Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Kotki sjamskie są super!!!  (Przeczytany 5707 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« : 2004-11-11, 15:39 »
Bardzo mi się podobają te kociaki, ale nigdy nawet nie miałam takiego! Interesuje mnie ich charakter- czy są spokojne czy agresywne? Ludzie różnie o nich mówią. Jak coś wiecie to prosze o informacje!!!
Zapisane

Ax

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-11-11, 16:17 »
Witaj miłośniczko tychcudownuch kotów :)
Są to koty b.towarzyskie, gadatliwe i śliiiczne :) No po prostu super:D
http://cat.fs.com.pl/koty/rasy/index.htm
PS: hmm... znam jedną Anię M z Rzeszowa.. :) zapytam tak: czy kiedys twoim blogiem byl www.ania-tamira.blog.pl?  :)
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-11-11, 18:01 »
Nasz śledziuch to straaaszna przylepa, pisklak, śpioch, maruda czyli same zalety :wink: Ma swój charakterek (w pozytywnej str tego znaczenia :D )

Forum Zwierzaki

Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-11-11, 18:01 »

Olka1992

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-11-11, 18:07 »
Syjamskie to jedna z moich ulubionych ras. Mają takie śliczne oczy. I w ogóle całe są śliczne. Mają też bardzo fajny charakter :kocham:
Zapisane

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-11-11, 18:22 »
Ax to chyba nie ja!!! Ja na necie jestem dopiero odkąd zajęłam się moim hobby- husky. Jednak bardzo podobają mi się te kotki i myślałam o kupieniu takiego kotka do domciu- lecz słyszałam że takie koty nie mogą wychodzić na dwór- bo albo uciekną albo ich ukradną!
Zapisane

Ax

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-11-11, 20:27 »
Żadne  koty nie powinny wychodzic samopas na dwór, nie tylko syjamskie :?
Zapisane

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-11-11, 21:36 »
Wiem, ale czy trzymanie kota  cały czas w domciu jest dobre dla jego psychiki? Ja mieszkam na wsi więc ... Mam jednego kotka mieszańca - zwykłego dachowego od lat i nic mu nie jest a sam chodzi na podwórko. Może jest tak przyzwyczajony. Oczywiście noce spędza w domu- w moim łóżku!   :o
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-11-11, 22:36 »
Ja bym miała opory żeby kot który łazi po dworzu potem siedział w pościeli. A syjamskie bardzo mi sie podobają. U mnie na osiedlu jest kot którego pani wyprowadza na smyczy na spacery. Kot chodzi bardzo grzecznie, chyba jest zadowolony. Co do kradziezy to pewnie racja bo ładne koty często giną. Ludzie jednak rzadko są uczciwi.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-11-12, 01:39 »
kotki sliczne słyszałm ze towarzyscy i chca bycw centrum zainterwsowania :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-11-12, 01:39 »

Ax

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-11-12, 10:45 »
Tak, Kira, to prawda :)
Zapisane

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-11-12, 14:10 »
Mojemu kotkowi trudno jest odmówić spania ze mną! Jednak staram się o kota dbać ( częste wizyty u lekarza) regularnie odrobacza, szczepie itp. Wiem, że kot który wychodzi na dwór może przynieść różne choroby- jednak jeśli kiciuś płacze mi pod dźwiami- co mam zrobić!!!?! Czy są jakieś hodowle k. sjamskich???
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-11-12, 17:36 »
Aniu M napewno są i mozna je znaleźć na stronie:
Związku felinologicznego - http://strony.koty.pl/pzfkotyrasowe/
Albo w Google wbij "koty syjamskie - hodowla i gotowe :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Ellen

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-11-12, 19:50 »
Mnie sie podobaja syjamy z linii amerykanskiej, takie jak na zdjeciach (z ksiazki "Moj kot", Bower) :kocham:


Zapisane

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-11-12, 20:02 »
Śliczne! Czy kupując kota sjamskiego powinnam kupić kota z rodowodem??? Kupując psa napewno bym zwracała na to b.dużą uwagę- jednak nie wiem jak jest z kotami?!!! Co wy o tym myślicie??? ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-11-12, 20:05 »
Ania własnie na allegro są w licytacji kocieta syjamskie z rodowodem chyba po 700 zł za jednego. A czy z rodowodem to zalezy czy chcesz je wystawiać lub hodować. W innych celach wystarczy miły kot bez rodowodu :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-11-12, 20:05 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-11-12, 20:07 »
Tylko z rodowodem.

Syjamy są akurat rasą dość popularną i ich ceny jak na koty rasowe nie są zbyt wygórowane, chyba, że chcesz kota idealnego w typie do hodowli. Najtaniej można podobno kupić syjama na wystawie, np. od hodowców zza wschodniej granicy. Ceny są wtedy w granicach 700 złotych. Też się tym interesuję bo zamierzam, mieć jeszcze syjama w niedługim czasie :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-11-12, 20:24 »
A ja bym chciała miec ragdolka ale niestety teraz za drogie są dla mnie :( Narazie musi mi wystarczyc moja Kocia- dachowiec tricolor.
Zapisane
BC + koci podrostek

Ax

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-11-12, 20:39 »
Z rodowodem, inaczej to jest kot podobny do syjamskiego, w zadnym wypadku kot bez rodowodu nie moze sie nazywac otem rasowym...
Aha- to jest kot syjamski ;) nie sjamski... 8)
Zapisane

myszka

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-11-12, 20:49 »
Tylko z rodowodem, Ekoteczka, dziwię się twoim opiniom :? Rodowód to potwierdzenie dwoch rzeczy - że kupujemy rasowego kota i że nie dajemy zarabiać oszustowi.
Zapisane

