Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żwirek silikonowy  (Przeczytany 5869 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Silvana

  • Gość
Żwirek silikonowy
« : 2005-09-03, 22:59 »
Hej moze ktos wie, ktory jest najlepszy? Czy np ten najtanszy hiltona jest cos wart? Kocie kekrety sa juz dosc drogie, wiec chodzi mi o te tansze zwirki np trixie. Czym sie w ogole roznia granulki od perelek? czy ktores lepiej chlona, dluzej wytrzymuja, czy chodzi tylko o inny wyglad i ciezkosc zwirku? Czy naprawde on starcza na miesiac na 1 kota, ktory nie siusia jakos wybitnie duzo tylko w normie I czy dobrze pochlania zapachy? Do tej pory uzywalam tradycyjnego zwirku np benka ale drazni mnie to blotko na dnie kuwety, do tego nie zawsze sie zbryla :? Duzo pytan zadalam  :) ale mam nadzieje ze ktos bedzie mi potrafil udzielic odpowiedzi
Z gory dzieki
Pozdrawiam
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #1 : 2005-09-04, 08:03 »
Moja siotra kupiła ten żwirek będąc na wystawie kotów w Sopocie.
Sprzedawcy zastrzegali się, że rewelacyjny..
Nie wierze w to..Już lepszy jest Benek, naprawde.
Zapach wychodził z kuwety przeorkopny, na dole zbierały się siuski.
Ee jak za 20 zł to nie  poelcam!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #2 : 2005-09-04, 10:15 »
Silikonowy? Nigdy o takim nie słyszałam o_O

Jakim sposobem w Benku robi Ci się błotko? :hmmm: U mnie nigdy.. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedz #2 : 2005-09-04, 10:15 »

Apiska

  • Gość
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #4 : 2005-09-04, 20:43 »
Z tego co czytałam to silikonowe wcale takie nadzwyczajne nie są a już na miesiąc napewno nie starczają. Na innym forum osoba twierdzi że juz po kilku dniach wygląd odstrasza a kot się mocno zastanawia czy wejść do kuwety. No i jak kot kopie to dziwnie skrzypi a nie wszystkim kotom to odpowiada.
A poniewaz moja Kocia śmierdząco oprotestowała zmianę żwirku z betonowego na drewniany to ja wole nie próbować- duzo przykrego sprzatania.
Zapisane
BC + koci podrostek

Robal

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #5 : 2005-09-05, 15:46 »
Lepiej zostac przy starym sprawdzonym beniu.. :) kiedys kupilam inny zwirek i szczerze tez wiecej nie mam zamiaru cudowac..kotek lubi benia w cenie niedrogi wiec i mi pasuje wiec wszystko gra i niech zostanie po staremu :) zwłaszcza ze koty starsze nieprzepadaja za zmianami...
Zapisane

Silvana

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #6 : 2005-09-05, 18:52 »
No nie wiem moze moj kot sika jakims dziwnym moczem  :) on sobie wybiera jakies miejsce w rogu kuwety i tam sika, a potem zamiast zbrylonego benka mam breje ktora probuje usunac lopatka i za cholere sie nie chce odkleic.Kiedys benek sie zbrylal, teraz mam wrazenie, ze coraz gorszej jakosci ten zwirek jest. Ja kupowalam najczesciej benek zielony las. Wszytskie tanie wynalazaki typu leader price, aro i tego typu to juz w ogole makabra, smierdzi to niemilosiernie. 
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #7 : 2005-09-05, 19:33 »
O żwirkach to już tu było, ale ok.
Nie zeby moj kot jakiś fenomen był, ale dała na sobie przetestować wszystkie rodzaje żwirków. Silikon skusił mnie pieknymi opisami, ale potwierdziło sie moje przeczucie, że jak juz to silikon bardziej sie do operacji plastycznych nadaje niz dla kota. Niby pochłaniał zapachy, niby coś tam wciągał, zmienial kolory itd, ale ani kot ani ja nie byliśmy zachwyceni. Moze moje oczekiwania były zbyt wygórowane, że niby samo posprząta kuwetę, albo co :lol: . Zupełni eprzez przypadek przeszliśmy na dreniny i to jest to. i kot zadowolony i ja, że nie mam placu budowy wkoł okuwety jak było z betonami :mrgreen:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #8 : 2005-09-07, 22:09 »
Moja jednak woli betonowy zamiast drewnianego. W drewnianym odrazu robiło sie mokro i wychodziła dziwnie wytrząsając łapki.
Co do brei w jednym kącie, to poniewaz sprzatam kotu raz dziennie, więc jak tylko jestem w łazience to potrząsam kuwetą, wtedy mokre miejsca zbrylają sie w grudki i łatwo je posprzatać, bo moja tez leje jak sikawka ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedz #8 : 2005-09-07, 22:09 »

