Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Śmierdząca sprawa ;-)  (Przeczytany 4182 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kocia33

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« : 2003-06-19, 22:46 »
Małe mieszkanie i zapachy z kociej kuwety .Kto zna jakieś sprawdzone metody na likwidowanie nieprzyjemnego zapachu moczu kocurka  :roll:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #1 : 2003-06-19, 22:49 »
Owszem - jeśli niehodowlany to kastracja.
Pytanie tylko, w jakim kocio jest wieku?  Bo smrodek oznacza dojrzewanie.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kocia33

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #2 : 2003-06-19, 23:15 »
Mój kocurek jest dorosłym facetem i do tego grzecznym ( W przeciwieństwie do naszych facetów :) ) i celnie trafia do kuwety oraz nie znaczy terenu..Ma 4 lata i nie chcę go kastrować...Jak strzyka to tylko do kuwety  i jak jest zdenerwowany:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedz #2 : 2003-06-19, 23:15 »

myszka

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #3 : 2003-06-19, 23:21 »
No niestety na smrodek kuwetkowy nie ma rady innej niż kastracja. Mocz dorosłego kocura ma do siebie to, że specyficznie mocno pachnie i nawet szybkie sprzątnięcie każdych siuśków (nierealne) pozostawia trochę zapaszku. Więc albo albo... Owszem, są żwirki zapachowe, chłonące i inne cuda - wianki, ale z doświadczenia wiem, jak pięknie potrafi się taki żwirek z kocurzym moczem skomponować ;)
Zapisane

Maxim

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #4 : 2003-06-20, 09:31 »
Mogę jeszcze doradzić proszek pod nazwą Neutralizator zapachów do kociej toalety. Ja go stosuję dla swojego kota, ale myślę, że w przypadku kocura niekastrowanego efekt będzie niewielki.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #5 : 2003-06-20, 09:50 »
ja namiot oszczany przez kocura piąty rok wietrzę i myję i nic...
Zapisane

kareena

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #6 : 2003-06-20, 09:54 »
u mnie siki kota nie śmierdzą.. (kastrowany)
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #7 : 2003-06-20, 11:19 »
Wiesz ja nie mam takich problemów bo mam kotke w dodatku,która miała sterylizacje.Chyba nic tak nie pomoże jak kastracja-niestety bo nawet żwirki i różne pochłaniające zapachy proszki nie wiele dadzą.
Zapisane

Trinity

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #8 : 2003-06-21, 00:37 »
Cytat: Galago De Codi
ja namiot oszczany przez kocura piąty rok wietrzę i myję i nic...

 :lol:  :lol:  :lol:

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.   :roll:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedz #8 : 2003-06-21, 00:37 »

Eury

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #9 : 2003-06-22, 16:00 »
Można przestawić go na jedzenie Indoor RC, ta karma zmienia Ph moczu i wpływa na zmianę zapachu.Działa sprawdziłam na Celcie.

...i oczywiście trzeba czyścić kuewtki  ;) ....w wypadku kocurka sprawdzają się zamykane kuwetki.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #10 : 2003-06-22, 19:07 »
Cytat: Eury
Można przestawić go na jedzenie Indoor RC, ta karma zmienia Ph moczu i wpływa na zmianę zapachu.Działa sprawdziłam na Celcie.


 :shock:  :?:  Pierwsze słyszę, a karmię tym Simbę już dość długo...
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Acik

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #11 : 2003-06-22, 19:53 »
ta karma zmienia Ph moczu

sorki, ale nie uważasz, że jeśli tak miałoby to działać, to raczej nie może być nieszkodliwe? Trochę się zaskoczyłem, więc pytam...
Zapisane

myszka

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #12 : 2003-06-22, 19:55 »
Hm, no właśnie... Zmiana pH moczu prowadzi prędzej czy poźniej do kamicy.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #13 : 2003-06-22, 23:58 »
Przepraszam - spojrzałam - nie Indoor, ale Outdoor - Simba jest wychodzący. :oops: Niemniej dalej mnie to dziwi...
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Eury

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #14 : 2003-06-23, 00:28 »
Z tego co wiem, jest ona na rynku od kilku lat i nie stwierdzono aby była szkodliwa dla nerek.