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-11-12, 21:16 »
Dzięki!! Sorki za złe wymawianie nazwy- dopiero sie ucze!!! hehe  to bede się rozglądać za kotkiem z rodowodem- bo chcę ślicznego syjamskiego!!!
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-11-12, 21:28 »
Cytuj
Tylko z rodowodem, Ekoteczka, dziwię się twoim opiniom
Myszko bo ja poprostu wolę koty nierasowe!!! :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-11-12, 21:28 »

myszka

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-11-12, 21:32 »
Co nie zmienia faktu, że kiedy już kupujemy rasowego, kupujmy rasowego - z rodowodem :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-11-12, 21:39 »
Cytat: Ekoteczka
Cytuj
Tylko z rodowodem, Ekoteczka, dziwię się twoim opiniom
Myszko bo ja poprostu wolę koty nierasowe!!! :)

Ekoteczko - nie ma czegos takiego jak syjam bez rodowodu. Jesli nie rasowe - to mozna dac dom tym ze schroniska lub jakiemus bezdomniaczkowi. Niekoniecznie trzeba napedzac koniunkture rozmnazaczowi. A zdarzaja sie w schroniskach dachowczyki o syjamskim charakterze, lub bez charakteru, za to z wygladu podobne. Jak myslisz, skad sie tam wziely? Rodowod nie sluzy wylacznie do hodowli lub wystawiania.  Bez rodowodu mozna i dachowczyki wystawiac w kategorii "koty domowe". W przypadku rasowych kotow, rodowod jest poswiadczeniem, iz kot jest rasowy, czyli pochodzi z rasowych rodzicow i dziadkow.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-11-12, 22:31 »
Naprawde nie znam się za bardzo na kotach rasowych, moim hobbym są psy husky, jednak takie koty zawsze mi się podobały, ale mało o nich wiem- dzięki wam dużo się ucze!!! Sprawa z rodowodem widze, że wygląda podobnie jak u psó, tylko tyle, że ja nie wiedziałam, że koty też można wystawiać na wystawach. Ja nie szukam kota do hodowli- szukam kotka , przyjaciela, którego bede mogła równie mocno kochać jak moje psiaki! Jednak wiem jak jest u psów, gdy kupujemy psa bez rodowodu, może on mieć podobny wygląd do rasowego, czasami nawet dużo nieodbiega od wzorca, jednak z charakterem często bywa różnie- nigdy nie bedzie on mądry tak jak przedstawiciel rodowodowy tej rasy!!! Zawsze będą pewne różnice do niepokonania. Wiele słyszałam o kotach syjamskich, że u niektórych ludzi stały sie agresywne i potrafiły zaatakować własnego właściciela- jednak te koty były bez rodowodów! Czy a więc tu zaistniała ta różnica charakterków, czy tylko tak się udało, a reszta kotów s. w Polsce jest spokojna?????
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #24 : 2004-11-12, 22:52 »
Sprawa wyglada dokladnie tak samo. Rodowod, czy to u myszy, krolikow, psow, kotow, koni itp daje gwarancje, ze zwierze jest tej a nie innej rasy - tak pod wzgledem eksterieru jak i charakteru. I tu i tu przy hodowli trzeba miec pojecie o genetyce i liniach hodowlanych. W obu przypadkach sa pseudohodowle i pelne schroniska. Inny jest tylko gatunek zwierzaka.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kira

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #25 : 2004-11-13, 01:06 »
tylko z rodowodem wtedy to sa syjamy tak bez masz mieszanca dachowca...:/
janie małam wpływu ze dostałm polperska kotke  miesznke z birmanem i bez rodowodu  ale to był wybór moich rodziców na moje 7 urodziny i oirodzice wsparli pseudo hodwce ale cóz :)  moja kicia jest rudobiała :)
Zapisane

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #26 : 2004-11-13, 10:22 »
Niedaleko mnie w każdą sobote odbywa się giełda zwierzęca- raj handlarzy! Dżiś z ciekawości zaglądnęłam tam- mieli kociaki za 150- 200 zł. Podobno po rodzicach rodowodowych. Jednak nie były za ładne! Ja będe szukać kiciusia z dokumentami- innego już nie chcę! Jak wiecie o jakimś do sprzedania to proszę o namiary!!!
Zapisane

Ax

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #27 : 2004-11-13, 12:06 »
Broń Boże nie kupujna takich giełdach zwierząt! (gdiełda PTHW? ;) ) Zastanów sie, moze jednak zdecydujesz sie na kotkta ze schrnosika.... tam jest duzo takich biednych kociakow czekajacych na dom :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedz #27 : 2004-11-13, 12:06 »

Maxim

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #28 : 2004-11-13, 15:38 »
Ania M, jeżeli zależy Ci na rasowym kocie to spróbuj poszperać w internecie. Znajdziesz tam mnóstwo stron hodowców tej rasy kotów. Zobaczysz tam zdjęcia potencjalnych rodziców, ich rodowód i plany na potomstwo. W zasadzie do każdej hodowli można zadzwonić lub napisać e-maila z pytaniami, watpliwościami napewno uzyskasz odpowiedź. Powodzenia  :wink:
Zapisane

Ania M

  • Gość
Kotki sjamskie są super!!!
« Odpowiedź #29 : 2004-11-13, 15:39 »
Napisałam , że będe szukać kotka rodowodowego- nie chcę bez. Ax ja nie chciałam kupować kotka od takich ludzi!! dziś poprostu zaprowadziła mnie tam ciekawość!!!
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 27 zapytaniami.