Kama , kicia

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #9 : 2005-10-09, 08:52 »
blebleble ja biore zwykły i tyle :|
Zapisane

Silvana

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #10 : 2005-10-10, 17:37 »
Mimo wszytsko z ciekawosci probowalam zwirek Trix' n' fresh w granulkach. Zaplacilam ok20zl.Kot na poczatku w ogole nie chcial sie do niego przekonac, ale potem juz jakos zaczal siusiac. Przez 2,5tyg bylo fajnie, nic nie smierdzialo, caly mocz byl pochloniety,a kupki wyrzucalam do toalety. Ale niestety pozniej zapach moczu juz bylo czuc, a kot po wizycie w kuwecie (mam kryta) mial futerko pachnace amoniakiem, moze w otwartej kuwecie by tak nie bylo, ze wzgledu na lepsza cyrkulacje powietrza. Powiem tak jesli chodzi o jakosc to zostalabym przy silikonowym, ale za ta cene po prostu mi szkoda pieniedzy, zeby co 2tyg 20zl wydawac na zwirek. Gdyby byl tanszy, albo rzeczywiscie dzialal miesiac to jak najbardziej ok. Poki co znowu uzywamy Benka, ktory smierdzi, ale jest w przyzwoitej cenie i starcza na dluzej.
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #11 : 2005-10-10, 19:05 »
Nieużywam, to znaczy nie kupuję dla kota. Kupuje Hiltona i nie narzekam, . jest tańszy od Benka, (promocja, u mnie jest przez dłuższy czas)
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #12 : 2005-10-11, 11:45 »
Hilton? chyba nie znam...ale rpzyznam ze benek mi wystacza..niejest super ale w sklepi obok mnie nic lepszego niebedzie niz on..poniewaz restza ma wielkie grnaulki ktore nie pochlaniaja zapachu ani moczu albo jak juz nie czuc moczu to z kolei ochydnei cuchnie zwirek jak rposzke do prania... :?
Zapisane

szyszek

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #13 : 2005-10-30, 20:17 »
 :roll: jestem zdziwiona opiniami. kotka mojej koleżanki od dawna siusia do sylikonowego żwirku, śmierdzieć zaczyna dopiero po 3-4 tygodniach.. nie wiem jakiej firmy żwirek miała wcześniej, coś niemieckiego. ale ja wypróbowałam żwirek sylikonowy Hiltona. kupiłam go 1 października i jest do teraz. nie śmierdzi ANI TROCHĘ. Szysza też jest zadowolona, żwirek jest o niebo lepszy niż zwykły - przynajmniej dla mnie. :) też miałam często błotko ^^
Zapisane

k4la

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #14 : 2005-11-01, 12:05 »
Moim kotkom ani troche sie nie spodobał silikonowy żwirek, patrzyły na mnie jak na jakąś kosmitke, ze co to niby ma być w ich kuwecie :) Trzeba było powrócić do niebieskiego Benka :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedz #14 : 2005-11-01, 12:05 »