RC jest zbyt liczącą się marką aby miała wypuścić coś co szkodziłoby kotom  :)

Ja mieszam dla swoich karmy,Hair&Skin z Indoor i jestem bardzo zadowolona.Moje koty też, do weterynarza jeżdżę tylko na szczepienia i po zaświadczenia na wystawy  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedz #14 : 2003-06-23, 00:28 »

myszka

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #15 : 2003-06-23, 09:25 »
No ale w takim razie nie może zmieniać pH moczu, bo jak mówię - zmiana odczyny moczu na kwaśniejszy lub bardziej zasadowy prowadzi do powstawania kamicy. Zasada działania musi być inna :?:
Zapisane

SKR

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #16 : 2003-06-23, 11:42 »
Też tak myśle. Przecież ta karma mósi inaczej działać. Ja w ogóle nie słyszałam o takiej karmie
Zapisane

myszka

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #17 : 2003-06-23, 13:33 »
Nie no, karma istnieje, widziana i obserwowana przeze mnie również w wetowskim sklepiku, ale jakoś mi się wydaje dziwny ten opisany sposób działania, ze względów, które podałam.
Zapisane

Maxim

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #18 : 2003-06-25, 21:33 »
Karma RC INDOOR, owszem redukuje nieprzyjemny zapach, ale nie moczu tylko........, poprzez i tu cytat z broszurki o karmach tej firmy: " zredukowanie nieprzyjemnego zapachu kału poprzez stymulację rozwoju prawidłowej flory bakteryjnej jelit i wiązanie toksyn". Na temat moczu jest adnotacja przy karmie MATURE 28 dla kotów pow. 10 roku życia "u kotów pow.10 roku występuje większa tendencja do tworzenia się kamieni szczawianowych i niewydolności nerek. Ich karma powinna zawierać niższy poziom fosforu i zapewnić wyższe pH moczu"- koniec cytatu.
Tendencja do powstawania kamieni jest chyba cechą indywidualną i może się to przytrafić młodszemu kotu. :?:
Zapisane

karolcia

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #19 : 2003-06-25, 22:15 »
takie karmy zmieniające pH moczu, zawierające mało białka i fosforu to głównie karmy lecznicze- stosuje się je u kotów- głównie chłopaków- z tendencją do zatykania się- czyli problemów z sikaniem spowodowanych kamieniami cewki lub pęcherza. ewentualnie daje sie je kotom kastratom które mają problemy z sikaniem.  więc lepiej nie dawać ich kotom na własną rękę bo mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc w upachnianiu mieszkanka. a na zapaszek- niestety tylko kastracja. to szybki i prawie bezbolesny zabieg, ktorego jedynym minusem jest to że kotek chce więcej jeść- częściej się domaga- częściej dostaje- ..... i robi się kwadratowy ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #20 : 2003-06-25, 23:07 »
E, też niekoniecznie z tym tyciem :) To sprawa indywidualna tak samo :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedz #20 : 2003-06-25, 23:07 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #21 : 2003-06-27, 16:58 »
Cytat: karolcia
[ciach] kastracja. to szybki i prawie bezbolesny zabieg, ktorego jedynym minusem jest to że kotek chce więcej jeść- częściej się domaga- częściej dostaje- ..... i robi się kwadratowy ;)


Wszystko ślicznie, tylko dlaczego mój cholernik, 6 lat po kastracji, żre ile chce i kiedy chce a dalej chudy jak przecinak :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Maxim

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #22 : 2003-06-27, 17:52 »
To masz spoko z pilnowaniem talii :lol: Mój dostaje jedzonko dwa razy dziennie tyle ile powinien, ale to mu wciąż mało i trzeba mu odmawiać , żeby nie miał kłopotów z przejściem przez drzwi   :)
Zapisane

karolcia

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #23 : 2003-06-27, 18:30 »
przeważnie tyją, zwłaszcza chłopaki, to sprawa - fachowo pisząc - zwolnienia matabolizmu w wyniku braku hormonów bo mu obcięto co nie co. ale zdarza sie ze albo nie tyją w ogóle, albo tylko trochę i juz utrzymują linię... szczęściarze ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #24 : 2003-06-27, 18:35 »
Myszka...nie ma to jak swietna przemiana materii...a ja zauwazylam ze Mai ...juz lekki fecik zwisa  :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #25 : 2003-06-27, 18:38 »
Emilka, taka fałda pod brzuchem to u najchudszych nawet kocic istnieje :) Normalne :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #26 : 2003-06-28, 01:20 »
Simbie też wisi, co nie znaczy, że z góry nie wygląda jak drucik :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Alice_kot

  • Gość
Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedź #27 : 2003-08-19, 22:21 »
znam tylko kastracje.... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Śmierdząca sprawa ;-)
« Odpowiedz #27 : 2003-08-19, 22:21 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 27 zapytaniami.