ale inne tematy to klapa.... :( no, nawet jeżeli chodzi o emocje czy coś. poza tym, staram się rozmawiac z mamą na każdy temat, jednak denerwuje mnie, że wszystko powtarza tacie... i tak to moze troche dziwnie wygląda, ale ja naprawde czaami nie chce w ogóle sie do niej odzywac
Zapisane

Essey

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #134 : 2004-07-30, 20:50 »
Cytuj

denerwuje mnie, że wszystko powtarza tacie..


No i to mnie najbardziej wkurza.

A ja ina odwrotnie jak ty. O okresie z mamą nie pogadam a o emocjach bardzo często. Czasem jest mi smutno, wyryczę się mamie do ramienia i jest OK. Raz mi się zdarzyło pogadać z mamą o chłopakach. Więc nie jest źle ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #134 : 2004-07-30, 20:50 »

Cathycash

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #135 : 2004-07-30, 20:50 »
Moja mama próbuje ale to ja nie chce rozmawiać o tych sprawach. Poprostu po co? nie może mi powiedzieć nic wiecej bo jej wiedza nie jest obszerniejsza niż zawartość "mądrej" książki.

Ja z okresami mam problem. Jest bardzo obfity i długi. Byłam u lekarza, twierdzi że to dlatego że jestem za chuda... biorę jakieś tabletki, mianowicie Hemorigen. Szczerze mówiąc pachnie jak odchody mojego szczura... ale pomaga, choć niewiele.

Pozatym miesiączki są bardzo bolesne...
Zapisane

Ritka

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #136 : 2004-07-30, 20:56 »
a moja jest normalna :P przynjmniej mam takei wrażenie ;P zawsze mi pomaga. nie ważne w jakiej sprawie. Rozmawiamy o wszytskim  :wink: .
Zapisane

ina

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #137 : 2004-07-30, 20:58 »
kurde, ja bym tak chciała... coś mnie powstrzymuje niestety :( ni
Zapisane

Essey

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #138 : 2004-07-30, 21:06 »
Mnie też coś powstrzymuje :(
Zapisane

ina

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #139 : 2004-07-30, 21:16 »
no i jest bu. dlatego zawsze zależy mi na tym, żeby mieć jakąs dobrą koleżanke...
a ostatnio moja mama kupiła mi tusz.. no wiec, w tym tuszu jade do rodzinki... i...
Ona: popatrzcie, co ma na oczach!
wszyscy na mnie ja cegła...
Ciocia: no pokarz sie...
ja sie chowam w kolanach...
i coś tam dalej było, ale generalnie tak wszystko wygląda :/
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Okres :///
« Odpowiedź #140 : 2004-07-30, 23:33 »
czesto jest tak ze rodzice chca rozmawiac o tak zwynych tematach tabu z dziecmi ale poprostu mlodziez i dzieci bardzo czesto sie pesza w takich sytulacjach
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #140 : 2004-07-30, 23:33 »

pola

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #141 : 2004-07-31, 15:30 »
maj gasz Ina... skąd ja to znam :? choleraaa... :roll:
:cry:


apropo -okres mi się spóźnia 2 dni ... jak tak dalej pójdzie to pojadę z okresem na obóz  :cry: ja nie chcę !!!!  :cry:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #142 : 2004-07-31, 18:40 »
Napewno się pojawi Pola ;)
Tak jak u Tiggy. :wink:

Ina, jeśli uważasz, że rodzice by potrafili zmienić to co Cię u nich denerwuje to spróbuj się przełamać i porozmawiać z nimi... ;) Będzie dobrze! :)

Dalma
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #143 : 2004-07-31, 22:22 »
Powiedziałam o okresie mamie, to ona mi przynoiosła 9 książek  :roll: , a ja miałam to samo w szkole :lol:
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Okres :///
« Odpowiedź #144 : 2004-07-31, 22:38 »
ja okres dostalam rok temu na obozie  :roll:  z tym ze moja mama byla przewidywalna i wsadzila mi paczke podpasek do plecaka :P no i co nieco powiedziala :P

ja mam zazwyxzaj jakies 6 dni i 1 dzień mnie strasznie brzuh boli czasami sie zdarza ze mnie nie boli ;) ale to zadkoo  :roll:  i raczej wole zeby sie nikt do mnie nie zblizal bo ja taka rozdrazniona jestem wtedy :P

a w te wakacje... jak bylam w lipcu na obozie to pojechalam z okresem na oboz (na szczescie 1 dzien mialam juz za sobą i dobrze bo prawie z bolu umieralam  :roll: ) i teraz  (w poniedzialek) jade na oboz i tez dostane gdzies w samym środku obozu  :roll:  ale mam podpaski i tabletki takze moze to przezyje :lol:

tamponów nie uzywam tylko podpaski moze jak bede starsza zacznne uzywac tamponów nie iwem ;)
Zapisane

mangushia

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #145 : 2004-07-31, 23:52 »
moja 'ciota', teraz jestem w trakcie... hehe :
trwa 3-4-5 dni, wczesniej zdarzalo się nawet tydzien  :shock:
na poczatku, przy pierwszych okresach mialam bardzo duzo krwi :| teraz juz jest lepiej.
używam tamponów, są świetne, 100% komfortu. podpaski w uzyciu są jedynie w nocy.

a co do regularnosci okresów to ja ostatnio przezyłam szok :|
cioty nie miałąm przez prawie 4 miesiące :| :| :|
nawet sie modlilam o to,zeby wreszcie sie pojawiła i... sie pojawiła :) bez wizyty u ginekologa ;) a to tylko dlatego, ze sie dowiedzialam od kolezanki, ze jej sie spozniaj iles tam okres, dostała tabletki hormonalne i przytyła 20kg i nie moze tego zrzucić  :shock:.
ja podziekuje, postoje.

a teraz okres mi się zaczął równiutko miesiąc po ostatnim :) ale z tym ostatnim to masakra była...  :shock:
Zapisane

anneri

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #146 : 2004-08-01, 10:21 »
Moze nie sluchaj tak bardzo kolezanki...;) Z lekarzem tez mozna porozmawiac. Takie przerwy u mlodych kobiet to nie zadna anomalia...;)
Zapisane

mangushia

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #147 : 2004-08-01, 15:37 »
no tak... porozmawiać mozna, ale jak mi zacznie jakies tabletki wciskać 'dla mojego zdrowia' to ja podziekuje za takiego lekarza. nie mam zamiaru sie tym faszerować i przytyć w cholerę  :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #147 : 2004-08-01, 15:37 »

pola

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #148 : 2004-08-01, 20:23 »
Cytuj

Napewno się pojawi Pola  
no ja mam nadzieję ... tak licząc że będe miała 6 dni okresu to najlepiej by było jakbym dostała okres do 4 sierpnia ...
aa może to przez to ze się tym denerwuje ? ... :(
Zapisane

mangushia

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #149 : 2004-08-01, 21:11 »
mnie sie wydaje, ze wlasnie jak sie bardziej denerwujesz to szybciej Ci ciota przyjdzie. tsak chyba było w moim przypadku ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 119   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 26 zapytaniami.