kate8828

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #15 : 2006-01-23, 13:35 »
Moja kotka nie lubi silikonowego zwirka, najlepszy jest cat's best starcza mi na najdłuzej benek mojej nie przypasował a pozatym besta mozna wyrzucić do toalety a benka trzeba do kosza na smieci. Jak rano jej sprzatam to mam bliżej do toiletu, może ide na łatwizne. Polecam cat's besta
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #16 : 2006-01-28, 21:57 »
moim kotkom mikołaj przyniósł silikonowy żwirek :wink: tzn. tak dokładniej to iwa z zoologicznego. pani w sklepie zorientowała się,że to mikołaj i dała mi nawet taką fajną torbę.
ale wracając do żwirku....koty niezbyt przychylnie odniosły się do niego. przede wszystkim nie chciały wejść do kuwety. był to hilton,albo benek :|zapomniałam,ale cena 18 zł. taki przezroczysty z niebieskimi. miał się nie pylić i nie kurzyć....acha. jak tylko wsypywałam do kuwety to leciał taki pyłek-kurz  :? na ochotnika, trochę zmuszonego weszła Frania. skrzyp,skrzyp,skrzyp....szybko zrobiła co swoje a jak zaczęła zasypywać to się przestraszyła.
na opakowaniu jest napisane,że na 1 kota to wystarczy na miesiąc.a każdy kolejny kotek zmniejsza czas o tydzień. no to na moje 4 :lol: najgorsze co w tym żwirku jest to to,że jak już się zbryli to zapach jest.........zabójczy! normalnie jak jakiś gaz trujący! straszny! to już nie zapach kocich siuśków :help: ogólnie było fajnie,bo trochę rzadziej się sprząta, bo rzeczywiście siuśki się wchłaniają,ale potem jak już się sprząta...
myślę, że jeżeli kot do tej pory miał zwykły żwirek i chcemy mu zrobić niespodziankę to lepiej nie kupować od razu najdroższego żwirka,bo testowanie może się okazać klapą :idea:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #17 : 2006-01-29, 22:26 »
Widziałam próbki żwirków kocich silikonowych na targach zoologicznych w Wawie na jesieni.
A silikonowy rzeczywiście skrzypi i podobno to najbardziej przeszkadza kotom.
Zapisane
BC + koci podrostek

iwa

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #18 : 2006-01-31, 20:39 »
no moje bały się strasznie...potem jakoś przeszło,ale....wróciliśmy do starego
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #19 : 2006-02-01, 13:38 »
my uzywamy tych z kamionki.. koty tez nie lubiły..
z reszta kiedys mi sie do buta nasypalo pare tych kuleczek silica zelu,
i zrozumiealem dlaczego tego nie lubią..
Jesli kot ma delikatniejsza podeszwe od czlowieka (a ma)
to musi byc to porownywalne do klęczenia na drochu..
na pewno w takiej sytuacji nikomu by sie dobrze nie zalatwialo "swoich spraw"...

natomiast ten zel wspaniale nadaje sie do pokrowca na aparat. Wchlania wilgoc.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedź #20 : 2006-02-09, 19:46 »
moja kicia na poczatku korzystała z drewnianego, jednak kiedy było strasznie zimno na dworzu i ja bardzo moccno sie dogrzewałam kaloryferem, powietrze w chacie było strasznie suche i zwierzeta strasznie duzo piły. Po czym kotka bardzo szybko zamieniała drewniane granulki w sypki pył , ktory roznosił się po domu, dlatego postanowiłam skorzystać z jakiegoś innego wynalazku
po wsypaniu silikonowego hiltona kota jakby brzydziła się wejsć do kuwety, kiedy się przełamała dalej przeszkadzało jej chrzęszczenie żwirku, ale teraz wszystko jest ok, jestem zadowolona ze zwirku, chociaż mimo zakrytej kuwety nie chciałabym korzystać z niego przez miesiąc przy dorosłym kocie , bo po jakims czasie niie pochłaia już zapachów całkowicie, zreszta nie wyglada tez najlepiej.
Ogolnie jestem ze żwirku bardzo zadowolona, starczy sprzatać raz dziennie
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: Żwirek silikonowy
« Odpowiedz #20 : 2006-02-09, 19:46 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 27 zapytaniami.